kedi sözlük

Durum: 526 - 7 - 1 - 0 - 16.11.2019 04:51

Puan: 13272 - Kıdemli Kedici

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Kedmin.

Kediler Hakkında Her Şey... Kedi Bilgi Kaynağı.
  • /
  • 27

tucita

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

kedi lisanı

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

yesim_hamsi

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

lattem

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

vio

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

berkayc

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

kedikoz

yeni sözlük yazarlarımızdan. aramıza hoş geldiniz.

mimimiyavsovv

yeni sözlük yazarlarımızdan. aramıza hoş geldiniz.

pisirella

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

freeborn

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

kauai kuşu

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

sherwin

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

ballıbadem

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

uluslararası kedi hekimliği kongresi

kedi sözlük olarak kongredeyiz. kongrenin sunumunu yani moderasyonunu radyo programcısı fahir öğünç üstlenmiş. kedvet başkanı tarkan özçetin'in konuşmasıyla kongre başladı. katılımcı yazarlarımız pars ve bearcat. kongreden özet paylaşıyor olacaklar.

buzzz

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

bearcat

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

yuuki

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

sophiemagee

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

sekicmez

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

riyuk

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.
  • /
  • 27
  • /
  • 22

tucita


kedi lisanı


yesim_hamsi


lattem


vio


berkayc


kedikoz


mimimiyavsovv


pisirella


freeborn


kauai kuşu


sherwin


ballıbadem


buzzz


bearcat


yuuki


sophiemagee


sekicmez


riyuk


nusretbritishshorthair


  • /
  • 22

türkiye'de kedi olmak

karşısına kimlerin çıktığı çok mühim. türkiye aslında güzel bir ülke. fakat hayvan severi mi az, vicdansızı mı çok bilemiyorum. sürekli yeni yeni gelen akıl almaz kan donduran haberlerle bu ülkede kedi olmanın zorluklarını da yazmak gerekir belki.

taşıma çantası

kalitesizi ile kendinizi rezil edebileceğiniz müthiş icat.

hayvan mezarlığı

ülkemizin ciddi ihtiyaçlarından. ben sadece tekirdağ'daki pet mezarlığını biliyorum.

https://petmezarligi.com/

hayvan mezarlığı

evet gerçekten ihtiyaç, kaybettikleri dostlarını defnedebilmek için kilometrelerce yol gidip memleketlerine vs götürenleri biliyorum. benim iki çocuğum apartmanımın arka bahçesinde uyuyor. özellikle büyük kentlerde hiç olmazsa bir tane olması gerekli.

mersin hayvan mezarlığı

https://m.mersinhaber.com/haber-mezitli-...

mersin mezitli’de yaşayan hayvanseverlerin ölen can dostları için mezarlık talebini üzerine hayvan mezarlığı oluşturuldu.

kuyuluk bölgesinde orman bölge müdürlüğü'nden alınan arazide açılan hayvan mezarlığına can dostlarını koyan hayvan severler anılarını yaşatmak adına mezar taşlarına da ilginç ibareler yazıyorlar.
hayvanların yaşam haklarına saygı duyan, onları seven, her zaman koruyan ve yanlarında olan bir belediye olduklarını ifade eden mezitli belediye başkanı neşet tarhan, “sokakta yaşayan dostlarımız için tüm parklarımızda ve talep edilen bölgelerde kedi ve köpek evleri oluşturuyoruz. bu denli sevdiğimiz dostlarımızı, yaşamlarını yitirmeleri sonrasında da sahipsiz bırakamazdık. insanların çok sevdikleri hayvanlarını kaybettiklerinde gizli şekilde bahçelerine, park ve ormanlara gömdüklerine tanık oluyoruz. hayvan dostlarını kaybedenlerin, büyük bir acı içerisine düştüklerini görerek onların anılarını yaşatabilmesi için fırsat yaratmak istedik. sevgili dostları öldüğü zaman yerinin belli olması ile zaman zaman ziyaret edecekleri bir yerin varlığı ile teselli olabilirler. özel günlerde ve hafta sonları ziyaret edip, sevgili dostlarını anabilirler” diye konuştu.
başkan tarhan, mezarlıktan yararlanmak isteyen vatandaşların mezitli belediyesi halkla ilişkiler birimine başvuru yapmaları gerektiği bilgisini verdi.

