pisokamin47

Durum: 38 - 0 - 0 - 0 - 13.03.2019 23:55

Puan: 769 - Çaylak Kedici

3 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazarkedi.

0
  • /
  • 2

kedi sözlük itiraf

ölmek istiyorum faka intihar edecek kadar cesur değilim ve inancım bunu yasaklıyor.bende adkerliğimi yapmaya karar verdim.öleceğim varsa hakkımla ölürüm.fakat kasıtlı olarak hatalar yapıp kendimi öldürtmem söz konusu değil zira o intihara girer.
mental acı çok yoğun.pışo'nnun barınaktan kaçtığını söylediklerinde yaklaşık 6 saat yürüyerek onu aramıştım.ayaklabımdan buhat yükseliyordu ve akşama doğru ayaklarım su toplamaktan acıyordu.fiziksel acı zihinsel acıyı bir nebze olsun bastırabiliyor.
dilerim sonum yakın olur.

kedilerin kendilerini yalaması

yüzümü yaklaitırdığımda kaşlarımı burnumu yanaklarımı yalar beni tırtıklı diliyle,güzel salyasınınnkokusuyla mest eder

hayvansever belediyeler

artuklu belediyesi değildir

kedi günlük

sevgili günlük,
bugün bir rüya gördüm.evin inşaat olan 2. katında, eskiden pışo'nun geçici yatağının olduğu odadaydım.ev kuzeybatıya bakıyor bende o yöne.sağ üst kısımda pışo'nun sesini duyuyorum kiremitlerin içinden sesi geliyordu.o an çok sevinmiştim çünkü kiremitleri kırarak pışo'ya kavuşma ihtimalim vardı.pışo diye kendisini çağırdığımda miyavlama sesiyle karşılık veriyordu.sonra uyandım ve pışo diye çağırdığımda cevap alamadım.
aynı gün gördüğüm başka bir rüyamda pışo'yu arıyordum.ararken şehirlerarası bir oyotbüse biniyorum.pışo'yu aradığını söylüyorum
gözüm hep yollarda belki görürüm diye.2 tane sarılı beuazlı kedi görüyorum ama mümkünatı yok o değil.yine de bir sarılı kdiyi takip ediyotum.birkaç aylık beyaz bir kedinin yanına gidiyor.beyaz kedi brnnnoraya gidince 2 su borusuna hızlıca birinden diğerine zıplayarak yukarı tırmanmaya çalışıyolr ama aşağı,su virikinisine düşüyot.suyun içinde farenin başı kalanı ise ip gibi olan birşry var alıp bakıyor bırakıyorum.beyaz kedi hiç harekrt etmiyor ağzı açık ama ağzına su girmiyor.ben bunu alıp yokluyorum yaşıyor mu diye.sağ veya sol işaret parmağım kedi pençesi ikr kesiliyor biraz kan geliyor ama yinede bırakmıyorum.çünkü geçen yıl max 1.5 aylık yavru kediyi sağ elimin başparmağını ısırdı diye gecenin yarısı miyavladığı çalılıkta bırakmıştım hala pişmanım.söz konusu otobüs rahminimce d.bakır'a gidiyordu.

neden cins kedi

türkiyede her yıl sokakta yaşadığı için ölen kedileri fçrmezden gelip parayı basarak cins kedi almak saminiyetsiztir.
kedim perdeye tırmanır,duvar boyasını kaldırır elime pençe atar ortalık yerede sıçar bende köpekler gibi seve seve temizlerim.

