malt macunu

kediler temizlik amacıyla günün çoğunu tüylerini yaliyor ve tuttukları tüylerini kusarak çıkarıyorlar. işte malt denilen bu macun ile kaka you ile kolayca atılması sağlanıyormus. ancak ben de yeni öğreniyorum bu ürünü ve ne sıklıkla verilmesi gerekir bilmiyorum. konu hakkında daha bilgili birileri varsa konuyu patilerse daha iyi olur.
kızım daha 4 aylıkken veterinerin sırf para kazanmak amacıyla yetişkin kediler için olanından vermesi ve kızımın ishal olması sebebiyle artık kullanmadığım macun. sıklıkla verilmesi taraftarı değilim.
ciddi anlamda faydalı şey.kedim hiç tüy kusmadi ve kakasında çıkarıyor.iki günde bir 1cm kadar veriyorum.aşırı seviyor patiliyor daha da istiyor.vitamin macununu da verirseniz mis gibi bir kedoş oluyor.
uzun tüylü kedilerimden biri tüy yumağı kusamıyor. çok narin bir hayvan. veterinerimizin tavsiyesiyle malt macunu aldık. birkaç marka denedik sadece birinden memnun kaldık. her gün 1-3 cm veriyoruz. bu ürün olmasa midesi veya bağırsağında bir tıkanıklık olabileceği ve ölebilecegi korkusunu hala yaşıyoruz. sürekli takip etmek gerek. çok faydalı bir ürün.
evdeki on kediden sadece birinin sevdiği macundur kendisi... aksen hanım için özel olarak alınır. evin insan yavruları tarafından özenle yalatılır.
kedimizin yuttuğu tüylerini kusarak değil de kakasıyla beraber çıkarmasını sağlayan kedilere özel macundur.

her gün ve bol miktarda verildiğinde hassas kedilerde ishal yapabiliyorlar. bunu gözden kaçırmamak lazım.

bugüne kadar 3 farklı marka kullandım.

(bkz:gimcat)

en iyisi ve lezzetlisi bu sanırım. her kaliteli şey gibi bu da pahalı. ben buna delirmeyen kedi, yedikten sonra da tüy yumağı kusan kedi görmedim hiç.

(bkz:beaphar)

1-2 sene önce duo olanını denemiştim. ilk birkaç yemede sorun çıkarmamıştı. sonradan cidden zorla yedi veya hiç yemedi. o zaman tek kedim vardı ve son kullanma tarihine kadar bitiremedik. fiyat olarak gimcat'e göre uygun fakat yeme garantisi yok. bu arada yağlı bir yapısı var. her kullanımda tüpü sıkınca önce bir miktar yağ geliyor. bu yağlı kısmı hep ayırdım ben. asıl işe yarayan kısım yağlı kısım mı bir fikrim yok.

(bkz:spectrum)

bunu yeni aldım. kedilerim daha 2 kere falan yedi. gimcat gibi iştahla yediler. fiyat uygun. bunda da bir miktar yağ ilk sıkışta geldi ama sonraki kullanımda yoktu. bir süre daha kullanınca gözlemlerimi tekrar eklerim buraya.

edit: spectrum'la devam ediyoruz yolumuza. bir sıkıntı yaşamadık. severek yiyorlar şimdilik.

edit2: spectrum da havaların ısınmasıyla her sıkışta yağ bırakmaya başladı. faydalı mı zararlı mı bilmiyorum. yağı peçeteye sıkıp macun kısmını veriyorum kedilerime. seçici olan kedim de iştahla yiyor hala.
ben trixie malt kullanıyorum. gayet memnunuz.
uzun tüylü kediler için olmazsa olmaz.kullanmadığınızda bir sabah uyandığınızda evde kedinizin kustuğunu görüp, korkabilir hatta tedirgin olabilirsiniz.yüksek ihtimal kendini temizlerken yuttuğu tüyleri dışkıyla atamadığı için kusmuş olabilir.
lazım baya baya lazım hemde. kedim 3 yaşında ve 3 yılda sadece 3 kez tüy kustu. gün aşırı vermeye çalışıyorum. genelde petshoplarda gimcat markasının var, en son cleday malt plus diye bir markanın prebiotic içeren pasteini aldım, onu da severek yedi. galiba gimcat olanlarda pekmez var çünkü öyle kokuyır gibi ve tatlı oldugundan çok severek yiyorlar
düzenli ve dozunda kullanıldığında şahane bir üründür.
uzun tuylu ve yalanma hobisi olan bir piremsesiniz varsa ideal çözüm, kusması azalır ve dışkıyla tüyleri çıkarır.