karantina günlerinde sokak hayvanları

koyuyor muyuz kapımızın önüne 1 kap su 1 kap mama. unutmayalım lütfen. şu günlerde onları da düşünmemiz gerek. hiç olmazsa yemek artıklarımızı bırakalım. kedi, köpek, kuş hangisinin karnı doyarsa artık.
güzel bir haber de var. umarım uygulanır.

"salgın günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için genelge yayınlandı. içişleri bakanlığı valiliklere gönderdiği yazıyla, hayvanlara mama, su ve dezenfekte işlemi sağlanmasını istedi."

https://www.gazeteduvar.com.tr/gundem/20...
ucuz ama yenilebilir mama, artık ama yenilebilir yiyecekler, bayat ekmekler, ciğer, çobalık tavuk, bunları yiyebilecekleri yerlere bırakın kedi köpek kuş nasiplensin
zor günler, zor zamanlar.. on beş kiloluk mama bana bir ay yeterdi, iki haftada tüketiyoruz. çünkü başka sokaklardan da gelen çok fazla can var sokağımda. neyse ki mamayı bulmuşlar.. bir kap su bir kap mama, daima.
benim de yeni açtığım, sokakta baktığım pisicikler için (gerçekten açlar, derileri çöktü) yeni bir kumbara hesabı açtım. umarım canlarım için bir faydası dokunur. bir kişi bile 15 kg. mama yollasa 1 ay gidiyor. siz düşünün. https://patimama.com/pisilere-mama-deste...
bahçedeki kedileri her gün sayıyorum, eksik çıkma ihtimali beni huzursuz ediyor. 4 gün boyunca 6 kat yükseklikten mama atmak iyi fikirdi. ama 1 eksik vardı bugün, gelir değil mi..
dostluk kumbarası sayesinde ulaşamadığımız dostlarımıza da bir nebze ulaşmış oluyoruz. mamayı alıyorsunuz, size göndermiyorlar ve sizin yerinize sokak hayvanlarına dağıtıyorlar. kesinlikle destek verilmeli; https://www.petihtiyac.com/dostluk-kumba...
sokağa çıkma yasağı öncesi iki gün için yeterli olacak veya dayanmalarını sağlayacak kadar mama ve su bırakmaya devam ediyorum. sayıları giderek azalıyor ve kalanların önemli bir kısmı da çelimsizleşmeye başlamış. azıcık mama verdiğimde bile hemen silip süpürüyorlar.