cat wins

Durum: 127 - 0 - 0 - 0 - 03.01.2020 22:23

Puan: 4059 - Minnak Kedici

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 7

delilah

freddie mercury'nin adına şarkı yazdığı kedisidir.

freddie mercury

delilah isimli kedisi için şarkı da yazmıştır. hayatındaki diğer kedilerinin isimleri tom, jerry, tiffany, dorothy, goliath, lily, miko, oscar ve romeo'dur.

ünlü kediler

(bkz:delilah)

freddie mercury'nin adına şarkı da yazıdığı kedisi.

ünlü kediciler

yusuf islam

cat stevens

diğer adıyla yusuf islam. kız arkadaşı gözlerini kedi gözlerine benzettiği için adını cat olarak kullanmış olan ingiliz şarkı sözü yazarı, müzisyen. 1977 yılında müslüman olmuştur. albüm kapaklarının resimlerini kendi çizen stevens, teaser and the firecat albümünün kapağında bir çocuk ile kediye yer vermiştir, tam bir kedicidir.

kedili şarkılar

year of the cat

al stewart'ın 1976 da çıkardığı rock albüm. ayrıca albümde aynı isimde şarkısı da mevcuttur. enfes bir şarkıdır.

15 yaşındaki kedinizin yaşlandığı gerçeği

15 yaş gerçekten ciddi bir yaş aslında. benim kedilerim henüz 3-4 yaşlarındalar, onunla dolu dolu geçen 15 yılın ardından ayrılma düşüncesi gerçekten çok ürkütücü, üzücü. keşke daha uzun ömürleri olsaydı.

kediye ismini öğretmek

kucağınıza alırken bir kaç defa adını söyleyin. miyvk viyvk gibi sesler çıkaracaktır. bu da adını öğreniyor demek olur. mama verirken de adını söyleyip gel deyin her seferinde bir kaç kez. 1 ayı geçmeden öğrenmiş olduğunu göreceksiniz.

kedi sahiplenenlerin sıklıkla yaptıkları hatalar

kedilerle ilgili ve evcil hayvanlarla ilgili bilgi edinmeden, araştırmadan aceleyle sahiplenmek. sonrasında "mama, kum çok pahalıymış, veterinerler de ne çok para alıyorlar, tüyü de çok dökülüyor, evimdeki eşyalarıma zarar veriyor, onu günde iki kez nasıl çıkarayım ki zaten vaktim yok, sabahtan akşama kadar ötüyor hiç susmuyor" diyerek sokağa terk etmeleri. sokaklar, barınaklar cins köpeklerle dolu. bu sorumluluğu üstlenemeyecekseniz hiç bu işlere kalkışmayın.

44 kedi

buffycats adlı müzik grubunu oluşturan dört yavru kedi serüvenini konu alan ve cartoon network'te yayınlanan çizgi film. dostluk, fedakarlık, hoşgörü ve çeşitlilik konularına odaklanmaktadır.

kedili çizgi filmler

kedili diziler

kedili çizgi filmler

kedilerde hamilelik ve doğum

hamilelik dönemi kedimizi yavru kedi mamasıyla ve yaş mamayla beslememiz gerekiyor. 1 aylıktan sonra iştahı daha çok artacak, memeler pembeleşerek biraz şişecektir.

doğuma son 1 hafta kala anne adayını ayrı huzurlu sessiz bir odaya alın. kum kabını daha sık temizleyin. rahat edebileceği ve yavrularına güven içinde müdahale edebileceği, emzirebileceği bir kedi çadırı veya ona benzer bir yer yapın. doğuma son 2 hafta kala ağzına 3 günde 1 kez 1ml oranında şırınga ile verebilirsiniz veya suyuna bir miktar vitamin koyabilirsiniz, doğuma daha güçlü girebilmesi için az miktarda kullanmak faydalı olacaktır.

