sokak kedisi bob

james bowen'in kaleme aldığı kitap. tam 22 dile çevrilen gerçek bir hikaye. bu kitap ile bob tüm dünya tarafından tanınan bir kedi haline geldi.

kitap tanıtımında şöyle denmiş,

"sokaklarda yaşayan james bowen yaralı bir sarman bulduğunda hayatının ne denli değişeceğini bilmiyordu. kıt kanaat geçiniyordu ve son ihtiyacı olan şey bir kediydi. oysa tanıştıktan sonra ayrılmaz bir ikili oldular ve birbirlerinin yaralarını sardılar. yaralı bir sarmanın sokaklarda yaşayan bir adamın hayatını nasıl değiştirdiğine dair sıcak ve etkileyici bir hikâye…
yayımlandığı andan itibaren çok satanlar listesine giren bu kitap, hayat dolu bir dostluk hikâyesi olmasının yanı sıra sokaklardaki hayatın ne denli adaletsiz olduğunu da gözler önüne seriyor.”

http://www.kitapyurdu.com/kitap/sokak-ke...

sonrasında filmi de çekilmiştir.

harika bir kitaptı, bir kedi ters giden hayatınıza nasıl dokunur da güzelleştiririn hikayesi...bu arada keşke arkadaş edineceğime kedi alsaydım evime, ruh sağlığıma ve mutluluğuma iyi gelebilecek başka bir canlı tanımam...
hayatımda izlediğim en güzel filmleriden biri olabilir
gerçek görüntüleri de yüklemişler. dünyalar tatlısı bir kedicik bu bob. insan izlerken kendini tutamıyor, yumulmak için elleri kaşınıyor. * kitabın adı ise bob'un dünyası'dır.bob hakkında türkçe olarak hazırlanmış bir video.
"o sevimli patilerinden öper ve seni daha da sevimli yapan bıyıklarını yerim" demiş videoyu hazırlayan. katılmamak ne mümkün bu söze.(bkz:a street cat named bob)
(bkz:kedili filmler)
(bkz:kedili kitaplar)