kedinizin avcılık yeteneği

yakaladığı farwleerin haddi hesabı yok.bunun yanında eaz 3 kuş yakaladı.birini kanadına pdnçe atmıştı kemiği görünüyordu uçamıyordu belki yapacağım birşey vardı ama ne burdaki svetwrinerleein umrunda ne kuş için harcayacak param vardı.acı çekmesin diye öldürdüm.bi tane kırlangıçı inşaatta sıkıştırmış bu kuş kaçamamış kafası bir odada ölüsü salondaydı(kafasını 2 gün sonra buldum.)
yarasa yakaladığı da oldu ama hiçbirini öldürmedi veya yemedi
küçük kertenkeleler yakaladı oynadı yemedi
böcekler yakaladı çekirge falan.bir tane garip bir böceği yemeye kalkmıştı elimle ağzını açıp çöpe yolladım böceği
bir fareyi jilet gibi kesmişti sırtınfan bir parça koparmış omurgası görünüyordu ama bunlar ona gör hep oyundu zira başka kedilerin ona saldırmasına anlam veremez 2.kattan rrkek kedi tarafından aşağı itildiğinde su borusunu mengene gibi sıkıp tir tir titrerken kucağıma almıştım onu.

bir kediye bile bakmaktan aciz olmak

kolay değildir kedi bakmak

kediyle uyumak

en güzeli joaquin rodrigo-adagio açıp göğüs göğüse yaslanıp uyumaktır.
bizim şarkımızdır adagio

vicdanınızı sızlatan anılar

bir yaz günü pışo pencere ile demirliği arasında sırt üstü uyurken gizlice yaklsşıp elimle karnını okşayarak onu uyandırmam ve refşeks olsrak hafiftenelimi ısırması sonra ben olduğumu anlayınca ağzı elimde ısırmadsn bakması

kedi sözlük itiraf

pışoyu dudaklarından ıslak burnundsn çenesindem patilerinden kuyruğundan gözlerinden yanaklarındam göbişinden öperdim.

kedi günlük

sevgili günlük,
yavrumu çok özledim.geçdn gün intihar edeyim dedim fakat şu denizci düğümü olan ipi birtürlü yapamadım bende boynu kırmayan nefessizlikten boğan şryi deneyeyim dedim fakat çok acıtıyor.acısız olmazsa yapamıyorum.
hapla öleyim dedim genelde mide yıkama ile bitiyormuş bunun sonu.doğru hapları doğru şekilde almak gerekiyormuş.
bilekleri keseyim dedim fakat attığım birkaç çizik çok acıttı kesmem söz konusu olamaz.
yüksekten atlasam en iyisi fakat kafam patlar cesedim paramparça olur.
biri yanlışlıkla kafama sıksa kimvuddıya gitsem en güzeli olur.otopside içimi açarlar herhal ama olsun o kadar.
alışmak istemiyorum onsuz yaşamayı.nssıl ölür ya pışom ? hani en az 29 yıl birlikte yaşayacaktık ? rüya mı lan bu biri uyandırsın beni bu gerçek olamaz
yaşıyor mu pışom ? ne yer ne içer ? yoksa barınaktakilrr mi öldürsü yavrumu ?
neden böyle oldı allahım ? köpeğim ol de köpeğin olur canımı iste canımı verirdim neden böyle oldu ? 2 yaşındaydı ya o hiçbirşey bilmez masum mrlek gibi kalbi vardı 2 yıl ömür mü ya çok güzeldi pışom kurban olduğum benim yüzümden oldu
inşallah ölür giderim kimse haber almaz benden.cesedim kurda kuşa yem olur bir mezarım bile olmaz.
geçen gün pışomu gördüm rüyamda 2-3 yavrusu olmuştu biri grimsi bir kedicikti gözleri daha açılmamıştı.pışom sağ tarafına uzanmış diğer kedileri emziriyor,bana ve bana doğru gelen yavrusuna bakıyor
ondan bikaç gün önce d görsüm yavrumu merdiveni çıkmış bana bakıyordu arada sağ ön patisini jafif yalayım geri koyuyor ölece bakıyruö ona yüzümde hafif tebessümle.merdivenlrrin sonunda dış kapının önünde siyah bit kedi kuyruğu arkaya yere doğru uzanmış bize bakıyordu
rüyamda göremilihorum yavrumu ama yetmiyor asla yetmeyecek
edit:erkeklerde ağlar

