dombilicat

Durum: 195 - 45 - 0 - 0 - 07.12.2018 09:08

Puan: 3534 - Minnak Kedici

4 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Keditör.

Kedi annesi Kız annesi Doktor
  • /
  • 10

sözlük yazarlarının kedili anıları

altı ay önce beş minik canavarı konteyner altında bulduk. annelerini cuk cuk emiyorlardı. dört yakışıklı oğlan, bir gençkızımız var. babaları ayrı bir sürprizdi, üç-dört aylıktı herhalde, kapı açıkken, fırtına gibi girdi içeri... baktık,tekir bir canavar, anaları ise buraların kızı, elimize doğdu. neden tersten başladım, çünkü anneanneleri de burada, üç nesil yaşıyorlar. kalabalık aile sevenlere... biz seviyoruz.

nusret

kedi sözlük birinci izmir buluşması

veli toplantısı ve albüm çekimi var, sanırım yetişemeyeceğim, ama işim bitince uğramak istiyorum. belki uzun sürer.

interaktif sözlükler kasım 2018 sıralaması

valla yazıyorum ama, elbirliğiyle olur ancak

kedi günlük

ayaz var, bize kocaman bir kutu yaptılar, içini doldurdular. sıkış tepiş yatıyoruz. çok seviyorlar bizi, artık biz de onları seviyoruz.
-evet, sevebilirsin canım,oramı da kaşı ,hah..

interaktif sözlükler ağustos 2018 sıralaması

kediye adı dışında seslenmek

tos tos, eşek kafalı, bi tanem, gel burayaaaa, bitmez...

kedi tasma zilleri tehlikeli mi

zararını bilmem. ilk takmayı taktığımızda hiç sevmedi. ertesi gün geldik, ağzı tasmaya takılmış, salyalar akmış, perişan, kesip aldık boynundan, o oldu.

kedi günlük

kardeşim muhittin kendine kutu buldu, ben de şu sandalyede tünedim. giren çıkan çok oluyor ama kimse bize dokunmuyor. seviyorum bu insanları.

kedilerin çoraba ya da ayağa olan zaafı

yumak adında sarışın bir erkeğim vardı bir zamanlar, en büyük zevki önde kendinden kaçan insanın her topuğuna her adımında pati atmaktı. ah canım ya...

sokaktaki kedileri iğrenmeden seven kucağına alan insan

kedileri etkilemenin yolları

mama paketi hışırdatmak, kumunu zamanında temizlemek.

kargalar kedilere koyduğum mamayı yiyor

bizim topal karga da yerdi(nurten), zavallım başka nedenlerden öldü. ama o mamayı yerken güzel kilo almıştı.

1 yazar 1 adore kedi evi kampanyası

bir yuva kaç kedi alır. bende beş tane var

25 kasım 2018 pazar kedi evi yapıyoruz

kısırlaştırılmış kediye tahılsız mama vermek

daha önce verdim ama inat etti, yemedi. vazgeçtim.

yavru kedi göbüşü öpmek

kedi sözlük yazarlarının yaşadığı semtler

çok gezdi bizim kediler. şu anki kızım bizimle izmir karabağlar'da yaşıyor.

yazarların kullandığı mamalar

ne yerse yesin kusar düzenli olarak ama böcek yerse yandık.

kedi günlük

çok gürültü oldu dün akşam, bir sürü de yağmur yağdı. çok korktuk. her yer su, hepimiz ıslağız. revir açılsa da girsek...
  • /
  • 10

grey gardens

son 45 yıllık periyodda insan-hayvan ilişkisi temelli en iyi belgesel olduğunu düşündüğüm yapıt.(1975) gerçek bir hüzün makinası.

ellen hovde, albert maysles, david maysles üçlüsünün yönettiği belgesel gerçekliği ile bazen güldürüyor bazen ağlatıyor.

amerika'nın 1900'lerin başında ikon manken ve sosyetik ismi olan edith bouvier beale'ın son dönemini anlatan filmde ona kızı edith bouvier beale eşlik ediyor.

east hampton'daki grey garden isimli eski malikanelerinde yaşayan anne-kız, zirveden en dibe doğru süzülüşü anlatıyor. dev malikanede kedilerle rakunlarla ve türlü hayvanlarla yaşayan ikili insan-hayvan ilişkilerine güzel değiniyor.

