olahande

Durum: 8 - 0 - 0 - 0 - 06.11.2018 22:27

Puan: 248 - Çaylak Kedici

10 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

#satınalmasahiplen

satınalmasahiplen

içindeki entrylerin neden seri eksilendiğini anlamadığım başlık. bu kadar mı düşmansınız sokaktan bir can bir nefes kurtarmaya?

parayla kedi almak

asla tasvip etmediğim olay. sonuna dek #satınalmasahiplen ancak anlamadığım bir şey var o da “tercihlerimize saygı duyun, biz de böyle istedik, beğendik ve satın aldık” diyen kişilerin kendi fikirlerine karşı çıkan yazarlara ağır hakaret içeren şekilde “dingil vb.” şeklinde cümleler kurması. burada kendi içinizde çelişiyorsunuz bunda bir anlaşalım. saygı bekleyen önce saygı göstermeli. bununla birlikte türkiye’de bir sokak hayvanı gerçeği var, bir de insanımızın gitgide daha cani ve cahilleştiği. yani bu durumda sokaklar kediler ve köpekler için cennet değil malesef. ve inanın sokaktaki kediler de öyle güzel ve asil ki. evinizdeki scotish’den hiç farkı yok aslında. bir de buna ilaveten ticaret ve tüccar dediğimizde kızıyorsunuz ama satın alınan hayvanların yarısından çoğu çocuklar hevesini alınca ya da hastalanınca terk ediliyorlar bunun hakkında da düşünmenizi öneririm. bir barınak ziyaret edin ya da. belki vicdanınız sızlar.

son olarak yeniden #satınalmasahiplen

kedinizi sahiplendiğiniz tarih

mart - haziran - ağustos 2015

kedici

bence satın almayıp sahiplenendir.

satınalmasahiplen

tüm gerçek hayvanseverlerin mottosu. petshop gerçeğinin, hayvan ticaretinin, gümrüklerde yapılan kedi- köpek ihalelerinin ve de en önemlisi türkiye' deki sokak hayvanlarının durumunun farkında her insanın yapması gerekendir. satın almayın sahiplenin.

safkan kedi ırkları derneği

insanlardaki cins ve safkan kedi takıntısına anlam veremediğim için “ne gerek vardı” dediğim dernektir. şu enerji ve masraf sokak hayvanları için harcanamaz mıydı diye de sorduğumdur.

neden cins kedi

insanın bencilliğidir cins kedi. kotluklarımı tırmalamasın, perdelerimi yırtmasın, aman kızışınca bile işaretlemesin, sessiz sakin köşede dursun yani hem kedi bakayım hem de kediyi kedi yapan tüm özellikleri olmasın. iki kudurup evi dağıtmasın, kotlukları yırtmasın, kirletmesin. cins kedi ısrarı olanlara peluş kedi öneriyorum ben.

sokaktaki kediyi alıp eve kapatmak

hangi sokaklar diye düşündüren başlık? büyük şehirlerde her yer beton dolmuş, kediler eşelenecek gram yeşil alan bulamazken hangi sokaklar? hadi diyelim kedi sokağa alıştı. sokakta yaşamaya uyum sağlayabilmiş olması onu hızla sokağa girecek bir arabadan, tekme atacak bir caniden, eziyet eden çocuklardan koruyamayacağı için kediyi korumaya almak ömrümü uzatır. korunaklı bir bahçe, diğer kedilerle yaşayabileceği geniş bir alan olursa ne alâ ama şehirlerin ve insanların şu vahşi haline bakarak asla sokaklar değil.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

cins kedinin cins annesi olur,ben sıradan bir insanım, kızım da öyle. bazen basitlik, sadelik, hoşgörü en iyisidir. sadeleşin, kedinin kralı zaten sizinle(kraliçesi de olabilir)

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

ben petshoplarda yapılan hayvan ticaretine karşıyım. bu ticari mecralarda hayvan suiistimali oldukca ağır düzeyde ne yazık ki.
cins kedi mevzuuna gelirsek benim evlatta cins ancak onu sevme nedenim cinsi degil. hep diyorum kedinin cinsi olmaz kedi kedidir.
ayrica biraz sanki sözlüge haksizlik ediliyor okuduklarim icerisinde hayvan ticareti emaresi göremedim ben.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

aslında her şey net.

hangi cins olursa olsun kedi denen güzel yaratık ile ilgili sözlükte hiç bir yazar tek kötü kelime etmemişken, böyle bir ihtimal dahi yokken böyle bir başlık açmak başlı başına hastalıklı bir ruh halinin ilanı.

