pars

Durum: 399 - 65 - 18 - 3 - 18.01.2019 15:06

Puan: 13370 - Kıdemli Kedici

5 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Kedmin.

tam bir kedi aşığı
  • /
  • 20

cats

andrew lloyd webber’in, "old possum’s book of practical cats" adlı kitaptan uyarlayarak bestelediği müzikal. müzikal, çok bilinen memory şarkısını da bütün dünyaya tanıtmıştır. müzikal ilk kez 1981’de west end’de, ardından 1982’de broadway’de oynanmıştır.

kediyi demir sopayla döven cani

gözaltına alınmış, muhtemelen ifadesi alınıp serbest bırakılmıştır. yüce adalet bunun neresinde!

https://www.aksam.com.tr/yasam/istanbuld...

kediyi demir sopayla döven cani

kedi şeklinde ruj

bir kaç kullanım sonrası kediden eser kalmayan ürün. kedinin hiç bozulmadığı halini yaparlarsa o zaman kabul edebilirim.

12 hayvanlı çin takviminde kedi olmaması

kedi yoksa ben de yokum.

kedilerin sıvı olduğu gerçeği

evet sıvıdırlar. kanıtlanması çok iyi olmuş.artemis

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

kaybolan kedi

bir an önce ortaya çıksındır.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

yine harika bir buluşma oldu. ben, jupican, calico, jacobo, menevish, düşmeye doyamadığım tipsiz miyavımdın, kedibabasi ve +2 misafir katılımcımızla biraraya gelip birlikte kedi evleri yapmak çok keyifliydi. sonrasında sevgili abim tarkan özçetin de bize katıldı ve tesadüf cafe'de kedili sohbetler ettik. yine tadı damağımızda kalan bir zirve oldu. mart gibi havaların güzelleşmesiyle yeniden buluşma planlarımızı yaparak vedalaştık. katılan herkese çok teşekkür ederim.

bugünden bir kaç fotoğraf da ekleyelim.

6. kedici dergisi istanbul sokağın kedisi şenliği

bugün sokaktaki çocuklar için elimizden geldiğince ev yapıp mamaları dağıtarak onların hayatlarına dokunabilmeyi amaçladık. güzeldi ve katılan herkese teşekkür ediyorum. etkinlik haber sitelerine eklenmeye başlamış. ilk linkte yazarımız calico da var.

https://www.amerikaninsesi.com/a/kadikoy...

https://www.haberler.com/6-sokaktaki-ked...

https://www.sondakika.com/haber/haber-6-...

https://www.haberturk.com/istanbul-haber...

http://www.memleket.com.tr/6-sokaktaki-k...

kedi sözlük zirveleri

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

benim evdeki çekiç kocaman. evinde küçük boyutta çekici olan biri getirebilirse harika olur. hepimize yeter.

6. kedici dergisi istanbul sokağın kedisi şenliği

adore kedi evi nasıl monte ediliyor, etkinlik öncesi görelim.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

adore kedi evi nasıl monte ediliyor, hemen paylaşalım. yarına faydası olsun.

adore kedi evi

nasıl monte ediliyor hemen paylaşalım.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

saat 14:00'te etkinlik başlıyor. fenerbahçe parkında buluşuruz. kedi yapımı sonrasında ortak karar veririz gideceğimiz yere. yarın görüşmek üzere.

gulfemaslan

kedi sözlüğün yeni yazarı. aramıza hoş geldiniz.

son dönemde haberlere yansıyan köpek saldırıları

daha önce pek rastlanmayan ama son günlerde sık sık gündeme gelen köpek saldırısı haberleri var. tam hayvansevgisi aşılanmaya başlanıyor, bir revizyon yaşanmaya başlıyor gibi hissediyor insan, hop yine bu tür haberler. sonrasında hayvanlara yapılan acımasız insan saldırıları haberleri başlıyor çıkmaya. bu nasıl düzelir, nasıl bir denge sağlanır, düşününce çıkmazlara giriyor insan.

http://www.yenimeram.com.tr/kirsehirde-k...

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/kay...

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/bas...

yaşamayı hak etmeyen insanlar

örneğin; kendini sevdirmeye gelen bir köpeğin tek yumrukla belini kıran şerefsizi buna örnek olarak gösterebiliriz.

https://twitter.com/1penguen/status/1082...

