nil

Durum: 70 - 0 - 0 - 0 - 08.01.2019 13:37

Puan: 2483 - Minnak Kedici

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

Kedilerin birer tasarım harikası olduğunu düşünüyorum. Gerçek ve saf güzellik nedir sorusunun cevabı kesinlikle kedilerdir
  • /
  • 4

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

ayrıca geçen toplaşmamızı kaçıranlar olmuştu. bu sefer kaçırmasın. *

6. kedici dergisi istanbul sokağın kedisi şenliği

daha önce hiç katılmamıştım. bu pazar ilk olacak. detayları pek bilmiyorum bu sebepten. öğreniriz artık.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

aynı günde iki güzel aktivite olacak demek ki. ben ve kardeşim makbiile elbette geliyoruz.

yılan seven insan

ben severim.
soğukkanlı hayvanları severim. kertenkele, iguana, bukalemun, komodo ejderi, kurbaa, kaplumbağa...

kedisiz ev

yumurtasız menemen gibidir.
hiç öyle menemen olur mu? işte o sebeple kedisiz ev de olmaz. olmamalı.

kediyi evin içinde kaybetmek

bizim ufaklığı yaş mama poşeti sesiyle saklandığı yerden anında çıkarabiliyoruz da büyük yemiyor bu numarayı. o artık şans.

kitapkoala

https://www.instagram.com/p/Bp1Y32nFUW6/...
böyle bir video paylaşmışlar. ben de tekrar hatırlayalım bu siteyi diye buraya koymak istedim. verdiğim her siparişten çok memnun kaldığım ve müşteri hizmetleri çok yardımcı bir kitap sipariş sitesi.

kedime not

cevrişcim o makbuş seni kabul edecek sonunda emin ol. sabret kızım. ablan o senin hem. evi de çok dağıtma.

kibrit kutusu cafe

inanılmaz tatlı bir mekan. dünkü buluşmada şans eseri görüp oturduk fakat çok memnun kaldık. ıçerisi şahane dekore edilmiş. çok hoş müzikleri var. sakin ve sıcak bir ortam. tekrar gideceğimi biliyorum.

meneviş

kedi kolyesi benim de dikkatimi çekmişti *
kedi sözlük birinci istanbul buluşmasında tanıdığım ve bir dahaki sefere daha uzun sohbet etmek istediğim çok tatlı bir kedici arkadaş. evinde kedisi olmasa da dışarıdaki tüm kediler onunmuş *

jupican

kedi sözlük birinci istanbul buluşmasına 4.kişi olarak yetişip bizi yalnız bırakmayan kişi. 12 kişinin geleceklerini yazıp 3 kişi buluşmamıza hem şaşırıp hem üzülürken güler yüzüyle gelip enerjimizi yükseltti. onun devamında da masamız doldu. bir sonraki buluşmalarda yüksek enerjisini ve kendisini bekliyorum *

mücver

dünkü kedi sözlük birinci istanbul buluşmasına son anda gelen ve geldiği gibi de aramıza karışan bir arkadaş. çok aktif ve hayvanlar için yaptıkları takdire şayan. bu konuda ona kolaylıklar diliyorum ve tebrik ediyorum. bir sonraki buluşmada mekan konusunda nokta atışı yapacağına inanıyorum.

calico

başta kediler olmak üzere bilcümle hayvanların yılmaz koruyucusu, sahip olduğu kedileri uzun süre yaşamasına katkıda bulunan çok sevimli bir kedici. tanışmaktan ve sohbet etmekten çok keyif aldım. bir sonraki buluşmalarda da görüşmek üzere umarım.

pars

nick altının bu kadar ıssız olmasına şaşırdım. buradan bir kaç mesajlaşmamız olsa da kedi sözlük birinci istanbul buluşmasında görüp tanıyıp sohbet etmek ayrı bir keyif oldu benim için. son derece yetkin ve etkin bir insan. bir çok alanda aktif ve bir çok alanda faaliyetlerinin olması çok güzel ve özendirici. kedi sözlükü zaten ancak onun gibi biri açabilirdi.