kedi sahiplenenlerin sıklıkla yaptıkları hatalar

benim gördüğüm en sık yapılan hata kediyi yıkamak. nasıl anlatsak, nasıl laf anlatmayı becersek hiç bilemiyorum ama kedi yıkanmaz, zaten kendini yalayan tertemiz bir hayvan, dengesini şaşırtmayın şunların dedik dedik ama dinletemedik bir türlü. kızım 4 yaşında, ne yolculuklar, ne hayvan hastaneleri atlattı ama tek bir defa bile yıkanmasına rağmen gerçekten yeni doğan bebek gibi süt kokuyor. çok ekstrem durumlar dışında kedileri yıkamayı çok yanlış buluyorum.

yuva aranıyor duyuruları

dokuz haftalık, üç erkek, iki dişi yavru kediler yuva arıyor. iç dış parazitleri ve ilk doz karmaları yapıldı. istanbul içi sahiplendirme yapılacak.

bir kedinin yıllık maliyeti

kedi sahiplenmenin maliyetini yani ilk ihtiyaç duyulan malzemeler alındıktan sonra yıllık kedi maliyeti kişiye göre değişkenlik gösteriyor. örneğin benim 5 kedim var. 10, 15 kg'lik profesyonel mamalardan almak 2 kg, 4 kg mamalardan daha uygun oluyor benim için. genellikle royal canin ve purina pro plan alıyorum. iç ve dış parazit tedavilerini 3 ay aralıklarla kendim yapıyorum. kendim yaptığım için de buradan oldukça tasarruf sağlamış oluyorum. lösemi aşısını her yıl yaptırmanın faydalı olmadığını düşündüğüm için 3 yılda 1 yaptırıyorum. kum olarak micho marka kullanıyorum. yaş mamayı haftada 2 kez veriyorum. genellikle felix kullanıyorum. anti hairball için trixie kullanıyorum. bu anlattıklarım ışığında ve kedilerimde herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece bana 1 kedinin yıllık maliyeti 1000 tl civarında oluyor. diğer yazar arkadaşların da böyle kabaca bir hesapları varsa paylaşmalarını çok isterim.

misafir varken değişen kedi

nedendir bilemem ama normalde yapmadığı sacma sapan seyleri yapmaya başlıyor.. masaya cikmayan kedi masada geziyor tabaktan yemek caliyor.. ya sen kac yildir bendesin bir kere tabagimi koklamamissin bile simdi bu hareket niye? ınatla tezgahtan inmemeler falan hele yatılı misafirse gece asla uyutmuyor yanki yapan yerlerde gereksiz bagirmalar.. tirnaklariyla koltugu desip ses cikarmalar halbuki bu kedi normal zamanda benimle uyuyup benimle kalkan kedi.. ama ne yapalim kedidir ne yapsa yeridir diyip zaten iyice battım devam et diyip meydani ona birakiyorum artik

kedilerde hamilelik ve doğum

hamilelik dönemi kedimizi yavru kedi mamasıyla ve yaş mamayla beslememiz gerekiyor. 1 aylıktan sonra iştahı daha çok artacak, memeler pembeleşerek biraz şişecektir.

doğuma son 1 hafta kala anne adayını ayrı huzurlu sessiz bir odaya alın. kum kabını daha sık temizleyin. rahat edebileceği ve yavrularına güven içinde müdahale edebileceği, emzirebileceği bir kedi çadırı veya ona benzer bir yer yapın. doğuma son 2 hafta kala ağzına 3 günde 1 kez 1ml oranında şırınga ile verebilirsiniz veya suyuna bir miktar vitamin koyabilirsiniz, doğuma daha güçlü girebilmesi için az miktarda kullanmak faydalı olacaktır.