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

yamulmuyorsam şimdiden 8 kişi olduk. ayrıca yanımızda kanka, sevgili, eş, arkadaş, kardeş, abla, abi, anne, baba falan da getirebiliyoruz.
  • /
  • 20

bir kediciye asla söylenmemesi gereken şeyler

'doğal ortamından koparıp eziyet ediyorsun, bak dışarıdakiler nasıl mutlu' denilmemeli artık!!

cats cradle

ayrıca harika bir şarkıdır.

kedilerin insanına hediyeleri

çekirdegi cok severim akşamları tv karsisinda beraber otururken genelde sinek yakalayip cekirdek tabagima koyar. sanırım sinek yediğimi zannediyor

kedilerin insanına hediyeleri

kedilerin kendileriyle bağ kurdukları insanlarına getirdiği bir takım hediyelerdir. bizim sürpriz hediyelerin bazıları: yavru fare, kertenkele, kuş. hayatlarına kıydığı bu minikler için benim içim cız ederken kendisi gururla avını sunardı. bir keresinde de annemin ona yemesi için işaret ettiği balık kafasını ağzıyla taşıyıp kapımıza getirmişti. şimdilerde patisini kımıldatmaya üşenen kedimiz evde emekliliğin tadını çıkarıyor.

12 hayvanlı çin takviminde kedi olmaması

fare, öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, koyun, maymun, horoz, köpek, domuz var ama kedi yok. bugün de buna üzülelim bakalım.

kedi şeklinde ruj

yukarıdaki entryle öğrendiğim marka. bu ürün dışında allık, pudra gibi yine kedili ürünlerini gördüm; ki kullanmaya kıyılmaz. çok ama çok güzel. ayrıca cruelty free bir markaymış. hayvanlar üzerinde hiçbir aşamada test yapmıyorlar.

kedi şeklinde ruj

highend firmalarda şu ara baya yaygın henüz drugstore'ların dikkatini çekmedi. makeup alanında baya ilgi çekici olsa da son kozmetik zamlarından sonra baya el yakan ürünlerden. güzel eğlenceli beğendim.

katy perry

katy perry

ünlü amerikalı şarkıcı. göbek adı ise katy cat.

sporcu kedici

hem fit hem kedici olmak gibi cool bir harekettir. mesela:

Toplam entry sayısı: 399

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

kedicilerin sohbeti bitmez derler ya, buluşma aynen öyle oldu. ilk notum yer önerisi yapan yazarların zirveye katılmayışı. tüm yazarlar avrupa yakasından kadıköy'e gittik, anadolu yakasından bir yazar vardı. (düzeltme için teşekkürler) bu da bana ders oldu. bir sonraki zirve kesinlikle avrupa tarafında olacak kanaatindeyim.

önce makbiile ve nil ile buluştuk. nazım hikmet kültür merkezi'nde tek bir boş masa olmadığını görünce diğer katılacak arkaadaşlara uzak olmaması açısından aynı sokaktaki kibrit kutusu cafe'ye oturduk. gerçekten de kibrit kutusu kadar bir kafe. kafenin okuma odası çok eğlenceliydi. sigara ve içerideki masaların küçüklüğü sebebiyle dışarı oturduk, hemen akabinde jupican, calico ve arkadaşı (jacobo)da bize katıldılar. sözlük, kedi, köpek sohbetleri derken menevish geldi. 2 saat kadar sohbet ettik ki o kalktı yerine mücver geldi. yeni zirve planları yapıldı, havanın soğumasıyla üşümeye başladık ve 3 saatin sonunda yarım kalan sohbetlerimizi bir sonraki zirvede devam ettirmek adına ayrıldık. ilk zirvemiz 8 kişinin katılımıyla gayet eğlenceli geçti, katılan herkese çok teşekkür ediyorum.

