pickwick

Durum: 91 - 3 - 0 - 0 - 22.05.2021 20:10

Puan: 1820 - Çaylak Kedici

1 yıl önce kayıt oldu. 2.Nesil Kediratör.

hımbıl, obur, uykucu ve de şişko.
  • /
  • 5

antalya'da sokak kedilerinin öldürülüp pencereye asılması

gün geçmiyor başka bir manyaklık içeren haberle karşılaşmayalım.

"antalya'da bir apartman dairesinin penceresine asılmış halde ölü kedi bulundu. daha önceden de bir kedisinin bu şekilde bulunduğunu söyleyen dairenin sahibi, hayvan beslediği için bazı site sakinleriyle sorun yaşadıklarını ve bunun kendileri için verilmiş bir gözdağı olduğunu belirtti. "

https://tr.sputniknews.com/turkiye/20210...

hayvan katliamları

başakşehir'de kedi yavrusu katliamı

ne yazacağımı, diyeceğimi bilemedim...

"istanbul başakşehir’de bir kedinin eşine saldırdığını iddia eden şahıs kedinin iki yavrusunu kürekle vurarak öldürdü. "

https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/05/...

kedili video klipler

covid-19

insandan kediye geçen virüs nedeniyle bir kedi ölmüş.

https://www.ntv.com.tr/saglik/tespit-edi...

hayvanlardan bulaşıyor söylentisi ile dünya kadar kedi, köpek sokaklara atıldı ya...

ayrıca:
(bkz:kedilerde corona virüsü)

kedili video klipler

tüm hayvanların dostu moby, sahipsiz hayvanların durumuna dikkat çekmek için almost home (neredeyse evdeyiz) isimli şarkısı için bir barınağa giderek, orada sahiplenilmek için bekleyen kedi ve köpeklerle beraber video çekmiştir.

gli

gli

kediyi sokağa atmak

yeni bir trend olarak "eğlencelik", "sezonluk" kedi köpek sahiplenme de var. özellikle yaz sezonunun bitmesi ile ortalıkta "oyuncak" muamelesi görmüş ve sonrasında sokağa atılmış kediler ve köpekler bulunmaktadır. tatil beldelerinde, şehirlerde parklarda, ana caddelerde bolca bulunurlar. madem 2- 3 aylığına eğlenmek için yanına alıyorsun, onun yerine git oyuncak kedi, köpek al. bu nasıl bir bencilliktir? bunu yapanların hayatı nasıl berbat bir hayattır? bunları yapanların yaptıkları işten, yetiştirdikleri çocuktan vs. hayır gelir mi?

ayrıca çok özel bir nedenden dolayı bırakmak zorunda iseler bu canlıları sokağa bırakmak çözüm değil. bunun yerine hayvansever derneklerine ilan verilir veya barınaklara haber verilir. bunun dışında bakamayacak durumda olanların, sorumluluk alamayacak olanların kesinlikle herhangi bir canlıyı sahiplenmesini doğru bulmuyorum.

gli

tombik hastalanmış. acil şifalar diliyorum sevimli minnoşa.

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/20...

buhayder

açık adı bursa hayvanlarla yaşam derneği olan kuruluş. bursa'da sahipsiz yavrular, sakat veya hasta hayvanları bulursanız buraya da bildirebilirsiniz.

facebook: https://www.facebook.com/bursahayvanlarl...

bursa'daki hayvan barınakları

abartıyor muyuz kediciler

"ispanya'da 100 metrekarelik bir dairede 120 kedi bulundu."

abartma durumu bu olsa gerek.

https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/202...

galatasaray üniversitesinde kedi beslenmesinin yasaklanması

"gsü sokak hayvanlarını koruma kulübü, galatasaray üniversitesi rektörlüğü'nün sahil kampüsteki kedilerin beslenmesinin yasaklandığını açıkladı."

allah akıl fikir versin bu yasağı koyanlara, ne diyeyim...

https://bianet.org/bianet/hayvan-haklari...