en kedici şehirler

en arka sıralara mardini rahatça koyabilirsiniz.
arabayla ezdiği kedinin can çrkişerek ölmesini izlryen ni dersin;kuşları öldrüyorlar diye kedileri öldüren mi dersin;tedavi için bırakılan barınağın einden kaçırıp çokta s*kimde diyip kediyi yaralı halde öylece beklemesi akabinde sahibinin gözünün içine baka baa samimi abi/abla rolü yaparak sana scottish kedimi vereyim boxuyla aylık mama desteğiyle?olmadı satarsın diyen,hayvanı hediyelik eşya gibi gören lle bir yobaz veterinet mi dersin;4-5 yaşındaki çocuğun mutfak bıçağıyla yavru kedinin lulağını kuyruğunu vs.canlı canlı kesmesi(sahte kimlikli,sahte soyadı elma olan,bir süre mahallemizde kiracı olarak kalan mahluklar) ve ailenin olayı örtbas edip kediyi biryerlere gömmesi mi dersin;babası sırf annesi kediden rahatsız olduğu için eve kedi almayan,sabah akşam işine odaklanan,akşam çocuk yaramazlık yapıyor diye çocuğu döven,çoxuğunu zorla iş yerine götürüp çocuğunun akıl hocalığını yapmayı geç onu iğrenç düşüncelerle dolu çalışanlarıyla baş başa bıtakması,söz konusu çalışanların çocuğun kış günü alıp soba karşısında ısıttığı kediyi kabloyla bağlayıp havada söndürürken video çekmesi,bir gün o kedi bacağını tırnalası diye çocuğun o kediyi 2. kattan beton zemine bırakması(kediye birşey olmadı) yetmedi çocuğun kediye son vuruş olarak tutup 3-4 metre uzaktaki inşaat kumuna fırlatması,kedinin bir bacağını hafif topallayarak çocuğa afallayarak bakarak uzaklaşmask , bu sırada çocuğun kelimenin tam anlamıyla en ufak bir duygu hissetmemesi...
evrt o çocuk benim
evet cümle yapısı oturmadı
evet kendimden nefret ediyorum
evet ölmeyi hakediyorum

birden fazla kediyle yaşayan kediciler

otomatik portakal kitabındaki teyze gibi artmayacaksanız güzeldir.

kedi günlük

sevgili günlük,
bugün pışo'yu aramaya gittim.
geçen sefer ona benzeyen bir kediyi gene gördüm ama sürekli kaçıyordu çok yaklaşamadım gene.
barınak görevlileri canıma ne yaptılar acaba?veteeiner fatmanur 5 dk yol gidip tedavi etmeyi çok mu gördü ?yasin vural adlı mahluk gece bekçisine telefonda beni göndermesini söylediğinde ertesi gün 1 hafta boyunca sürdürdükleri kediyi tedavi edip kısırlaştırıp aahiplendirdikleri yalanını söylerken hiç vicdanı sızladı mı ?
peki mardin valisi mustafa yaman'ın sosyal medya hesaplarını yöneten mahluk beni görmezden gelirken hiç vicdanı sızladı mı ?hiç sanmıyorum.olan yavruma oldu benim canımı aldılar dilerim ne çektiysem 10 katını çekerler.
birdaha hiçbür hayvanı sevmeyeceğim.hiçbir kediye pışo diye seslenmeyeceğim.taş basıyorum şu kalbe.
"bir kedi için bize neler çektirdin.","elaleme bizi rezil etme." diyen babam sen babalığını yapmadın.hergün yaramazlık yapıyor diye sövdüğün o çocuk seni sevsin diye cebine para doldurmam seni iyi bir baba yapmaz.o çocuk sana paran kadar değer verir.
dilerim ölür gider,bu vicdan azabıyla çok yaşamam.yalansın be dünya.

kedi günlük

sevgili günlük,
yarın erkenden kalkıp ilk araçla mardine,güzel kedimi aramaya gideceğim.dönüş param kalmayacağından biri mecburen beni almaya gelecek.
yarın kızımı bulmak,onu hırkama sarmak,eve götürüp yatağına yatırmak istiyorum.

