obirkralice

Durum: 22 - 0 - 0 - 0 - 04.08.2019 18:26

Puan: 312 - Çaylak Kedici

4 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazarkedi.

Leo’s dad : isimden de anlaşıldığı üzere nişanlım bey
  • /
  • 2

eve yeni alınan perdeyi yırtan kedi

#9001 mavi periliçe; yani benim perdem veya evim olsa zaten sorun değil. ancak bir süre şehir dışında olacağım için kaynanama bırakmak zorunda kalmıştım. şimdi ise bir perde borçlandım. yine sorun değil evladıma harcadığım paraya üzülmem. ancak ben katlanıyor olsam da herkes benim kedime katlanmak zorunda değil. entry i yanlış okudunuz galiba

kediyi dışarıda gezdirmek

kedinizi dışarıda gezdiriyor musunuz ? bizimki koltuklara, perdelera ve hatta tavanlara tırmanmaya başladığından beri bir kedi sahibi arkadaşın da tavsiyesi olarak dışarı çıkarmaya çalıştık, ağaçlara tırmansın, enerjisini öyle atsın diyerek ama çok korkuyor. ancak evin içindeyken de balkondan veya pencereden aşağıyı izlemeye başlıyor. siz dışarı çıkarıyor musunuz ? gövde tasmalı mı yoksa ana kucağı gibi taşıma çantalarında mı ?

tasmalı mı tasmasız mı

leomu aldığımda çok minikti evdeki her yere girebilecek boyuttaydı. biz ona o bize alışana kadar zilli tasma aldım. sonra da öyle devam ettik ama şimdi yazdıklarınızı okuyunca gidip çıkartmak istiyorum tasmasını

kedinizi kime emanet edersiniz

nereye gitsem yanımda götürmeye çalışıyorum ama eğer götüremeyeceğim bir yerse de nişanlım beye bırakıyorum. kedimize bakmasından ileride nasıl iyi bir baba olacağını da gösteriyor beyefendi.

tasmalı mı tasmasız mı

kedinize tasma takanlardan mısınız yoksa takmayanlardan mı ??

kedimiz bendeyken ben takıyorum. nişanlıma verdiğimde o çıkartıyor. arada kaldık :)

olası kedi sözleri

anne şu karnımı gıdıklayıp durma ! gıdıklamasana ya ! bak ısırırım, dur diyorum sana ! al bunu sen istedin ham ham ham !

bir kediyi sevmekle başladı her şey

nişanlım beyin yolda bulduğu 3 günlük yavru minnağı eve alıp beslemesiyle başladı her şey. tabi süt anne falan bulamayınca zavallım bizim tüm çabalarımıza rağmen öldü :( onun boşluğunu #leo ile doldurduk. barınağa gidip yakışıklı leo muzu sahiplendik. iki katı sevgiyle ona bakıyoruz şimdi :)

kedi sözlük

yazarların kedilerinin isimleri

kedi sözlük

sabah akşam düzenli giriyorum ama girilen entry yok. terkedilmiş kasaba olmuş burası

eve yeni alınan perdeyi yırtan kedi

hayır yani benim perdem olsa umrumda değil de kaynanamındı be leo

kedi tırmalama tahtası

iyi bir şey olsun bari diye 80 lira verip aldım ama hiç yüzüne bile bakmıyor. bizimki tam bir perde canavarı :( var mıdır bir çözümü olan ?

balık yemeyen kedi

sen kedisin kendine gel ve ye şu balığı dediğim minnoş leo’mdur. hayır yani yemen için kalktım yaş mama yapıp içine kattım yine yemedi sıpa.

yazarların kedi kumu tercihleri

ilk aldığım kalın bentonit kumdan sonra patilerini çizdiğini farkettim. ince taneliye geçeyim dedim bu sefer de patilerinin arasına girdi kum. şimdi natural bastet e geçtik. instagram üzerinden satıyorlar ve satıcısı inanılmaz tatlı biri. ilk başta geçiş yaparken sıkıntı çektik ama şu an kokusuz ve doğal olduğunu, çizmediğini bildiğim bir kum kullanıyoruz. şimdilik içim rahat

obirkralice

kedi sahiplenmenin maliyeti

kedimi sahiplenmeden önce bazal bir liste çıkarıp temel ihtiyaçları eklemiştim. 500 tl :) daha kedim gelmeden yaptığım masraftı :) daha sonra 3 kez veterinere götürmem, taşıma çantası almam, kuru mamalarımızın çabuk bitmesi ve tekrar ve tekrar indirim kovalayıp mama almam :d bunları da eklersek 2 ayda 1000 tl harcadım minik leo'ma :) her ay bir ayakkabı, bir kıyafet eksik aldığımı düşünüyorum sorun olmuyor. insan canına harcadığı parayı düşünmüyor açıkçası . şimdi karma aşı vakti geldi bakalım bize yine veteriner yolları gözüktü :d

