kedilerde ağız kokusu

genel sağlığında bir problem olmadığını bildiğimiz scottish oğlumuzun, epeydir geçmek bilmeyen bi ağız kokusu var. ağzında, dişlerinde, diğer organlarında bir sıkıntı yok bildiğimiz kadarıyla. royal canin fit32 mama kullanıyoruz. hayır aynı zamanda bir de siyam kedim var ama onun hiç böyle bir problemi yok. süt gibi bebek gibi kokuyor ağzı. bu ağız kokusu nasıl geçer ne yapılır hiç bilmiyorum. çocuğumla yüz yüze bakamıyorum ya.
kedinin kaç aylık olduğu önemli. 10 aylık sonrası ağız kokusu yok oldu benimkilerde. diş değişimi ve yeni dişleri saran damağın tamamen normale dönmesi gerekiyor.
ağzı kokan insana bile tahammül edemezken çok sevdiğim kedimin de ağzının kokması çok üzücü.
öyle ki öpüp severken rahatsız olup sevmeyi yarıda kestiriyor. çözümü olsa keşke.
başlığı açtığım girinin üzerinden nerdeyse iki ay geçti. süt dişleriyle alakalı bir problemdi sanırım. şuan evladım 8 aylık civarı ve koku 2 ay önceye göre daha az. ama olmadığını da söyleyemem. süt diş efsanesi doğruymuş.
eylül ayında aşırı yoğun durumda olan, kasımda azalan ama şuan yine yoğunlaşan bu kokuyla nasıl baş edilir sevgili arkadaşlar? sağlık durumunda bir problem yok, aşıları tam, el bebek gül kedi bakılıyor. iki kedim var ama oğlumun ağzı cidden feci kokuyor. aşırı muzdaribim bu durumdan hala.
ıc parazit ağız kokusu yapabilir tedavi edilince aşısı yapılınca gecen bir durum ya da kontilde kullanabilirsiniz
gimcat dentakiss diye bir ödül maması ile hallolabilecek sorundur. onu alıyorsunuz. bundan veriyorsunuz koku falan kalmıyor. hatta mis gibi kokuyor. muhakkak deneyin. teşekkürler purfect diyeceksiniz