dişi kedi mi erkek kedi mi

dişi kedi tercihimdir.zira erkek kediyi kucağıma alıp uyumak pek aklıma yatmıyor.

sözlük yazarlarının kedili anıları

canım,pışom ile gece herkes uyurken akşam koridorda ebelemece oynarız.
ben onu taklit eder koridorun karşısında başımı hafidçe dışarı çıkarır gözlerimi ondan ayırmadan dudağımı büzüp başımı aşağı yukarı sağa sola döndürürüm.ona doğru koşarım ve oda hemen mutfağın pencere köşesine kaçar.
perdenin aralığından göz göze geliriz be gene hafifçe başımı çıkarmış gözlerimi büyütüp pna kitlenmişim.bizimkinin gözleri yavaştan büyür ve bir miyavlar.brn pışoyu alır yere bırakır ve onunla dövüşürüm(daha çok o beni ısırıyor)
çok istediğim halde asla elimde kalıcı pençe izi bırakmadı.çok nazik oldu bana karşı.elimi hedef yapar önce parmağımla kah kulaklarına dokunarak lah belaltna dokjçunatak yahrik eder ve elimi yukarıya doğru götürüp yılan gibi hafifçe sağa sola sallarım.pışo birkaç saniye içinde gözleri büyür ve elime doğru zıplar.hafifçe ısırır ön patileriyle elime asılır birkaç saniye içinde bırakır.
oyun oynarken çok sevdiğim bir hareketi var.videosu elimde yok malesef.kuyruğunun yarısını kaldırır kaln yarısı aşağı doğru inik ön patileri havada gözleri gözlerime kilitli olarak bana doğru yan yan bana doğru zıplar.muhteşem bir görüntüdür.merak ediyorum acaba başka kedi sahipleride bunu yaşadı mı diye.
bide bir gurultusu var.başını yüzünü yoğun olarak kaşıdığımda guruktusunda bir tatlılık ince bir gurultu oluyor ğurrru ğurru diye.
şimdilik bu kadar sözlük.ara ara eklerim

sözlük yazarlarının kedili anıları

çocuktum.tahminim 12 yaş civarı.
kış vakti babamın dükkanında sobanın önünde ısınıyorum.
sobada soba hani.sanayi tipi,atık araba yağıyla kullanılan bir soba.
burası sert rüzgarıyla bilinir kışın dağların uzanış şekli sağolsun hızlı sert soğuk bir rüzgar gelir ıdlık çalar.
dükkanın önündeyken dışarıda gri bir kedi görüyorum.30 cm olan temizlenmemiş kara doğru yürüyor.yürüyüşü çok yavaş.karın içine doğru giriyor.brn bunu tuttuğum gibi sobanın karşısında minderli plastik sandalyeye oturtuyorum.dünyalar onun oluyor.
tuvaletini dışarıda yapıyor arada fare yakalayıp yiyor 2 3 yaş arası olduğunu tahmin ettiğim güzel dişi gri kedicik.
buradan sonrasında pek iç açıcı anılar yok bu güzel kedi ile ilgili.fakat onu dükkana gelmemeye başladıktan yaklaşık 1 sene sonra bir yaz günü komşunun duvarının üstünde sokak kedileriyle birlikte görüyorum.

sözlük yazarlarının kedili anıları

evet çok iyi anlaşıyoruz yavrumla ne yapsam kızmaz çok sever beni.leğende banyo vakti geldiğinde canım acımasın diye yalandan ısırır ama suya girmemek için pençeleriyle neresi denk gelirse tutunurdu.çok özledim kız seni.keşke gene görsem seni öpsem dudaklarından o mis kokulu salyana tırtıklı diline hasretim.dilerim sağlığın iyidir ve yemeğin yatacağın yer eksik değildir.seni çok seviyorum ve sana yaptığım her kötülük için özür diliyorum.