kedilerin üretilip satışa sunulduğu bir dünya site var internette, kimse o sitelere girip de niye satıyorsunuz kardeşim diye tartışmaya girmiyor. bu platform da en başından kedi üretici ve satıcılarının ortak buluşma noktası diye ilan edilseydi, bu işin meraklıları da bu konuda hassasiyet gösteren insanların itirazlarını okumazdı. o kadar görmek istemiyorsanız hayvan severleri, gerçek kedicileri , tamamen kendinize uygun, tamamen sizler gibi düşünen kişileri çağıran bir ortam olduğunu belirtseydiniz.

kediler aile kurmak, torun torba sahibi olmak, hazzını yaşamak için çiftleşip yavrulamıyor. bu onlar için iç güdü, sizde de kedilerin ille üremesine dair bir iç güdü mü mevcut ? doğurduğu yavrusunu 5 ay sonra tanımayan onu hayata hazırlayıp kendinden uzaklaştıran kedinin sen elli göbek seceresini bilmek istiyorsun, bunda kediye yarar sağlayacak ne var ?

bir çocuk da belki hayvan sevgisini cins bir evcil hayvanla başlayacak diyorsunuz, ben hiç " aa ne tatlı cinsi ne bunun " diye kedi seven çocuk görmedim. ama gördüğü her kedi köpeğe rengine, tüy yapısına vb. belirgin özelliklerine aldırmaksızın, fark etmeksizin koşar bütün çocuklar. çocukların hayvan sevgisini büyüklerin belirlediği biçimde öğrenmeye ihtiyacı yoktur. onlar zaten doğuştan bu sevgiye sahipler, büyükler çoğunlukla bunu yok ediyor maalesef.

siz de o kadar iyi biliyorsunuz ki evcil hayvan üretiminin hem üretilen hem de sokaklarda üreyen hayvanlar için çok acı sonuçlar getirdiğini, bu yüzden mazeretleriniz bu kadar temelsiz.


hiç bir evcil kedinin soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya değil, bir bırakın ya, izin verin de barınaklarda sokaklarda ölümle burun buruna yaşamaktan, hastalıktan açlıktan gördükleri eziyetten kurtulsun bu hayvanlar. üretme, satma ne olacak yani? senin bencilliğine hizmetten başka hiç bir kediye de faydası yok bunun. 70 cm bir kafeste kendi gibi 2 düzine yavruyla birlikte minicik pençeleriyle kafesin tellerine tutunup " burdan çıkmak istiyorum " diye feryad eden o yavrunun bir yuvası olsun, kısırlaştırdıktan sonra doğum yapıp yapmamayı umursamayacak olan bir kediyi yavrulatmak yerine.

ya hepsi aynı, yok koltuk tırmalamaz biri yok diğeri işaretleme yapmaz bunlar gerçekten saçma. sanki biri eline süpürge alıp evi temizliyor da diğeri de evin içine ediyor gibi tarif ediyorsunuz.

biz sadece cins kediler doğurmasın demiyoruz, kedileri cins yada değil diye görmüyoruz bile zaten. sokaklarda perişan ve sahipsiz hayvanlar olmasın istiyoruz ama belediyeler toplayıp toplayıp akıbeti belirsiz bir şekilde yok etmesin, barınaklar da görevlerini yapsın sokak hayvanları da kısırlaştırılsın istiyoruz.


gerçekten bu kadar mı zor anlamak ?

parayla kedi almak

alınan kediler scottish fold gibi genetiği ile oynanmış, sırf süs olsun diye üretilmiş ve bu yüzde. eklemlerinde hastalık olan kediler olduğu için tepki de büyük oluyor satın almaya karşı. ben de karşıyım ama ben sahiplenmeye de karşıyım. o hashtagler “satın alma sahiplenme, evlat edin!” olarak değişse iyi olacak. çünkü mal satın alınır, mal sahiplenilir. ve hayvanlar mal değildir!!!

parayla kedi almak

kedi sever satın almaz sahiplenir, bir canı parayla satın alarak kedilerin parayla alınıp satılmasına da katkı vermiş oluyorsunuz, bu kabul edilemez bir şey. sokaklar ve barınaklar sahipsiz ve muhtaç kedilerle dolup taşıyor. her gün açılan sahiplendirme ilanlarının çoğu cevapsız kalıyor. böyle bir durumda para ile gidip kedi satın almanın mantıklı bir açıklamasını ben bulamıyorum. hayvanseverim diyen bir insanın yoldaşını cinsine göre seçip para sayması da trajıkomik bir hareket

parayla kedi almak

accayip sinirlendiğim olaydır.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

gülme sebebim başlık.
cins kedilere degil de cins sahiplerine cins oluyor olabilen tiplerdir.
zira gerçek bir "can" sever kedi köpek vb ayırmadan sevdiginden sokagı cinsi olmaz. cins demez. kedi der. köpek der. hatta çocuk der can der.
yeteri kadar acıklama yapılmış. yorulmus arkadaşlarım. can seven arkadaşlarım.
cins/cinsiyet/ tür ayrımcılığı bittiğinde ne sözlüklere gerek kalır dünyada ne barınaklara ne derneklere ne kurumlara...
saygıyla.
anlayanlara.
patisinden öperim herkesin kedişini.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

