ikikedinininsanıyım

Durum: 9 - 0 - 0 - 0 - 18.10.2018 01:25

Puan: 180 - Çaylak Kedici

5 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

0

kedilerin uyurken horlaması

ilk zamanlar duyduğumuzda nerden geldiğini anlamadığımız oldukça zor farkettiğimiz bir şeydi. (hiç yakıştıramadım). aşırı komikli. bir gün sesi takip ettim ve bizim koca oğlanda durdum. meğer yüzünü koltuğa yaslamış ondan horluyormuş.

kedime not

artık küçük kardeşini kıskanıp onun mamalarını yemeyi bırakmalısın. zira kısır bir kedisin ve yavru kedi mamalarını tırtıklaya tırtıklaya bir ayda 6,550 den 7.360, a çıkarak obeziteliğin zirvesine doğru patiliyorsun. seni seviyorum bıdım, dünyanın bütün somonlu yaş mamaları sana feda olsun.

kedinizi sahiplendiğiniz tarih

ilk göz ağrımı 13.06.2015 tarihinde küçük bıdığımı ise 16.06.2018 de. onlara çok ihtiyacım varmış, iyi ki hayatıma dahil oldular.

kedi sözlük

kedicilerin kafalarındaki tüm sorulara yanıt bulabilecek nitelikte olan, çok güzel düşünülmüş harika bir platform.

birden fazla kediyle yaşayan kediciler

tom ve jerry 'nin yeni sezon bölümleri bizim evde çekiliyor sanırım düşüncesine girmeme sebep oluyor bazı zamanlar. yine de harika bir şey.

kediyle uyumak

hayattaki en huzurlu şeylerin başında gelir. tabi uyku süresi keditolara bağlı olduğu için siz şimdiden kolunuzu bacağınızı gözden çıkarın, muhtemelen bir süre sonra hissetmeyeceksiniz.

kediyi öpmek

usulca yaklaştıktan sonra burnu kaptırmakla noktalanan olay. en temizi uykudayken. pammuş gibi pammuş.

kimleri kedici yaptınız

başta 'asla eve sokmam' diyen sayın valideciğim ve peşi sıra gelen çok saygı değer aile üyelerimiz. tabi sahiplendikten sonra farkettim ki herkes gizli kediciymiş. niye gizlenmişler şimdiye dek bilmiyoruz.

yazarların kedilerinin isimleri

evdeki delilerden biri dipsi biri mükremin.
evet evet tinkivinki dipsideki dipsi.
Henüz hiç başlık açmamış.

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

nasıl alıştırırsan alıştır, evdeki asıl kedinin sürekli cebinde kullanmaya hazır bir kıskançlık silahı oluyor. sonra gelsin tripler, tavırlar. hiçbir zaman dengeyi bulamayacak sanırım.

kedili eve yeni bir kedi dahil etmek

3 sene olacak neredeyse büyük olan küçüğü hala kabullenmedi. ne inat varmış onda da arkadaş! küçüğe de eziyet etti bir süre bize de. şimdi çözümü onu yok saymakta buldu sanırım. küçüğü görmüyor ve muhatap almıyor.

kedime not

eylül 2015..sabah yürüyüşüm sırasında istanbul nişantaşı city's arkasındaki mıstık parkı'ndaki kedi evlerine düştü yolum tesadüfen. yeni atılan 2 yavru kedi vardı, birisi bakımlı iken diğerinin gözleri kör olmaya yakın, cılız bedeni pireler, bitler ile kaplıydı..
kedileri dikkatlice inceleyen yaşıtım bir bayan dikkatimi çekti, biraz sohbet ettik ve bir kedi yavrusu sahiplenmeye geldiğini öğrendim. tabi ki o, güzel yavruyu seçti, ayakkabı kutusuna hava delikleri açtıktan sonra bakımlı olan yavruyu içine koyduk, evine götürdü. geçici olarak istanbul'a gelmiştim ve kendime ait bir evim yoktu, kardeşimin ya da arkadaşımın evinde misafirdim.
şimdiye kadar olduğu gibi hasta ve muhtaç bir hayvanı görüp, ardımda bırakmadığım gibi o hasta miniği de orada yalnız bırakmadım. gözleri düzeldi, parazit ilaçları yapıldı, toparlandı derken, mantarının olduğunu onu yıkadıktan 2 gün sonra tüm vücuduna yayıldığında anladım, çok zor atlattık, neredeyse tüm tüyleri döküldü, zeytinyağı ile tekrardan çıkmasını sağladım, 6 ay boyunca tedavi gördü ve aralıklar ile 3 aşı yapıldı. eve dönme vaktim geldiğinde henüz 3 aylık bile yoktu, thy için gerekli olan şartları yerine getirerek oğluma pasaport çıkarttım, bu arada yaşını birazcık büyütmüş olabilirim. :) çok küçük olmasının da etkisi ile inanmayacaksınız ama uçaktan hiç korkmadı ve harika bir yolculuk sonrası evimize geldik. can oğlum canım oğlum oskar oldu ismi.. aramızda çok özel bir bağ var ve bu her yaşanan zorluğa değdi, onu tarifsiz seviyorum.

