kedi günlük

  • /
  • 7
sevgili sözlük,
miniğim bugün bir süt dişini daha düşürdü. bir diş partisini haketti sanırım. benim çocuğumun diğerlerinden neyi eksik partiyse parti diş buğdayıysa alası feda olsun yavruma.
bugün kızımla oğlum çiftleştiler, 2 ay kadar sonra bebişler gelecek. ama korkularım var, oğlum british ve 7 kg, kızım ise 1,5 yaşında ve 3,5 kilo. bebekleri doğurabilir umarım.
sevgili günlük, bugun kış mevsimi nedeniyle yeniden halıları serdik, tırmıklamaya doyamadı. bir de üstlerine kusarsa tam olacak.
sevgili günlük , bugün gene sıradan bir gün. yepisyeni yaladığı göbüşünü elledim, bana tükürdü. pek titiz...
sevgili günlük, bugün şantiye kuzularımın annesi kiboş hn teşrif ettiler. "nerelerde geziyorsun" dedim,tınmadılar. beş tosunuyla birlikte silip süpürdüler ortalığı, arada da hepsini dövdü.aile saadeti bu olmalı...
milocum sırayla her birini eşeleyip işedin ama 2. kum kutusunun sadece senin olmadığı gibi bu gün eklediğim 3. kum kutusu da sadece senin değildi, demek istediğin buysa, ki bu, peki o zaman bütün kum kutuları seninse iki kardeşin hangimizin avucuna işesin soruyorum sana?
dört erkek kardeş arasında kalan kız kedicik napsın?
" çok yalnızım sevgili günlük, annem de dövüyor..."
sevgili günlük tüm günüm çok yorucu geçiyor
sabah 5.30 da kalk mama ye
herkes uyurken iki saat koştur oyna
kum kabını eşele
ev halkı uyanınca da tekrar uyku saati
uzun saatler de yalanma ve temizliği de eklersek
yorgun saatlerin ardından iyi bir uyku gibisi yok
bugün banyo sonrası evin serin olması nedeniyle 1 kez hapşırdım ve kedim bana saldırdı.
sevgili günlük,
annem yeni battaniye yaymış,ince tüylü,sıcacık, kedi annemi hatırlatan bir şey, pek beğendim. son oniki saattir uyuyorum, nefis yahu.
dün sevgilim, kendi siyamlarından biri olan mavi beyle tatlı anlar yaşadılar. üç katlı evin en alt katında kediler oyalanırken, sevgilim dış kapıyı kilidi açık şekilde bırakıp en üst kata tuvalete gidiyor. kediler de banyoya girmesinler diye banyo kapısını kapatıyor. o sırada kendisi tuvaletteyken bir arkadaşı da yolda, eve doğru geliyor bizim. neyse bizimki daha tuvalette, kapıda mavi bas bas bağırıyor ama asla susmadan. açıyor kapıyı mavi bey miyavlayıp merdivenlerden aşağı inip inip çıkıyor bizimkini aşağı çağırıyor. iniyorlar beraber en alt kata kadar miyavlayarak. bi bakıyor arkadaşı gelmiş eve oturuyor koltukta. salak mavi muhtemelen şey dedi ''oğlum gelsene lan aşağı biri geldi benim koltukta oturuyor bak şuna bi'' asjdakjshflf. çok dilli çok konuşkan ya. sıpa. (bkz:siyam kedilerinin aşırı konuşkan olması)
sevgili günlük, annem ve anneannem de hamile, hepimiz aynı anda doğuracağız galiba.
selam günlük; kaç gündür ne güzel koynunda yatıyordum salyalarımı akıta akıta (evet köpekler gibi salyalarım akıyor mutluyken) yine sabahın köründe kalktı gitti. giderken de amma çok öptü, bir saattir yalanıyorum bu yüzden.
sevgili günlük bugün benim doğumgünümmüş. aslında bugün bizim kavuşma yıldönümümüz. annem doğduğum günü bilmediği için * bu tarihte kutluyoruz. yaş mamanın üstündeki mumlar bütün iştahımı kaçırdı. ayrıca anneme neden ısrarla poz vermem gerektiğini de anlamıyorum. ben onun sosyal medya oyuncağı değilim. geç bu fotoğraf faslını da işimize bakalım dedim anlamadı. uzun süre uğraştı bana doğum günü pozu verdirmek için. sonuçta ne mi oldu. tabi ki ben kazandım. annem fotoğraftan ve mumlardan vazgeçti. ben mis gibi karnımı doyurdum. hem de bu güne özel iki farklı mamayla. bazen tuhaf davransa da aslında beni sevdiğini düşünüyorum. bence siz burada (bkz:kedilerin gariplikleri) değil (bkz:kedi sahiplerinin gariplikleri) konusunu tartışmalısınız. biz gayet normaliz. tuhaf olan sizsiniz. aslında siz de biliyorsunuz ama itiraf edemiyorsunuz.(bkz:kedi sahiplerinin biraz şey olduğu gerçeği) olsun biz sizi her türlü kabul ediyoruz. karnımızı doyurun, gıdımızı okşayın, tuvaletimizi temiz tutun yeter. sevgiler. miloş
sevgili sözlük,
tuhaf bir gün geçiyor gidiyor. bu arada kedilerle de pek samimiyetim yoktur, meraktan buralara gelmiş bulundum.
sevgili günlük, havalar hala güneşli, beş kardeş dipdibeyiz. şimdilik üşümüyoruz ama şu revir daha mı sıcak ne, nasıl etsek de kendimizi oraya atsak?
sevgili günlük, bu sabah adeta bir ritüel haline getirdiğim sabah yalanması esnasında yatakta öylece uyuyup uyanmayan sahibimin suratına okkalı bir pati atıp yatağın altına saklandım. insanlar sabahları hiç minnoş olmuyorlar..
biz kocaman olduk, beş kardeşiz, çok aksiyiz, insanlardan kaçıyoruz. annemiz bizi sıra dayağına çekiyor, sevmiyor mu ne? insanlar bizi çok seviyor, napsak ki?
sevgili günlük, sabah ezanında annemi uyandırdım, onbeş dakika daha yatıcam, gittt, dedi, fakat hiç bıkmadım. tepesine bastım, bıyıklarımı yüzüne sürdüm. (bkz:voila) kalktı, mama, kum değiştirme olayına girdi. sürünüyor, biliyorum, ama ben böyleyim, vuhuuu...
günaydın sevgili günlük, bugün şantiyede balık verdiler, nefis birşey yahu. sonra öbür annem gelip mama da verdi. bir dakika, bıyığımda balık kalmış, döncem ben size...
  • /
  • 7