abartıyor muyuz kediciler

ülke batarken, kediden başka bir şey konuşmamak, iyi mi kötü mü, doğru mu yanlış mı?
bilemedim sözlük
alice harikalar diyarı’nın muhteşem karakteri cheshire kedi’sinin sözleriyle cevap vermek isterim: burada hepimiz deliyiz!
kedime bakıyorum ve diyorum ki, sanırım dünya yıkılsa uyuyacak bu kedi, bu fikir iyi geliyor bana. çok da şeyetmemek gerek galiba( kedi gözüyle)...
abartmıyoruz çünkü, her şey o kadar sığ ve yapay ki insan olmanın erdemlerinden birini taşıdığımız için sadece android tipi toplum tarafından öyle görünüyoruz. onlar olması gerektiği gibi değil. böyle görünmemizin sebebi de bu robotiklerin sayıca bizden fazla olması.
biz abartmıyoruz, diğer insanlar abartıyor. bu kadar kötülük, riyakarlık, yalan dolan varken insan huzur bulabileceği, aklını kalbini rahatlatabileceği şeyler olsun istiyor. doğa, hayvanlar, kediler, kedilerden konuşabilmek... günü bitirebilecek gücü internette komik kedi videoları izleyerek bulabilen bir insanım ben.
en az trafolara giren kediler kadar abartmaya hakkımız var. esmer günlere tüylü patilerle 4 parmak (bkz:rabia) yapmayı öneriyorum.
abartmak tam da bir kediye yakışır bence biz neden abartmayalım ki?
her anım kedilerimle dolayısıyla yasadiklarimi anlatırken o kadar heyecanlı ve resmen yeniden yaşayarak anlatıyorum ki karşımdaki de benim gibi hevesle dinleyip kendi kedisini anlatınca sohbet doyulmaz oluyor şöyle hep beraber bir sohbete otursak yine kediden baska birsey konuşmayız zevkle dinler zevkle anlatiriz
diğer konuları konuşabildiğimiz, yazabildiğimiz mecralar varken burada kediler odaklı yazmak abartmak olmaz diye düşünüyorum. bir de kedilerle hayatı paylaşan insanların birçok konuya duyarlı olduğuna da eminim, yalnızca burada dile getirilmiyor olabilir. kendi adıma burada o konulara girmemeyi sıkıntılı bulmuyorum en azından.
az bile yapıyoruz diye düşündüğümdür. kediler ciğerimiz
kediden başka bir şey konuşmuyor değiliz.

bu sözlüğün amacı ve formatı gereği burada sadece kedi konuşuyoruz.

en azından durum benim adıma böyle.
yoo..
kimse bizi anlamıyor sadece
dünyanın yıkılması umrumda değil. bize bir şey olursa yavrularım ne yapar derdim bu.
sevilmeyeni severim huyumdan ötürü.
biz abartmıyoruz. başkaları çok vurdumduymaz.
"ispanya'da 100 metrekarelik bir dairede 120 kedi bulundu."

abartma durumu bu olsa gerek.

https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/202...
abartmıyoruz bence yaa