belgeselin broadway uyarlaması tony ödülü kazanmıştı. belgesel ise sinema alanında toplam 5 ödül kazandı.nusret

vejetaryen değilim, tavuk ve deniz ürünlerini bıkmadan sıkılmadan yiyorum. yemeye de devam etmeyi düşünüyorum. fakat bu şov şeklini asla desteklemiyorum. hatta ben ciddi ciddi sapıkça buluyorum. et tokatlamak nedir ya? koyunu danayı tavuğu falan geçtim, nimet yahu bu. yemeğe saygısızlık tamamen. izlerken aşırı rahatsız oluyorum. okan bayülgen de bir tivit atmış bu durumla ilgili. https://twitter.com/okanbayulgen/status/... işte burdan bakabilirsiniz. dikkat çekmek için attığını düşündüğüm bir tweet ama sonuna kadar haklı. başarısını takdir ediyorum, ama desteklemiyorum.

interaktif sözlükler kasım 2018 sıralaması

19. sıraya düştüğümüz liste. 14. sıradan girdiğimiz listede yavaş yavaş geriliyoruz. aralık ayında daha öne geçmek sözlükçe temennimiz. önümüze aldığımız sözlüklere bir göz attım üzüldüm açıkçası. pamuk eller klavyeye yazarlar.

kedi sevmiş bir kimse için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir

25 kasım 2018 pazar kedi evi yapıyoruz

merhaba sözlük,
25 kasım pazar günü 11:00'da istanbul üniversitesi öğrencileri ve titreyenbiyiklar organizasyonu kapsamında bir etkinlik olacaktır. istanbul üniversitesi avcılar kampüsünde gerçekleşecektir. insan gücüne ihtiyacımız var. çivi çakmak olsun, boya yapmak olsun herkesi bekleriz. malzeme konusunda pek bir eksiğimiz yok. yağlı boyaya hayır demeyiz.daha önemli olan katılım göstermeniz.diğer her malzemeden fazla fazla var. kedicileri bekleriz. katılım için mesaj atabilirsiniz.

dikkat dikkat!
edit: üniversite izin işlemleri uzadığı için etkinlik pazar gününe alınmıştır.

dünyayı kediler yönetse

yöneten kediye bağlı.

şahsen benim kedim yönetirse, kediland'ın sauron'u olur.

köpekleri ortadan kaldıracak devasa bir ordu kurup, nazgülle gezer tepemizde.

o kadar nefret ediyor.

edit: vesikalığını da atayım ki, ciddiyeti anlaşılsın.

kedi günlük

slm günlük, dün yine birlikte uyuduk her zamanki gibi. bazen yanağını sırtıma koyuyor annem. kıpırdamıyorum ben de. kedisi olup hiç birlikte uyuyamayanlar varmış hatta kucaklaşamayanlar. annem de ben de şaşırıyoruz bu duruma. gerçi annemin diğer kedisi teo da hiç kucakta oturmaz hep yerde olmayı tercih ederdi. ben ise tuvalet banyo önünde bile onu bekliyorum. seviyorum kendimi yahu. sahibim gibi...

kedi günlük

slm günlük; siyamların geveze olduğunu bildiğinden tekrar burda olmam bence de beklenir birşey. mama dışında nadiren birşey yediğim için annem bugün kavun verdi ki en sevdiğim aslında. yine hep yanyanaydık. hiç ayrılmadım yanından. tırnaklarımı da kesti sağolsun. karşılığında sabahları burnunu yalamıycakmışım. özellikle de pazar sabahları en sinir olduğu şeymiş. ama uyanana kadar yanından ayrılmadığım için de mutlu olduğunu söylüyor hep. bir de uykuya dalmadan önce beni sevdiğini. ben de onu seviyorum. hep...

kedi günlük

bugün eve bir aylık iki tane yavru kedi getirdi bu maynak insan. misafir dedi ama ben bi sevemedim. kumu doğru düzgün kullanmayı bile beceremiyorlar. parti veriyorlar kumda çocuk gibi. bilmiyorum gümüş ve ben biraz gerginiz. sinir olduk insanımıza.