kedi ve oyun

gece nöbetinden uykusuz çıkıp gelmiş olduğum zamanlarda bile kapıda beni karşılaması, gelip yanaklarıma patisini koyup burnumu yalaması tüm yorgunluğu unutturuyor. uyumayı bırakıp 4 saat onunla ilgileniyorum. mama su ve tuvaletini temizleyip oyun oynayıp onu da yorunca birlikte yatıp uyuyoruz :d

bu ara favori oyunumuz saklambaç. bi de sobelemeyi öğrendi sıpa :d evi boydan boya koşup birbirimizi arıyoruz :d

kedi sözlük

incelerken keşke daha aktif ve daha duyulan bir platform olsa diye iç geçirdiğim internet sitesi. ben şimdiden 3 arkadaşıma tanıttım siteyi.

kedilere insan ismi koymak

#iskender ve #ismailabi. ancak kedimin tipine uymadığı için koyamadım.

kedilerde iç ve dış parazit tedavisi

2,5 aylıkken sahiplendiğim yavrucuma 1 er hafta arayla 3 kez yaptırdığım aşıdır. yavrumun karın şişkinliği inmediği için gittiğim 3 farklı veteriner hekim de 3 farklı aşı yaptı. en sonuncuda bu son artık herhalde dedik. şimdi göbüşü kalmamış, boy atıp incecik olmuş oğluşumun karma aşılarına başlayacağız
  • /
  • 2

kedilerin içinde sanki bir insan olması

bu özel ruhların insan dediğimiz insanlardan daha insan olması, minik dostlarımızın gün içinde sık sık bunu kanıtlaması. tanıdığum bütün kedicilerin ortak düşüncesi bu yöndedir.
mesela en sevdiğim örnek şudur. bilirsiniz bebekleri uyuttuğunuzda siz yanında yatarsanız mışıl mışıl uyur, bir kalkın yanından hemen uyanır. işte benim oğlum , bebeğim de aynı böyle yapıyor . saatlerce uyur yanında yatarsam, uuandığım an cin gibi kalkar yataktan .
daha bir sürü örnek var buna. işten geldiğim anda beni kapıda karşılaması , yarim saat gün içinde ne yaptığını anlatırcasına miyavlayıp peşimden ayrılmaması. üzüldüğümü anladığında yanımdan hiç ayrılmaması. yalnız kalmak istediğimde yanıma bile uğramaması vs .

kedilerin içinde sanki bir insan olması

ben benimkinin uzayli oldugunu dusunuyorum. her gun oyuncaklarini toplayip kartonuna koyuyorum oyuncaklarida dedigim yunlu bebekler ayıcıklar falan. bazen bir gece dışarıda kalmam gerekebiliyor ve ne zaman gelsem oyuncakları koltuklarda oturmus sekilde buluyorum. resmen evcilik oynayan cocuklar gibi.. bunun yaninda birde bugun daha önce hic denememiş olmama ragmen yanimda uyurken beni seviyorsan miyavlasana ya dedim miyavladi şok geçirdim..

tasmalı mı tasmasız mı

tasmasız çünkü siz olmadığınızda bir yere takılabilir alışkın değilse bir de patisiyle oynayıp ısırıp boynunu yara yapabilir..

balık yemeyen kedi

kedinin illa balık yemesi mi gerekiyor? bunlar hep hollywood'un bize empoze ettiği şeyler.

olası kedi sözleri

bokumu süpür.
bu vazo burda olmuş mu dur devireyim.
mahallenin tekirleri hasta bana.
bardak bana çok pis bakıyor, devireyim.
nerdesin? yaş mama getirsene.
gideyim de boşluğa kilitlenip bakayım.
çıkar şu tasmayı ya çın çın bu be?
başka kedi mi sevdin sen?
sabah uyuyayım da gece uyutmayayım.
bebeyim yine mi veteriner?
yaş mama yok mu ya?
nerdeydin?

bir kediciye asla söylenmemesi gereken şeyler

madem kedi bakacaksın güzel birşey alsaydın, evde koku yapmıyor mu, yatağa çıkmasına nasıl izin veriyorsun, ay bana değmesin.

grey gardens

son 45 yıllık periyodda insan-hayvan ilişkisi temelli en iyi belgesel olduğunu düşündüğüm yapıt.(1975) gerçek bir hüzün makinası.

ellen hovde, albert maysles, david maysles üçlüsünün yönettiği belgesel gerçekliği ile bazen güldürüyor bazen ağlatıyor.

amerika'nın 1900'lerin başında ikon manken ve sosyetik ismi olan edith bouvier beale'ın son dönemini anlatan filmde ona kızı edith bouvier beale eşlik ediyor.

