calico

Durum: 152 - 0 - 0 - 0 - 23.04.2020 16:30

Puan: 4484 - Minnak Kedici

6 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Keditör.

0
  • /
  • 8

mamayı koruyarak saklama yöntemleri

mama orjinal paketinde saklandığında, herhangi bir sorun yaşanmaz. kilitli olmayan paketlerde de paketin ağzı sıkıca bağlanırsa yine sorun yaşanmaz, hava almaması yeterli, bir gören bir yerde olmamasında da fayda var.

karantina günlerinde sokak hayvanları

zor günler, zor zamanlar.. on beş kiloluk mama bana bir ay yeterdi, iki haftada tüketiyoruz. çünkü başka sokaklardan da gelen çok fazla can var sokağımda. neyse ki mamayı bulmuşlar.. bir kap su bir kap mama, daima.

kedilerde mantar

dört aylık arka bahçe bebesi üşütünce balkonuma aldım (kapalı) bir hafta enjeksiyon tedavisi gördü vs tam iyileşti derken mantar başladı. mantar aşısı yaptı veteriner hekim. vitamin verdi, bağışıklığı düştükçe mantar olabiliyor denildi. işin kötüsü uzun sürerse bahçeye bırakamayacağım; sonra iyileştiğinde bahçeye bıraktığımda kardeşlerine alışana kadar zorluk çekecek, kardeşinde yaşamıştık bu sorunu.. bu halde bahçeye bırakamam kardeşlerine bulaşabilir, kafamda deli sorular, lütfen bir an önce geçsin..

rewhat arslan

ot dergi alma sebebidir, arife yi bilip de bayılmayan yoktur herhalde.

veteriner hatası sebebiyle kedinizin ölmesi

yaklaşık on beş senedir benim çocuklarımı emanet ettiğim veteriner hekimimiz, iyi ki var. dilerim kimse böyle bir şey yaşamaz; tüm çocuklar liyakat sahibi, işini severek yapan hekimlerle karşılaşır umarım..

evcil hayvan mezarlığı

evet gerçekten ihtiyaç, kaybettikleri dostlarını defnedebilmek için kilometrelerce yol gidip memleketlerine vs götürenleri biliyorum. benim iki çocuğum apartmanımın arka bahçesinde uyuyor. özellikle büyük kentlerde hiç olmazsa bir tane olması gerekli.

taşıma çantası

2001 yılından bu yana çeşitli modellerini kullandık çocuklarım için. kumaş yerine plastik olanları tercih ettim hep temizliği daha kolay olduğundan. huysuz olanlar için üstten açılanlar vs gibi seçenekler vardı önceden. şimdi gerçekten ne çok çeşidi var çek çekli, sırt çantası, kanguru gibi, çok güzeller.

sokak kedisi

canımdır her biri, en en kalbimi eritenlerdir. selam vermeden, doyurmadan geçmem elimden geldiğince.

kedi olsaydınız nasıl bir kedi olurdunuz

hiç düşündünüz mü bunu? tabii ki tüm kediler harika, hepsi birbirinden güzel illa ki. ama ben kedi olsaydım nickimden de anlaşılacağı üzere kocaman gözlü bir calico olmak isterdim.

kedinin ip yutması

haşmet yutmuştu. kendisinin bu huyunu bildiğimiz için ortalıkta örgü yünü vs bırakılmaz ancak küçük yeğenim oynamak istemiş onunla. haşmet de ipi yakalayıp ele geçirince bi güzel indirmiş mideye serseri oğlum. bir parça poposundan sarkarken fark etmiş annem. veteriner hekimimizi aradık gecenin körüydü çünkü. asla çekmememiz gerektiğini, poposundan çıktıkça çekmeden makasla kesmemizi söyledi. çekildiği takdirde bağırsaklara dolanıp düğüm olabilirmiş çünkü. tuvaletini takip etmemizi de söyledi. ertesi sabaha kadar çıktı o iki kez tuvalete gittiğinde, şükürler olsun. ortalıkta bırakmamak gerek, paket lastiği vs de bulursa yutar hemen köpek tabiatlı oğlum, asla bulamayacağı yerlerde durur bunlar evde.

kedi sahiplenenlerin sıklıkla yaptıkları hatalar

bir de hastalık, vs gibi durumlarda evde tedavisi devam edebilecekken "ben dayanamam, onu öyle görmeye katlanamam" vb gibi gerekçelerle evladın o dönemi klinik kafeslerinde geçirmesine razı gelmektir. eğer klinikte kalması gerekmiyorsa olması gereken yer evi, sevdiği insanların yanıdır. bu zaruret hali dışında şartlar ne olursa olsun bırakmamaktır yapılması gereken.

