calico

Durum: 138 - 2 - 2 - 0 - 23.08.2019 11:20

Puan: 4041 - Minnak Kedici

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Keditör.

0
  • /
  • 7

kedilere insan ismi koymak

bütün kedilerimin, kardeşlerimin kedilerinin de isimleri böyle olmuştur.. şamil, dudu, uğur, atakan, dilber, pırıl, haşmet.. sokaktakiler de aynı şekilde, şakir, zarife, leyla gibi.

kedici evinde geçerli kurallar manifestosu

kedi açısından bakarsak kedi varsa kural yoktur; karşı taraf için ise yukarıdaki tüm kurallar geçerlidir.

karıncalar ve kedili ev

yaz başı ufaktan mama kaplarına dadanırlar. kiyamam da ben onlara, mama kabını mutfak penceresinin önüne koyarım, oradan ağaca transfer olurlar. bu hikayenin komiği kedilerin mama kabına uzandıklarında yüzlerini buruşturarak, pis bi bakış atıp uzaklasmalarıdır hihihi.

kedilerimden önce ölürsem onlara kim bakacak sorunsalı

benim cocuklarim kardescigime emanettir, vasiyetim bu, gitsem de gözüm arkada kalmaz.

veteriner fobisi

benimkiler huysuzlanır ama çok sorun çıkarmazlar. ama asıl bende var veteriner fobisi. rutin asi, parazit vs uygulamalarında bile bir gün önceden stresten kıvranırım. başka birşey çıkmaması için, gayet saglikliyken bile çocuklar. evet , evhamliyim.

sarper duman

instagram hesabını takip ettiğim, adları da kendileri gibi harika olan çocuklarına bayıldığım hayvan dostu. ayrıca eyüp deki sokaklardan toplanan kopekcikler icin belediye önünde yaptığımız protestoda kendisi hemen yan cenahtaydı.

yazarların kedisi çeşme suyu mu damacana suyu mu içiyor

damacana elbette ama onlara bıraksaniz saksı dibi, banyo kabini vs tercih ederler. benim çocuklar suyu sever ama bunun için ben bardakla da çokça veriyorum nedense bardaktan içmeye bayılıyorlar.

kara kedi isimleri

sokakta baktığım canlardan gölge vardı. gece de kedi mektupları romanında bir kedinin adıydı ki hep bir karakafam daha olsa gece olsun adı isterim. benim karakafamin adi haşmet.

bir hayvana değer vermek

ne kadar değer veriyorsa o kadar değerlidir nazarımda.

insanı dokundu diye kendini temizleyen kedi

ya ne olacaktı? insan sonuçta; bi kedi kadar temiz olamaz hahayt.

kedi günlük

hava buz günlük, kızlar vicdan yapadursun ben ısrarla kedi evlerinde yatmıyorum. gizli yerimi bilmiyorlar. bi de bugunlerde karnımda bi şişlik var, geçen akşam gördü beni biseyler dedi. anne olacakmışım, ilk kez olacak bakalim nasıl birşey ama anneliği bence en iyi kediler bilir. anneliği sizden öğrenecek değiliz. -zarife.

laftan anlamayan kedi

anlamayan kedi yoktur, canı ne isterse yine onu yapan kedi vardır.

hayvanseverlerin sevilmeme sebebi

kimin sevmediğine bakılırsa "canim kendim" diyip geçilir

kedi günlük

dün evimin olduğu yere demir direkler kurdular, iskeleymiş adı. mantolama mı ne yapacaklarmış konuşurlarken duydum, sıcak tutuyormuş. gerçi benimkiler evimi izole ettiler ama bi kat da benim eve geçseler fena mı olur. bakalım kaç gün sürecek. bu adamların gürültüsünden evimde yatmadım bugün, akşamı bekliyorum gitsinler de yatalım. -1 nolu tekir bebe.

kedi günlük

üç gün ortadan kayboldum, sonuçta genç bir erkeğim benim arka sokakta sevgililerim var (bak sevgililerim diyorum) anlamıyor. sabahın altı buçuğunda çıktım üç gün sonra karşısına, şapşal havalara uçtu. o tramvay durağında beslediği kedinin mamasının yarısını da kaptım. biraz şapşal falan ama seviyorum yine de - kaplan.

hürriyet'in kediden bulaşan parazit iki kadını kör etti haberi

tehlikenin farkında mısınız? bu haberler çoğalıyor. hayvanlara yapılmak istenen için zemin oluşturma çabaları.

sokak kedilerini beslerken çizik içinde kalmak

olasıdir, varsın olsundur benim nazarımda.bazen oyun amaçlı, bazen de tam olarak güvenemediklerinden yaşanabilen durumdur.oyun amaçlı olmasa bıle doğaldır. tedbirli olmaları gerek sonuçta bu hayvanların; açıkçası yüzde yüz insanlara güvenmelerini istemem bunca zalimin arasında.