doğum öncesi memeleri yatay olarak kaplayan süt bezleri sütle dolar. bu da artık doğuma max. 2-3 gün kaldığını gösterir. doğumun başladığını da vulvadan gelen sarı, yeşil tonlardaki akıntı haber verir. artık doğum kanalı açılmıştır ve bebekler 3-6 saat içinde gelmeye başlayacaktır. ilk bebeğin doğumu zor olabilir. köpekler gibi ağzını açarak dil dışarıda şekilde nefes alıp verebilir, bağırabilir, doğum sancısı sebebiyledir, normaldir. hemen veterinere koşup anne kedimizi daha da strese sokmaya gerek yoktur. bu gayet sağlıklı ve normal ilerleyen doğumu problemli bir hale sokar. yavrunun başı önce geliyorsa hiç müdahale etmeden anne yavruyu doğuracak, plasentayı göbek bağını kesecek noktaya kadar yiyecek ve yavruyu yalayarak temizleyecektir. ilk bebeğin gelişinde kese görünür fakat ilerleme yavaş olacaktır. bu aşamada da telaşa gerek yoktur. kesenin patlamaması tercihen doğumun daha kolay olmasını sağlar. kese patlarsa da doğum yine sıkıntısız devam ediyor demektir yine telaş etmeyiniz. ancak bebek ters gelir ve bebeğin kafası içeride sıkışıp kalırsa bebeği çekerek alabilirsiniz. bebek kafası içeride kaldığı anda tahminin 4-5 dakika içinde onu kurtarmalısınız. daha uzun süre kalırsa yavru sıkışacak ve muhtemelen ölecektir. elle aldığınız yavruda bir kalp atışı veya solunum fark etmezseniz, solunumu hafifçe destekleyebilirsiniz. göğüs kafesine minik minik dokunabilirsiniz. en önemlisi de hemen annenin yavruyu yalamasını teşvik edebilirsiniz. yavru hayata geri dönecektir.

bebekler 45-60 dakika ara ile gelmeye devam ederler. havalar çok sıcaksa bu süre 2 saatlere 6 saatlere kadar çıkabilir. annenin o andaki yorgunluğu, stresi ve gücü bebek geliş sıklığını etkiler. doğum aralarında anneye sevdiği mamalardan vererek direncini artırabilirsiniz. (ben sevdiği yaş mamalardan veriyorum)

bir terslik olmadığı sürece doğumu uzaktan izleyip müdahale etmeden ama onu destekleyen cümlelerle konuşarak bu işten sorunsuz sıyrılabilirsiniz. sizin stresiniz, korkunuz, telaşınız anne kediyi de strese sokar. sakin ve destekleyici tonda yaklaşırsanız kediniz onun yanında olduğunuzu fark eder ve daha sakin bir doğum yaşar. ön ayaklarından arka ayaklarına doğru ilerleyecek şekilde onu sevebilirsiniz. bu bebeklerin de doğumunu destekler ve anneye de güven verir. anne yavrularını enselerinden tutarak daha güvenli hissettiği başka bir yere taşıma girişiminde bulunabilir. korkmayın, bırakın dilediği yere taşısın bebeklerini. ilk 3 gün anne yavrularının yanından neredeyse hiç ayrılmayacak sürekli onları emzirecek, çişlerini kakalarını yaptıracak ve uyutacaktır. çiş kaka yaptırmak için yavrularının poposunu yalayacaktır. bu iş anne kedi için 1 ay kadar sürer. yani yavrular kum kullanımına başlayana kadar devam eder. çok bebek olduğunda her birine yetişemeyebilir. bu konuda anne kediye yardımcı olabilirsiniz. yumuşak kuru kağıt havluyla bebeklerin popolarına masaj yaparak çiş ve kakalarını siz de yaptırabilirsiniz. anne kedimize hem hamilelik hem de doğum sonrası yavru kedi maması vermeye devam etmeniz süt üretmesi açısından iyi olur. ayrıca anne kedinin iştahı emzirirken tavan yapar. bu süreçte iyi beslenmesi çok önemlidir. yaş mama ile de desteklerseniz ve su içmeye teşvik ederseniz yine süt üretimini desteklemiş olursunuz.

Toplam entry sayısı: 526

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

ahmet akgül ilk gönüllümüz oldu. ankara çankaya'daki sancak veteriner merkezi'nde çalışan ahmet beye 0546 223 2113 numaralı telefondan geceleri arayabilir, gün içinde 7/24 whatsapptan mesaj ile ulaşım sağlayabilirsiniz. desteği için kendisine teşekkür ederiz.

