kedilere insan ismi koymak

nerdeyse tüm kedilerime insan ismi koydum. kendi ismimin de bir kediye verilmesinden hep çok mutlu oldum..
genelde yüzüne bakarim hangi ismi anımsatıyorsa o insanın ismini koyarim cokta yakışıyor bence
yanii olabilir en çok örneği mia galiba, bizim veteriner de söylediklerine göre 65 tane mia varmış :) tanıdıgım insan mia da var, en bilinen örnek ışın karaca nın kızı
çocuklarımın hepsine insan ismi koysam da çilek, limon gibi ve hatta yunan mitolojisinden isimleri de keyifli buluyorum, fakat evladı gibi gördüğünü iddia eden arkadaşlarımın koyduğu, zilli, paspas, yarmagül, tekila vb. bir çok isim bana çok manasız geliyor. insan evladına neden öyle seslenir ki...ayrıca koyduğum isimlerin iki heceli olmasına da dikkat ediyorum çünkü, çok daha kolay öğreniyorlar.
6 aylık sahiplendigimiz chincillamizin ismi. (bkz:eyşan)
kız kedilerime şantiye ortamında erkek adı koyuyorum. örneğin; ilhami, faruk, osman, necati. bir de kız muhittin var ama o erkek
şöyle bir anım var; bahçedeki kedilerimin ismi hep insan isimleri birinin adini semra koymustum biride zehra'ydi. zehra diye bir komsumuz varmis meğer ben oyle seslenince cok bozuldu. benim adimi kediye mi verdiniz falan sanki seni tanidikta verdik tanisaydim koymazdim adini ama tabiki degistirmedim. neyse bir gun bir misafirimiz geldi yurtdisindan ismide semra cikti sans eseri biz ona kedimizin adi oldugunu soyleyince cok sevindi cok mutlu oldu ve beni bu kadar sevdiginize cok sevindim dedi.. insan insan işte..
insana kedi ismi koymak kadar normaldir.
(bkz:aslan)
biz de bir zamanlar yavrulardan birine kardeşimizin adını vermiştik. zira annem; aynı enes aynı enes diye diye çocuğu hakkaten ona benzetti, enes* bey de aynı isim babası gibi gitti bacağını kırdı... dikkat etmek lazım, çeker mi çeker.
#iskender ve #ismailabi. ancak kedimin tipine uymadığı için koyamadım.
sarı+ yeşil gözlü+yakışıklı+sürekli kaçıyor= behlül
isim bazen kendiliğinden gelir.
bütün kedilerimin, kardeşlerimin kedilerinin de isimleri böyle olmuştur.. şamil, dudu, uğur, atakan, dilber, pırıl, haşmet.. sokaktakiler de aynı şekilde, şakir, zarife, leyla gibi.