cat wins

Durum: 141 - 0 - 0 - 0 - 19.12.2023 02:23

Puan: 4335 - Minnak Kedici

6 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

toru miyazaki

kedilerin ömrünü iki kat uzatmayı hedefleyen kedici japon tıp profesörü. bulduğu aim 30 isimli molekül ile a30 amino asiti sayesinde kedilerin böbreklerinde oluşan ölü hücreleri yok ederek kedilerin ömrünü 15 yıldan 30 yıla çıkarmak istiyor. araştırmalara göre kedilerin çoğu böbrek sorunları sebebiyle hayatını kaybediyormuş.

https://wimpycathouse.com/japon-profesor...

kedilerin ömrünü iki kat uzatmak

japon profesör toru miyazaki kedilerin ömrünü iki kat uzatmayı hedefliyor. kedici japon tıp profesörü, bulduğu aim 30 isimli molekül ile a30 amino asiti sayesinde kedilerin böbreklerinde oluşan ölü hücreleri yok ederek kedilerin ömrünü 15 yıldan 30 yıla çıkarmak istiyor. araştırmalara göre kedilerin çoğu böbrek sorunları sebebiyle hayatını kaybediyormuş. umarım gerçektir ve ürettikleri mamalar türkiye'de de satışa çıkar.

https://wimpycathouse.com/japon-profesor...

kedilerde ishal sorunu

özellikle yavru kedilerde 1 hafta süren ve hala geçmemiş olan ishaller öldürücü olabiliyor. geçer diye beklemek yerine hemen iyileştirmek için müdahale edilmeli. alanını sıcak tutmalı, hava akımında kalmamasını sağlamalı. diyeti ve su tüketimi çok önemli. probiyotik desteği ile de çözülmüyorsa bir veterinere uğramak şart.

4 ekim hayvanları koruma günü

mama, kum, aşı vs fiyatlarının uçtuğu bu yıllarda 1 haftayla sınırlı sözde indirimlerle ceplerini dolduran şirketler tarafından şaşalı reklamlarla geçiştirilen gün. fırsatçıların en çok nemalandığı alanlardan biri de hayvan ürünleri. çekin ellerinizi üzerimizden.

yazarların kedi maması tercihleri

yetişkin için spectrum fussy 34
yavru için spectrum kitten 38

yazarların kedi kumu tercihleri

son dönemde 20 lt olarak satılan less trail ve magicsand aktif karbonlu kullanıyorum. tam fiyat performans ürünü diyebilirim. çok pahalı kum markalarından çok daha iyi.

bulut

insanoğlu'nun kendinden güçsüzlere olan zulmü bitmiyor. bu arada link verebilirsiniz.

kuş uçuşu

birce akalay'ın başrolde oynadığı netflix dizisi. dizi muhteşem. senaryosu çok detaylıca çalışılmış. oyunculuklar da gayet başarılı. tabi bir beğendiğim nokta da başrol oyuncularının kedici olması. umarım ikinci sezonu çekilir. kips

petyasam.com

hesap açılabilen fakat ilanlarınızın hiçbir şekilde yayınlanmadığı ilan sitesi. sadece beykoz'daki bir petshopa hizmet eden sitenin neden herkese açık bir siteymiş gibi yayınlandığı da tabi ilgi çekici. siteye girdiğinizde tüm kedi köpek sahiplendirme ilanları sadece tek bir petshopa ait. sitenin ismini de ilgili petsopla değiştirseniz ve dışardan kayıt almasanız aslında en mantıklı yapacağınız hareket olur. zaman kaybından öte değil.

satanistler gerçekten var mı sorunsalı

bende haberi görünce hayret ettim. satanistler gerçekten var. umarım yakın zamanda bakire oğlak burcu bir genç kızı kesip yemez. çünkü kanunlarımıza göre suç işlememiş olduğu için elini kolunu sallayarak aramızda dolaşmaya, kedi kesip yemeye devam edecek.

kedilerin emme huyu

benimkiler emmiyor ama yalıyorlar. yalamaları sevgi göstergeleriymiş. bir yandan da temizlemek için yaladıkları söyleniyor.

kedisi olmayan erkek

hayvansever insan sever boşuna dememişler. kadınların artık evcil hayvanı olan erkekleri tercih ediyor olmaları da zaten bunu gösteriyor.