doğum öncesi memeleri yatay olarak kaplayan süt bezleri sütle dolar. bu da artık doğuma max. 2-3 gün kaldığını gösterir. doğumun başladığını da vulvadan gelen sarı, yeşil tonlardaki akıntı haber verir. artık doğum kanalı açılmıştır ve bebekler 3-6 saat içinde gelmeye başlayacaktır. ilk bebeğin doğumu zor olabilir. köpekler gibi ağzını açarak dil dışarıda şekilde nefes alıp verebilir, bağırabilir, doğum sancısı sebebiyledir, normaldir. hemen veterinere koşup anne kedimizi daha da strese sokmaya gerek yoktur. bu gayet sağlıklı ve normal ilerleyen doğumu problemli bir hale sokar. yavrunun başı önce geliyorsa hiç müdahale etmeden anne yavruyu doğuracak, plasentayı göbek bağını kesecek noktaya kadar yiyecek ve yavruyu yalayarak temizleyecektir. ilk bebeğin gelişinde kese görünür fakat ilerleme yavaş olacaktır. bu aşamada da telaşa gerek yoktur. kesenin patlamaması tercihen doğumun daha kolay olmasını sağlar. kese patlarsa da doğum yine sıkıntısız devam ediyor demektir yine telaş etmeyiniz. ancak bebek ters gelir ve bebeğin kafası içeride sıkışıp kalırsa bebeği çekerek alabilirsiniz. bebek kafası içeride kaldığı anda tahminin 4-5 dakika içinde onu kurtarmalısınız. daha uzun süre kalırsa yavru sıkışacak ve muhtemelen ölecektir. elle aldığınız yavruda bir kalp atışı veya solunum fark etmezseniz, solunumu hafifçe destekleyebilirsiniz. göğüs kafesine minik minik dokunabilirsiniz. en önemlisi de hemen annenin yavruyu yalamasını teşvik edebilirsiniz. yavru hayata geri dönecektir.

bebekler 45-60 dakika ara ile gelmeye devam ederler. havalar çok sıcaksa bu süre 2 saatlere 6 saatlere kadar çıkabilir. annenin o andaki yorgunluğu, stresi ve gücü bebek geliş sıklığını etkiler. doğum aralarında anneye sevdiği mamalardan vererek direncini artırabilirsiniz. (ben sevdiği yaş mamalardan veriyorum)

bir terslik olmadığı sürece doğumu uzaktan izleyip müdahale etmeden ama onu destekleyen cümlelerle konuşarak bu işten sorunsuz sıyrılabilirsiniz. sizin stresiniz, korkunuz, telaşınız anne kediyi de strese sokar. sakin ve destekleyici tonda yaklaşırsanız kediniz onun yanında olduğunuzu fark eder ve daha sakin bir doğum yaşar. ön ayaklarından arka ayaklarına doğru ilerleyecek şekilde onu sevebilirsiniz. bu bebeklerin de doğumunu destekler ve anneye de güven verir. anne yavrularını enselerinden tutarak daha güvenli hissettiği başka bir yere taşıma girişiminde bulunabilir. korkmayın, bırakın dilediği yere taşısın bebeklerini. ilk 3 gün anne yavrularının yanından neredeyse hiç ayrılmayacak sürekli onları emzirecek, çişlerini kakalarını yaptıracak ve uyutacaktır. çiş kaka yaptırmak için yavrularının poposunu yalayacaktır. bu iş anne kedi için 1 ay kadar sürer. yani yavrular kum kullanımına başlayana kadar devam eder. çok bebek olduğunda her birine yetişemeyebilir. bu konuda anne kediye yardımcı olabilirsiniz. yumuşak kuru kağıt havluyla bebeklerin popolarına masaj yaparak çiş ve kakalarını siz de yaptırabilirsiniz. anne kedimize hem hamilelik hem de doğum sonrası yavru kedi maması vermeye devam etmeniz süt üretmesi açısından iyi olur. ayrıca anne kedinin iştahı emzirirken tavan yapar. bu süreçte iyi beslenmesi çok önemlidir. yaş mama ile de desteklerseniz ve su içmeye teşvik ederseniz yine süt üretimini desteklemiş olursunuz.