kedime not

çok özledim seni.beklemek istemiyorum.madem sen gelmiyorsun öyleyse ben sana gelecem.
  • /
  • 2

bir kedinin yuva bulmasına vesile olmak

maalesef cok fazla vurdumduymaz insan var. ilan aciyoruz günlerce tek bir insan geri dönüş yapmıyor bu konuda cok doluyum. sokakta yarali hayvan buluyorum gunlerce tedavisiyle ugrasiyoruz iyilessin diye basinda bekliyorun ordan burdan kestiklerimizle tedavisini ödüyoruz gel gorki iyilsesince tekrar sokaga.. onlari birakirkenki bakislar kalbimi acitiyor bir suru var bende daha ne kadar fazla eve alabilirim ki ben. hepsinin sicak yuvasi olsun istiyorum hepsi sevgi gorsun istiyorum lutfen sizde ilan gordukce kayitsiz kalmayin ve bari paylaşın

sözlükte kedi resmi paylaşmak

kedi sevmiş bir kimse için artık hiçbir şey eskisi gibi değildir

kedi kafası

kedilerin mükemmel yaratılmış varlıklardır. bir şeye ulaşmak için sizin akıl bile edemeyeceğiniz incelikleri akıl ekip uygulayabilirler. mükemmel taklitcilerdir. mesela benim kedilerim ışığı açabiliyor kapıyı açabiliyor. kitli kapının kilidini açmaya çalışıyor. ve bunları ilahi bir güç yardımıyla değil tabiki patileriyle yapıyorlar. ben devamlı elimle ışığa basıyorum ve ışık yanıyor ya ben odadan çıkıyorum arkamdan komidin e çıkıyorlar ( ben sonra sonra tekniklerini gördüm ) komidinden yatak başına atlıyor ( bu noktada direk yataga atlayıp yatak basına çıkmayı akıl edemiyor ) daha sonra o minicik patileriyle ışığa basıyor. yandıktan sonra iniyor tekrar. sonra tekrar kapıyorlar falan. bir başka alemler. yine komidine atlıyor oradan yatağa. oradan kapının kulpuna patisiyle basıyorlar. neden çünkü ben ellerimle kapının kulpuna basınca kapı açılıyor. müthişler ya

neden cins kedi

insanın bencilliğidir cins kedi. kotluklarımı tırmalamasın, perdelerimi yırtmasın, aman kızışınca bile işaretlemesin, sessiz sakin köşede dursun yani hem kedi bakayım hem de kediyi kedi yapan tüm özellikleri olmasın. iki kudurup evi dağıtmasın, kotlukları yırtmasın, kirletmesin. cins kedi ısrarı olanlara peluş kedi öneriyorum ben.

turuncuukedii

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

kedili evde bebek

ilk kızıma hamileyken kedilerim vardı. kızım doğdu 4 kedi ona ablalık ve ağabeylik yaptılar. ikinci kızım doğduğunda yine kedilerim vardı. büyük kızım kardeşini gördüğünde onu da kedi zannetti ve "mauvv" diyerek karşıladı. hala kedilerim var. kızlar büyüdü ve onlar da birer kedici oldu. kedi ve bebek bir evin neşesidir.

sözlük yazarlarının kedili anıları

biz daha neler olduğunu anlayamadan, mahalledeki tüm erkekleri evin içine doldurmuş gebe kalmış lokum kızım. doğumdan bir gün önce kucağıma yatıp saatlerce karnını okşatmıştı bana ( lokuma 2 dakikadan fazla dokunmak yürek gerektiren bir şeydir) ertesi gün eve gittiğimde, girişteki dolabın çekmecesini çekip arkasına doğum yapmış. ayak altı olduğu için tedirgin olup yatak odasına yer hazırlamıştım. önce yavrunun birini odaya taşıdı tam da ortalık yere, sonra bana gelip deli gibi miyavlamaya başladı. tabii yeni doğum yaklaşmamaya çalışıyorum bende. en sonunda beni odaya çağırdığını anladım. taşıdığı yavrunun başına beni dikip diğerlerini de taşıdı. çok duygusallanmıştım o an. evet anladım ki beni seviyordu lokum.