fcov pozitif kedisi olanların covid-19 tecrübesi

benim kedilerim feline coronavirus pozitif. fakat kedilerdeki coronavirus ile covid-19 farklı yapıya sahipler diye biliyorum. yani fcov + kedi sahipleri covid-19 dan zarar görmez diye bir şey yok. fakat şu da o kadar net ki kedilerle aynı evi paylaşan kedilerle beraber yaşayan insanların bağışıklık sistemleri çok daha iyi durumda ve bazı hastalıkları çok etkilenmeden atlatabiliyorlar. belki de covid-19 için de bu tez geçerlidir, bilinmez.

bugün oğlum doktorun ölüm yıl dönümü

hayvanları sevmenin en acı yanı da onları erkenden kaybediyor olmak. keşke daha uzun ömürleri olabilseydi. başınız sağ olsun.

delilah

freddie mercury'nin adına şarkı yazdığı kedisidir.

freddie mercury

delilah isimli kedisi için şarkı da yazmıştır. hayatındaki diğer kedilerinin isimleri tom, jerry, tiffany, dorothy, goliath, lily, miko, oscar ve romeo'dur.

ünlü kediler

(bkz:delilah)

freddie mercury'nin adına şarkı da yazıdığı kedisi.

ünlü kediciler

yusuf islam

cat stevens

diğer adıyla yusuf islam. kız arkadaşı gözlerini kedi gözlerine benzettiği için adını cat olarak kullanmış olan ingiliz şarkı sözü yazarı, müzisyen. 1977 yılında müslüman olmuştur. albüm kapaklarının resimlerini kendi çizen stevens, teaser and the firecat albümünün kapağında bir çocuk ile kediye yer vermiştir, tam bir kedicidir.

  • /
  • 8

kedi sözlük dertleşecek kedici veritabanı

çay var içersen
dert var dinlersen
kedi var seversen...

kedisi olmayan erkek

olmadığı gibi olma ihtimali de yoksa temkinli yaklaşılmalı. kedilerden nefret ediyorsa
mutlaka uzak durulması gereken kişi. son zamanlarda artan (ki aslında hep vardı...) kadına şiddet olaylarından sonra kadınların erkeklerde aradığı kriterlerden birisi de mutlaka hayvan sevgisi olmalı.
https://www.haberturk.com/yasam/haber/10...

fcov pozitif kedisi olanların covid-19 tecrübesi

veterinerlerden sağlıklı bir cevap alamadım. kedisinde fcov olanların covid-19 a daha dirençli olma ihtimalleri olabilir mi? aynı virüs ailesinden olduklarını biliyorum ve kanada da bir üniversite fcov tedavisinde kullanılan ilacın covid-19 tedavisinde kullanılabileceğini iddaa etmiş. yapıları benzer demiş. bilimsel bilgisi olan biri aydınlatırsa bizi çok sevinirim. ayrıca kedisinde fcov olanların covid-19 tecrübeleri neler? belki bizi umutlandıracak sonuçlara ulaşırız. hem kendi bağışıklığımız hem fcov tedavisi için.

kedi sahiplenenlerin sıklıkla yaptıkları hatalar

yavru kediyi sokaktan annesinin yanından alıp, "biraz büyüsün sonra yine salarım" demeleri. kedi 5-6 aylık olunca "artık büyüdü kendini kurtardı, sokağa salabilirim" demeleri. bu kedilere yapılan en büyük kötülük. sokak yaşantısını öğrenemedikleri için sokağa koyduğunuz an sudan çıkmış balık gibi oluyorlar. bir köpeği arkadaş sanıyorlar ama köpek parçalıyor. insanları arkadaş sanıyorlar ama tekme yiyorlar, otoyolları tehlikesiz sanıyorlar ama arabalar eziyor. yapmayın!

kedilerde hidrosefali

benim köpeğimde vardi benzer bir durum kafasının sol tarafı su toplamisti el kadardı daha kendisi, ameliyat oldu ama sol gözünde gorme kaybi ve yüzünün sol kısmı ıce çökük kaldi onun dışında bir sıkıntısı yok koşup oynuyor suan

kedili çizgi filmler

(bkz:garfield)
(bkz:kötü kedi şerafettin)
(bkz:simon's cat)
(bkz:heathcliff)
(bkz:tom ve jerry)
(bkz:smurfs) yada türkçe adıyla
(bkz:şirinler)
(bkz:sailor moon) yada türkçe adıyla
(bkz:ay savaşçısı)