gerçekten gönlü ve kalbi ile ''can'' seven, bırakın cins kedi düşmanlığını bu dünyada yaşayan ve nefes alan hiçbir canlıya sevgisizlik beslemez... fakat ülkemizde ve dünyada sırf insanlara, fiziksel özellikleri ve görüntüleri daha çekici geldiği için yok soyu sopu, yedi düveli, seceresi diyerek, o masumların bu özelliklerini genetik deformasyon sonucu elde ettikleri ve sırf para uğruna bu korkunç pazarın içinde yer aldıkları göz ardı ediliyorsa, o zaman böyle tipler kedici yahut kedi sever olmuyor bence, sadece kendi cins hayvanını sever oluyor zannımca... binbir güçlükte yaşam mücadelesi veren ''safkan'' tekirlerim bir lokma için can verirken, üretim mağduru garibanları koyun dolly gibi kopyala yapıştır, başına da bin dolarlar koyarak satışa çıkar durumu etik gelmiyor bana açıkçası...
ohhh ne döktüm içimi, haydi gelsin eksiler şimdi.

karşıdan karşıya geçen kedi köpek görünce tedirgin olmak

geçen gün sokaktaki minik köpecik yolun karşısından beni görüp yanıma koşmaya başladı. sağdan soldan her iki yandan da araba geliyor. ben o 2 sn’lik kısacık sürede öldüm öldüm dirildim. zavallımın tek derdi bol bol sevilmek okşanmak.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

mesnetsiz iddiaları hiç üstüme alınamayacağım, dünya üstünde nefret edebileceğim hiçbir kedi yaratılmadı yaratılmayacaktır da keza. cins kedi nefretimi gösteren bir tane cümlemi bulursanız da lütfen gösterin. kediden niye nefret edeyim ki yahu, ruh hastası mıyım ben? ponçik ponçik sevilir kedi, nefret edilir mi hiç? kediyi parayla alıp satandan da nefret etmiyorum ama bu duruma karşıyım ve saygı duymuyorum. nefret kadar yıkıcı bir duyguya yer yok hayatımda.

Toplam entry sayısı: 8

sokaktaki kediyi alıp eve kapatmak

hangi sokaklar diye düşündüren başlık? büyük şehirlerde her yer beton dolmuş, kediler eşelenecek gram yeşil alan bulamazken hangi sokaklar? hadi diyelim kedi sokağa alıştı. sokakta yaşamaya uyum sağlayabilmiş olması onu hızla sokağa girecek bir arabadan, tekme atacak bir caniden, eziyet eden çocuklardan koruyamayacağı için kediyi korumaya almak ömrümü uzatır. korunaklı bir bahçe, diğer kedilerle yaşayabileceği geniş bir alan olursa ne alâ ama şehirlerin ve insanların şu vahşi haline bakarak asla sokaklar değil.

neden cins kedi

insanın bencilliğidir cins kedi. kotluklarımı tırmalamasın, perdelerimi yırtmasın, aman kızışınca bile işaretlemesin, sessiz sakin köşede dursun yani hem kedi bakayım hem de kediyi kedi yapan tüm özellikleri olmasın. iki kudurup evi dağıtmasın, kotlukları yırtmasın, kirletmesin. cins kedi ısrarı olanlara peluş kedi öneriyorum ben.

satınalmasahiplen

tüm gerçek hayvanseverlerin mottosu. petshop gerçeğinin, hayvan ticaretinin, gümrüklerde yapılan kedi- köpek ihalelerinin ve de en önemlisi türkiye' deki sokak hayvanlarının durumunun farkında her insanın yapması gerekendir. satın almayın sahiplenin.

parayla kedi almak

asla tasvip etmediğim olay. sonuna dek #satınalmasahiplen ancak anlamadığım bir şey var o da “tercihlerimize saygı duyun, biz de böyle istedik, beğendik ve satın aldık” diyen kişilerin kendi fikirlerine karşı çıkan yazarlara ağır hakaret içeren şekilde “dingil vb.” şeklinde cümleler kurması. burada kendi içinizde çelişiyorsunuz bunda bir anlaşalım. saygı bekleyen önce saygı göstermeli. bununla birlikte türkiye’de bir sokak hayvanı gerçeği var, bir de insanımızın gitgide daha cani ve cahilleştiği. yani bu durumda sokaklar kediler ve köpekler için cennet değil malesef. ve inanın sokaktaki kediler de öyle güzel ve asil ki. evinizdeki scotish’den hiç farkı yok aslında. bir de buna ilaveten ticaret ve tüccar dediğimizde kızıyorsunuz ama satın alınan hayvanların yarısından çoğu çocuklar hevesini alınca ya da hastalanınca terk ediliyorlar bunun hakkında da düşünmenizi öneririm. bir barınak ziyaret edin ya da. belki vicdanınız sızlar.