kara kedi sendromu

"önünüzden kara kedi geçmesi, hayvanın bir yere gitmekte olduğuna delalettir."
groucho marx

yuva aranıyor duyuruları

dokuz haftalık, üç erkek, iki dişi yavru kediler yuva arıyor. iç dış parazitleri ve ilk doz karmaları yapıldı. istanbul içi sahiplendirme yapılacak.

kedi günlük

zarife- beni yavrularım tedavi görüyor diye kardeşinin balkonuna aldı bir aydır oradaydık. benim bebeler calicivirüs atlattılar. tedaviler bitti yuva aradı bize bir şey çıkmadı ama apartmanın arka bahçesinde cillop gibi yuva yaptı bize. bebelerimin iç dış parazit ve ilk doz karma aşılarını da yaptırdı ben emzirdiğim için bana yaptırmadı bir şey. velhasıl kelam seviyorum onu be sözlük. tek üzüldüğüm ön taraftaki tavukçu kamyonu her sabah geldiğinde yediğim butlar ama neyse yaş mamayla idare ediyoruz, pişmiş veriyor da tavuğu ben çiğ seviyorum. bu arada bu arka bahçenin müdavimi kızları da iki günde sindirdim, beni kabul etmek durumunda kaldılar. adımla müsemma zarif olabilirim ama aptal değilim yani, anayım ben ana.

kedilere insan ismi koymak

bütün kedilerimin, kardeşlerimin kedilerinin de isimleri böyle olmuştur.. şamil, dudu, uğur, atakan, dilber, pırıl, haşmet.. sokaktakiler de aynı şekilde, şakir, zarife, leyla gibi.

kedici evinde geçerli kurallar manifestosu

kedi açısından bakarsak kedi varsa kural yoktur; karşı taraf için ise yukarıdaki tüm kurallar geçerlidir.

karıncalar ve kedili ev

yaz başı ufaktan mama kaplarına dadanırlar. kiyamam da ben onlara, mama kabını mutfak penceresinin önüne koyarım, oradan ağaca transfer olurlar. bu hikayenin komiği kedilerin mama kabına uzandıklarında yüzlerini buruşturarak, pis bi bakış atıp uzaklasmalarıdır hihihi.

kedilerimden önce ölürsem onlara kim bakacak sorunsalı

benim cocuklarim kardescigime emanettir, vasiyetim bu, gitsem de gözüm arkada kalmaz.

veteriner fobisi

benimkiler huysuzlanır ama çok sorun çıkarmazlar. ama asıl bende var veteriner fobisi. rutin asi, parazit vs uygulamalarında bile bir gün önceden stresten kıvranırım. başka birşey çıkmaması için, gayet saglikliyken bile çocuklar. evet , evhamliyim.

sarper duman

instagram hesabını takip ettiğim, adları da kendileri gibi harika olan çocuklarına bayıldığım hayvan dostu. ayrıca eyüp deki sokaklardan toplanan kopekcikler icin belediye önünde yaptığımız protestoda kendisi hemen yan cenahtaydı.
  • /
  • 8

kedinizin hayatını kaybetmesi

en büyük kabusumdu...
çünkü ben, okul dönemimde, okula gittiğimde bile üzerimde tüyü kalsa, sokaklarda atamazdım, alırdım o tüyü ya çantama, ya çizmemin içine saklardım... akşam olana kadar onu özlerdim... sabah evden çıkmak istemezdim...
kızım artık 14 yaşında, geçen ocak ayında kronik böbrek yetmezliği teşhisi kondu... şimdi ben daha nasıl açıklayabilirim ki, nasıl bir kabus yaşadığımı... üstelik kendime 20 yaşına kadar yaşatabileceğim hedefini o daha gençken koymuşken...
15-17 yıl çok adaletsiz gerçekten, çok kısa... onlarla yaşamak için hiç yeterli değil...
ondan bir parça kalsın belki daha az üzülürüm düşüncesiyle yavrusu oldu, o da benim biricik oğlum ama aynı şey olmadığını zamanla anlıyorum... 12 sene öncesine fln dönmek istiyorum...