gli

ayasofyanın müzeden camiye çevrilmesi ile yine gündem hep gündem bu tombik. son dönemde biraz fazla ilgi gösterilmesinden rahatsız olduğu yazılıyor. 16 yaşında imiş. umarım yetkililer meraklı ve düşüncesiz insanları biraz uzak tutar bu sevimli kediden.

https://kedici.com.tr/post.php?pId=323&a...

https://www.hurriyet.com.tr/video/ayasof...

https://tr.sputniknews.com/turkiye/20200...

kedilerde su tüketimi

kedi günlük

sevgili günlük, bu akşam günlük yürüyüşümü yaparken her zamanki gibi yanıma mama aldım. sokakta öncelikle en zayıf görünen kedilere dağıtırım hep bu mamalardan. bazıları artık beni tanıyor ve kaçmıyor. zayıf olanlar, sürekli dayak yiyenler ve yavrular dışında fazla dağıtamıyorum mamaları. bir de etrafta restoran vs. bolca varsa orada pek de umursamıyorum açıkası. ama bu akşam farklı bir şey oldu. bembeyaz pamuk gibi bir kedi bu restoranlara yakın yerde karşıma çıktı. çelimsiz değildi ve benden kaçmadı. fakat bir işi varmış gibiydi. bir baktım kaldırım kenarınada park etmiş arabanın yanında bir sarman kediye doğru gitti. ilgiyle izledim ikisini. yüzlerini birbirlerine sürdüler. sanırım sevgililerdi. ikisi de sağlıklı görünüyorlardı. onlara yaklaşınca kaçmadılar. mamayı açtım ve bolca döktüm kenara. normalde iki kedi mamaları paylaşmaz. bunlar oldukça nazik bir şekilde paylaştılar uzaktan bi kere daha baktım. o anda ikisi de muzipçe bana baktılar ve mamaları mideye indirmeye devam ettiler.

kedilerin salatalıktan korkması

izlerken güldürse de insan kıyamaz yahu bu şakayı bu tombiklere yapmaya.

sokak kedisi bob

kedili filmler

marlon brando'nun kedici olduğu biliniyor. bir de onun don corleone karakterini canlandırdığı meşhur "baba" filminde kucağında kedisini sevdiği filmin açılış sahnesi vardır. o sahnede kızına kötülük edilmiş bir kişi don corleone'nin ayağına gider ve adaleti sağlamasını ister. don corleone ise benden önce polise gitmişsin, bu kadar zaman bana "baba" demedin, bunca süre benim yanıma gelmedin şeklinde naz yapmaya başlar. sonunda adam don corleone'nin elini "baba" diyerek öper ve anlaşırlar.

bu sahnenin "kedi" temalı bir versiyonu vardır. seslendirmeler uydurma olmakla birlikte tam kediciler için olmuş dedirtir. bu versiyonda don corloene'nin ayağına giden şahıs onun kucağında oturan, daha önce kendisinin bıraktığı kedisini geri ister. don corleone de ona cevaben bana saygı göstermiyorsun, bunca zaman yanıma gelmedin, kediyi istemedin, mafya ayaklarında çıkageldin, burası onun evi, ona yıllarca kendi evladım gibi baktım der. bak ne güzel mıncırıyorum onu, hatta iki elimle tutuyorum, sen de istersen tutabilirsin ve sevebilirsin, belki de sadece onu tutmak istiyorsundur diye de ekler. adam ise sen onu sevdikten sonra olmaz diye diklenir. ve adaleti istiyorum, kediyi istiyorum, o buraya ait değil, evde onun sepeti bile hazır diye inat edince, don corleone benim de mutfağımda kedi kapısı var, hem benden adalet bekliyorsun hem de kediyi sevmek istemiyorsun, bana baba demiyorsun, senin gibi adamlar mafyanın adını kötüye çıkartıyor, kedimi rahat bırakacaksın diyerek onu çok sert bir ifadeyle tehdit eder. adam da bu tehdit üzerine inadını kesip özür dilerim ama onu çok özledim der ver "baba" diyerek don corleone'nin elini öper. don corleone de sen bana saygı göstererek benim kedi seven elimi öptün diyerek yumuşar ve arada sırada gelip onu yürüyüşe çıkartabilirsin ve hatta ona mama verebilirsin ve diyerek adamı yollar.