son olarak yeniden #satınalmasahiplen

kedici

bence satın almayıp sahiplenendir.

neden cins kedi

insanın bencilliğidir cins kedi. kotluklarımı tırmalamasın, perdelerimi yırtmasın, aman kızışınca bile işaretlemesin, sessiz sakin köşede dursun yani hem kedi bakayım hem de kediyi kedi yapan tüm özellikleri olmasın. iki kudurup evi dağıtmasın, kotlukları yırtmasın, kirletmesin. cins kedi ısrarı olanlara peluş kedi öneriyorum ben.

sokaktaki kediyi alıp eve kapatmak

hangi sokaklar diye düşündüren başlık? büyük şehirlerde her yer beton dolmuş, kediler eşelenecek gram yeşil alan bulamazken hangi sokaklar? hadi diyelim kedi sokağa alıştı. sokakta yaşamaya uyum sağlayabilmiş olması onu hızla sokağa girecek bir arabadan, tekme atacak bir caniden, eziyet eden çocuklardan koruyamayacağı için kediyi korumaya almak ömrümü uzatır. korunaklı bir bahçe, diğer kedilerle yaşayabileceği geniş bir alan olursa ne alâ ama şehirlerin ve insanların şu vahşi haline bakarak asla sokaklar değil.

parayla kedi almak

asla tasvip etmediğim olay. sonuna dek #satınalmasahiplen ancak anlamadığım bir şey var o da “tercihlerimize saygı duyun, biz de böyle istedik, beğendik ve satın aldık” diyen kişilerin kendi fikirlerine karşı çıkan yazarlara ağır hakaret içeren şekilde “dingil vb.” şeklinde cümleler kurması. burada kendi içinizde çelişiyorsunuz bunda bir anlaşalım. saygı bekleyen önce saygı göstermeli. bununla birlikte türkiye’de bir sokak hayvanı gerçeği var, bir de insanımızın gitgide daha cani ve cahilleştiği. yani bu durumda sokaklar kediler ve köpekler için cennet değil malesef. ve inanın sokaktaki kediler de öyle güzel ve asil ki. evinizdeki scotish’den hiç farkı yok aslında. bir de buna ilaveten ticaret ve tüccar dediğimizde kızıyorsunuz ama satın alınan hayvanların yarısından çoğu çocuklar hevesini alınca ya da hastalanınca terk ediliyorlar bunun hakkında da düşünmenizi öneririm. bir barınak ziyaret edin ya da. belki vicdanınız sızlar.

son olarak yeniden #satınalmasahiplen

safkan kedi ırkları derneği

insanlardaki cins ve safkan kedi takıntısına anlam veremediğim için “ne gerek vardı” dediğim dernektir. şu enerji ve masraf sokak hayvanları için harcanamaz mıydı diye de sorduğumdur.

satınalmasahiplen

tüm gerçek hayvanseverlerin mottosu. petshop gerçeğinin, hayvan ticaretinin, gümrüklerde yapılan kedi- köpek ihalelerinin ve de en önemlisi türkiye' deki sokak hayvanlarının durumunun farkında her insanın yapması gerekendir. satın almayın sahiplenin.

neden cins kedi

insanın bencilliğidir cins kedi. kotluklarımı tırmalamasın, perdelerimi yırtmasın, aman kızışınca bile işaretlemesin, sessiz sakin köşede dursun yani hem kedi bakayım hem de kediyi kedi yapan tüm özellikleri olmasın. iki kudurup evi dağıtmasın, kotlukları yırtmasın, kirletmesin. cins kedi ısrarı olanlara peluş kedi öneriyorum ben.

satınalmasahiplen

tüm gerçek hayvanseverlerin mottosu. petshop gerçeğinin, hayvan ticaretinin, gümrüklerde yapılan kedi- köpek ihalelerinin ve de en önemlisi türkiye' deki sokak hayvanlarının durumunun farkında her insanın yapması gerekendir. satın almayın sahiplenin.

satınalmasahiplen

içindeki entrylerin neden seri eksilendiğini anlamadığım başlık. bu kadar mı düşmansınız sokaktan bir can bir nefes kurtarmaya?

safkan kedi ırkları derneği

insanlardaki cins ve safkan kedi takıntısına anlam veremediğim için “ne gerek vardı” dediğim dernektir. şu enerji ve masraf sokak hayvanları için harcanamaz mıydı diye de sorduğumdur.

kedici

bence satın almayıp sahiplenendir.