pur-fect

Durum: 30 - 0 - 0 - 0 - 23.03.2019 16:58

Puan: 467 - Çaylak Kedici

3 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

Instagram : dabi_saye Dabi : scottish fold Saye: York chocolate
  • /
  • 2

dinozor kediler

sosyal medyada yeni yayılan bir akımdır. haber linkini aşağıya koyuyorum. ne bileyim kendi hallerinde zaten mis gibi güzeller. gerek var mı böyle şeylere. komik ve eğlenceli bir görüntü olduğu düşünülebilir ama bence doğal güzellikleri öldürülmüş.https://m.mynet.com/sosyal-medyanin-yeni...

dışarda kalınca ağlayan kedi

biri cins biri sokaktan olmak üzere iki kedimden sokak kedisi olanının, çeşitli sebeplerle kısa süreliğine onu dışarda bırakıp odanın kapısını kapatınca bir süre sonra ağlamaya başlaması örneğinde olduğu gibi insanının yanına gidip sevgisini paylaşamayınca üzülen kedidir. içeri almayınca partiler kapı altından sokulur, kapı zorlanarak açılmaya çalışılır, çabalar sonuç vermeyince ağlamaya başlanır. sevgi seline maruz bırakılması planlanan insan daha fazla kıyamayıp içeri alır zaten. scottish olan öyle mi halbuki? döner pofidik poposunu yatar öbür odada. ne kendi ağlar ne bana vicdan yaptırır. yoksa sevmiyor mu diye düşünmeyeceğim yo yoo şüpheye düşmedim ki.

bazı kedilerin mis gibi kokması

ağzı kokan kedim diğerini yalayınca ortadan kalkan pozitif durumdur.

kedilerde ağız kokusu

gimcat dentakiss diye bir ödül maması ile hallolabilecek sorundur. onu alıyorsunuz. bundan veriyorsunuz koku falan kalmıyor. hatta mis gibi kokuyor. muhakkak deneyin. teşekkürler purfect diyeceksiniz

malt macunu

kediler temizlik amacıyla günün çoğunu tüylerini yaliyor ve tuttukları tüylerini kusarak çıkarıyorlar. işte malt denilen bu macun ile kaka you ile kolayca atılması sağlanıyormus. ancak ben de yeni öğreniyorum bu ürünü ve ne sıklıkla verilmesi gerekir bilmiyorum. konu hakkında daha bilgili birileri varsa konuyu patilerse daha iyi olur.

birden fazla kediyle yaşayan kediciler

allah rızkını verir deyip çocuk yapıyor bu millet habire biz de kediler için aynısını düşünebiliriz bence bunda bir sakınca yok. iki tane var bende de. birbirlerine arkadaş oluyorlar çok da güzel oluyor.

kendini sevdirmeyen kedi

siz onu durmadan sevmek istersiniz ama o kucağa alınmayı, okşanmayı, sevilmeyi sevmeyen bir kedidir. daha üzücü çok az şey var kedilerle ilgili bence. ben saye kızımı sevmek istedigimde karnına zaten dokundurmuyor kaçıyor hemen ama sırtını oksarken de durmuyor gidiyor. hatta kuyruğuna doğru ilerledikçe saldırı gibi algilayip isirmaya çalışıyor. lan ben seni daha nerenden seveyim be vicdansız? ama kendisi gelip zorla elimi kolumu her yerimi yalayip seviyor , ben sevince yooook. kendini benim sahibim sanıyor herhalde. dabi oğlanını severken kacmiyor ama o da çabuk sıkılıp gidebiliyor. keşke bunları dondurma tuşu olsa da sevmeye doyunca açsak tekrar. doyamiyorum gerçi ama olsun.

yurtdışına kediyle taşınmak

yakın zamanda yurt dışına taşınacagim ve iki kedim var. arkada bırakmak benim için bir seçenek değil. arastirdigim kadarıyla avrupa'ya giderken bazi prosedürler gerekiyor, ben muhtelen asyaya tasinacagim ama bu konuda çok bilgi bulamadım. benzer aşamalardan geçen var mıdır? paylaşırsa çok iyi olur. yoksa da ben yaşadıklarımı burdan editleyerek paylaşıyor olurum.

kedinizi sahiplendiğiniz tarih

16.02.2019 tarihi yani bugün itibariyle dabi isimli gri scottish fold erkek bir yavrum daha oldu. hoşgeldin dabi. 2 aylık olarak geldi. kendisi 2 numarali kedimdir.

