erkek kedi terörü

mahalleyi bolgesi bellemiş, koğuş ağası gibi takilan haraç kesen kedi tipidir. ondan izinsiz mahalle de kimse kus yakalayamaz yakalarsa gelir o alır. ondan baska mahallede erkek kedi olamaz. erkek kedileri yalnizca mart ayinda görebilirsiniz fakat sonrasında onlardan yaşam belirtisi alamazsiniz.

bir çözüm bulmak istesiniz kedileriniz surekli ondan dayak yiyordur fakat o da kedi olduğu için birsey yapmaya kiyamazsiniz. sevmek ister hastanelik olursunuz tam bir kargasadir.
sokaktaki erkek kediyi alıp kısırlaştırsak çok mu kötü olur? hiç emin olamıyorum. ya çok mutsuz olursa? ya ameliyat yeri mikrop kaparsa?
kisirlastirma erkek kedilerin daha kolay bir surec disilerden ama yinede veterinerde beklemesi gerekiyor.
belediye asla bekletmiyor kisirlastirip ormana atiyor anesteziden sonra isitilmasi gereken beden buz gibi yerde yatiyor. ameliyatin korunmasida yok hayvan kendi kendine söküp atiyor zaten. bu yuzden kendiniz iyilesene kadar ilgilenmeniz sart.
kısırlaştırılmadıkları sürece birbirlerine ve dişilere ciddi zarar verirler. hatta açtıkları bazı yaralar ölümcüldür. ciftleşme iç güdüsü süreklilik kazandığı için ve bölge hakimiyetini önemsedikleri için kısırlaştırma yapılması agresif tavırlarını biraz azaltmalarına yardımcı oluyor.
dişi kedileri kısırlaştırarak korumaya çalıştığım terör. yavruları öldürüyorlar, kendileriyle kavga ediyorlar, dişilere aman vermiyorlar. kısırlaştırıyoruz kedi hayatını yaşıyor.
kısırlaştırma şart
kısırlaştırma sonrası terörden eser kalmıyor. şu an sadece ilk tanıştığı kişilere karşı hırçın, alıştıktan sonra dünyanın en miniş tüy yumağı gibi.
mahallede sarı bir kedi var, normalde gece babam kalkıp kovalar ama babamın olmadığı bir gün tanışma şerefine nail oldum. kendisi çatıdan gelen tüm o kavga, dövüş ve hırlama seslerinin sahibiymiş. bizimki dişi olmasına rağmen çiftleşmeye gelmiyor. gece açıkta yem falan da bırakmıyoruz yine de her hafta çatıda bizimkiyle dalaşırlar.
kedileri çok seviyorum, erkek kedileri bir tık daha az seviyorum dsaf. bu güne kadar karşılaştığım erkek kedilerin hepsi psikopattı, hayır kısırlardı da :(