nettepet.com

sahiplendirme sitelerinden biri daha. 5 ilan hakkı veriyor ve sonrasında bas parayı ver ilanını diyor. 500 ilan için 1500 tl para istiyor mesela. beybi az sakin ol, daha açılalı kaç ay olmuş, 5 aylık sitesin, içinde henüz 600 tane ilan var. nedir bu emek veren insanlar, yetiştiriciler üzerinden para kazanma telaşınız anlamış değilim.

sahiplendirme siteleri

1kedi1kopek.com

kedi köpek sahiplendirmeyi amaçlayan sitelerden biri. google sıralamalarında popüler olup yazılımları tırt olan sitelerin aksine gayet iyi yazılmış, mobil kullanımı oldukça rahat, responsive ayarları iyi yapılmış ve tüm cihazlarda sorunsuz kullanılan bir yazılıma sahip. ben beğendim, tek dikkatimi çeken kısım site ismi dezavantaj olabilir. umarım kısa zamanda bolca kullanılan bir site haline gelir.

https://www.1kedi1kopek.com/

kedipet.com

arama konsolunun en üste konumlandırılması gayet hoş. açıklama kısmında paragraf verememek kötü. boşluk verseniz, alt satıra geçseniz bile ilan açıldığında tüm yazılanlar yan yana geliyor. web görünümü fena sayılmaz fakat mobil görünümü içler acısı. fotoğraf yüklemeye çalışıyorsunuz yüklenmiyor, eski yüklediğiniz fotoğraflar mobilde görünmüyor, açıklama kısmı ilanda direkt okunabilir olması gerekirken ayrıca bir kısım olarak açılmış. madem büyük bir şirketsiniz kuş için ayrı, köpek için ayrı, kedi için ayrı siteleriniz var ve para kazanıyorsunuz, neden yazılımınızı iyileştirmiyorsunuz?
  • /
  • 7

kedi sahiplenenlerin sıklıkla yaptıkları hatalar

yavru kediyi sokaktan annesinin yanından alıp, "biraz büyüsün sonra yine salarım" demeleri. kedi 5-6 aylık olunca "artık büyüdü kendini kurtardı, sokağa salabilirim" demeleri. bu kedilere yapılan en büyük kötülük. sokak yaşantısını öğrenemedikleri için sokağa koyduğunuz an sudan çıkmış balık gibi oluyorlar. bir köpeği arkadaş sanıyorlar ama köpek parçalıyor. insanları arkadaş sanıyorlar ama tekme yiyorlar, otoyolları tehlikesiz sanıyorlar ama arabalar eziyor. yapmayın!

kedilerde hidrosefali

benim köpeğimde vardi benzer bir durum kafasının sol tarafı su toplamisti el kadardı daha kendisi, ameliyat oldu ama sol gözünde gorme kaybi ve yüzünün sol kısmı ıce çökük kaldi onun dışında bir sıkıntısı yok koşup oynuyor suan

kedili çizgi filmler

(bkz:garfield)
(bkz:kötü kedi şerafettin)
(bkz:simon's cat)
(bkz:heathcliff)
(bkz:tom ve jerry)
(bkz:smurfs) yada türkçe adıyla
(bkz:şirinler)
(bkz:sailor moon) yada türkçe adıyla
(bkz:ay savaşçısı)

koku bırakma

çoğu zaman sahibini protesto etmek maksadıyla yaşam alanında belli bölgeleri idrarla süslemesi.
(bkz: kedinin idrar bıraktığı yeri nasıl temizleriz)

tortoiseshell

kaplumbağa kabuğu kürke sahip kedilerin genel adı. bazı kaynaklarda tortieshell de deniyor. daha çok siyah, kırmızı, krem, turuncu renklerin karışık olarak bir araya gelmesiyle kürkü oluşturur. siyah yerine gri, çikolata olan türüne de az da olsa rastlanır. hemen hemen hepsi dişi olur. bazı ülkelerde şans kedisi olarak bilinir. bizim ülkemizde ise rengi sebebiyle ötekileştiriliyorlar. gökkuşağı gibi bir zengin renk yelpazesi olduğu için yetiştiriciler tarafından tercih edilirler. tabi torie bebekler verebileceği için risk almak istemeyenler de olur. enerjileri ve enteresan karakterleri ile çevrelerindeki insanları büyülerler.

