kedinizi kime emanet edersiniz

araba, silah ve cep telefonu gibi kedi de kimseye emanet edilmez. her nereye gidiliyorsa yanında götürülür. bununla ilgili kısıtlamalar ve zorluklar varsa önceden araştırılır ve aşılması için çözümler üretilir. örneğin; uçakla seyahat edilecekse ve kedi kabul edilmiyorsa gidilecek yere kediyi de alarak özel araç ile gidilir. özel araç yoksa kiralanır. özetle; kedi kimseye emanet edilmez.
annem ve babam tabiki.. evde torun muamelesi görüyor kendileri.. bir gece cok halsizlestigini farkedip kostur kostur hastaneye yetistirdikleri var.. (ki birseyi de yoktu aşının yan etkisi, ogun ben yanında olsaydım götürmezdim) gözüm kapali emanet ederim onlara
kendisine de söyledim, eğer bir gün ölürsem kedilerim sevgilime emanet. gözüm kapalı bırakacağım tek insandır kendisi. 5 kedimiz var, sonradan bir kedisever oldu. ama hayvan seviyorum diyen insanların çoğunu cebinden çıkarır. kendisinden daha iyi kedilerine bakıyor resmen. en az kendim kadar güvenirim bu konuda.
mecbur kalırsak annelerimize ve koz kardeşimize... mecbur kalmamaya özen gösteriyoruz ayrı kalmak acı veriyo...
bazen hiç çare bulunamayadabiliyor.allah a emanet ediyorum..
kedimi kimseye emanet edemiyorum. kimse gozumun onunde oldugu gibi bakamiyor.
iki günse yalnız kalır, ikiden fazlaysa veterinerine pansiyonlu gider.
kedili yaşam refleksleri bulunan ve en yakınım, güvendiğim kişiye.
kedili yaşam refleksleri için (bkz: https://www.evcilkedim.club/kedi-bakimi/kedili-yasam-rehberi-kedili-yasamda-edindigimiz-refleksler)