cat wins

Durum: 111 - 7 - 1 - 0 - 17.07.2019 21:59

Puan: 3647 - Minnak Kedici

11 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 6

nettepet.com

sahiplendirme sitelerinden biri daha. 5 ilan hakkı veriyor ve sonrasında bas parayı ver ilanını diyor. 500 ilan için 1500 tl para istiyor mesela. beybi az sakin ol, daha açılalı kaç ay olmuş, 5 aylık sitesin, içinde henüz 600 tane ilan var. nedir bu emek veren insanlar, yetiştiriciler üzerinden para kazanma telaşınız anlamış değilim.

sahiplendirme siteleri

1kedi1kopek.com

kedi köpek sahiplendirmeyi amaçlayan sitelerden biri. google sıralamalarında popüler olup yazılımları tırt olan sitelerin aksine gayet iyi yazılmış, mobil kullanımı oldukça rahat, responsive ayarları iyi yapılmış ve tüm cihazlarda sorunsuz kullanılan bir yazılıma sahip. ben beğendim, tek dikkatimi çeken kısım site ismi dezavantaj olabilir. umarım kısa zamanda bolca kullanılan bir site haline gelir.

https://www.1kedi1kopek.com/

kedipet.com

arama konsolunun en üste konumlandırılması gayet hoş. açıklama kısmında paragraf verememek kötü. boşluk verseniz, alt satıra geçseniz bile ilan açıldığında tüm yazılanlar yan yana geliyor. web görünümü fena sayılmaz fakat mobil görünümü içler acısı. fotoğraf yüklemeye çalışıyorsunuz yüklenmiyor, eski yüklediğiniz fotoğraflar mobilde görünmüyor, açıklama kısmı ilanda direkt okunabilir olması gerekirken ayrıca bir kısım olarak açılmış. madem büyük bir şirketsiniz kuş için ayrı, köpek için ayrı, kedi için ayrı siteleriniz var ve para kazanıyorsunuz, neden yazılımınızı iyileştirmiyorsunuz?

petcim.com

2014, 2015 yılından kalan ilanları hala neden yayında tutarlar anlamak güç. kurumsal üyelik, öne çıkarma ücretleri vb . sonuçta para kazanan bir mecra, daha profesyonelce davranıp siteyi ilan çöplüğü görünümünden kurtarıp çok daha güzel yerlere getirebilirler bence. hem ziyaretçi sayıları da gördüğüm kadarıyla gayet iyi. alexa sıralaması da gayet üstlerde. ben de sıkça kullanıyorum, umarım üzerine biraz daha düşülüp toparlanır.

evcilkedim.com

ilana fotoğraf yüklenirken dosya seçimi sonrası tekrar dosya seçmek istediğinizde eski seçtikleriniz iptal oluyor. seçilenlerin tek tek upload olması daha iyi olurdu. üzerine ilave edebilirdik. silip başka fotoğrafla değiştirebilirdik. bir de ilan açılırken ciddi bir süre bekletiyor. artık site hızı mı yavaş, başka bir sorgu mu var da site bu denli kasılıyor bilemiyorum.

ayrıca ilanlarda fotoğrafların dikey yatay pozisyonlarına göre tam ekran seçeneği yok, fotoğraflar ilk anasayfa görünümde yarım görünüyor.

şehir ırk vb. arattıktan sonra 6 tane öne çıkan ilan dayatması sonrası sonuçları görmek hoş değil. örneğin ankara aratıyorum, önce bi 6 tane reklam ilan veriyor, sonrasında asıl sonuçlar listeleniyor. ne gerek var, direkt sonuçları versen hiç fena olmaz.

catterylere sağladıkları imkanlar güzel. (ilan hakkı, indirimli mama vb.)

kısaca fikir ve işleyiş güzel ama yazılımı yeterli değil diyebilirim.

v-pati

güzel uygulama ama fiyatı bana yüksek geldi kusura bakmasınlar. insanlara ve hayvanlara faydalı bir şey yapıyorsunuz, bari biraz makul fiyatlı yapın.

tortoiseshell

tabby

tekir

lordoz pozisyonu

dişi kedilerde kızgınlığın en belirgin işaretlerindendir. kedinin poposunu yukarıya dikip kuyruğunu yana kaldırmasına lordoz pozisyonu deniyor. lordoz pozisyonu dişi kedinin erkek kediyi kabul etmeye hazır olduğunda aldığı pozisyondur. dişi kedi bu pozisyonu sağlamadıkça çiftleşme gerçekleşmez.

