kediye kıyafet giydirmek

yadırgamıyorum ama o kıyafetler kediyi sıkmıyor mu?
kedi kendini yalayamadığında strese girmiyor mu mutsuz olmuyor mu
hayır. mutsuz olmuyor. fakat rahatsızlık hissi nispedetn duyuyor. mesela yalamaya çalışıyor. ancak başaramayınca devam etmiyor, yalama çabasını kesiyor.
zaten mevcut olan tatlılıklarını katlayarak çevrenize göstermek isteyebilirsiniz. sonuçta bu güzelliği bütün dünyaya yayma hevesiyle dolup taşmanız gayet normal. giydirdikten sonra sadece fotoğraf çekip ve hemen ardıdnan çıkartın ama olur mu? hem herkesin gözü tatlılığa doyar hem de yavrucak daralmaz.
kediye tasma takmayı bile gerekli haller dışında makbul bulmazken kıyafet giydirmek.. pff..
fotoğraf çektirmek için kısa süreli belki ama kendini temizleyemez ve alışkanlık haline gelirse onun sağlığı için olumsuz olur. kendimizi mutlu etmek için kedimizi mutsuz etmek gibi bence.
tasmayı bile gereksiz buluyorum bir de kıyafet giydireceğim, kesinlike olmaz canım.
kıyafet, tasma vb. şeyleri gerçekten gereksiz ve manasız buluyorum. onların kendi kıyafetleri zaten doğaüstü güzellikte.
en hoslanmadigim mevzu, kedi bu, yalanmak ister en basta. yeri geliyor onu sevdin diye sevdigin yerleri bile yalıyor kokunu ustunde istemedigi icin. yapmayın etmeyin minnoslara.
çok fazla sıkmasada kedinin kendini yalamasına izin vermediği için kedinin strese girmesini sağlıyor bu tip aksiyonlar
yelek gibi giydirilen tasmalar hariç, bedenlerini kaplayacak birşey geçirdiğinizde zaten hareket etmeyi bırakıp oldukları yere çömelip kalıyorlar. doğalarına pek uygun değil zaten.
kışın yaptığım şey tabiki tüm gün durmuyor üstünde kedi kıyafetlerine para saçmak yerine yeni doğan giysilerini daraltmak iş görüyor pekte tatlı oluyo kerata
kedi sahibi olmadan önce ben de saçma ve yersiz buluyordum fakat bizim kız üşüdüğünü ya anlamıyor ya da soğuğu çok seviyor. soğuktan iki büklüm, kulakları buz gibi olsa bile balkona çıkacağım diye ölüyor. bu yüzden mecbur kışın balkona veya yürüyüşe çıkarken giydirmek zorunda kalıyorum-o da uzun müddet değil-. her kedi aynı değil tabii zorunlu değilse kullanılmamasından yanayım.
canı istediği zaman temizlenemeyeceğini düşündüğümde içim daralıyor :) o yüzden hiç sanmıyorum kıyafet giydirebileceğimi
tamamen saçma bir insan davranışı