koku bırakma

çoğu zaman sahibini protesto etmek maksadıyla yaşam alanında belli bölgeleri idrarla süslemesi.
(bkz: kedinin idrar bıraktığı yeri nasıl temizleriz)

tortoiseshell

kaplumbağa kabuğu kürke sahip kedilerin genel adı. bazı kaynaklarda tortieshell de deniyor. daha çok siyah, kırmızı, krem, turuncu renklerin karışık olarak bir araya gelmesiyle kürkü oluşturur. siyah yerine gri, çikolata olan türüne de az da olsa rastlanır. hemen hemen hepsi dişi olur. bazı ülkelerde şans kedisi olarak bilinir. bizim ülkemizde ise rengi sebebiyle ötekileştiriliyorlar. gökkuşağı gibi bir zengin renk yelpazesi olduğu için yetiştiriciler tarafından tercih edilirler. tabi torie bebekler verebileceği için risk almak istemeyenler de olur. enerjileri ve enteresan karakterleri ile çevrelerindeki insanları büyülerler.

benim de sfs bir tortieshell bebeğim olmuştu, arada bir videolarına, fotoğraflarına bakıyorum, şimdi yeni ailesiyle çok mutlu.edit: kızım büyümüş, 1 yaşında olmuş.adnan oktar'ın kedicikleri

bunlar kedicik ama sizin bildiğiniz kediciklerden değil.

http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/201...


ama gerçekten bir kedisi vardı akıbeti bilinmiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-adnan-...

katy perry

ünlü amerikalı şarkıcı. göbek adı ise katy cat.

Toplam entry sayısı: 141

kedi sözlük'ün ömrü

kedi sözlük açıldı ve tüm kediseverleri bir araya getirmeyi hedefledi, kedilerle ilgili birçok konuda bilgi, birikim, tecrübelerin aktarıldığı bir platform olma yolunda güzel ilerliyor. kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı da çok güzel düşünülmüş. veterinere ulaşamayanlar için kafalarına takılanları sormak için uzman kişilere ulaşmak bir telefon kadar yakın. daha bir sürü değerli paylaşım görüyorum site üzerinde. emek verenlerin, düşünenlerin, yapanların edenlerin ellerine sağlık.

şimdi interaktif sözlüklerin ömürleriyle ilgili konuya geleyim. interaktif sözlükler yazarlarının aktif olmasıyla, entryler girmesiyle, yeni başlıklar açmasıyla, yazarların yeni yazarları sözlüğe katmasıyla ayakta kalabilen sitelerdir. sosyal medyada daha birçok kişiye ulaşmak için yazarların da paylaşımlar yapması gerekir. açıkçası sözlüğe sahip çıkmak gerekir. birçok sözlük açılır, bir süre sonra entry girilmediği için yok olup gider.

dün açılan bir başlık var, yazarların kedi resimleri kedi sözlük sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. harika kedicikler var, hepsine bayıldım. katılım da harika gerçekten. peki biz kedilerimizi paylaşmak için verdiğimiz emek kadar sözlükte entry girmeye, başlık açmaya, dolayısıyla sözlüğün ömrünü uzun yıllara yayacak neler yapıyoruz? ilk kez kediseverler için açılan bir platformu ayakta tutacak neler yapıyoruz? sitede yazar sayısı çok fazla fakat yeni entryler girilmiyor, yeni başlıklar açılmıyor. açıkçası ben bu sözlüğün diğer sözlükler gibi yok olup gitmesini istemiyorum. bu başlığı da bu yüzden açmış bulunuyorum. herkesten de destek bekliyorum, kedi sözlük yoluna yükselerek devam etsin istiyorum. hadi bakalım pamuk eller klavyelere. hergün bir süre ayırıp sözlüğün daha iyi yerlere gelmesini hep birlikte sağlayalım.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

ayı sözlük

2011 yılında açılan, eski köklü sözlüklerden biridir. lgbti+ bireylerin daha özgürce ve ayrımcılık görmeden ötekileştirilmeden yazabilecdekleri bir platform olmayı amaçlamıştır. homojen dergi adında da oldukça iyi hazırlanan bir e-dergileri vardır.

http://www.wikiwand.com/tr/Ay%C4%B1_S%C3...

homojen dergi: https://homojendergi.com/

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

kedi sözlük'ün ömrü

kedi sözlük açıldı ve tüm kediseverleri bir araya getirmeyi hedefledi, kedilerle ilgili birçok konuda bilgi, birikim, tecrübelerin aktarıldığı bir platform olma yolunda güzel ilerliyor. kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı da çok güzel düşünülmüş. veterinere ulaşamayanlar için kafalarına takılanları sormak için uzman kişilere ulaşmak bir telefon kadar yakın. daha bir sürü değerli paylaşım görüyorum site üzerinde. emek verenlerin, düşünenlerin, yapanların edenlerin ellerine sağlık.