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

hasan akın sesimize kulak verdi. kendisi istanbul çekmeköy'deki vet çizmeli kedi veteriner kliniği'nde. gönüllü veterinerimize 0 530 816 1402 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. kendisine çok teşekkür ederiz.

kedi sözlük

kedilerle ilgili her paylaşımın yapılabileceği bir platform oluşturmak amacıyla yayına alınan kedi sözlük, kedicilerin yeni buluşma noktası olmayı hedeflemektedir. kedi sözlük, hem bilgi paylaşımı, hem sosyalleşme hem de yardımlaşma ihtiyacını karşılamasının yanında yazarların katılımlarıyla kedilerle ilgili büyük bir bilgi arşivi oluşabileceği düşüncesiyle yola çıkmıştır. bol katılımlı keyifli paylaşımlar dileriz.

bizi sosyal medya hesaplarımızından takip etmek için;

facebook: https://www.facebook.com/sozlukkedi/
twitter: https://twitter.com/sozlukkedi
instagram: https://www.instagram.com/sozlukkedi/

kedi sözlük formatı

1-) sözlük yazarları, diğer sözlük yazarları ile polemiğe girmemeli, hakaret etmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret eden entryler girmemelidirler. kurum ve kuruluşlar hakkında ağır eleştiriler yapılıyorsa görsel ve belgelerle ispatlar gereklidir.

3-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde entry girmelidirler.

4-) sözlük yazarları, sohbet, forum, bir önceki entrye cevap, hakaret, küfür şeklinde entry girmemelidirler.

5-) sözlük yazarları, kurum topluluk tanıtımları dışında, izin alınmadan adres, telefon numarası, isim, e-mal adresi, özel mesaj bilgilerini kullanmamalıdırlar.

6-) sözlük yazarları, entrylerinde dil bilgisi ve noktalama işaretlerine özen göstermelidirler. sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan entryler silinir. türkçe dilinde özet yazılmalıdır veya yıldızlı bakınızla çeviriler yapılmalıdır.

7-) sözlük yazarları, entrylerinde sohbet(chat)/forumlarda kullanılan ":), :(, :|, :/, :p, :d vb." şekillerde gülümseme (smile) ifadelerini kullanmamalıdırlar.

8-) kayıt olunduktan sonra çaylaklık döneminin atlatılması için entry girmek gerekir. bu entryler uygun görülürse üyenin yazarlığı onaylanacaktır.

9-) sözlük yazarları, entrylerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi entrylerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında paylaşılabilir.

10-) sözlük yazarları, entrylerinde etnik, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim veya din gibi herhangi bir türde ayrımcılık yapmamalıdırlar.

11-) gerekli durumlarda, sözlük yöneticileri, herhangi bir entryi ya da kişiyi silmek/durumunu değiştirmek vb. hakkına sahiptir. bu işlem sonrası yöneticinin kişilere bilgilendirme yapması gerekmez.

12-) sözlük yazarları, özel mesajları izinsiz deşifre edemez. özel mesajlarla diğer yazarlara taciz, tehdit ve reklam içerikli istenmeyen mesajlar göndermemelidirler.

13-) sözlük yazarları, diğer yazarların isim, adres, telefon, e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini hiçbir şekilde izinsiz paylaşamazlar.

14-) sözlük yazarları girdikleri tüm entryleri sildiklerinde yöneticiler tarafından çaylak yapılır ya da sözlükten uçurulurlar.

15-) bu kurallar yöneticiler tarafından gerekli görüldüğünde herhangi bir bildirime gerek görmeden güncellenebilir, ek yapılabilir. kuralları takip etmek yazarların sorumluluğundadır.

16-) kedi sözlükte ücretli sahiplendirme ilanı verilemez. yetiştirici ve üreticilerle ilgili açılmış olan başlıktan tanıtımlar yapılabilir.

kedi sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. sitede yazılanların sorumlusu yazarlarıdır. site içinden alıntılarda kedi sözlük kaynak olarak belirtilmelidir. kedi sözlük tüm haklarını saklı tutar. bu platformun ilk önceliği hayvan sevgisidir.

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

çiğdem şahin gönüllü veterinerimiz oldu. kendisi ankara üniversitesi veteriner fakültesi mezunu. ankara çankaya'daki sancak veteriner merkezi'nde veteriner hekim olarak çalışıyor. danışmak istediğiniz konular olursa 0530 069 5084 numaralı telefondan kendisine ulaşmanız mümkün.

kedi sözlük formatı

1-) sözlük yazarları, diğer sözlük yazarları ile polemiğe girmemeli, hakaret etmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret eden entryler girmemelidirler. kurum ve kuruluşlar hakkında ağır eleştiriler yapılıyorsa görsel ve belgelerle ispatlar gereklidir.