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

zor anımızda ulaşabileceğimiz, bilmediğimiz konularda danışabileceğimiz gönüllü veterinerlere ihtiyacımız var. sözlük üyeleri arasında veterinerler veya kendisine bilgi verilmek kaydıyla veteriner bilgisi sağlayacak üyelerimiz varsa lütfen bize ulaşın, bilgilerinizi sözlüğümüzde paylaşalım. belki bir telefon görüşmesiyle bir can kurtarırız.

iletişim mailimiz: info@kedisozluk.com

gelin kediciler bir olalım

konu bana getirildiği için kedmin olarak format dışı entry girmem gerekiyor. normalde üstteki entrye cevap niteliğinde entry girilmemeli.

anne altından yavru başlığına girdiğim entrylere baktım. ilk entrymde anne altından yavru'nun ne anlama geldiğini tanımlamışım. alıntılanan sitenin de nasıl bir oluşum olduğunu tanımlamışım. ikinci entrymde de yazarın yazılan tüm entrylere cevap vermemesi gerektiğini belirtmişim. yine öncesinde format dışı olmaması için tanım yapmışım. burada da yasal olan bir konunun üzerine gidilmesinin amacını sorgulamışım.

kedi sözlük'te saygı sınırlarını aşmadığınız sürece, kişilere hakaret, karalama, aşığılama şeklinde ifadeler kullanmadığınız sürece entrylerinizi girebiliyorsunuz. sadece yasal ve hukuken aykırı olmayan bir konunun yasal değilmiş gibi gösterilmesi kedi sözlük'te yetkisi olan biri tarafından yapılamaz. yapıldığında da yetkisi alınabilir. burada da bir kusur görmüyorum.

son olarak kedi ücretli sahiplenilmiş olsun, ücretsiz sahiplenilmiş olsun, cins kedi yetiştiricisi olsun veya olmasın, kimsenin kedi sevgisini sorgulayacak hakkım veya hakkınız olduğunu düşünmüyorum. sokaklara çıkıp hayvan hakları için etkinliklere de katıldım, elimden geldiğince de bu mücadelenin içinde oldum. elim yettiğince de sokaktaki canlar için mama ve tedavi yardımlarında bulunuyorum. iş yerime gelen sokak hayvanlarını da her gün besliyorum. bu portalı da kedi sevenlerin bir araya gelip bilgi paylaşımı yapabilmesi için hayata geçirdim. kedi yetiştiriciliği de yapıyorum, kedilerimi sahiplendirmeden önce sahiplenecek aile ile evimde toplantı yapıyorum. kedinin özelliklerini, nasıl yaklaşılması gerektiği, nasıl bakılması gerektiği, aşıları ve parazit tedavileri hakkında detaylı bilgi veriyorum, hangi mamaların ve kumların kullanılması konusunda tavsiyelerde bulunuyorum. tırnak kesiminden kulak temizliğine kadar bildiğim her şeyi aktarıyorum. aile eğer benim içime sinmez ise yavrumu teslim etmiyorum. teslim ettiklerimi de sık sık sorup kontrol ediyorum, fotoğraflar istiyorum. böylelikle yavruların iyi olduğundan emin olup rahatlıyorum. zaman zaman yaşadıkları küçük problemler veya sormaları gereken bir konu olduğunda bana ulaşıyorlar.

kedi yetiştiriciliğiyle ilgili tüm belgelerim var, yasa dışı hiçbir etkinliğim yok. derneklerin, kuruluşların, kültür merkezlerinin düzenlediği seminer ve eğitimlere katılmaya devam ediyorum. kedilerimi en iyi şekilde nasıl mutlu edebilirimin peşindeyim. petshoplarla ilgili de söyleyeceklerim var. devlet tarafından maddeler halinde yapılması gerekenlerin hepsini biliyorum, uygunsuz olan bir durum gözlemlediğimde cimer üzerinden orman ve su işleri bakanlığı'na şikayette bulunuyorum. çünkü bu konuda devlet denetimleri yeterli değil.

velhasıl elimden geldiğince sorumluluklarımı yerine getiriyorum. buradaki tartışmalardan ziyade bu portalın kedicilere nasıl faydası olurun peşinde olmamız hepimiz için daha faydalı olur düşüncesindeyim.

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

jupican, nil, calico ve +1i (jacobo), makbiile, menevish, mücver ve ben koyu bir kedi sohbeti içindeyiz. zirve devam ediyor.

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

yeni kedi diğer kedilerin olduğu eve kesinlikle direkt bırakılmamalı. öncelikle ayrı bir odaya alınıp yeni kedinin kokusunun diğer kediler tarafından algılanmasını sağlamak gerekiyor. yeni kedi minimum 1 hafta kadar ayrı odada kalmalı. sık sık odasını ziyaret ederek onu sevmeli, ilgilenmelisiniz. aynı kıyafetlerle ve ellerinizi yıkamadan diğer kedilerinizi de sevin. bu onların arasındaki koku bağını sizin üzerinizden alarak olumlayacaklardır.