kedi günlük

sevgili günlük birkaç gündür ev monotonlaştı, bize bol bol mama veren kadın ortalarda yok, küçüklüğümüzden beri gördüğümüz bu adama kaldık. aç acına gezdiriyor bizi evin içinde, gidip yatağının başında saatlerce uzanıp beklemek zorunda kalıyoruz, dört dönüyoruz sağında solunda iki gıdım mama koyacak diye. osman bağırıyor buna niye mamayı az veriyorsun diye, tabi ben gazlıyorum osmanı bunun üstüne haberi yok, neymiş efendim sağlıklı kedi olmamız için gramajla düzenli yememiz lazımmış, saçma saçma şeyler. hayır bana çok dokunmuyor çünkü osmanın mamayı de ben yiyorum zaten, sonra yiyecekmiş gibi yapıp burun kıvırıp gidiyorum bu safım da arkamdan geliyor. iki dakika sonra dönüp hepsini yiyorum. kolay mı bu koca gövdeyi doyurmak. dün rüzgardan tuvaletin kapısı kapandı, adam da uyuyordu, sabaha kadar zor tuttuk. osman bi ara salona yapmaya yeltendi ama izin vermedim. adam kapıyı açar açmaz ben tuvalete koştum, baktım osman saksıya işiyor, hiç adamın yanında yapmazdı bunu kızıyor diye. ama o kadar sıkışmış ki onu bile düşünememiş. elli kere anlattım bu yeni kumu ama anlamıyor, sevmiyorum ben adam gibi kum koysunlar deyip geçiyor. öldürecek bu osmanın hoyratlığı beni. onun yüzünden bende laf yiyorum her seferinde. iyice ayar etmeye başladı bu adam bizi. bol mama veren kadın bir an önce gelse iyi olacak. yoksa tırnaklarımı yeni divanda bileyeceğim.

osman'da iki yüzlümüdür nedir, o kadar laf söylüyor adama, akşama kadar kucağından inmiyor. birde utanıp bana bakıyor idare et içgdüsel bir şey dayanamıyorum mırlamam lazım diye açıklama yapıyor. biz nasıl dayanıyoruz ? sadece acıkınca çıkıyorum kucağına tırnakları hafiften geçirip dürtüyorum hemen anlıyor köftehor maması gelmiş bunun diye. biraz dik dur osman diyorum hiç umurunda değil, adamla konuşsa, sevdirse kendini akşama kadar. yılışık. geçen gün tuvalet kapısı kapandığında oradan oraya koşturuyoruz osmanla. buna tuvalet kapalı yapmaya çalşıyorum götürüyorum o tarafa, bu akıl fakiri adam oyun oynuyoruz sanıyor koşturuyor bizimle. koca adamsın iki dakika ağır ol ya. biz orada bok derdindeyiz sen koridorda koşturuyorsun bizimle oyun oynamak için. garip bir adam bu. neyse ya, ne adamlar var yine bu iyi, en azından gözlüyor seviyor karışmıyor işimize gücümüze. balkondan alt kattaki kedinin kadınını duyduktan sonra dedim bizim adam yine iyiymiş. kadın sürekli yıkamaktan hasta etmiş kediyi, yalanmayı unuttum abi yardım edin diyor balkon demirinden. nereye yardım edeyim aramızda kaç kat var kuş muyum ben.

Toplam entry sayısı: 195

kedi sözlük birinci izmir buluşması

gönül izmir'de de bir buluşma planlamak ister. yer, gün ve saat belirlendi. buluşmayı catnip düzenliyor. gelecek olanlar entryleriyle geleceklerini belirtirlerse sevinirim.

tarih: 8 aralık 2018 cumartesi
saat: 14:00
yer: alsancak no9 cafe

katılanlar: (zaman zaman güncellenecek)

(bkz:dombilicat)
(bkz:horde)
(bkz:gülsedinc)
(bkz:catnip)
(bkz:kedici yazar)
(bkz:rene)
(bkz:kedi canını senin)

kedi sözlük

yazmaktan ve okumaktan bıkmıyorum. dombilicat minnoş kuzum aslında, esin kaynağı haspam,saygılarımla

en kedici şehirler

izmir olduğunu düşünüyorum, sadece kedici değil, tüm canlılara saygılı izmir. yalnız martılar ayrı bir alem, attığınız simidi almayan, özgürce uçan birer martı jonathan hepsi. kedi sözlükte ne alaka? demişsinizdir ama napim, hayranım keratalara...

