malt macunu

kediler temizlik amacıyla günün çoğunu tüylerini yaliyor ve tuttukları tüylerini kusarak çıkarıyorlar. işte malt denilen bu macun ile kaka you ile kolayca atılması sağlanıyormus. ancak ben de yeni öğreniyorum bu ürünü ve ne sıklıkla verilmesi gerekir bilmiyorum. konu hakkında daha bilgili birileri varsa konuyu patilerse daha iyi olur.
kızım daha 4 aylıkken veterinerin sırf para kazanmak amacıyla yetişkin kediler için olanından vermesi ve kızımın ishal olması sebebiyle artık kullanmadığım macun. sıklıkla verilmesi taraftarı değilim.
ciddi anlamda faydalı şey.kedim hiç tüy kusmadi ve kakasında çıkarıyor.iki günde bir 1cm kadar veriyorum.aşırı seviyor patiliyor daha da istiyor.vitamin macununu da verirseniz mis gibi bir kedoş oluyor.
uzun tüylü kedilerimden biri tüy yumağı kusamıyor. çok narin bir hayvan. veterinerimizin tavsiyesiyle malt macunu aldık. birkaç marka denedik sadece birinden memnun kaldık. her gün 1-3 cm veriyoruz. bu ürün olmasa midesi veya bağırsağında bir tıkanıklık olabileceği ve ölebilecegi korkusunu hala yaşıyoruz. sürekli takip etmek gerek. çok faydalı bir ürün.