üstteki yazar

on kedi bir kuş iki köpekle yaşadığını gördüğüm. çok imrendiğim. evlatlarıyla mutlu olmasını dilediğim nick i çok güzel yazar.

kedi şeklinde ruj

yukarıdaki entryle öğrendiğim marka. bu ürün dışında allık, pudra gibi yine kedili ürünlerini gördüm; ki kullanmaya kıyılmaz. çok ama çok güzel. ayrıca cruelty free bir markaymış. hayvanlar üzerinde hiçbir aşamada test yapmıyorlar.

iç parazit hapını yutmayan kedi

benim erkekler yutmaz, gerekli durumlarda başka hapları yutmada sorun çıkarmıyorlar. belli ki tadı kötü.
  • /
  • 7

kedi günlük

selam günlük ben ares aleyna'nin erkek kardesiyim. kardesi dedigime bakma gören babasi zanneder aleyna anca benim kolum kadar buyumedi gitti kiz. cokta miy miy hic sevmem kendisini ne zaman dovsem aglayip anneme yetistiriyor bende kuytu kosede dövüyorum oyuzden.. neyse konumuza gelecek olursam evin en haylaz cocuguyum dagitirim yırtarım zevkine mama kaplarımı dökerim, toplarimi balkondan asagiya atarim, evde kimse yokken klimayi acarim, muslugu acar oyle birakir depoyu bitirim kizmislar kizmamislar umrumda bile degil. ayrica sadece yas mama yerim pahaliysa pahali banane bakamayacaksaniz dogurmasaydiniz kardesim gerci pekte benzemiyorum anneme ama bence beni o dogurdu ama umarim aleyna'yi evlatlik almışızdır hic sevmiyorum hic

kedi sahibi olmayanların kedi sözlükte yazması

neden olmasın? belki bu yazıları okuyarak kedi sahiplenebilir ve yeni kedici aramıza katılmış olur.

28 nisan hayvan hakları büyük ankara mitingi



hayvana şiddet, kabahat değil suçtur! kötü davrananlar potansiyel değil! suçludur! suça ortak olma! unutma bugün ona, yarın sana...
#28nisanbüyükankaramitingi

28 nisan hayvan hakları büyük ankara mitingi

tarih 28.04.2019
saat 13:00
yer ulus atatürk heykel önü
katledilen, şiddet gören, bir lokma yemek uğruna canlarını veren hayvanlarımız için söyleyeceklerimiz var.
insan vicdanı kadar insandır, yaşam hakkına saygı duyan tüm vicdanlı dostları bekliyoruz

kediyle uyumak

kediye dokunmadan uyuyamam asla... mutlaka patisi, tüyü, bi tarafi temas edecek...

kedinin bıyıklarını kesmek

hangi sebeple mecbur kalinabilir... aklima gelen ya da duydugum bir iki sebep bile mecbur olunmadigini dusunduruyor...
her ne olursa olsun bir tarafi agdaya bulasti kestim diger tarafi da guzel oldu diye kestim..
akil almaz...
bir hayvanin hicbir uzvunu kendi keyfinize gore kesemezsiniz..
once kendi killarinizdan baslayin mumkunse ..
karanlikta biyiklarindan yardim alan bir hayvan olan kedinin biyigini kes! gerizekalilikan baska bir sey olmamakla birlikte hayvan beslemesin.. bu kadar ciddiyim.
her sey goruse acik degildir. bazi seylerin tek dogrusu vardir..
bunu anlayabilen zekalara ihtiyac var.
fikir ayriligi degil tek dogru birliginin ihtiyac duyuldugu durumdur kedi biyigi kesilmesi!

