bazı kedilerin mis gibi kokması

evet benim minnak kedim bunlardan biri. bir kedi bu kadar mı güzel kokar. hastasıyım kendisinin. sonsuza kadar koklayabilirim...
kesinlikleeee.yahu garip değil midir?hiç yıkanmayan bir hayvanin,asla pudra vs kokulu birseye temas etmemesine ragmen mis gibi kokmasi.bebeklerin doğumdan sonra da yikanmamasina ragmen mis gibi kokmasiyla ayni mantik bence.cennet kokusu mu ki??
maalesef büyüdükçe o mis koku azalarak bitecektir
yedikleri mamalarla ve ağız ve diş sağlığı ile alakası var diye düşünüyordum, entrymi değiştiriyorum. kedilerdeki o koku anal kesede biriken irinimsi kahverengi sıvıdan kaynaklanıyor. yalayarak her tarafına anal kesedeki o sıvıyı vücudunun her yerine yayıyor.

anal keseyi patlatınca farkettim, bizim kediler bu kokuya bayılıyor.

ben şimdilik portakal yağı kullanıyorum. güzel kokması için kedilerde alerji yapmayan hangi bitkisel yağları kullanabilirim?
mis gibi yıkanmış, yeni ütülenmiş çamaşır gibi kokuyor benim kızım. koklamalara doyamamakla birlikte biraz ısırıyor olabilirim:)
içlerinde birtanem var ki, onu cennet kokulum diye seviyorum.
diş değiştirme süreci geride kalınca ağız kokusu da olmuyor sanırım sağlıklıysa ağız içi ve bünyesi. misler gibi de kokuyor bizimki artık. önceleri ağız kokusunun maşallahı vardı dişler yüzünden.
ağzı kokan kedim diğerini yalayınca ortadan kalkan pozitif durumdur.
mis kokuyor bağımlılık yapıyor kesinlikle. kokusunu özlemek, koklayarak öpmek...
kızım böyle benim. 4 yaşına girecek birkaç gün sonra, hala ilk günkü gibi kokuyor. yeni doğan insan bebeği gibi hatta tam tarifi de bu. oğlum için aynı şeyi söyleyemem, ağzı koktuğu için yalandıkça tüyleri de kokuyor haliyle biraz. ama kızım cidden yenidoğan kokusunda.
evlat kokusu diye mi öyle geliyor bilmiyorum ama gerçekten çok güzel bir kokudur.
benim oğlum da güzellik kokuyor. koklayarak öpüyorum.
yazik benim kizi hep sirkeyle sildigim icin sirke kokuyor yavrum hahah
2 kedim de gerçekten mis gibi kokuyor ama yedikleri mama çok etkiliyor, bu durumu değiştirdiğim anda ağız kokusu oluşuyor.
beni her seferinde şaşırtan şeydir. tekir kedimi 1 yıl önce sahiplendim, hiç yıkanmayan bir hayvan olmasına rağmen sürekli mis gibi kokuyor.