1 hafta süreçten sonra tüm kedilerin birbirlerini uzaktan da olsa göreceği şekilde en sevdikleri mamaları verin. yemek yerken bir yandan da birbirlerini görecekler . tüm kedilerin biraz aç olmaları daha çok işimize yarar. lezzetli bir yiyeceği yerken birbirlerini görmeleri yine bu tanışmayı olumlayacaktır.

kediler için yaşam alanları çok mühimdir. hakim oldukları alanlara başka kedilerin gelişi onların hiç hoşuna gitmez. bu sebeple tüm bunları yapsanız bile aralarında mutlaka bir hakimiyet savaşı yaşanacak ve dominant olan aralarındaki tartışmalar sonrasında belirlenecektir. bu yaptıklarınız sadece bir nebze de olsa aralarında tartışmanın şiddetini azaltacaktır. tabi tamamen hiç sorun olmadan birbirlerine alışırlarsa ne mutlu ama genellikle sıkıntılar çıkıyor.

şöyle de iki kaynak sunayım;

https://www.hillspet.com.tr/cat-care/rou...
https://kedilibirhayat.com/2017/05/20/2-...

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

kedicilerin sohbeti bitmez derler ya, buluşma aynen öyle oldu. ilk notum yer önerisi yapan yazarların zirveye katılmayışı. tüm yazarlar avrupa yakasından kadıköy'e gittik, anadolu yakasından bir yazar vardı. (düzeltme için teşekkürler) bu da bana ders oldu. bir sonraki zirve kesinlikle avrupa tarafında olacak kanaatindeyim.

önce makbiile ve nil ile buluştuk. nazım hikmet kültür merkezi'nde tek bir boş masa olmadığını görünce diğer katılacak arkaadaşlara uzak olmaması açısından aynı sokaktaki kibrit kutusu cafe'ye oturduk. gerçekten de kibrit kutusu kadar bir kafe. kafenin okuma odası çok eğlenceliydi. sigara ve içerideki masaların küçüklüğü sebebiyle dışarı oturduk, hemen akabinde jupican, calico ve arkadaşı (jacobo)da bize katıldılar. sözlük, kedi, köpek sohbetleri derken menevish geldi. 2 saat kadar sohbet ettik ki o kalktı yerine mücver geldi. yeni zirve planları yapıldı, havanın soğumasıyla üşümeye başladık ve 3 saatin sonunda yarım kalan sohbetlerimizi bir sonraki zirvede devam ettirmek adına ayrıldık. ilk zirvemiz 8 kişinin katılımıyla gayet eğlenceli geçti, katılan herkese çok teşekkür ediyorum.

gelin kediciler bir olalım

konu bana getirildiği için kedmin olarak format dışı entry girmem gerekiyor. normalde üstteki entrye cevap niteliğinde entry girilmemeli.

anne altından yavru başlığına girdiğim entrylere baktım. ilk entrymde anne altından yavru'nun ne anlama geldiğini tanımlamışım. alıntılanan sitenin de nasıl bir oluşum olduğunu tanımlamışım. ikinci entrymde de yazarın yazılan tüm entrylere cevap vermemesi gerektiğini belirtmişim. yine öncesinde format dışı olmaması için tanım yapmışım. burada da yasal olan bir konunun üzerine gidilmesinin amacını sorgulamışım.

kedi sözlük'te saygı sınırlarını aşmadığınız sürece, kişilere hakaret, karalama, aşığılama şeklinde ifadeler kullanmadığınız sürece entrylerinizi girebiliyorsunuz. sadece yasal ve hukuken aykırı olmayan bir konunun yasal değilmiş gibi gösterilmesi kedi sözlük'te yetkisi olan biri tarafından yapılamaz. yapıldığında da yetkisi alınabilir. burada da bir kusur görmüyorum.