kedi köpek besleyen insanların evleri pistir algısı

supuruldugunde ortada bir kalıntı bırakmayacak olan dökülen tüyleri dışında bir şey bırakmayan bu canlıların çevreye verdiği bir kirlilik görmedim ben. hangi canlida ne kadar kıl tüy varsa o oranda bir dokulme yaşanıyor. ki biz insanlar da saçımızı veya neremizde kil varsa olduğu kadarıyla oradan killarimizi döküyoruz. ama bizim bunun dışında da çevreye sayısız zararimiz var. ben doğayı kirleten katleden kedi köpek vs görmedim. o yüzden pislige sebep olan onlar değil. onlara bakanlar olabilir ancak.

kedimin yalamayı sevdiği en tuhaf yerler

avuç içlerimi her gün yalıyor. huylandığım zaman yalayamasın diye hafif kapattığımda kafasını bastırarak avucuma zorla sokup yalamaya devam ediyor. bununla kalsa yine iyi, gece uyurken ayaklardan başlayıp kafama kadar yalıyor adeta. sevgisini böyle gösteriyor sanırım. onun için bir iletişim şekli olsa gerek.

kedilerin karton kutu sevgisi

bence kutular vb. içine oturulabilecek demiyorum bakın sıkışılacak nesneler kedilerin şarj aletidir. kendime daha mantıklı bir sebep bulamadım çünkü.

tok evin aç kedisi

kabini mamasiz bırakmadıgim, yaş mamayi da eksik etmediğim yetmiyormus gibi elimde yenilebilir bir şey gördüğünde haftada bir yemek veriyormuşum gibi davranmasi sebebiyle tok evin aç kedisidir benim kızım. hayır misafir görüp kıyamam nasıl da acikmis diyecek ve ben ona şu misafirler gitsin de görürsün sen beni utandirmak neymis, millete yanlış izlenim veriyorsun diye bakış atacağım ama o anlamayacak sonra yine ben a a olur mu teyzesi amcasi diye bi ton açıklama yapacağım. of şimdiden yoruldum.

tanınmayan kişinin kedici olup olmadığını anlama yolları

gözlerinin içine bakarak "kedi" diye fısıldayın. kediciyse kendini kaybedecektir hemen. hatta miyavladiklarina bile şahit olabilirsiniz. çünkü kedi deyince akan sular durur.

kedi sözlük selamı

-miyavhaba/miyavba.
-mırrrhaba.

adnan oktar

en büyük örgütlenmeye sahip kedi babasıdir. ama sadece dişi kedileri beslediğini unutmamak lazım.

kediye sarılıp ağlamak

sarilinca duran kedileriniz mi var sizin ya? varsa olabilir ama durmak istemezse ağlayan gözünüze bir tane pati yemeniz de muhtemeldir.

tombul kedi mi fit kedi mi

çok afedersiniz top gibi yuvaralanacak neredeyse kıvamında kedilere karşı koyamiyorum. ağzımin içinde sevesim geliyor. hepsini eve alıp beslemek istiyorum. zayıf olanları da sismanlatmak istiyorum ama sagliklari da bozulmasın istiyorum.

kısırlaştırma

bilmiyorum ya , inanın bilmiyorum. yani yanımızda yaşamasalar doğaları gereği yapabilecekleri bir şeyi , sırf farklı sebeplerle ellerinden almak gibi geliyor. onlar için iyi olduğunu söyleyen de var olmadığını söyleyen de. ama onlara sorup işin gerçeğini öğrenemiyoruz , onlarla konuşup doğrusu nedir öğrenemiyoruz. ben de empati yapmaya çalışıyorum bu yüzden. onlar benim çocuğum gibi. annem babam da ben çocukken belirli sebepler ile benim bu doğal davranışımı kısıtlasalar kendimi eksik hissederdim. o yüzden iki arada bir deredeyim.

yazarların kedi maması tercihleri

şuanda piyasadaki en uygun premium mama olmasının yanı sıra çoğu hayvanda olumsuz etki yarattığını öğrendiğim tahıl diğer mamalara göre daha az oranda bulunan ve de bu sayede haliyle et oranı yüksek olan mama olduğu için profine kitten kullanıyorum. yaş mama olarak çoğunlukla temizmama.com'un üç çeşit olan mamasını sırayla kullanıyorum. ayrıca chefs choice ve grain free de oldukça iyidir. hepsi de hapır hupur gidiyor vallahi.
  • /
  • 2

kediyi tasmayla gezdirmek

kediler mekân değiştirince, sahibi değişince, ya da bir şey değişince daha önce yapmadığı şeyleri yaparlar. buna kaçma ve saldırma davranışı da dahil.