interaktif sözlükler ekim 2018 sıralaması

anne altından yavru

dünya üzerindeki her canlının yaşamaya hakkı var. nasıl doğmuş, ırkı ne, bilemem. ben temel hakları bilirim. kedi gelecekse bir eve nasıl geldiği değil, nasıl bakıldığı önemlidir demem de yanlış olur. çünkü ana rahmine düştüğü andan itibaren hakkı bakidir. kedi satın almaya karşıyım, satanlara da. sizin çocuğunuz satılsın istemezsiniz değil mi, biri gelse, ben sarışın, mavi gözlü bebeğine şu kadar veriyorum dese, verir misiniz? peki, öbür tarafta cins diye nitelendirilen kediler var. bu da bir lanet gibi sanki. cinsse parayla satılmalı... neden efendim, neden? bunu anlamıyorum, özür dilerim. eğer kedi sözlük formatına uymuyorsam, gidebilirim de. saygılarımla

kedi sözlük birinci izmir buluşması

gönül izmir'de de bir buluşma planlamak ister. yer, gün ve saat belirlendi. buluşmayı catnip düzenliyor. gelecek olanlar entryleriyle geleceklerini belirtirlerse sevinirim.

tarih: 8 aralık 2018 cumartesi
saat: 14:00
yer: alsancak no9 cafe

katılanlar: (zaman zaman güncellenecek)

(bkz:dombilicat)
(bkz:horde)
(bkz:gülsedinc)
(bkz:catnip)
(bkz:kedici yazar)
(bkz:rene)
(bkz:kedi canını senin)

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

cins kedinin cins annesi olur,ben sıradan bir insanım, kızım da öyle. bazen basitlik, sadelik, hoşgörü en iyisidir. sadeleşin, kedinin kralı zaten sizinle(kraliçesi de olabilir)

blues brothers

1980 yapımı muhteşem film, dan aykroyd ve john belushi oynadı. tam bir araba katliamı olan son takip sahnesi ayrıca unutulmaz.

kedi günlük

sevgili günlük, bugun kış mevsimi nedeniyle yeniden halıları serdik, tırmıklamaya doyamadı. bir de üstlerine kusarsa tam olacak.

en kedici şehirler

izmir olduğunu düşünüyorum, sadece kedici değil, tüm canlılara saygılı izmir. yalnız martılar ayrı bir alem, attığınız simidi almayan, özgürce uçan birer martı jonathan hepsi. kedi sözlükte ne alaka? demişsinizdir ama napim, hayranım keratalara...

anne altından yavru

dünya üzerindeki her canlının yaşamaya hakkı var. nasıl doğmuş, ırkı ne, bilemem. ben temel hakları bilirim. kedi gelecekse bir eve nasıl geldiği değil, nasıl bakıldığı önemlidir demem de yanlış olur. çünkü ana rahmine düştüğü andan itibaren hakkı bakidir. kedi satın almaya karşıyım, satanlara da. sizin çocuğunuz satılsın istemezsiniz değil mi, biri gelse, ben sarışın, mavi gözlü bebeğine şu kadar veriyorum dese, verir misiniz? peki, öbür tarafta cins diye nitelendirilen kediler var. bu da bir lanet gibi sanki. cinsse parayla satılmalı... neden efendim, neden? bunu anlamıyorum, özür dilerim. eğer kedi sözlük formatına uymuyorsam, gidebilirim de. saygılarımla

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

cins kedinin cins annesi olur,ben sıradan bir insanım, kızım da öyle. bazen basitlik, sadelik, hoşgörü en iyisidir. sadeleşin, kedinin kralı zaten sizinle(kraliçesi de olabilir)

kedilerin ideal kilosu

benim tontişim iki ila üç kiloydu. ne zaman kısırlaştırıldı, o zaman sekiz kiloyu geçti. şu an on kilo kadar. az yiyor ama metabolizma çok yavaş. hareket te sıfıra yakın. çok tatlı ama...

kedici ile kedisever arasındaki fark

kedici zor insandır, kedisever düz mantıkla idare eder. ilki sadece sevmez, empati de yapar, ikincisi şefkat gösterir. yeter ki hayvan sevsin, ayırdetmeden saygı duyarım.
Henüz takip ettiği biri yok.