3-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde entry girmelidirler.

4-) sözlük yazarları, sohbet, forum, bir önceki entrye cevap, hakaret, küfür şeklinde entry girmemelidirler.

5-) sözlük yazarları, kurum topluluk tanıtımları dışında, izin alınmadan adres, telefon numarası, isim, e-mal adresi, özel mesaj bilgilerini kullanmamalıdırlar.

6-) sözlük yazarları, entrylerinde dil bilgisi ve noktalama işaretlerine özen göstermelidirler. sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan entryler silinir. türkçe dilinde özet yazılmalıdır veya yıldızlı bakınızla çeviriler yapılmalıdır.

7-) sözlük yazarları, entrylerinde sohbet(chat)/forumlarda kullanılan ":), :(, :|, :/, :p, :d vb." şekillerde gülümseme (smile) ifadelerini kullanmamalıdırlar.

8-) kayıt olunduktan sonra çaylaklık döneminin atlatılması için entry girmek gerekir. bu entryler uygun görülürse üyenin yazarlığı onaylanacaktır.

9-) sözlük yazarları, entrylerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi entrylerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında paylaşılabilir.

10-) sözlük yazarları, entrylerinde etnik, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim veya din gibi herhangi bir türde ayrımcılık yapmamalıdırlar.

11-) gerekli durumlarda, sözlük yöneticileri, herhangi bir entryi ya da kişiyi silmek/durumunu değiştirmek vb. hakkına sahiptir. bu işlem sonrası yöneticinin kişilere bilgilendirme yapması gerekmez.

12-) sözlük yazarları, özel mesajları izinsiz deşifre edemez. özel mesajlarla diğer yazarlara taciz, tehdit ve reklam içerikli istenmeyen mesajlar göndermemelidirler.

13-) sözlük yazarları, diğer yazarların isim, adres, telefon, e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini hiçbir şekilde izinsiz paylaşamazlar.

14-) sözlük yazarları girdikleri tüm entryleri sildiklerinde yöneticiler tarafından çaylak yapılır ya da sözlükten uçurulurlar.

15-) bu kurallar yöneticiler tarafından gerekli görüldüğünde herhangi bir bildirime gerek görmeden güncellenebilir, ek yapılabilir. kuralları takip etmek yazarların sorumluluğundadır.

16-) kedi sözlükte ücretli sahiplendirme ilanı verilemez. yetiştirici ve üreticilerle ilgili açılmış olan başlıktan tanıtımlar yapılabilir.

kedi sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. sitede yazılanların sorumlusu yazarlarıdır. site içinden alıntılarda kedi sözlük kaynak olarak belirtilmelidir. kedi sözlük tüm haklarını saklı tutar. bu platformun ilk önceliği hayvan sevgisidir.

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

ahmet akgül ilk gönüllümüz oldu. ankara çankaya'daki sancak veteriner merkezi'nde çalışan ahmet beye 0546 223 2113 numaralı telefondan geceleri arayabilir, gün içinde 7/24 whatsapptan mesaj ile ulaşım sağlayabilirsiniz. desteği için kendisine teşekkür ederiz.

kedi sözlük

kedilerle ilgili her paylaşımın yapılabileceği bir platform oluşturmak amacıyla yayına alınan kedi sözlük, kedicilerin yeni buluşma noktası olmayı hedeflemektedir. kedi sözlük, hem bilgi paylaşımı, hem sosyalleşme hem de yardımlaşma ihtiyacını karşılamasının yanında yazarların katılımlarıyla kedilerle ilgili büyük bir bilgi arşivi oluşabileceği düşüncesiyle yola çıkmıştır. bol katılımlı keyifli paylaşımlar dileriz.

bizi sosyal medya hesaplarımızından takip etmek için;

facebook: https://www.facebook.com/sozlukkedi/
twitter: https://twitter.com/sozlukkedi
instagram: https://www.instagram.com/sozlukkedi/

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

hasan akın sesimize kulak verdi. kendisi istanbul çekmeköy'deki vet çizmeli kedi veteriner kliniği'nde. gönüllü veterinerimize 0 530 816 1402 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. kendisine çok teşekkür ederiz.