1. nesil banlıkedi

yazdıklarını okusaydınız böyle düşünmezdiniz.

sahibi ile aynı hastalığa yakalanan kedi

bir veterinerden duymuştum, insanlarda işe yarayan birçok ilaç kedi köpeklerde de işe yarıyormuş. artık diplomayı nereden aldıysa..

bir de;

(bkz:abi deme lazım olur)

koku bırakma

tortoiseshell

maine coon'lara ayrı bir güzellik katar.

alttaki yazara soracaklarım var

okan bayülgen'in hayat sokaklarda sloganını duymamıştım. şimdi duymuş oldum.

türkiye'de gitmediğin ve gitmeyi çok istediğin şehir hangisi?

kedilerin depremi hissetmemesi

mutlaka hissediyorlardır ama pek umursamadıklarını düşünüyorum.

12 hayvanlı çin takviminde kedi olmaması

kabul edemiyorum. kedi nasıl olmaz!

kedi sözlük'teki başlıkların çoğunun k harfi ile başlaması

konu kedi olunca bu sonuç kaçınılmaz oluyor. kedi candır.

katy perry

  • /
  • 6

koku bırakma

çoğu zaman sahibini protesto etmek maksadıyla yaşam alanında belli bölgeleri idrarla süslemesi.
(bkz: kedinin idrar bıraktığı yeri nasıl temizleriz)

tortoiseshell

kaplumbağa kabuğu kürke sahip kedilerin genel adı. bazı kaynaklarda tortieshell de deniyor. daha çok siyah, kırmızı, krem, turuncu renklerin karışık olarak bir araya gelmesiyle kürkü oluşturur. siyah yerine gri, çikolata olan türüne de az da olsa rastlanır. hemen hemen hepsi dişi olur. bazı ülkelerde şans kedisi olarak bilinir. bizim ülkemizde ise rengi sebebiyle ötekileştiriliyorlar. gökkuşağı gibi bir zengin renk yelpazesi olduğu için yetiştiriciler tarafından tercih edilirler. tabi torie bebekler verebileceği için risk almak istemeyenler de olur. enerjileri ve enteresan karakterleri ile çevrelerindeki insanları büyülerler.

benim de sfs bir tortieshell bebeğim olmuştu, arada bir videolarına, fotoğraflarına bakıyorum, şimdi yeni ailesiyle çok mutlu.edit: kızım büyümüş, 1 yaşında olmuş.adnan oktar'ın kedicikleri

bunlar kedicik ama sizin bildiğiniz kediciklerden değil.

http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/201...


ama gerçekten bir kedisi vardı akıbeti bilinmiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-adnan-...

katy perry

ünlü amerikalı şarkıcı. göbek adı ise katy cat.

interaktif sözlükler aralık 2018 sıralaması

yazıyom yazıyom, olmeyo...

ekşi sözlük

çok önemsenmemesi gereken ve hak ettiğinden fazla değer verilen site. örneğin 10 yıllık yazarlık geçmişimin ardından yazdığım bir entry sebebiyle yazarlığımı sorgusuz suailsiz, uyarısız almışlardı. sonrasında sisteme giriş bile yapamıyorsunuz, sadece size bir link veriyorlar. "al bu linkten yazdıklarını indir" diyorlar.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

6. kedici dergisi istanbul sokağın kedisi şenliği kapsamında 13 ocak 2019 pazar günü saat 14:00'te kadıköy fenerbahçe parkı'nda buluşuyoruz, adore mobilyanın kedi evlerini yapıyoruz. purina pro plan mamalarımızı yine sokağın kedilerine verecek şekilde alıyoruz. şenliğin sonunda toplanıp kadıköy'de o anda belirleyeceğimiz bir mekana gidip sohbet ediyoruz. gelmeyi düşünenler buradan entryler girerek geleceklerini bildirirlerse kolay irtibata geçebilmek adına telefon numaramı mesaj yoluyla kendilerine ileteceğim. herkesi bekliyoruz.

gerçek kedici

sadece instagramda fotoğraf paylaşmak için kedici gibi görünenlerden değildir.