aramızda hain var

birileri ama gercekten bu eksi olayini bilerek yapıyor. cunku bazi yazarlarin (benim degil) cok alakasiz entrylerinde eksi var hatta hizini alamamis tum entylerini eksilemis yazarin cok belli yani ayni kişinin hepsini eksiledigi.. bilerekte yapmayin sunu insanlarin hevesini kırıyorsunuz. acikcasi nerde boyle alakasiz eksi oy varsa gidip artılıyorum gelemiyorum haksizliga yapilmasin böyle bi zahmet.

dişi kedi mi erkek kedi mi

bu duruma şöyle birşey söyleyebilirim. eğer siz bir kadınsanız erkek kedi eğer erkekseniz dişi kedi. çünkü erkek kediler kadınlara daha düşkün oluyor ayrıca tüm kediler kadınların ses tonuna daha çabuk tepki veriyor. dişi kediler erkek düşkünü oluyor. evet valla şaka değil. tam bir aşüfftee ler. sürekli ayaklarınızda mırıl mırıl üstünüzde dolaşan bir kedi istiyorsanız cinsiyetinizin tam tersi bir kedi alın. sevgiler.

Toplam entry sayısı: 38

mavi kedi oyunu

kural x
sokak kedileri için büyük bir ev yap
kural y
pati masajı yap
son kural
kedi sahiplen (kesinlikle parayla alınmayacak) ve bu oyunu birine oynat oynattıpın kişi de başkasını oynatsın

kediler insanlara seslenirken ne demek ister

maoooow maooow = neredesin
meuww meuww meuww ! = bunun kokusu çok güzel içinde ne var bilmiyorum ama ete benziyor ve sahibin bana vermesini bekleyemem ilk fırsatta tezgaha çıkıp hemen payımı alacağım!
mirrruw = kızgınlık(dişi) dönemindeyim

sözlük yazarlarının kedili anıları

canım,pışom ile gece herkes uyurken akşam koridorda ebelemece oynarız.
ben onu taklit eder koridorun karşısında başımı hafidçe dışarı çıkarır gözlerimi ondan ayırmadan dudağımı büzüp başımı aşağı yukarı sağa sola döndürürüm.ona doğru koşarım ve oda hemen mutfağın pencere köşesine kaçar.
perdenin aralığından göz göze geliriz be gene hafifçe başımı çıkarmış gözlerimi büyütüp pna kitlenmişim.bizimkinin gözleri yavaştan büyür ve bir miyavlar.brn pışoyu alır yere bırakır ve onunla dövüşürüm(daha çok o beni ısırıyor)
çok istediğim halde asla elimde kalıcı pençe izi bırakmadı.çok nazik oldu bana karşı.elimi hedef yapar önce parmağımla kah kulaklarına dokunarak lah belaltna dokjçunatak yahrik eder ve elimi yukarıya doğru götürüp yılan gibi hafifçe sağa sola sallarım.pışo birkaç saniye içinde gözleri büyür ve elime doğru zıplar.hafifçe ısırır ön patileriyle elime asılır birkaç saniye içinde bırakır.
oyun oynarken çok sevdiğim bir hareketi var.videosu elimde yok malesef.kuyruğunun yarısını kaldırır kaln yarısı aşağı doğru inik ön patileri havada gözleri gözlerime kilitli olarak bana doğru yan yan bana doğru zıplar.muhteşem bir görüntüdür.merak ediyorum acaba başka kedi sahipleride bunu yaşadı mı diye.
bide bir gurultusu var.başını yüzünü yoğun olarak kaşıdığımda guruktusunda bir tatlılık ince bir gurultu oluyor ğurrru ğurru diye.
şimdilik bu kadar sözlük.ara ara eklerim

