bir kediciye asla söylenmemesi gereken şeyler

1- ay her yerin tüy olmuşşş
2- ya astımın var bir gün kedi tüyünden öleceksin! bırak şunlar dışarı!
böyle dediklerinde yanlarından hızlıca uzaklaşıp mümkünse uzun süre görüşmüyorum
"ne kadar masrafları oluyor?" sana ne arkadaş senin cebinden mi çıkıyor?
bu kediler bizden daha değerli tabiiii! gelmeyiz evine olur biter

gelmezsen gelme.
"kedi alırsan o eve gelmem" cümlesi kadar sinir bozucu başka birşey yok. gelmezsen gelme diyor insan.
nasıl yani beraber mi uyuyorsunuz!! :o e evet yahu, bu olaya bir türlü alışamadınız.
''kedini odaya kapatsan olur mu?''
evet,böyle bir arkadaşımız vardı (gelmeden kediyi odaya kapatın diyen cüretkar) ve allahtan hayatımızdan kendiliğinden çıktı..benim evlatlarım senden çok daha kıymetli,şimdi sen yoksun….onlar benimle✌️
"ben ona sadece bir kedi olarak bakıyorum" diyor ablam kendi kedisi için, sinir oluyorum. çünkü çocuğuna oyuncu arkadaş gibi görüyor. bense kendi çocuğum gibi görüyorum kedimi, bir melek bebek.
"sadece bir kedi." birçok kedi sahibi için kedileri ailelerinin bir parçasıdır. onlara "sadece bir kedi" demek, onların duygusal bağlarını küçümsemek anlamına gelebilir.

"ben kedileri sevmem." herkesin kendi hayvan tercihi vardır, ancak bir kedi sahibine doğrudan kedileri sevmediğinizi söylemek hoşgörüsüz veya saygısız olarak algılanabilir.

"kediler aslında hiç sadık değil." kedilerin sadakati köpeklerden farklı bir şekilde gösterildiği doğru olabilir, ancak bu, kedilerin bağlılık kuramayacağı anlamına gelmez.

"ben kedilerin insanları sevmediğini düşünüyorum." birçok kedi, sahiplerine derin bir sevgi ve bağlılık gösterir. bu tür genellemeler, sahibinin kendi deneyimlerini küçümsemek anlamına gelebilir.

"neden bir köpek almadın?" birçok insanın hem kedi hem de köpekleri sevmesi mümkündür, ancak birinin neden bir kedi seçtiğini sormak, seçimlerini sorgulama olarak algılanabilir.

"kediler evdeki eşyaları hep tırmalar." tüm kedilerin mobilya ya da diğer eşyaları tırmaladığını varsaymak yanıltıcıdır. ayrıca, birçok kedi sahibi bu tür davranışları yönetebilir veya engelleyebilir.

"kediler alerji yapar." evet, bazı insanlar kedi alerjisi yaşayabilir, ancak bunu bir kedi sahibine sürekli hatırlatmak gereksizdir.

"kedini dışarı bırakmalısın." dışarıda serbest dolaşan kediler için birçok tehlike vardır. bir kedi sahibinin kedilerini içeride tutma nedenleri olabilir ve bu seçimi saygıyla karşılanmalıdır.
  • /
  • 3