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

çiğdem şahin gönüllü veterinerimiz oldu. kendisi ankara üniversitesi veteriner fakültesi mezunu. ankara çankaya'daki sancak veteriner merkezi'nde veteriner hekim olarak çalışıyor. danışmak istediğiniz konular olursa 0530 069 5084 numaralı telefondan kendisine ulaşmanız mümkün.

kedi sözlük rütbeleri

gelen sorular üzerine açılması gerektiği düşünülen başlık. rütbeler yazarların sözlük puanlarına göre belirlenir. hangi puan hangi rütbede olursunuz bunu da listelersek eğer;

0-2000 puan arası çaylak kedici
2001-5000 puan arası minnak kedici
5001-10000 puan arası yavru kedici
10001-20000 puan arası kıdemli kedici
20001-50000 puan arası uzman kedici
50001 puan üzeri bilge kedici

kedi sözlük formatı

1-) sözlük yazarları, diğer sözlük yazarları ile polemiğe girmemeli, hakaret etmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret eden entryler girmemelidirler. kurum ve kuruluşlar hakkında ağır eleştiriler yapılıyorsa görsel ve belgelerle ispatlar gereklidir.

3-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde entry girmelidirler.

4-) sözlük yazarları, sohbet, forum, bir önceki entrye cevap, hakaret, küfür şeklinde entry girmemelidirler.

5-) sözlük yazarları, kurum topluluk tanıtımları dışında, izin alınmadan adres, telefon numarası, isim, e-mal adresi, özel mesaj bilgilerini kullanmamalıdırlar.

6-) sözlük yazarları, entrylerinde dil bilgisi ve noktalama işaretlerine özen göstermelidirler. sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan entryler silinir. türkçe dilinde özet yazılmalıdır veya yıldızlı bakınızla çeviriler yapılmalıdır.

7-) sözlük yazarları, entrylerinde sohbet(chat)/forumlarda kullanılan ":), :(, :|, :/, :p, :d vb." şekillerde gülümseme (smile) ifadelerini kullanmamalıdırlar.

8-) kayıt olunduktan sonra çaylaklık döneminin atlatılması için entry girmek gerekir. bu entryler uygun görülürse üyenin yazarlığı onaylanacaktır.

9-) sözlük yazarları, entrylerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi entrylerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında paylaşılabilir.

10-) sözlük yazarları, entrylerinde etnik, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim veya din gibi herhangi bir türde ayrımcılık yapmamalıdırlar.

11-) gerekli durumlarda, sözlük yöneticileri, herhangi bir entryi ya da kişiyi silmek/durumunu değiştirmek vb. hakkına sahiptir. bu işlem sonrası yöneticinin kişilere bilgilendirme yapması gerekmez.

12-) sözlük yazarları, özel mesajları izinsiz deşifre edemez. özel mesajlarla diğer yazarlara taciz, tehdit ve reklam içerikli istenmeyen mesajlar göndermemelidirler.

13-) sözlük yazarları, diğer yazarların isim, adres, telefon, e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini hiçbir şekilde izinsiz paylaşamazlar.

14-) sözlük yazarları girdikleri tüm entryleri sildiklerinde yöneticiler tarafından çaylak yapılır ya da sözlükten uçurulurlar.

15-) bu kurallar yöneticiler tarafından gerekli görüldüğünde herhangi bir bildirime gerek görmeden güncellenebilir, ek yapılabilir. kuralları takip etmek yazarların sorumluluğundadır.

16-) kedi sözlükte ücretli sahiplendirme ilanı verilemez. yetiştirici ve üreticilerle ilgili açılmış olan başlıktan tanıtımlar yapılabilir.

kedi sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. sitede yazılanların sorumlusu yazarlarıdır. site içinden alıntılarda kedi sözlük kaynak olarak belirtilmelidir. kedi sözlük tüm haklarını saklı tutar. bu platformun ilk önceliği hayvan sevgisidir.

rhythm

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

peacepinar

yeni sözlük yazarımız. aramıza hoş geldiniz.

kedi sözlük gönüllü veteriner veritabanı

ahmet akgül ilk gönüllümüz oldu. ankara çankaya'daki sancak veteriner merkezi'nde çalışan ahmet beye 0546 223 2113 numaralı telefondan geceleri arayabilir, gün içinde 7/24 whatsapptan mesaj ile ulaşım sağlayabilirsiniz. desteği için kendisine teşekkür ederiz.