  • /
  • 5

antalya'da sokak kedilerinin öldürülüp pencereye asılması

bazı cinayetler var ki, söylenecek söz kalmıyor. hayvanlara yapılan bu vahşetin insanlara yapılması ile arasında hiçbir fark göremiyorum. dünyayı paylaşmak zorundayız, bu dünya sadece size ait değil. katiller!

başakşehir'de kedi yavrusu katliamı

bu insanlarla aynı dünyada yaşamak, aynı havayı solumak o kadar zor ki.

kedilerin insanına hediyeleri

benim oğlan vitrinlerin üstüne çıkıyor, vitrinlerin üzerindeki yapay çiçeklerden koparıp bana getiriyor. baya aşkını ilan ediyor bana yakışıklı oğlum benim.

mars 2020

ayy canli yayinla inisini izledim heyecanla.. cok guzeldi ust tarafında kutu gibi bir yer var isimler oradaymis fotoğraflar falan cekiyor gönderiyor birde fazlasıyla ilginc ve sahit olmaktan mutlu olduğum bir deneyim oldu. bir türkiye de ki gölün ornek alinacak olmasi da ayri bir şok

kedilerin insanına hediyeleri

ay benim oğlum sabah bahcede oynarken baktim agzinda kocaman birsey kapmis getiriyor. bir cicek.. ilk defa bor kediden cicek aldim. gelip önüme birakti gitti mutluluktan aglamistim.. hep saklayacagim onu

dr. niels pedersen

fip konusunda bir duayen. hem en uzmani zaten profesör hemde gercekten cok guzel bir kalbi var. o kadar uzakta olmasina ragmen tum maillerimi cevapladi içtenlikle ilgilendi..keza sadece bana degil tum fipli kedisi olupta mail atanlarla ilgilenmis raporlarini ozenle incelemis. bizim burdaki proflar kendi ogrencilerinin maillerine bile bakmıyor baksa anca tm yazıyorlar boş boş ego herşeyleri..

goody

hayatimda gördüğüm en iğrenç mama. kokusu igrenc dokusu iğrenç. ıcinde sadece talaş var net söylüyorum. 15 kilo aldim kediler yemedi kopeklere verdim yemedi en son gittim tavuklara ordeklere verdim onlarda yemedi. hayir evde de tutamiyorsun leş gibi kokuyor. sakin almayın sakin

yarımada veteriner kliniği

bilgi gerektiğinde destek verebilecek gönüllü kliniklerimizdendir.

iletişim: 05543473496 / 02167714733
web: http://www.yarimadaveteriner.com/
adres: orhantepe, tekel cd. no:26, 34865 kartal/istanbul
instagram: https://www.instagram.com/yarimadaveteri...
facebook: https://twitter.com/yarimadavet

gli

hep aynı yaklaşım aslında. fenomenin peşinden koşmak. petshoptan dünya para kedi satınalıp sokakta yağmur altında üşüyen kediyi aç ve barınaksız bırakmak.. sizce de hayvan severlikle vicdan kavramları bazen birbirinden uzaklaşmıyor mu ?

buhayder

çok güzel bilgilendirme. teşekkürler

Toplam entry sayısı: 91

sokak hayvanları

sokak hayvanlarının yemek için ilk baktıkları yer çöp kutuları. bu da kimi zaman onların hayatlarına mal olan durumlara neden oluyor. kimi zaman çöp kamyonunda hayatlarını kaybedebiliyorlar, kimi zaman ise kesici aletler (atılan bıçaklar, kırık cam vs.) yiyeceklerle karışınca yaralanabiliyorlar. alınabilecek basit önlemlerle bu tip sorunların önemli bir kısmının önüne geçilebilir.