benim de sfs bir tortieshell bebeğim olmuştu, arada bir videolarına, fotoğraflarına bakıyorum, şimdi yeni ailesiyle çok mutlu.edit: kızım büyümüş, 1 yaşında olmuş.adnan oktar'ın kedicikleri

bunlar kedicik ama sizin bildiğiniz kediciklerden değil.

http://i.milliyet.com.tr/GaleriHaber/201...


ama gerçekten bir kedisi vardı akıbeti bilinmiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-adnan-...

katy perry

ünlü amerikalı şarkıcı. göbek adı ise katy cat.

interaktif sözlükler aralık 2018 sıralaması

yazıyom yazıyom, olmeyo...

ekşi sözlük

çok önemsenmemesi gereken ve hak ettiğinden fazla değer verilen site. örneğin 10 yıllık yazarlık geçmişimin ardından yazdığım bir entry sebebiyle yazarlığımı sorgusuz suailsiz, uyarısız almışlardı. sonrasında sisteme giriş bile yapamıyorsunuz, sadece size bir link veriyorlar. "al bu linkten yazdıklarını indir" diyorlar.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

6. kedici dergisi istanbul sokağın kedisi şenliği kapsamında 13 ocak 2019 pazar günü saat 14:00'te kadıköy fenerbahçe parkı'nda buluşuyoruz, adore mobilyanın kedi evlerini yapıyoruz. purina pro plan mamalarımızı yine sokağın kedilerine verecek şekilde alıyoruz. şenliğin sonunda toplanıp kadıköy'de o anda belirleyeceğimiz bir mekana gidip sohbet ediyoruz. gelmeyi düşünenler buradan entryler girerek geleceklerini bildirirlerse kolay irtibata geçebilmek adına telefon numaramı mesaj yoluyla kendilerine ileteceğim. herkesi bekliyoruz.

Toplam entry sayısı: 127

kedi sözlük'ün ömrü

kedi sözlük açıldı ve tüm kediseverleri bir araya getirmeyi hedefledi, kedilerle ilgili birçok konuda bilgi, birikim, tecrübelerin aktarıldığı bir platform olma yolunda güzel ilerliyor. kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı da çok güzel düşünülmüş. veterinere ulaşamayanlar için kafalarına takılanları sormak için uzman kişilere ulaşmak bir telefon kadar yakın. daha bir sürü değerli paylaşım görüyorum site üzerinde. emek verenlerin, düşünenlerin, yapanların edenlerin ellerine sağlık.

şimdi interaktif sözlüklerin ömürleriyle ilgili konuya geleyim. interaktif sözlükler yazarlarının aktif olmasıyla, entryler girmesiyle, yeni başlıklar açmasıyla, yazarların yeni yazarları sözlüğe katmasıyla ayakta kalabilen sitelerdir. sosyal medyada daha birçok kişiye ulaşmak için yazarların da paylaşımlar yapması gerekir. açıkçası sözlüğe sahip çıkmak gerekir. birçok sözlük açılır, bir süre sonra entry girilmediği için yok olup gider.