yeni kedi sahipleneceklere tavsiyeler

o, ona nasil davranmaniz gerektigi konusunda sizi eğitecektir sakin olun

quilty the cat

ona özgürlük savaşçısı deniyor. barınakta yaşayan diğer kedilerin kafeslerini defalarca açarak onları serbest bıraktığı için barınak görevlileri onu tecrit hücresine koyarak çözüm bulmuşlar. tam yılın kedisi gerçekten.

https://yesilgazete.org/blog/2019/11/12/...

kedilere asla yapılmaması gereken şeyler

ceza vermek. kedileri üzersiniz ama daha çok üzülürsünüz...

sokak kedisi

maaşın yarısının mamaya yatırılmasını sağlayan aşırı minnoş kedi topluluklari

evde cat başına

adı arife. ot dergi'nin en sevilen bölümlerinden biri. kedilerle ilgili keyifli, komik ve çok yerinde tespitler. yaratıcısı ise çizer rewhat arslan'dır.

instagram'dan takip etmek isteyenler için:

https://www.instagram.com/evdecatbasina/...

yazarların kedilerinin isimleri

kedili karikatürler

kargaların kedilere koyduğum mamayı yemesi

sokağımızdaki kedi maması yemekten şişmiş şişko kargalar uçmaya üşenip tek ayak üstünde sekerek takılıyor. ayağı sakat zannedersin ama sek sek oynar gibi ayak değiştirerek sekiyorlar, ta ki bir insan gelince. o zaman tembelce demirliklere uçup ters ters bakıyorlar.

kedi sahiplenenlerin sıklıkla yaptıkları hatalar

kediyi eve sokmadan koştur koştur veterinere gidip hemen iç dış parazit tedavilerini yaptırıp, aşılarını başlatmak. bi sakin olun veteriner için bu kadar aceleye gerek yok. önce size bir alışsın, yeni evine alışsın. sonrasında sakin sakin tüm tedavileri birer birer yapılacaktır. diğer türlü yavrucağa hepsi birden ağır geliyor ve çoğu bu hızlı tedavi başlangıcını kaldıramayıp hayatını kaybediyor. veterinere kalsa zaten komple 1 yıllık tedaviyi bi kerede yapar, para kazanacak çünkü. çok nadir rastlanıyor "şimdi yapmayalım, bi alışsın, 10 gün sonra getirin" diyenine.

Toplam entry sayısı: 152

neden cins kedi

bütün çocuklarım sokak soylu. ama hiçbir zaman cins kedi sahiplerine bir tavrım olmadı olamaz; gerçekten kalbinde sonsuz sevgi taşıyan herkes dilediği canlıyla varsın paylaşsın diye düşünüyorum.

kedili karikatürler

meneviş

kedi sözlük birinci istanbul buluşması nda bir araya geldiğimiz yazar. sokak çocuklarının dostu, dilerim birgün kendisi de çocuklarıyla aynı çatı altında yaşama şansına sahip olur.

kedilerin yediği enteresan yiyecekler

yemek değil ama; benim şamil im boza içerdi.

bu bi bende var sanıyordum

çocuklardan birini öpünce, gidip diğer ikisini de öpmek.
arka bahçemde defnettiğim çocuklarıma soğuk camı öperek her gece iyi geceler demek. dalga geçmeyin (gülücük)

neden cins kedi

bütün çocuklarım sokak soylu. ama hiçbir zaman cins kedi sahiplerine bir tavrım olmadı olamaz; gerçekten kalbinde sonsuz sevgi taşıyan herkes dilediği canlıyla varsın paylaşsın diye düşünüyorum.

kediye her istediği yedirilir mi

verilmez elbette; benim çocuk poşet yiyor bıraksanız ; mümkün mü?!

kedi sözlük yazarlarından itiraflar

ey apartman ahalisi! (ki okuma olasılıkları sıfır) doğrudur evet, soğuk gecelerde sokaktaki toramanı apartmana ben alıyorum.

kedili karikatürler

meneviş

kedi sözlük birinci istanbul buluşması nda bir araya geldiğimiz yazar. sokak çocuklarının dostu, dilerim birgün kendisi de çocuklarıyla aynı çatı altında yaşama şansına sahip olur.

sokaktaki kediyi alıp eve kapatmak

gerçek bir hayvansever, zaten bunun ayrımını yapabilendir zannımca.

neden cins kedi

bütün çocuklarım sokak soylu. ama hiçbir zaman cins kedi sahiplerine bir tavrım olmadı olamaz; gerçekten kalbinde sonsuz sevgi taşıyan herkes dilediği canlıyla varsın paylaşsın diye düşünüyorum.