east hampton'daki grey garden isimli eski malikanelerinde yaşayan anne-kız, zirveden en dibe doğru süzülüşü anlatıyor. dev malikanede kedilerle rakunlarla ve türlü hayvanlarla yaşayan ikili insan-hayvan ilişkilerine güzel değiniyor.

belgeselin broadway uyarlaması tony ödülü kazanmıştı. belgesel ise sinema alanında toplam 5 ödül kazandı.yazarların kedi maması tercihleri

çocuklarımın hepsi, hayatımıza ciddi sağlık problemleriyle girdikleri için bu konuyu elimden geldiğince araştırdım ve kuru mama olarak ilk bebeklik dönemlerinde (bkz:royal canin baby cat) ile besledim, ergenlik dönemine geçişte (bkz:acana) ile devam ettim ve kısırlaştırma operasyonları gerçekleştikten sonra (bkz:royal canin fit32) kullanmaya başladık.
tabi bu arada haftada bir haşlanmış yumurta, haşlanmış ciğer, kemiksiz tavuk, yoğurt ve kefir, ton balığı ve yaş mama olarak da yine royal canin ve gourmet çeşitlerini tercih ediyorum ve yine yaş mamalarının içine haftada bir bıldırcın yumurtası ekliyorum bayılıyor, minik seri katillerim.
yani kısaca özetleyecek olursak, ana yüreği işte, yemedim yedirdim, giymedim giydirdim.

kontil tedavisi

ıc parazit icin ideal bir yontem ayrica sokak kedilerine uyguladigimdan hem uygun hemde basit. oncelikle surekli kusmaya basladiklarini farkettim parazitten suphelendim kusma icin meptamid hapinin çeyreğini veriyorum suda eritip siringayla iciriyorum boylece yemek yiyorlar. oda uygun bir ilac. daha sonra eczaneden kontil aldim 3 gun ac karına surup gibi zaten agizlarina sıkıyorum sonra ara veriyoruz 1 hafta ve 3 gun tekrar ard arda veriyoruz. ben bu sekilde ic parazitten kurtuldum suan cok iyiler ve kiloda aldilar.

Toplam entry sayısı: 22

yavru kedi büyürken ısırma alışkanlığı nasıl kontrol altına alınır

bu sorunuma çare ararken böyle güzel bir video ile karşılaşmıştım hala güldürüyor bu video.

şaka maka bizimkinde işe yaradı. bir de ısırmaya başladığı dakika direk bırakıyorum ilgilenmiyorum odada tek bırakıp gidiyorum. evet içim acıyor ama ellerim de acıyor napayım.

kedi sözlük

incelerken keşke daha aktif ve daha duyulan bir platform olsa diye iç geçirdiğim internet sitesi. ben şimdiden 3 arkadaşıma tanıttım siteyi.

kedi sahiplenmenin maliyeti

kedimi sahiplenmeden önce bazal bir liste çıkarıp temel ihtiyaçları eklemiştim. 500 tl :) daha kedim gelmeden yaptığım masraftı :) daha sonra 3 kez veterinere götürmem, taşıma çantası almam, kuru mamalarımızın çabuk bitmesi ve tekrar ve tekrar indirim kovalayıp mama almam :d bunları da eklersek 2 ayda 1000 tl harcadım minik leo'ma :) her ay bir ayakkabı, bir kıyafet eksik aldığımı düşünüyorum sorun olmuyor. insan canına harcadığı parayı düşünmüyor açıkçası . şimdi karma aşı vakti geldi bakalım bize yine veteriner yolları gözüktü :d

balık yemeyen kedi

sen kedisin kendine gel ve ye şu balığı dediğim minnoş leo’mdur. hayır yani yemen için kalktım yaş mama yapıp içine kattım yine yemedi sıpa.

kedi sahiplenmenin maliyeti

kedimi sahiplenmeden önce bazal bir liste çıkarıp temel ihtiyaçları eklemiştim. 500 tl :) daha kedim gelmeden yaptığım masraftı :) daha sonra 3 kez veterinere götürmem, taşıma çantası almam, kuru mamalarımızın çabuk bitmesi ve tekrar ve tekrar indirim kovalayıp mama almam :d bunları da eklersek 2 ayda 1000 tl harcadım minik leo'ma :) her ay bir ayakkabı, bir kıyafet eksik aldığımı düşünüyorum sorun olmuyor. insan canına harcadığı parayı düşünmüyor açıkçası . şimdi karma aşı vakti geldi bakalım bize yine veteriner yolları gözüktü :d

eve yeni alınan perdeyi yırtan kedi

hayır yani benim perdem olsa umrumda değil de kaynanamındı be leo