yazarların kedileri

2016'nın baharında (günü hatırllamıyorum) kedi sahiplendirmek istediğimi söylediğim bir arkadaşım bizim evin orda 2 tane var demesiyle birkaç gün sonra biri sarı beyaz diğeri siyah beyaz olan kardeş 2 kediden aldığım sarı beyaz kedim pışo.
bu ikisi bir evin önünde yatıp kalkıyor sürekli.anneleri ya köpekler tarafından ısırılmış ya da yılan tarafından.başlarda bunlara yiyecek vermişler sonra pişman oluyorlar.bana 2. kediyi dayatıyotlar fakat maddi imkanlar gereği mümkün olmadığı için almıyorum.
bunu ve kardeşini alıp evden getirdiğim mpor bir pazar poşetine koyuyoyoruö birkaç metre sonra siyah beyaz kardeşi yere bırakıp duygusuzca diğrrini rve götürüyorum.evden bir el havlusu ve kepeğe karşı hacı şakir şampuanı alıp damdaki hortumla bunu ılık suda yıkıyorum.sonra kuruluyorum ve çapraz yaptığım bacaklarımın arasına giriyor.o gün ve devam eden birkaç gün boyunca o şampuanın iğrenç kokusunu alıyorum.
yıkamakla iş bitmiyor.kedimizi alıyoruö pire var mı diye.abov 5 saat boyumca uğraşıp 20'den fazla pireyi 2 parmağımın tırnak yüzeyine bastırıp bunları öldürüyorum.
kedi ne yer ne içerki ?
ekmeği küp küp doğrayıp yoğurtla karıştırarak veriyorum yanında da su.
evde et mi var doyana kadar etle besler.genelde fazla pişirildiği için yaklaşık 1 tabak eti hergün biraz biraz veririm.
1 hafta boyunca yemekte et olmadığı vakit kıymetlimiz fare avlar ve yer.bunlar hep yavru olur hiç yetişkin yakaladığına şahit olmadım.
neyse çok yazdım sonra ekleme yaparım.

kedilerin kendilerini yalaması

yüzümü yaklaitırdığımda kaşlarımı burnumu yanaklarımı yalar beni tırtıklı diliyle,güzel salyasınınnkokusuyla mest eder

korkak kedicik

yazık.kaç yaşında bu kedi ?
kediyle aynı odada kalın derim.kucağa alıp okşayın,gözlerini içine bakarak anlıyormuş gibi sürekli konuşun.terapi gibi gelir.

kediler insanlara seslenirken ne demek ister

maoooow maooow = neredesin
meuww meuww meuww ! = bunun kokusu çok güzel içinde ne var bilmiyorum ama ete benziyor ve sahibin bana vermesini bekleyemem ilk fırsatta tezgaha çıkıp hemen payımı alacağım!
mirrruw = kızgınlık(dişi) dönemindeyim

vicdanınızı sızlatan anılar

bir yaz günü pışo pencere ile demirliği arasında sırt üstü uyurken gizlice yaklsşıp elimle karnını okşayarak onu uyandırmam ve refşeks olsrak hafiftenelimi ısırması sonra ben olduğumu anlayınca ağzı elimde ısırmadsn bakması

mavi kedi oyunu

mavi balina oyununda mavi rengi özrllikle seçilmiş.
insaanı negatif duygulara ittiği ,hüxünü çağrıştıreığı söyleniyor.farklı bir renk seçilmesi taraftarıyım.

kediyi özlemek

soğuk havada battaniye altında ısınmayan ayaklarımı ısıtmanı,tüylerinden yayılan bana gri rengini anımsatan biraz toz biraz salya karışık kokunu,göbeğini okşamayı,patilerine masaj yapmayı,yüzünü öpmeyi,maoww diyişini,sabahın 5'inde kapıyı aç diye miyavlamanı,kuru mama yeme sesinle uyanmayı,yakaladığın kuş-fare-yarasa-böcek ile fotoğraf çekmeyi,kızgınlık döneminde sabah 5'te uyandırıp kendini soldan sağa savurup tatlı tatlı miyavlamanı herbişeyini özledim yeaa!

neden cins kedi

türkiyede her yıl sokakta yaşadığı için ölen kedileri fçrmezden gelip parayı basarak cins kedi almak saminiyetsiztir.
kedim perdeye tırmanır,duvar boyasını kaldırır elime pençe atar ortalık yerede sıçar bende köpekler gibi seve seve temizlerim.