kediyle uyumak

  • /
  • 7
kedisiyle uyumayan bizden değildir
her gece 5 kediyle uyuyorum ve her sabah güne çok büyük bir huzurla başlıyorum.ikamesi olmayan bir huzur bu...kediyle yaşayıp, kediyle uyuyup kediyle uyanan ve buna rağmen mutlu olmayı, daha pozitif olmayı başaramayan insan olamaz yeryüzünde.
eve taksit taksit getirdiğim kedilerin benim uykumu milyon kez bölmesi ile sonuçlanan hadise.aynı odada uyumaya zorlayınca böyle oluyor tabi.
kediye dokunmadan uyuyamam asla... mutlaka patisi, tüyü, bi tarafi temas edecek...
biraz birlikte uyuduktan sonra sıkılıp başka odalara dadanıp diğer aile bireylerine de salça oluyor. ne yattığı yer belli ne kalktığı yer. tam bir serseri.
benim kizim saclarimin arasinda uyur ve ben cok mutlu olurum
sabaha karşı mutlaka uyandırılmaktır. sevdiceğe zarar vermemek için pür dikkat yatmaktır. yine de candır, vazgeçilmezdir.
harikulade bir duygu...eşsiz...benim minnoşum genelde bacaklarıma yaslanıp yatar. kışın özellikle ben yatar yatmaz gelip çöker bacaklarımın yanına pofidik pofidik. hatta o gelip yatmadan kolay kolay uykuya dalamadığımı farkettim.
işe geç kalma sebebidir. bu mırıl mırıl güzellikler bırakılıp nasıl çıkılır çirkin insanların arasına diye her sabah soruyorum kendime. hele kışın o sıcacık göbeklerinden kafamı kaldırmak hayatımdaki en büyük zorluklardan biri.
ise gec kalmaktir.
ama bu gec kalmalarin en guzelidir.
mesela bu sabah kuyruk darbesi ile uyandırıldım. uyuması ayrı zevkli olsa da, mırıltısı paha biçilemez bir durumdur.
bazen sadece o istenir. yar sıcaklığı ile yarışır bir duygudur bu.
bebekken boynuma sokulur uyurdu kuzucum... şimdi tam bir ergen, çok samimi olmadan uyuyoruz... o da gece koşturup oynamaktan yorulursak...
ilk geceden gırlamaya başlaması ile sizi mest eden, "bu gece neden gelmedi" eksikliğini hissettiren yaşanası güzel şey.
onu rahatsız etmemek için kocaman yatakta bi köşeye büzülüp yatmaktır, yatakta dönerken uyanmasın diye bacaklarının uyuşmasıdır...
gece uyandığımda yanımda olmazsa birinden biri üzülürüm... gece bir uyandığımda kızım, bir uyandığımda oğlum olur yanımda... dünyanın en güzel şeyidir kediyle uyumak, kediyle uyanmak... sabah kedi aşkı yapmak yatakta...
dünyanın en büyülü anları benim için.
yatagimda savaslarin da cikmasina sebep olan eylemdir. üç kedimin de alfaligini sergiledigi surectir ve zavalli sevgilimin ileri duzeyde hirpalandigi anlardir.
çoğu zaman iki kişilik yatakta bir yastığı domine ederek uyuduğumuz olur. kış döneminde bu şekildedir. yaz sıcağından mıdır nedir, yaz aylarında arasan bulamazsın kendilerini.
birden fazla kediyle uyumak cok keyiflidir yalnız sabaha karşı hareketsizlik ten her yeriniz tutulmuş olarak kalkarsiniz kışın baya iyidir çok üşüyen ayaklarımi ısıtmak için termofora gerek kalmiyo
  • /
  • 7