şimdi interaktif sözlüklerin ömürleriyle ilgili konuya geleyim. interaktif sözlükler yazarlarının aktif olmasıyla, entryler girmesiyle, yeni başlıklar açmasıyla, yazarların yeni yazarları sözlüğe katmasıyla ayakta kalabilen sitelerdir. sosyal medyada daha birçok kişiye ulaşmak için yazarların da paylaşımlar yapması gerekir. açıkçası sözlüğe sahip çıkmak gerekir. birçok sözlük açılır, bir süre sonra entry girilmediği için yok olup gider.

dün açılan bir başlık var, yazarların kedi resimleri kedi sözlük sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. harika kedicikler var, hepsine bayıldım. katılım da harika gerçekten. peki biz kedilerimizi paylaşmak için verdiğimiz emek kadar sözlükte entry girmeye, başlık açmaya, dolayısıyla sözlüğün ömrünü uzun yıllara yayacak neler yapıyoruz? ilk kez kediseverler için açılan bir platformu ayakta tutacak neler yapıyoruz? sitede yazar sayısı çok fazla fakat yeni entryler girilmiyor, yeni başlıklar açılmıyor. açıkçası ben bu sözlüğün diğer sözlükler gibi yok olup gitmesini istemiyorum. bu başlığı da bu yüzden açmış bulunuyorum. herkesten de destek bekliyorum, kedi sözlük yoluna yükselerek devam etsin istiyorum. hadi bakalım pamuk eller klavyelere. hergün bir süre ayırıp sözlüğün daha iyi yerlere gelmesini hep birlikte sağlayalım.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

freddie mercury

o ve sevgilisi müthiş kedici insanlarmış.

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

gelin kediciler bir olalım

sözlükteki cins kedi düşmanları başlığını ben açtım. entrimde kimsenin nickini de kullanmadım ama belli ki üzerine alınanlar var. (bkz:#5098) de denmiş ki kedi sözlükte yetkili olanlar bu konularda taraf olup tartışma yaratmamalı. yazar olarak zaten istediğinizi yazıyorsunuz, "yetiştiren, alan gözümde tecavüzcüyle birdir" yazılan entry de duruyor hala. (bkz:#3640) kedi yetiştiricilerinin ve ücretle kedi alanların da kedi sevgisine sahip olmadığını savunan zilyon entry var örneğin. bakın dilediğiniz gibi insanları karalıyor, yargılıyorsunuz. insanlara saldırıp sonrasında da yetkim alındı diye ağlamayın. her defasında söylüyorum, istersem scottish bakarım, istersem british bakarım, istersem tekir. ister ücretli sahiplenirim istersem sokaktan alırım. istersem kısırlaştırırım istersem kedime eş ararım. bu kimseyi ilgilendirmez.

anne altından yavru

aynı anlamsız tartışmalar. ırk kediler zaten sokakta yaşamazlar ev kedisidirler. sokaktakiler sokakta, evdekiler de evde yaşasınlar, en güzeli bu. yani evinize ev kedisi alın, sokak kedilerini de özgür bırakın lütfen! bir de evinde ırk kedi ile yaşamak isteyenlere karşı sitem etmeniz hiçbir anlam ifade etmez. kişi istediği kediyle evinde yaşayabilir. ister para verir alır, ister bir tanıdığından rica minnet bedavaya getirir bu işi. işin içinde emek varsa, kediler ırk tescilli ve kırma değillerse ırkın korunması karşılığında bir mebla ödeniyor. bu durum safkan ankara kedileri için de geçerlidir, safkan van kedileri için de. örneğin van yüzüncü yıl üniversitesi de van kedilerinin ırkını korumaya yönelik çalışmalar yapıyor yıllardır, belki ankara kedisi için de ankara'da bir üniversite ırkı koruma çalışması içindedir. gidip almayı denesenize bedava mı? kesinlikle bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz safkan ırklara. bunu anlamak istemediğiniz sürece anlayamayacaksınız. uzatmaya gerek yok.