kedime not

bundan bir yıl önce aramızdan ayrıldın. seni aramak için çok çabaladım. endişelendim başına bir şey gelmiş olmasından çok korktum. bir gün çıkar gelir diye hep ümitle bekledim. sanırım sen bu hayatta benim sabrımın en güzel örneğisin. her nerdeyse umarım yaşıyor ve iyisindir. eğer başına bir şey gelmişse ben seni asla unutmayacağım. sen benim için çok özel birisin . bunu sakın unutma

kedime not

çıtır'a not: yüce gönüllü kraliçemiz, çok düşüncelisiniz ama ben fare yemiyorum, eve getirmemenizi istirham ediyorum...
civi'ye not: seni sıkıştırmamın sebebi sevgi. biz insanlar sevgiyi böyle gösteriyoruz. o yüzden kaçmasan da biraz sabretsen???

kedime not

bana güven çocuk, şartlar ne olursa olsun; yapılacak ne varsa, her durumda senin için yaptım yine yaparım.

kedime not

ben yokken ev sana emanet klozet kapağını kaldırmadan çiş yapma sakın

kedime not

lütfen ben yokken evi dağıtma.maman suyun kumun bolca var. ablan 2 günde bir gelecek. ona iyi davran. seni çok seviyorum...

kedi sözlük formatı

1-) sözlük yazarları, diğer sözlük yazarları ile polemiğe girmemeli, hakaret etmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret eden entryler girmemelidirler. kurum ve kuruluşlar hakkında ağır eleştiriler yapılıyorsa görsel ve belgelerle ispatlar gereklidir.

3-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde entry girmelidirler.

4-) sözlük yazarları, sohbet, forum, bir önceki entrye cevap, hakaret, küfür şeklinde entry girmemelidirler.

5-) sözlük yazarları, kurum topluluk tanıtımları dışında, izin alınmadan adres, telefon numarası, isim, e-mal adresi, özel mesaj bilgilerini kullanmamalıdırlar.

6-) sözlük yazarları, entrylerinde dil bilgisi ve noktalama işaretlerine özen göstermelidirler. sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan entryler silinir. türkçe dilinde özet yazılmalıdır veya yıldızlı bakınızla çeviriler yapılmalıdır.

7-) sözlük yazarları, entrylerinde sohbet(chat)/forumlarda kullanılan ":), :(, :|, :/, :p, :d vb." şekillerde gülümseme (smile) ifadelerini kullanmamalıdırlar.

8-) kayıt olunduktan sonra çaylaklık döneminin atlatılması için entry girmek gerekir. bu entryler uygun görülürse üyenin yazarlığı onaylanacaktır.

9-) sözlük yazarları, entrylerinden kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi entrylerin hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında paylaşılabilir.

10-) sözlük yazarları, entrylerinde etnik, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim veya din gibi herhangi bir türde ayrımcılık yapmamalıdırlar.

11-) gerekli durumlarda, sözlük yöneticileri, herhangi bir entryi ya da kişiyi silmek/durumunu değiştirmek vb. hakkına sahiptir. bu işlem sonrası yöneticinin kişilere bilgilendirme yapması gerekmez.

12-) sözlük yazarları, özel mesajları izinsiz deşifre edemez. özel mesajlarla diğer yazarlara taciz, tehdit ve reklam içerikli istenmeyen mesajlar göndermemelidirler.

13-) sözlük yazarları, diğer yazarların isim, adres, telefon, e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini hiçbir şekilde izinsiz paylaşamazlar.

14-) sözlük yazarları girdikleri tüm entryleri sildiklerinde yöneticiler tarafından çaylak yapılır ya da sözlükten uçurulurlar.

15-) bu kurallar yöneticiler tarafından gerekli görüldüğünde herhangi bir bildirime gerek görmeden güncellenebilir, ek yapılabilir. kuralları takip etmek yazarların sorumluluğundadır.

16-) kedi sözlükte ücretli sahiplendirme ilanı verilemez. yetiştirici ve üreticilerle ilgili açılmış olan başlıktan tanıtımlar yapılabilir.

kedi sözlükte yazılanlar doğru olmayabilir. sitede yazılanların sorumlusu yazarlarıdır. site içinden alıntılarda kedi sözlük kaynak olarak belirtilmelidir. kedi sözlük tüm haklarını saklı tutar. bu platformun ilk önceliği hayvan sevgisidir.

eve yeni kedi geldiğindeki kıskançlık sorunlarını aşma yöntemleri

zamanla alışırlar. yeni geleni eskisinin yanında cok sevmemeye dikkat edilirse aşılabileceğini düşünüyorum. başlarda mama kapları ayrılabilir ama muhtemelen kıskançlık yapıp birbirinin mama kaplarından yiyeceklerdir. erkek kediyse koku bırakma sorunu olabilir. tabi kediye göre de değişir çok agresif değilse denenebilir.

Toplam entry sayısı: 9

kedi sözlük

kedicilerin kafalarındaki tüm sorulara yanıt bulabilecek nitelikte olan, çok güzel düşünülmüş harika bir platform.

yazarların kedilerinin isimleri

evdeki delilerden biri dipsi biri mükremin.
evet evet tinkivinki dipsideki dipsi.

kediyi öpmek

usulca yaklaştıktan sonra burnu kaptırmakla noktalanan olay. en temizi uykudayken. pammuş gibi pammuş.

kedi sözlük

kedicilerin kafalarındaki tüm sorulara yanıt bulabilecek nitelikte olan, çok güzel düşünülmüş harika bir platform.

yazarların kedilerinin isimleri

evdeki delilerden biri dipsi biri mükremin.
evet evet tinkivinki dipsideki dipsi.

kediyi öpmek

usulca yaklaştıktan sonra burnu kaptırmakla noktalanan olay. en temizi uykudayken. pammuş gibi pammuş.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.