1- çöplerimizi dökerken, bozuk olmayan artan yemekleri çöpe dökmek yerine bir kaba koyup uygun bir yere bırakabiliriz. bu sayede kendileri için tehlike oluşturabilecek çöplerden olabildiğince uzak tutulabilirler.

güzel bir gelişme olarak çöp konteynerlerine girdikten sonra çıkamayan sokak hayvanlarını tespit edebilen bir cihaz yapılmış. https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/cop-kon...

2- geri dönüşüme uygun olan ve atılan jilet, bıçak gibi kesici aletler, kafalarını içine sokabilecekleri alüminyum, metal kapları, kırık olsun olmasın cam ürünlerini vs. çöplerden ayrı bir poşet içerisinde atabiliriz. bu sayede sadece sokak hayvanlarına değil, çöp toplayarak geçimini sağlayanlara da yardımcı olmuş oluruz.

caturday

bir nevi kedi günü yerine kullanılan ve bir dönem sosyal medyada popüler olmuş bir sözcük. aslında saturday (cumartesi) yerine caturday denerek cumartesileri sosyal medyada kediler ile ilgili paylaşım çılgınlığına yol açmış olmakla birlikte, bir kesim için her gün kedi günüdür mottosuyla gündelik paylaşımlara da neden olmuştur. kedilerle ilgili espriler, komik videolar, memler* bolca yer almıştır.

ayrıca (bkz:lolcat) , (bkz:catvertising)

karantina sonrası yapılacaklar

yürüyüş, yüzmek, şehrin tarihi merkezinde bulunan yemek ve tatlılarına hücum, özlediğim dostlarla karşılıklı sohbet ve şu anda kapalı olan parklarda yürürken bana eşlik eden köpek ve kedilere, eğer halen oradalarsa, özel mamalar alıp onları iyice şımartacak bir ziyaret şimdilik aklıma gelenler.

gli

ayasofya'nın koruyucusu olarak kabul gören tombik, tatlı ve de şaşı gözlü biricik tekir kedidir. eski abd başkanı barack obama ile kankadır. takipçileri, özel ziyaretçileri, bloglar, onun için yazılan yazılar bulunmaktadır.

instagram: https://www.instagram.com/hagiasophiacat...

isminin kökeni, az kalsın yemek oluşu gibi detaylar ile ilgili haber için:
https://www.yenisafak.com/hayat/ayasofya...videolar:
kitapkoala

bağış veya sponsorluk kabul etmiyorlar. iki yeni güzel yardım uygulaması başlatmışlar. alışveriş sitesinden "askıda mama" satın alarak barınaklardaki hayvanlara ve "askıda kitap" alarak kitap ihtiyacı olan okullara yardım edebiliyormuşuz.*

"askıda mama" açıklama: "hayvan dostlarımızın minik karınları gülsün, yemek yiyebilsinler diye, kitap koala askıda mama seferberliğini başlatıyoruz! sepetinize askıda mama ekleyerek destek olabilirsiniz.
aldığınız askıda mama bakiyeleri ile barınaklara ve besleme noktalarına mama desteğinde bulunacak, ilerleyen dönemde de gönüllülerle birlikte yani sizlerle besleme etkinlikleri düzenleyeceğiz.
ilk aşamada barınaklar ile başlıyoruz. askıda mama göndermemiz için acildestek@kitapkoala.com adresine e-posta ile başvurabilirsiniz.
barınakların ardından bireysel başvurularınızı işleme alacağız. sizden tek bir isteğimiz var, mama talep ettiğiniz bölgede rutin besleme yaptığınızı bize belgelemeniz bütçemizi en etkin şekilde kullanabilmemiz için çok önemli. başlangıçta tüm bölgelere yetişmemiz mümkün değil mi ama umuyoruz kısa sürede büyük hacimlere ulaşabileceğiz."
https://www.kitapkoala.com/kitap/askida-...