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım çok keyifli bir buluşma oldu. bunu organize eden parsa çok teşekkür ediyorum kendi adıma. bir sonraki buluşmayı bekliyorum. daha fazla bir katılımla gerçekleşeceğine inanıyorum.

kediniz sizi ne olarak görüyor olabilir

beni patron olarak görüyorlar.
özellikle büyük kedimle bu ilişkimiz daha eskiye dayanır. ufaklık beni tam tanımadı daha.

bok temizlemekten mutlu olmak

gerçekten iyi bir histir bu. çünkü kedinizin sağlıklı olduğunu gösterir kaka ve çiş yapabiliyor olması. kakasını kontrol edersiniz arada. rengi, yapısı, genel görünüşü... normalse süper. yavrunuz sapasağlam maaşallah.

kediyi öpmek

öpmek ne kelime bazen hırsımdan ve sevgimden ısırırım bile.
tabi karşılık olarak o da beni ısırır ya da patiler.
olsun onların ısırdığı yerde gül biter.

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

geleceğim ya. ben de geleceğim. kardeşim de burada yazıyor zaten. onunla geleceğim.
el cevap: kardeşimle geleceğim dediğim buluşma.

eğitimli kediler

yaa onlara bari bu eziyeti yapmayalım. onların ruhu özgür ve onların asıl amacı bizi eğitmek, bizi insan etmek ve bizim insani duygularımızı açığa çıkartmak. onlar görevini yapsın. biz onlara ilişmeyelim. ne o öyle sirk hayvanı gibi!!!@ sinirlendim yine.
  • /
  • 4

kedi fügü

18’inci yüzyılda ünlü olan italyan besteci domenico scarlatti, kedisi pulcinella sayesinde en ünlü parçalarından birini besteledi. resmi adı “kk. 30, fa minör füg” olan bu tek bölümlü klavsen sonatı, gayri resmi olarak “kedi fügü” olarak biliniyor. kedinin, klavyenin üzerinde gezinmesiyle ortaya çıkan hoş notaları bir kenara not eden sanatçı, bunun üzerine koca bir füg bestelemiş. eser bugüne kadar pek çok resitalde yer aldı.

kedisiz ev

etrafa saçılmış kum taneleri yoktur. neyi nerde bıraktıysanız akşam eve geldiğinizde her şey yerli yerindedir. tüysüz evdir falan ama enerjisiz, ruhsuz, keyifsiz bir evdir. kumuna, tüyüne, dağınıklığına kurban olurum o yüzden. evimin neşesi. en harika ev arkadaşım!

kedisiz ev

kedisiz ev kombisiz ev ve hatta güneş girmeyen ev gibidir, soğuktur, iticidir. o evde, ruhları hep üşüyen ve gülmeyi unutmuş, somurtuk insanlar vardır.

kedisiz ev

kedisiz bi evde gölge görsem kedi gecti sanırım, her yerden çıkmalarına öyle alışmışım ki.

kedisiz ev

etrafımda kedilerin dolaşmasına öyle alışmışım ki kedi yoksa o ev bana ruhsuz geliyor. evim kedili diye bana artık ziyarete gelmeyen aile fertlerim ve arkadaşlarım da var, ben de onların kedisiz evlerine gitmiyorum artık. pişman değilim.

kedisiz ev

"kedisiz ev ne kadar güzel olsa da ev sayılmaz" mark twain
kedi evin ruhudur, tamamlayıcısıdır. kutsal sayılmasında da, şifacı sayılmasında da eve kattığı ruhun etkisi var diye düşünüyorum. film izlerken kucağında uyuyan bir kedi yoksa, sabahları seni uyandıran, akşam yolunu gözleyen bir kedi yoksa ne anlamı var. sen yoksan her şey eksik hoş bir müzik, hoş bir koku, en sevdiğin kitap, kahveni almışsın eline. fakat o da ne, büyük bir eksik var tabloda. kedi!