sokaktaki kedilere selam vermek

"sokak köpeklerine selam vermek, adam olmaya çeyrek var demektir.” sadri alışık
hem köpeğe hem de kediye selam vermeden geçmiyorsan çeyrek de kalmamış, insan olmuşsundur artık...

başarının anahtarı kediler

Toplam entry sayısı: 111

kedi sözlük'ün ömrü

kedi sözlük açıldı ve tüm kediseverleri bir araya getirmeyi hedefledi, kedilerle ilgili birçok konuda bilgi, birikim, tecrübelerin aktarıldığı bir platform olma yolunda güzel ilerliyor. kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı da çok güzel düşünülmüş. veterinere ulaşamayanlar için kafalarına takılanları sormak için uzman kişilere ulaşmak bir telefon kadar yakın. daha bir sürü değerli paylaşım görüyorum site üzerinde. emek verenlerin, düşünenlerin, yapanların edenlerin ellerine sağlık.

şimdi interaktif sözlüklerin ömürleriyle ilgili konuya geleyim. interaktif sözlükler yazarlarının aktif olmasıyla, entryler girmesiyle, yeni başlıklar açmasıyla, yazarların yeni yazarları sözlüğe katmasıyla ayakta kalabilen sitelerdir. sosyal medyada daha birçok kişiye ulaşmak için yazarların da paylaşımlar yapması gerekir. açıkçası sözlüğe sahip çıkmak gerekir. birçok sözlük açılır, bir süre sonra entry girilmediği için yok olup gider.

dün açılan bir başlık var, yazarların kedi resimleri kedi sözlük sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. harika kedicikler var, hepsine bayıldım. katılım da harika gerçekten. peki biz kedilerimizi paylaşmak için verdiğimiz emek kadar sözlükte entry girmeye, başlık açmaya, dolayısıyla sözlüğün ömrünü uzun yıllara yayacak neler yapıyoruz? ilk kez kediseverler için açılan bir platformu ayakta tutacak neler yapıyoruz? sitede yazar sayısı çok fazla fakat yeni entryler girilmiyor, yeni başlıklar açılmıyor. açıkçası ben bu sözlüğün diğer sözlükler gibi yok olup gitmesini istemiyorum. bu başlığı da bu yüzden açmış bulunuyorum. herkesten de destek bekliyorum, kedi sözlük yoluna yükselerek devam etsin istiyorum. hadi bakalım pamuk eller klavyelere. hergün bir süre ayırıp sözlüğün daha iyi yerlere gelmesini hep birlikte sağlayalım.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

leyla17

ilginç şekilde seviyesizce entryler giriyor fakat hala sözlükte yazarlık yapabiliyor. entrileri bile silinmiyor.

(bkz:#3640) entrisinde kedi yetiştiren, alıp satanla tecüvüzcüleri bir tutmuş.

(bkz:#5031) entrisinde konuyu saptırıp ırkçılığını insanlar üzerinden de devam ettirmiş.

(bkz:#5050) entrisinde ücretli sahiplenenlerin kedilerini sokağa saldığı iddiasında bulunmuş. konuyu yine saptırmış başlık parası bla bla. seviyesine düşürmüş.

(bkz:#5067) entrisinde kedinin tüy rengi ile dalga geçmiş. konuyu yine saptırmış, suriyeli mülteci çocuklarla konuyu bir tutmuş.

(bkz:#5110) entrisinde bir yazarı eleştirmek için "sen kaç parasın, seni de satın alayım" demiş.

(bkz:#5111) entrisinde konuyu çocuk gelinlere getirmiş. böyle bir kafa yok cidden.