kedi burçları

hayvan istifçiliği

burada okudum hayvan seviyorum canım onlar diyeni de yazarken gördüm. şimdi arkadaşlar, kimi kadın/adam insandan vazgeçiyor ve evini hayvanlara açıyor. bu psikolojik bir şey, evini açtıktan sonra da mamayı gören duyan geliyor, artık onun kontrolünden çıkıyor bir süre sonra evdeki hayvan sayısı. aç olan, üşüyen kim varsa doluşuyor onun o ütopik ve küçük evine. sonra bu insanları eleştiriyorsunuz, kokuyor, pis oluyor diyorsunuz. bu insan hayvanlara adamış artık kendisini onunla aynı algıda ve çizgide değil siniz, onunla tartışıyorsunuz, ona "sözde" iyi niyetli telkinlerde bulunuyorsunuz ama ne o sizi ne de siz onu anlayamazsınız. çünkü o artık başka bir boyutta, serden geçmiş kalan ömrünü kediye adamış köpeğe adamış. ya saygı duyacaksınız bu duruşuna ya da engel olup arıza çıkarmayacaksınız. bu insanların öz bakımını ihmal etmesi, evinin pis olması hep sizin için bahane. ne kadar pis olursa olsun sokaktaki kedi için o bölge o ev bin kat güvenli ve huzurludur, hijyeniktir bunun farkına varın. sonra gelip burada ama çok koku yapıyor, hayvanlara yazık numaraları yapıp kadını apartmandan attırmayın hem hayvansever ayağına takıl hem buna kendisini adamış insanlara sözde hayvanlar için kötü ayağına ızdırap ol. hadi oradan be, kendini böyle mi iyi hissediyorsun yaptıkların için? böyle mi tatmin ediyorsun evde benimde kedim var derken?

seçim öncesi tüm adayların hayvansever taklidi yapması

hayvan sevmeyen, yaşam hakkının kutsallığına inanmayan, doğaya saygısı olmayan hiç bir adaya oy yok !
öyle kucağına bir kedi alıp, poz vermekle olmuyor o işler...
kapıya gelen muhtar adaylarına bile, hayvanlarla ilgili proje ve düşüncelerini soruyorum, afallayıp kem küm edenleri ya da, kapımı açtığımda karşılamaya çıkan minnaklarımdan ürkenleri direk eliyorum ve tüm çevremi de bu konuda örgütlüyorum...
hayvanla alakası olmayıp, hayvansever gibi görünmeye çalışanlarda da çok sırıtıyor bu durum, hiç inandırıcı gelmiyor, hele ki, bir hayvanı bile sevmekten aciz olanın ise, insana, doğaya falan saygısının sevgisinin olması mümkün değil bence, nokta.

bir cümlelik kedi hikayeleri

üç artı bir bahçe dublekse yerleştik ailecek...(şantiye kuzuları)

Toplam entry sayısı: 138

neden cins kedi

bütün çocuklarım sokak soylu. ama hiçbir zaman cins kedi sahiplerine bir tavrım olmadı olamaz; gerçekten kalbinde sonsuz sevgi taşıyan herkes dilediği canlıyla varsın paylaşsın diye düşünüyorum.

kedili karikatürler

meneviş

kedi sözlük birinci istanbul buluşması nda bir araya geldiğimiz yazar. sokak çocuklarının dostu, dilerim birgün kendisi de çocuklarıyla aynı çatı altında yaşama şansına sahip olur.

kedilerin yediği enteresan yiyecekler

yemek değil ama; benim şamil im boza içerdi.

11-25 kasım 2018 hayvan hakları yasa tasarısı protestoları

katılım oranı çok çok önemli, umarım tüm illerde meydanlar hayvan dostlariyla dolar. daha önce çok sasirttik; beklenmedik bir katılımla yine yapabiliriz. tabiiki ben de ciddi bir aksilik olmadığı takdirde orda olacağım.

neden cins kedi

bütün çocuklarım sokak soylu. ama hiçbir zaman cins kedi sahiplerine bir tavrım olmadı olamaz; gerçekten kalbinde sonsuz sevgi taşıyan herkes dilediği canlıyla varsın paylaşsın diye düşünüyorum.

kediye her istediği yedirilir mi

verilmez elbette; benim çocuk poşet yiyor bıraksanız ; mümkün mü?!

kedi sözlük yazarlarından itiraflar

ey apartman ahalisi! (ki okuma olasılıkları sıfır) doğrudur evet, soğuk gecelerde sokaktaki toramanı apartmana ben alıyorum.

kedili karikatürler

toplumun hayvansever insanlara deli gözüyle bakması

"deli diyorlar bana desinler değişemem"

neden cins kedi

bütün çocuklarım sokak soylu. ama hiçbir zaman cins kedi sahiplerine bir tavrım olmadı olamaz; gerçekten kalbinde sonsuz sevgi taşıyan herkes dilediği canlıyla varsın paylaşsın diye düşünüyorum.

sokaktaki kediyi alıp eve kapatmak

gerçek bir hayvansever, zaten bunun ayrımını yapabilendir zannımca.