yeni kedi sahiplenenlere tavsiyeler

kedinin;

* senin veya çocukların için bir oyuncak olmadığını,
* sen istediğinde sevebilip kendi istediğinde tersleyebileceğin bir palyaço olmadığını,
* tıpkı seninki gibi ince bir ruhu olduğunu,
* çeşitli karakteristik özellikler taşıdığını,
* senin yaşam alanına saygı göstermesini istiyorsan senin de ona saygı göstermen gerektiğini,

her defasında kendine hatırlat.

bunları bildiğin ve kendine sürekli hatırlattığın müddetçe hiçbir problem yaşamaz; mükemmel bir aşkla ömür geçirirsiniz.

geri kalan her şeyi birlikte öğrenebilir, yaşadığın tecrübeyle ömrüne ömür katmış olabilirsin.

yavru kedi büyürken ısırma alışkanlığı nasıl kontrol altına alınır

aliexpress'te çin'den çok ucuza getirtebileceğiniz kedi otlu çok güzel diş kaşıyıcılar var. onlardan edinin.

sakın ola ki, "bir şey olmaz yeaaa" , "hiçbir şey yapmadan bırakmasını bekleyin yeaaa" ya da "normal bunlar yeaaa" diyenlere kulak asmayın. çok ciddiyim. hayvan bilimcilerin, "davranış bozuklukları" ve " edinilmiş davranışlar" başlığında değerlendirdikleri bir konu bu.

en baştan önleminizi almazsanız ipin ucu bir kez kaçtı mı; önceleri size basitçe diş, tırnak geçiren kedi, bir süre sonra ilginiz kaybolacağı/alışacağınız için sırf ilgi çekmek adına koltuğunuza, perdenize, cildinize daha derin, daha agresif hamleler yapacaktır. göze alabiliyorsanız siz bilirsiniz. döverek pitbull besleyip, saldırgan olunca "ama onlar çok cici" diyen insanlar var sonuçta bu ülkede. bilemem tercihinizi.

fazla uzatmayayım. tavsiyem; elinizi sertçe (tabi kedinin dişini de kırmadan) çekmeniz ve adını sert bir ses tonuyla kızarak söyleyip ilginizi onun üzerinizden çekmenizdir. bir süre anlam veremedikten sonra tekrar yanınıza ilk geldiği anda, siz de bir süre trip atıp tekrar normale dönün. yaptığının yanlış olduğunu bilsin. tabi tek seferde değil, birkaç sefer sonunda anlayacaktır. kedi sonuçta, anında anlamasını beklemek hata olur. insan gibi düşünmeyin, kedi gibi düşünün. siz nasıl onu kızdırdığınızda önce trip atıp sonra hoop normale dönüyorsa, aynısını uygulayın.

ödüllendirme konusuna hiç girmiyorum, sakın.

birkaç farklı yazarın entry'sine ithafen yazdığım bu entry yüzünden lütfen linç etmeyin. ukalalık olarak da algılamayın lütfen. hep birlikte yanlış olanı savunmaktansa, biraz daha dikkatli daha doğru davranmak; bize arkadaşlık yapan kedilerimizin davranış bozukluğu yaşamasının önüne geçmiş olur.

kediyi evin içinde kaybetmekilk seferinde aklım çıkmıştı bulamadığımda. normal birinin aklına gelmez tabi kedinin klimanın üstünde uyuklayacağı.

bu da öyle bir anımız işte. çok daha absürt saklandığı yerleri gördükten sonra artık iyice rahat oldum. mia ortalıkta yoksa eğer ki ciyaklama da yoksa panik yapmıyorum. ben onu bulamasam da bir bordo bereli gibi o beni buluyor. *

yaş mama isteyen kedi arsızlığı

benim küçük tam böyle, yaş mama arsızı. mutfağa gittiğimizde bir köşede oturup bize bakıyor, güya duygu sömürüsü yapıp kapacak mamayı. nereye sakladığımızı da biliyor, oraya uzanmaya çalışıyor kendince. kucağıma alıp gösteriyorum orda mama olmadığını, indirince tekrar oraya doğru bakmaya devam ediyor. bu çocuğun yaş mama beklentisi kadar bir beklentim yok koca hayattan.