mecburi değişikliklere kedilerin kademeli olarak alıştırılması gerekir. mesela devamlı ev gezmelerine götürülen bir kedi, yeni mekân gördüğünde vahşileşip, kaçma eğilimine girmeyecektir.

bu alıştırmalar kademeli olarak yapılmalı, her değişiklikte bir faktör değişmeli. mesela köpeklerin, insanların gezdiği bir parka kedinizi direk götürmek yerine ilk gün önce kimsenin olmadığı bahçeye çıkartmak daha uygundur. daha sonraki günlerde az sayıda insanın olduğu bir yere götürebilirsiniz.

tasma beden tasması olmalı. beden tasması kontrolü kolaylaştırıyor. boyun tasmasını çıkartıyorlar.

kediyi sokağa atmak

sorumsuz insanların yaptığı. sokakta yavru bir kedi görüyorlar. eve alıyorlar. kedi büyüyüp kızgınlık seslenişleri, koku ve işaret bırakma faaliyetleri başlayınca kısırlaştırmak yerine sokağa geri bırakıyorlar. eve almanız ömürlük olmayacaksa hiç almayın. siz bıraktığınızda avlanmayı ve sokaktaki mücadeleyi unuttukları için daha fazla zorluk çekiyorlar.

dünyaya kedi olarak gelinse yapılacak ilk şey

uyumak... "uyku dünyanın en güzel aktivitesi"

favori ekleyene teşekkür etmeyen kedici

kedilerde tuvalet eğitimi

öyle bir şey yoktur, içgüdüsel olarak hızlıca daha bacakları tuvalet kabına yetişmezken tırmanarak girerler. aksi durum ya bir hastalık ya bir kızgınlık dönemi ya da tepki manasına gelir. bu arada eğer bebek kedi bir şekilde alışmışsa kum vs olmadığı durumlarda; kakasını alıp kuma bırakın en kısa sürede yüksek ihtimal bir sonraki tuvaletini kuma yapacaktır, tecrübeyle sabittir on yıllardır falan.

neden cins kedi

kalabalık eve çabuk uyum sağlamaları, koltukları yırtmamaları, tipleri, renkleri. erkeklerinin evin her yerine işaretleme, çiş yapmıyor oluşu. dişilerinin kızgınlık dönmelerini bile sessiz sakin geçirmeleri. uysal oluşları. annesini, babasını, dedesini, dedesinin babasını, dedesinin annesini bilmek istiyor oluşum.

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerini kedici sanan tiplerdir. oldukça sayıları fazla. işleri güçleri cins kedi sahiplerine saldırmaktır, sonra da sevgiden, saygıdan bahsederler. yazık!

kedi sözlük'teki cins kedi düşmanları

kendilerine bedava cins kedi bulamadiklari icin dellenmiş şahislardir

bedavacılar

ilk bebeklerimin dünyaya gelmesiyle ben de sık rastlıyorum artık. facebookta takip ettiğim yetiştirici arkadaşlar yazıyorlardı sürekli. gerçekmiş.

bebeklerimden birini sahiplenmek isteyen biriyle görüşmemiz şöyle oldu;

-merhaba, scottish fold ilanınız için aradım, satıyor musunuz?
-satmıyorum, ücretli sahiplendiriyorum.
-aynı şey değil mi? ben ücretsiz ise istiyorum.
-aynı şey değil. bu bebeklerin dünyaya gelip sağlıklı bir şekilde büyümeleri için birçok emek veriyoruz. emeğimizin karşılığı sadece.
-bariz satıyorsunuz işte! resmen hayvanlar üzerinden ticaret!
-bakın bizim apartmanda bir tekirimiz var, bodrumda bakıyoruz, 2 ay önce çok güzel bebekleri oldu. onlardan verebiliriz size?
-hayır onlar sokak kedisi. ben ırk kedi istiyorum.
-olur mu? onlar da ırk kedi. anadolu kedisi deniyor. rengarenkler.
-ben fold istiyorum, çünkü çok güzeller.
-bedava bulursanız, siz de doğacak bebeklerinizi bedava sahiplendirsiniz. kusura bakmayın.
-şikayet edeceğim sizi, bu yaptığınız suç!
-evcil hayvan yetiştiriciliği sertifikam var, devlet tarafından verildi. buyrun istediğiniz yere şikayet edin.
-mavi ekran!

kediyi evin içinde kaybetmek

onun davranışına karşılık evde kendimi saklamaya başladım. miyavlıyor ama hiç ses etmiyorum. sırada o mama yerken gidip başında bızıklama var.