"askıda kitap" açıklama: "kitap ihtiyacı olan okullar bizden öğrencileri ve/veya kütüphaneleri için ücretsiz kitap talep ediyorlar. askıda kitap uygulaması altında biriken tutarlar karşılığında okullarımıza ya da imkanı olmayan öğrencilere kitap gönderiyoruz."
https://www.kitapkoala.com/kitap/askida-...

sokak hayvanları

sokak hayvanlarının yemek için ilk baktıkları yer çöp kutuları. bu da kimi zaman onların hayatlarına mal olan durumlara neden oluyor. kimi zaman çöp kamyonunda hayatlarını kaybedebiliyorlar, kimi zaman ise kesici aletler (atılan bıçaklar, kırık cam vs.) yiyeceklerle karışınca yaralanabiliyorlar. alınabilecek basit önlemlerle bu tip sorunların önemli bir kısmının önüne geçilebilir.

1- çöplerimizi dökerken, bozuk olmayan artan yemekleri çöpe dökmek yerine bir kaba koyup uygun bir yere bırakabiliriz. bu sayede kendileri için tehlike oluşturabilecek çöplerden olabildiğince uzak tutulabilirler.

güzel bir gelişme olarak çöp konteynerlerine girdikten sonra çıkamayan sokak hayvanlarını tespit edebilen bir cihaz yapılmış. https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/cop-kon...

2- geri dönüşüme uygun olan ve atılan jilet, bıçak gibi kesici aletler, kafalarını içine sokabilecekleri alüminyum, metal kapları, kırık olsun olmasın cam ürünlerini vs. çöplerden ayrı bir poşet içerisinde atabiliriz. bu sayede sadece sokak hayvanlarına değil, çöp toplayarak geçimini sağlayanlara da yardımcı olmuş oluruz.

gli

ayasofya'nın koruyucusu olarak kabul gören tombik, tatlı ve de şaşı gözlü biricik tekir kedidir. eski abd başkanı barack obama ile kankadır. takipçileri, özel ziyaretçileri, bloglar, onun için yazılan yazılar bulunmaktadır.

instagram: https://www.instagram.com/hagiasophiacat...

isminin kökeni, az kalsın yemek oluşu gibi detaylar ile ilgili haber için:
https://www.yenisafak.com/hayat/ayasofya...videolar:
caturday

bir nevi kedi günü yerine kullanılan ve bir dönem sosyal medyada popüler olmuş bir sözcük. aslında saturday (cumartesi) yerine caturday denerek cumartesileri sosyal medyada kediler ile ilgili paylaşım çılgınlığına yol açmış olmakla birlikte, bir kesim için her gün kedi günüdür mottosuyla gündelik paylaşımlara da neden olmuştur. kedilerle ilgili espriler, komik videolar, memler* bolca yer almıştır.

ayrıca (bkz:lolcat) , (bkz:catvertising)

zahrad

zahrad (ermenice: Զահրատ, 1924 -2007, istanbul), çağdaş ermeni şiirinin en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilir. asıl adı zareh yıldızcıyan’dır. şiirleri 25 dile çevrilmiştir. kedilere ithaf ettiği şiirleri ile sevenlerinin arasında ayrı bir yeri vardır. kediler isimli şiir kitabı 2017 yılında türkçe çevirileri ile birlikte yayınlanmıştır.

"yazmaya koyulduğumda
önce “ışık” sözcüğü düşer aklıma
sonra “kedi” -
düşünürüm
- nasıl bir ilişki var ikisi arasında? -
ve yazarım
- kedi ışığı yedi -
- oda kaldı karanlıkta -
..."

hakkında çıkan yazılar ve şiirleri için:
https://www.evrensel.net/haber/255646/za...

http://acikradyo.com.tr/arsiv-icerigi/za...

http://ermenikulturu.com/zahrad-dogum-gu...

https://www.arasyayincilik.com/tr/basind...

https://www.antoloji.com/zahrad/

http://www.siirparki.com/z_yaldizciyan.h...

(bkz:kedili kitaplar)
(bkz:kedili şiirler)
(bkz:ünlü kediciler)

ünlü kediler