Toplam entry sayısı: 70

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

3 sene olacak neredeyse büyük olan küçüğü hala kabullenmedi. ne inat varmış onda da arkadaş! küçüğe de eziyet etti bir süre bize de. şimdi çözümü onu yok saymakta buldu sanırım. küçüğü görmüyor ve muhatap almıyor.

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım çok keyifli bir buluşma oldu. bunu organize eden parsa çok teşekkür ediyorum kendi adıma. bir sonraki buluşmayı bekliyorum. daha fazla bir katılımla gerçekleşeceğine inanıyorum.

pars

nick altının bu kadar ıssız olmasına şaşırdım. buradan bir kaç mesajlaşmamız olsa da kedi sözlük birinci istanbul buluşmasında görüp tanıyıp sohbet etmek ayrı bir keyif oldu benim için. son derece yetkin ve etkin bir insan. bir çok alanda aktif ve bir çok alanda faaliyetlerinin olması çok güzel ve özendirici. kedi sözlükü zaten ancak onun gibi biri açabilirdi.

meneviş

kedi kolyesi benim de dikkatimi çekmişti *
kedi sözlük birinci istanbul buluşmasında tanıdığım ve bir dahaki sefere daha uzun sohbet etmek istediğim çok tatlı bir kedici arkadaş. evinde kedisi olmasa da dışarıdaki tüm kediler onunmuş *

kedi sözlük rütbeleri

güzel düşünülmüş bir sistem ama kendi adıma puan aralıklarının biraz daha az olmasını ve başlangıç rütbesinin puanının düşmesini isterdim.
(bkz:admin duy sesimizi)

kedi sözlükte eksi oy verilmemesi

düşününce gayet doğal bir durumdur. bu zamana kadar ne ben eksi puan verdim ne de herhangi bir entryde eksi puan gördüm.
sonuçta hemen hemen aynı düşüncedeyiz ve anlayışlı insanlarız. elbette ters düşeceğimiz noktalar da olacaktır. sözlük mecralarında eksi puanlar kaçınılmazdır.

kedi sözlük'te sadece kedileri konuşmak

eminim hiçbirimiz kedilerden konuşmaktan sıkılmaz. aksine kedilerimiz hakkında bitmek bilmez kelimelerimiz var. fakat bir süre sonra kısır döngüye girmekten korkuyorum açıkçası. ve ben de en çok kediler olmak üzere başka konulardan da konuşma taraftarıyım. sonuçta hayatımızda sadece kedilerimiz yok, ki keşke öyle olsaydı, ve başka konularda da konuşup fikir alışverişi yapabiliriz.

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

3 sene olacak neredeyse büyük olan küçüğü hala kabullenmedi. ne inat varmış onda da arkadaş! küçüğe de eziyet etti bir süre bize de. şimdi çözümü onu yok saymakta buldu sanırım. küçüğü görmüyor ve muhatap almıyor.

kedilerin aslında demek istedikleri

bizim evde durum aynen bu şekilde işte.

pars

nick altının bu kadar ıssız olmasına şaşırdım. buradan bir kaç mesajlaşmamız olsa da kedi sözlük birinci istanbul buluşmasında görüp tanıyıp sohbet etmek ayrı bir keyif oldu benim için. son derece yetkin ve etkin bir insan. bir çok alanda aktif ve bir çok alanda faaliyetlerinin olması çok güzel ve özendirici. kedi sözlükü zaten ancak onun gibi biri açabilirdi.

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

3 sene olacak neredeyse büyük olan küçüğü hala kabullenmedi. ne inat varmış onda da arkadaş! küçüğe de eziyet etti bir süre bize de. şimdi çözümü onu yok saymakta buldu sanırım. küçüğü görmüyor ve muhatap almıyor.