dün açılan bir başlık var, yazarların kedi resimleri kedi sözlük sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. harika kedicikler var, hepsine bayıldım. katılım da harika gerçekten. peki biz kedilerimizi paylaşmak için verdiğimiz emek kadar sözlükte entry girmeye, başlık açmaya, dolayısıyla sözlüğün ömrünü uzun yıllara yayacak neler yapıyoruz? ilk kez kediseverler için açılan bir platformu ayakta tutacak neler yapıyoruz? sitede yazar sayısı çok fazla fakat yeni entryler girilmiyor, yeni başlıklar açılmıyor. açıkçası ben bu sözlüğün diğer sözlükler gibi yok olup gitmesini istemiyorum. bu başlığı da bu yüzden açmış bulunuyorum. herkesten de destek bekliyorum, kedi sözlük yoluna yükselerek devam etsin istiyorum. hadi bakalım pamuk eller klavyelere. hergün bir süre ayırıp sözlüğün daha iyi yerlere gelmesini hep birlikte sağlayalım.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

gelin kediciler bir olalım

sözlükteki cins kedi düşmanları başlığını ben açtım. entrimde kimsenin nickini de kullanmadım ama belli ki üzerine alınanlar var. (bkz:#5098) de denmiş ki kedi sözlükte yetkili olanlar bu konularda taraf olup tartışma yaratmamalı. yazar olarak zaten istediğinizi yazıyorsunuz, "yetiştiren, alan gözümde tecavüzcüyle birdir" yazılan entry de duruyor hala. (bkz:#3640) kedi yetiştiricilerinin ve ücretle kedi alanların da kedi sevgisine sahip olmadığını savunan zilyon entry var örneğin. bakın dilediğiniz gibi insanları karalıyor, yargılıyorsunuz. insanlara saldırıp sonrasında da yetkim alındı diye ağlamayın. her defasında söylüyorum, istersem scottish bakarım, istersem british bakarım, istersem tekir. ister ücretli sahiplenirim istersem sokaktan alırım. istersem kısırlaştırırım istersem kedime eş ararım. bu kimseyi ilgilendirmez.

leyla17

ilginç şekilde seviyesizce entryler giriyor fakat hala sözlükte yazarlık yapabiliyor. entrileri bile silinmiyor.

(bkz:#3640) entrisinde kedi yetiştiren, alıp satanla tecüvüzcüleri bir tutmuş.

(bkz:#5031) entrisinde konuyu saptırıp ırkçılığını insanlar üzerinden de devam ettirmiş.

(bkz:#5050) entrisinde ücretli sahiplenenlerin kedilerini sokağa saldığı iddiasında bulunmuş. konuyu yine saptırmış başlık parası bla bla. seviyesine düşürmüş.

(bkz:#5067) entrisinde kedinin tüy rengi ile dalga geçmiş. konuyu yine saptırmış, suriyeli mülteci çocuklarla konuyu bir tutmuş.

(bkz:#5110) entrisinde bir yazarı eleştirmek için "sen kaç parasın, seni de satın alayım" demiş.

(bkz:#5111) entrisinde konuyu çocuk gelinlere getirmiş. böyle bir kafa yok cidden.

(bkz:#5113) entryisinde kedisine eş arayanlar için de seviyesini yerlere çekmiş. "bizim evde herkes birbiriyle cinsel ilişkiye giriyor" demiş ve kedisini çiftleştirenlere kıyakçı yakıştırması yapmış. böyle bir seviyesizlik daha önce hiç görülmedi.

daha da var belki ama ben son entrilerine baktım sadece. yarın cumhuriyet başsavcılığına bu yazar hakkında suç duyurusunda bulunsalar, ertesi gün evinden alırlar bunu. kedi sözlüğü kirletiyor.

edit: yazdıklarım eksileniyor ühü ühü modundasınız ya, bu entride de leyla17'nin yazdıkları ortada. bakınızlarla da gösterdim. bu entriyi eksileyecek ne buldunuz acaba. çuvaldızı kendinize batırın, dönüp önce kendinize bir bakın!

kedi sözlük'ün ömrü

kedi sözlük açıldı ve tüm kediseverleri bir araya getirmeyi hedefledi, kedilerle ilgili birçok konuda bilgi, birikim, tecrübelerin aktarıldığı bir platform olma yolunda güzel ilerliyor. kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı da çok güzel düşünülmüş. veterinere ulaşamayanlar için kafalarına takılanları sormak için uzman kişilere ulaşmak bir telefon kadar yakın. daha bir sürü değerli paylaşım görüyorum site üzerinde. emek verenlerin, düşünenlerin, yapanların edenlerin ellerine sağlık.