son olarak kedi ücretli sahiplenilmiş olsun, ücretsiz sahiplenilmiş olsun, cins kedi yetiştiricisi olsun veya olmasın, kimsenin kedi sevgisini sorgulayacak hakkım veya hakkınız olduğunu düşünmüyorum. sokaklara çıkıp hayvan hakları için etkinliklere de katıldım, elimden geldiğince de bu mücadelenin içinde oldum. elim yettiğince de sokaktaki canlar için mama ve tedavi yardımlarında bulunuyorum. iş yerime gelen sokak hayvanlarını da her gün besliyorum. bu portalı da kedi sevenlerin bir araya gelip bilgi paylaşımı yapabilmesi için hayata geçirdim. kedi yetiştiriciliği de yapıyorum, kedilerimi sahiplendirmeden önce sahiplenecek aile ile evimde toplantı yapıyorum. kedinin özelliklerini, nasıl yaklaşılması gerektiği, nasıl bakılması gerektiği, aşıları ve parazit tedavileri hakkında detaylı bilgi veriyorum, hangi mamaların ve kumların kullanılması konusunda tavsiyelerde bulunuyorum. tırnak kesiminden kulak temizliğine kadar bildiğim her şeyi aktarıyorum. aile eğer benim içime sinmez ise yavrumu teslim etmiyorum. teslim ettiklerimi de sık sık sorup kontrol ediyorum, fotoğraflar istiyorum. böylelikle yavruların iyi olduğundan emin olup rahatlıyorum. zaman zaman yaşadıkları küçük problemler veya sormaları gereken bir konu olduğunda bana ulaşıyorlar.

kedi yetiştiriciliğiyle ilgili tüm belgelerim var, yasa dışı hiçbir etkinliğim yok. derneklerin, kuruluşların, kültür merkezlerinin düzenlediği seminer ve eğitimlere katılmaya devam ediyorum. kedilerimi en iyi şekilde nasıl mutlu edebilirimin peşindeyim. petshoplarla ilgili de söyleyeceklerim var. devlet tarafından maddeler halinde yapılması gerekenlerin hepsini biliyorum, uygunsuz olan bir durum gözlemlediğimde cimer üzerinden orman ve su işleri bakanlığı'na şikayette bulunuyorum. çünkü bu konuda devlet denetimleri yeterli değil.

velhasıl elimden geldiğince sorumluluklarımı yerine getiriyorum. buradaki tartışmalardan ziyade bu portalın kedicilere nasıl faydası olurun peşinde olmamız hepimiz için daha faydalı olur düşüncesindeyim.

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

kedi sözlük yazarları olarak ilk buluşmamızı yapalım diyorum. 3 kasım 2018 cumartesi saat:18:00'de kadıköy'de buluşalım, tanışalım, sohbet edelim, sosyalleşelim istiyorum. kimler gelir? gelecek olan yazarlar bu başlıktan geleceklerini belirtirlerse sevinirim.

her yazarımız +1 kedici kişiyi (arkadaşını, sevgilisini, eşini, kardeşini vb.) buluşmaya getirebilir.

tarih: 3 kasım 2018
saat: 18:00
yer: kadıköy
mekan: kibrit kutusu cafe

katılanlar:

(bkz:pars)
(bkz:calico)
(bkz:menevish)
(bkz:jupican)
(bkz:nil)
(bkz:makbiile)
(bkz:jacobo)

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

yeni kedi diğer kedilerin olduğu eve kesinlikle direkt bırakılmamalı. öncelikle ayrı bir odaya alınıp yeni kedinin kokusunun diğer kediler tarafından algılanmasını sağlamak gerekiyor. yeni kedi minimum 1 hafta kadar ayrı odada kalmalı. sık sık odasını ziyaret ederek onu sevmeli, ilgilenmelisiniz. aynı kıyafetlerle ve ellerinizi yıkamadan diğer kedilerinizi de sevin. bu onların arasındaki koku bağını sizin üzerinizden alarak olumlayacaklardır.

1 hafta süreçten sonra tüm kedilerin birbirlerini uzaktan da olsa göreceği şekilde en sevdikleri mamaları verin. yemek yerken bir yandan da birbirlerini görecekler . tüm kedilerin biraz aç olmaları daha çok işimize yarar. lezzetli bir yiyeceği yerken birbirlerini görmeleri yine bu tanışmayı olumlayacaktır.

kediler için yaşam alanları çok mühimdir. hakim oldukları alanlara başka kedilerin gelişi onların hiç hoşuna gitmez. bu sebeple tüm bunları yapsanız bile aralarında mutlaka bir hakimiyet savaşı yaşanacak ve dominant olan aralarındaki tartışmalar sonrasında belirlenecektir. bu yaptıklarınız sadece bir nebze de olsa aralarında tartışmanın şiddetini azaltacaktır. tabi tamamen hiç sorun olmadan birbirlerine alışırlarsa ne mutlu ama genellikle sıkıntılar çıkıyor.

