birden fazla kediyle yaşayan kediciler

bir kedinin nesi var diyip, iki, üç, dört kediye bakmaktan kendini alamayan kişi. bence 3'e kadar normal ama daha fazlası hem kediler hem de kediciler için sıkıntılı olabiliyor...
bende 4 adet vardı.anne baba ve bende kalan yavrular şeklinde...kedi sayısı arttıkça onlara harcamanız gereken zaman artıyor.altindan kalkabilirim dediginiz yer neresi ise oraya kadar devam bence...
15 tane kedisi olan bir ablamız var... mahalledeki tüm kedilerle ilgilenmeye çalışmakta, sorunları olunca veteriner hekime koşmakta. .. her yere lazım.
3 kedim vardı..artık 2..ama 1 tanenin kesinlikle yetmediğini deneyimledim :)
“bire baktıran allah...”diye yola ucu açık çıkılırsa hem kedici için hem kedo’lar için sıkıntı olabilir. yine de allah’ın hakkı 3’tür (minimum yani!).
2 kedim vardi gecen sene arka arkaya olduler derken hic beklenmedik bir anda oglum 2 kedi ile cika geldi yine iki tane var bir kiz bir olan; mutluyuz cumleten.
şimdilik ikiyle mutlu mesut yaşıyoruz. 3. kediyi bizimkilere nasıl kabul ettirebilirim bilemiyorum. siz nasıl başardınız?
her eve en az iki kedi! sonra üç olur, dört olur, beş olur... fark etmeden olur, çok da güzel olur. çünkü sıkılmasınlar.
kedi iyidir birden fazla olursa daha iyidir birde gocaman olursa şukela olurrr
şimdilik iki patili dostumuz var.
5 çocuğum var.3'ü torun aslında:) balkonumda ve sokağımda baktıklarımı da hesap edecek olursak oldukça kalabalık bir aileyiz.daha büyük bir evim olursa ev halkı nüfusumuz da artacak.çünkü şu an yeryüzünde beni, onların evdeki koşturup boğuşmalarını seyretmek kadar mutlu eden bir şey yok.çok kedi her zaman tek kediden iyidir.
maalesef şimdilik 2. birbirleriyle pek geçinemedikleri için bu sayıda kaldık, 3lersek gruplaşırlar, biri dışlanır sonra asabileşir gelir bizi patiler falan riskli. zaten alışma sürecinde orda burda çiş kaka temizlemekten bir hal olduk.
her eve en az iki kedi :)
bu öyle bir şey ki, 2 kediden sonra insana 243157449 tane kediye bakabilme cesareti geliyor. işin ilginci ise bunu gerçekleştirmeye azmedenlerin olması. helal olsun valla. bizim iki tane cadımız var. şimdilik bize yetiyor. ama "şimdilik" :)
şimdilik iki fakat hedefimiz dört.
ilkgözağrım oğlum ve ona can yoldaşı olan kızımdan sonra, geçen sene hiç aklımda yokken küçük oğlum geldi. üç yapraklı yoncam, uğurum hepsi benim..
bizim de anne oğul iki tane...
üç yıl öncesine kadar beş, kayıpların ardından (şamil, pırıl) üç çocukla dahil olduğum gruptur.
keyifli ama zordur, ama herşey onların bir mırlamasına deger, ve en guzeli de birbirleri ile oynarkenki saçmalıklarına gülmektir, yalnız yaşayan kedi severlere şiddetle 2 kedi önerilir.
  • /
  • 4