şimdi interaktif sözlüklerin ömürleriyle ilgili konuya geleyim. interaktif sözlükler yazarlarının aktif olmasıyla, entryler girmesiyle, yeni başlıklar açmasıyla, yazarların yeni yazarları sözlüğe katmasıyla ayakta kalabilen sitelerdir. sosyal medyada daha birçok kişiye ulaşmak için yazarların da paylaşımlar yapması gerekir. açıkçası sözlüğe sahip çıkmak gerekir. birçok sözlük açılır, bir süre sonra entry girilmediği için yok olup gider.

dün açılan bir başlık var, yazarların kedi resimleri kedi sözlük sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor. harika kedicikler var, hepsine bayıldım. katılım da harika gerçekten. peki biz kedilerimizi paylaşmak için verdiğimiz emek kadar sözlükte entry girmeye, başlık açmaya, dolayısıyla sözlüğün ömrünü uzun yıllara yayacak neler yapıyoruz? ilk kez kediseverler için açılan bir platformu ayakta tutacak neler yapıyoruz? sitede yazar sayısı çok fazla fakat yeni entryler girilmiyor, yeni başlıklar açılmıyor. açıkçası ben bu sözlüğün diğer sözlükler gibi yok olup gitmesini istemiyorum. bu başlığı da bu yüzden açmış bulunuyorum. herkesten de destek bekliyorum, kedi sözlük yoluna yükselerek devam etsin istiyorum. hadi bakalım pamuk eller klavyelere. hergün bir süre ayırıp sözlüğün daha iyi yerlere gelmesini hep birlikte sağlayalım.

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

leyla17

ilginç şekilde seviyesizce entryler giriyor fakat hala sözlükte yazarlık yapabiliyor. entrileri bile silinmiyor.

(bkz:#3640) entrisinde kedi yetiştiren, alıp satanla tecüvüzcüleri bir tutmuş.

(bkz:#5031) entrisinde konuyu saptırıp ırkçılığını insanlar üzerinden de devam ettirmiş.

(bkz:#5050) entrisinde ücretli sahiplenenlerin kedilerini sokağa saldığı iddiasında bulunmuş. konuyu yine saptırmış başlık parası bla bla. seviyesine düşürmüş.

(bkz:#5067) entrisinde kedinin tüy rengi ile dalga geçmiş. konuyu yine saptırmış, suriyeli mülteci çocuklarla konuyu bir tutmuş.

(bkz:#5110) entrisinde bir yazarı eleştirmek için "sen kaç parasın, seni de satın alayım" demiş.

(bkz:#5111) entrisinde konuyu çocuk gelinlere getirmiş. böyle bir kafa yok cidden.

(bkz:#5113) entryisinde kedisine eş arayanlar için de seviyesini yerlere çekmiş. "bizim evde herkes birbiriyle cinsel ilişkiye giriyor" demiş ve kedisini çiftleştirenlere kıyakçı yakıştırması yapmış. böyle bir seviyesizlik daha önce hiç görülmedi.

daha da var belki ama ben son entrilerine baktım sadece. yarın cumhuriyet başsavcılığına bu yazar hakkında suç duyurusunda bulunsalar, ertesi gün evinden alırlar bunu. kedi sözlüğü kirletiyor.

edit: yazdıklarım eksileniyor ühü ühü modundasınız ya, bu entride de leyla17'nin yazdıkları ortada. bakınızlarla da gösterdim. bu entriyi eksileyecek ne buldunuz acaba. çuvaldızı kendinize batırın, dönüp önce kendinize bir bakın!