(bkz:#5113) entryisinde kedisine eş arayanlar için de seviyesini yerlere çekmiş. "bizim evde herkes birbiriyle cinsel ilişkiye giriyor" demiş ve kedisini çiftleştirenlere kıyakçı yakıştırması yapmış. böyle bir seviyesizlik daha önce hiç görülmedi.

daha da var belki ama ben son entrilerine baktım sadece. yarın cumhuriyet başsavcılığına bu yazar hakkında suç duyurusunda bulunsalar, ertesi gün evinden alırlar bunu. kedi sözlüğü kirletiyor.

edit: yazdıklarım eksileniyor ühü ühü modundasınız ya, bu entride de leyla17'nin yazdıkları ortada. bakınızlarla da gösterdim. bu entriyi eksileyecek ne buldunuz acaba. çuvaldızı kendinize batırın, dönüp önce kendinize bir bakın!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

gelin kediciler bir olalım

sözlükteki cins kedi düşmanları başlığını ben açtım. entrimde kimsenin nickini de kullanmadım ama belli ki üzerine alınanlar var. (bkz:#5098) de denmiş ki kedi sözlükte yetkili olanlar bu konularda taraf olup tartışma yaratmamalı. yazar olarak zaten istediğinizi yazıyorsunuz, "yetiştiren, alan gözümde tecavüzcüyle birdir" yazılan entry de duruyor hala. (bkz:#3640) kedi yetiştiricilerinin ve ücretle kedi alanların da kedi sevgisine sahip olmadığını savunan zilyon entry var örneğin. bakın dilediğiniz gibi insanları karalıyor, yargılıyorsunuz. insanlara saldırıp sonrasında da yetkim alındı diye ağlamayın. her defasında söylüyorum, istersem scottish bakarım, istersem british bakarım, istersem tekir. ister ücretli sahiplenirim istersem sokaktan alırım. istersem kısırlaştırırım istersem kedime eş ararım. bu kimseyi ilgilendirmez.

kedi sözlük'ün ömrü

kedi sözlük açıldı ve tüm kediseverleri bir araya getirmeyi hedefledi, kedilerle ilgili birçok konuda bilgi, birikim, tecrübelerin aktarıldığı bir platform olma yolunda güzel ilerliyor. kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı da çok güzel düşünülmüş. veterinere ulaşamayanlar için kafalarına takılanları sormak için uzman kişilere ulaşmak bir telefon kadar yakın. daha bir sürü değerli paylaşım görüyorum site üzerinde. emek verenlerin, düşünenlerin, yapanların edenlerin ellerine sağlık.

şimdi interaktif sözlüklerin ömürleriyle ilgili konuya geleyim. interaktif sözlükler yazarlarının aktif olmasıyla, entryler girmesiyle, yeni başlıklar açmasıyla, yazarların yeni yazarları sözlüğe katmasıyla ayakta kalabilen sitelerdir. sosyal medyada daha birçok kişiye ulaşmak için yazarların da paylaşımlar yapması gerekir. açıkçası sözlüğe sahip çıkmak gerekir. birçok sözlük açılır, bir süre sonra entry girilmediği için yok olup gider.

dün açılan bir başlık var, yazarların kedi resimleri kedi sözlük sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. harika kedicikler var, hepsine bayıldım. katılım da harika gerçekten. peki biz kedilerimizi paylaşmak için verdiğimiz emek kadar sözlükte entry girmeye, başlık açmaya, dolayısıyla sözlüğün ömrünü uzun yıllara yayacak neler yapıyoruz? ilk kez kediseverler için açılan bir platformu ayakta tutacak neler yapıyoruz? sitede yazar sayısı çok fazla fakat yeni entryler girilmiyor, yeni başlıklar açılmıyor. açıkçası ben bu sözlüğün diğer sözlükler gibi yok olup gitmesini istemiyorum. bu başlığı da bu yüzden açmış bulunuyorum. herkesten de destek bekliyorum, kedi sözlük yoluna yükselerek devam etsin istiyorum. hadi bakalım pamuk eller klavyelere. hergün bir süre ayırıp sözlüğün daha iyi yerlere gelmesini hep birlikte sağlayalım.

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

leyla17

ilginç şekilde seviyesizce entryler giriyor fakat hala sözlükte yazarlık yapabiliyor. entrileri bile silinmiyor.

(bkz:#3640) entrisinde kedi yetiştiren, alıp satanla tecüvüzcüleri bir tutmuş.

(bkz:#5031) entrisinde konuyu saptırıp ırkçılığını insanlar üzerinden de devam ettirmiş.

(bkz:#5050) entrisinde ücretli sahiplenenlerin kedilerini sokağa saldığı iddiasında bulunmuş. konuyu yine saptırmış başlık parası bla bla. seviyesine düşürmüş.