şöyle de iki kaynak sunayım;

https://www.hillspet.com.tr/cat-care/rou...
https://kedilibirhayat.com/2017/05/20/2-...

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

jupican, nil, calico ve +1i (jacobo), makbiile, menevish, mücver ve ben koyu bir kedi sohbeti içindeyiz. zirve devam ediyor.

anne altından yavru

evcilkedim.com'da yuva aranıyor ilanlarına da yer veriliyor. fakat dikkat çeken ilk nokta yetiştiricilerin ilanları, site de zaten bilinçli yetiştiricileri destekleyen bir portal, mama indirimleri sağlıyorlar örneğin, ben de %20 oranında indirimli alıyorum mamalarımı. ayrıca yetiştiriciler petshop değiller, bu siteler vasıtayla bebeklerine yeni yuvalar buluyorlar. anne altından yavru, ev ortamında büyüyen ve petshop olmayan kedi yetiştiricilerinin sahiplendirdiği yavrular anlamına geliyor. annesinden 2-3 ay boyunca süt almayan yavruyu hiçbir yetiştirici başka birine sahiplendirmez merak etmeyin. tanıdığım tüm yetiştiriciler de kedilerine gözleri gibi bakıyorlar, çok net destekliyorum ırkları koruyan ve hakkını vererek sağlıklı bebekleri dünyaya getiren yetiştiricileri. kedi sahiplenmek isteyen birçok kişi kedinin anne babasını görmek istiyor, dünya federasyonlarına kayıtlı olup olmadıklarını soruyor, hangi federasyondan şecere belgesine sahip olduğu soruyor, 4 kuşak geriye doğru soy ağacını görmek istiyor. insanların seçimlerine, tercihlerine saygı duyduğumuz sürece sorun çıkmaz. karşı olanlar da ırk kedi aramak alma hevesi içine girmek yerine sokaktaki kedileri sahiplenebilirler elbette.

anne altından yavru

yavru dediğiniz şey anne altından olur, baba altından hiç görmedim şimdiye kadar. başlık başka, tartışma konusu başka. ilk entryde başlık açılırken başka konulara iğneleme yapınca başlığın içeriği de değişmiş. ısırmaya kalktığınız her an ısırılmaya da hazır olacaksınız.

açtığınız başlığa tekrar tekrar entry girme ihtiyacınızın doğma sebebi nedir? ilk entryde yaptığınız tanım yetersiz mi kaldı? ilk entrydeki ironilere sağlam zeminli kulp bulamamanızdan mı kaynaklanıyor? sizinkiler sitem değil, düpedüz yargılama! ücretli kedi sahiplenenler neden sizi bu kadar rahatsız ediyor? sizden mi aldılar parayı?

parayla kedi almak

her güzelliğin bir bedeli var.

pars

nora canım benim ya, nasıl da genellemeler yapmışsın, ne kadar düşünceli bir hayvanseversin sen. tüm hayvanseverler aynı şeyleri düşünüp hemfikirler sanıyorsun. o gün geldiğinde kadıköy protestosunda bizzat tanışalım isterim. böyle entrylerle olmaz bu işler. seninle hayvanseverliğimi yarıştıracak değilim.

tamamına katılmasam da yasayla ilgili değişmesini ve ilave edilmesini istediğim maddeler var. o yüzden orada olmaya çalışacağım.

kısırlaştırma düşmanları

benim düşüncem hemen yapılmamalı. bir kaç kez anne baba olmaya hakları yok mu? doğurganlık ve çiftleşme yeteneğini çok acilmiş gibi hemen ellerinden almak bana da doğru gelmiyor. erkek kedilerin koku bırakma durumlarından dolayı anlayabiliyorum da dişilerin çok acil değil diye düşünüyorum. onlar da bebeklerini sevsin, emzirsin, onlarla oynasın, kızgınlığa girsin, çiftleşsin.