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

parayla kedi almak

başkalarının kedi alması bunca yazarı neden rahatsız etti, hala anlamış değilim. insanların kendi hür iradeleriyle verdikleri kararlarlara bu kadar sert ve keskin cümlelerle nefret kusmak! size ne yahu? insanlar istediği ırkla aile kurmakta özgür. bak sen biri de "kedi alıp satanla kediye tecavüz eden gözümde birdir" demiş. hadi oradan, dingil. tek kedi sevenler sizsiniz, başka kimse sizin gibi kedi sevemez. kurduğunuz cümlelerden belli nasıl bir nefret ürünü olduğunuz... sokak farelerine de sahip çıkmanız lazım aslında, hatta kedilerinizi neden vegan beslemiyorsunuz? bu kafa kedileri henüz 7 aylıkken kısırlaştıran kafayla aynı.

gelin kediciler bir olalım

sözlükteki cins kedi düşmanları başlığını ben açtım. entrimde kimsenin nickini de kullanmadım ama belli ki üzerine alınanlar var. (bkz:#5098) de denmiş ki kedi sözlükte yetkili olanlar bu konularda taraf olup tartışma yaratmamalı. yazar olarak zaten istediğinizi yazıyorsunuz, "yetiştiren, alan gözümde tecavüzcüyle birdir" yazılan entry de duruyor hala. (bkz:#3640) kedi yetiştiricilerinin ve ücretle kedi alanların da kedi sevgisine sahip olmadığını savunan zilyon entry var örneğin. bakın dilediğiniz gibi insanları karalıyor, yargılıyorsunuz. insanlara saldırıp sonrasında da yetkim alındı diye ağlamayın. her defasında söylüyorum, istersem scottish bakarım, istersem british bakarım, istersem tekir. ister ücretli sahiplenirim istersem sokaktan alırım. istersem kısırlaştırırım istersem kedime eş ararım. bu kimseyi ilgilendirmez.

leyla17

ilginç şekilde seviyesizce entryler giriyor fakat hala sözlükte yazarlık yapabiliyor. entrileri bile silinmiyor.

(bkz:#3640) entrisinde kedi yetiştiren, alıp satanla tecüvüzcüleri bir tutmuş.

(bkz:#5031) entrisinde konuyu saptırıp ırkçılığını insanlar üzerinden de devam ettirmiş.

(bkz:#5050) entrisinde ücretli sahiplenenlerin kedilerini sokağa saldığı iddiasında bulunmuş. konuyu yine saptırmış başlık parası bla bla. seviyesine düşürmüş.

(bkz:#5067) entrisinde kedinin tüy rengi ile dalga geçmiş. konuyu yine saptırmış, suriyeli mülteci çocuklarla konuyu bir tutmuş.

(bkz:#5110) entrisinde bir yazarı eleştirmek için "sen kaç parasın, seni de satın alayım" demiş.

(bkz:#5111) entrisinde konuyu çocuk gelinlere getirmiş. böyle bir kafa yok cidden.

(bkz:#5113) entryisinde kedisine eş arayanlar için de seviyesini yerlere çekmiş. "bizim evde herkes birbiriyle cinsel ilişkiye giriyor" demiş ve kedisini çiftleştirenlere kıyakçı yakıştırması yapmış. böyle bir seviyesizlik daha önce hiç görülmedi.

daha da var belki ama ben son entrilerine baktım sadece. yarın cumhuriyet başsavcılığına bu yazar hakkında suç duyurusunda bulunsalar, ertesi gün evinden alırlar bunu. kedi sözlüğü kirletiyor.

edit: yazdıklarım eksileniyor ühü ühü modundasınız ya, bu entride de leyla17'nin yazdıkları ortada. bakınızlarla da gösterdim. bu entriyi eksileyecek ne buldunuz acaba. çuvaldızı kendinize batırın, dönüp önce kendinize bir bakın!