(bkz:#5067) entrisinde kedinin tüy rengi ile dalga geçmiş. konuyu yine saptırmış, suriyeli mülteci çocuklarla konuyu bir tutmuş.

(bkz:#5110) entrisinde bir yazarı eleştirmek için "sen kaç parasın, seni de satın alayım" demiş.

(bkz:#5111) entrisinde konuyu çocuk gelinlere getirmiş. böyle bir kafa yok cidden.

(bkz:#5113) entryisinde kedisine eş arayanlar için de seviyesini yerlere çekmiş. "bizim evde herkes birbiriyle cinsel ilişkiye giriyor" demiş ve kedisini çiftleştirenlere kıyakçı yakıştırması yapmış. böyle bir seviyesizlik daha önce hiç görülmedi.

daha da var belki ama ben son entrilerine baktım sadece. yarın cumhuriyet başsavcılığına bu yazar hakkında suç duyurusunda bulunsalar, ertesi gün evinden alırlar bunu. kedi sözlüğü kirletiyor.

edit: yazdıklarım eksileniyor ühü ühü modundasınız ya, bu entride de leyla17'nin yazdıkları ortada. bakınızlarla da gösterdim. bu entriyi eksileyecek ne buldunuz acaba. çuvaldızı kendinize batırın, dönüp önce kendinize bir bakın!

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

gelin kediciler bir olalım

sözlükteki cins kedi düşmanları başlığını ben açtım. entrimde kimsenin nickini de kullanmadım ama belli ki üzerine alınanlar var. (bkz:#5098) de denmiş ki kedi sözlükte yetkili olanlar bu konularda taraf olup tartışma yaratmamalı. yazar olarak zaten istediğinizi yazıyorsunuz, "yetiştiren, alan gözümde tecavüzcüyle birdir" yazılan entry de duruyor hala. (bkz:#3640) kedi yetiştiricilerinin ve ücretle kedi alanların da kedi sevgisine sahip olmadığını savunan zilyon entry var örneğin. bakın dilediğiniz gibi insanları karalıyor, yargılıyorsunuz. insanlara saldırıp sonrasında da yetkim alındı diye ağlamayın. her defasında söylüyorum, istersem scottish bakarım, istersem british bakarım, istersem tekir. ister ücretli sahiplenirim istersem sokaktan alırım. istersem kısırlaştırırım istersem kedime eş ararım. bu kimseyi ilgilendirmez.

leyla17

ilginç şekilde seviyesizce entryler giriyor fakat hala sözlükte yazarlık yapabiliyor. entrileri bile silinmiyor.

(bkz:#3640) entrisinde kedi yetiştiren, alıp satanla tecüvüzcüleri bir tutmuş.

(bkz:#5031) entrisinde konuyu saptırıp ırkçılığını insanlar üzerinden de devam ettirmiş.

(bkz:#5050) entrisinde ücretli sahiplenenlerin kedilerini sokağa saldığı iddiasında bulunmuş. konuyu yine saptırmış başlık parası bla bla. seviyesine düşürmüş.

(bkz:#5067) entrisinde kedinin tüy rengi ile dalga geçmiş. konuyu yine saptırmış, suriyeli mülteci çocuklarla konuyu bir tutmuş.

(bkz:#5110) entrisinde bir yazarı eleştirmek için "sen kaç parasın, seni de satın alayım" demiş.

(bkz:#5111) entrisinde konuyu çocuk gelinlere getirmiş. böyle bir kafa yok cidden.

(bkz:#5113) entryisinde kedisine eş arayanlar için de seviyesini yerlere çekmiş. "bizim evde herkes birbiriyle cinsel ilişkiye giriyor" demiş ve kedisini çiftleştirenlere kıyakçı yakıştırması yapmış. böyle bir seviyesizlik daha önce hiç görülmedi.

daha da var belki ama ben son entrilerine baktım sadece. yarın cumhuriyet başsavcılığına bu yazar hakkında suç duyurusunda bulunsalar, ertesi gün evinden alırlar bunu. kedi sözlüğü kirletiyor.

edit: yazdıklarım eksileniyor ühü ühü modundasınız ya, bu entride de leyla17'nin yazdıkları ortada. bakınızlarla da gösterdim. bu entriyi eksileyecek ne buldunuz acaba. çuvaldızı kendinize batırın, dönüp önce kendinize bir bakın!