Toplam entry sayısı: 30

kedi sözlük selamı

-miyavhaba/miyavba.
-mırrrhaba.

sokaktaki kedileri seven kucağına alan insan

insanın insana dokunmasıyla akla gelen ilk şeyin artık sevgi olmamasıyla bir tereddüt yaşandığı için , sevgisini en saf haliyle dokunduğu hayvanlar aracılığıyla rahatça ve yanlış anlaşılmadan dışa vurabilen insandır.

kara kedi isimleri

benim siyah kedim var. adı saye. eski dilde gölge.

kediye kıyafet giydirmek

zaten mevcut olan tatlılıklarını katlayarak çevrenize göstermek isteyebilirsiniz. sonuçta bu güzelliği bütün dünyaya yayma hevesiyle dolup taşmanız gayet normal. giydirdikten sonra sadece fotoğraf çekip ve hemen ardıdnan çıkartın ama olur mu? hem herkesin gözü tatlılığa doyar hem de yavrucak daralmaz.

tok evin aç kedisi

kabini mamasiz bırakmadıgim, yaş mamayi da eksik etmediğim yetmiyormus gibi elimde yenilebilir bir şey gördüğünde haftada bir yemek veriyormuşum gibi davranmasi sebebiyle tok evin aç kedisidir benim kızım. hayır misafir görüp kıyamam nasıl da acikmis diyecek ve ben ona şu misafirler gitsin de görürsün sen beni utandirmak neymis, millete yanlış izlenim veriyorsun diye bakış atacağım ama o anlamayacak sonra yine ben a a olur mu teyzesi amcasi diye bi ton açıklama yapacağım. of şimdiden yoruldum.

tombul kedi mi fit kedi mi

çok afedersiniz top gibi yuvaralanacak neredeyse kıvamında kedilere karşı koyamiyorum. ağzımin içinde sevesim geliyor. hepsini eve alıp beslemek istiyorum. zayıf olanları da sismanlatmak istiyorum ama sagliklari da bozulmasın istiyorum.

sokaktaki kedileri seven kucağına alan insan

insanın insana dokunmasıyla akla gelen ilk şeyin artık sevgi olmamasıyla bir tereddüt yaşandığı için , sevgisini en saf haliyle dokunduğu hayvanlar aracılığıyla rahatça ve yanlış anlaşılmadan dışa vurabilen insandır.

kedilere asla yapılmaması gereken şeyler

çıplak ayak ile yanlarında dolaşmak. zaafları mi vardır nedir anlamadım? sürekli bir ayağa atlamalar, yapışmalar falan... tırnaklarını size batırmamaya özen gösteren bir kediyle yaşamıyorsanız ayaklarınıza yazık olur, benden söylemesi.

kedi sözlük selamı

-miyavhaba/miyavba.
-mırrrhaba.

tanınmayan kişinin kedici olup olmadığını anlama yolları

gözlerinin içine bakarak "kedi" diye fısıldayın. kediciyse kendini kaybedecektir hemen. hatta miyavladiklarina bile şahit olabilirsiniz. çünkü kedi deyince akan sular durur.

kediyi klozete alıştırmak

uzun tüyleri olan kediler için daha rahat olacağına inandığım yöntemdir. benim kedim uzun tüylü olmamasına rağmen bu eğitimi denedim ve hiçbir zorlama olmadan alıştı. henüz tamamen eğitim setini kaldırmamış olsam da gayet iyi gidiyor ve yaşadığı bir zorluk görmüyorum. rahat çıkması ve klozete düşmesini engellemek için klozetin yanına bir iskemle bırakıyorum. kolaylıkla işini görüyor. tek yaşayan ve gün içinde evde olmayan birisi iseniz gün içinde kedinizin kumu pis kalmamış oluyor ve kediniz daha rahat ediyor diye düşünüyorum.