kedi alerjisi

sorunun kaynağı kedinin tüyü değil; kedinin tükürüğünde bulunan ve yalandıkça tüylerine bulaşan fel d1 adlı maddedir. bu alerjen madde, kedinin kepeklerinde ve tükürüğünde bulunduğu için, kedi evin içinde dolaşırken etrafa yayılır. kedinin çok tüylü, az tüylü ya da hiç tüyünün olmaması bu durumu etkilemez.
alerjinin iki türü var; erken dönem ve geç dönem. erken dönem, kediyle aynı ortamda yaşamadan vücudunuzda alerji alt yapısının olması. geç dönem ise maruz kaldıkça çıkan bir alerji türü.
eşim ve ben bu ikinci türden muzdaribiz. nefes darlığı ya da döküntü yok ancak hapşırma ve burun akıntısı yapıyor. orta düzey bir alerji ilacı yaşam kalitemizi eski haline getirdi.
kedilerle uyuma alışkanlığı ise malesef en kötü şey.. engel olamıyoruz, olmak da istemiyoruz ama alerjisi olanlara en çok tavsiye edilen de yatak odanıza kediyi almamanız.
sözlükte gözleri şişen, kaşınan, kabaran yazarları görünce (bkz:ah alerjim olmasaydı) sadece nefes darlığı ve hapşırık şeklinde yaşadığım için sevindiğim durum. düzenli kullanılan alerji ilaçları ve burun spreyleri bir nebze rahatlatıyor. göbüşe yumulmamak, öpmemek, birlikte uyumamak mümkün değil. seviyoruz, katlanıyoruz, memnunuz halimizden. *
bizim iki kedimiz var sevgili kedisözlük yazarları. eşime alerjik astım teşhisi konuldu kediye alerjisi olduğu söylendi. doktorumuz oğullarımızdan ayrılmamız gerektiğini söylüyor . çocuklarla yaşamaya devam ediyoruz . bir çözüm bulabilir miyiz sizin bir öneriniz var mı bu konuyla ilgili bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim