kimleri kedici yaptınız

annem asla olmaz diyordu rahmetli kedim duman eve gelene kadar... duman öldükten sonra bahçemizin bebeği nazo doğum yapmıştı. 3 güzel bebek ve 3 güzel öksüz bebek geldi annem elleriyle nazo'yu eve aldı. suyunu elleriyle içirdi.
ve sevgili eşim bana dokundurmazdı şimdi ise kamuş'u o kadar seviyor ki süreli öpüyor hatta yetinmeyim bazen ısırıyor.
dedem duman geldiğinde ilk çok söylendi. sonradan öğrendim ki meğer ben işteyken duman ile oynarmış.
veee tabiki dayımın küçük kızı dayım ve yengem ne kadar istemiyorsa o kadar istiyor. umutluyum bir gün o da kendi ailesine sevdirecek ve hızlıca çoğalacağız.
sokaktan karlı bir yılbaşı gecesi aldığım odin'imin sahibi bayan, kedileri çok sevmesine rağmen cesaret edemiyordu odin'e kadar... odin'le birlikte şimdi 2 kedisi daha var... harika bir kedici oldu sanırım en çok onu kedici yaptığıma seviniyorum... annem ve ablam da kızım grace'den önce böyle kedici değillerdi...
sokaktan karlı bir yılbaşı gecesi aldığım odin'imin sahibi bayan, kedileri çok sevmesine rağmen cesaret edemiyordu odin'e kadar... odin'le birlikte şimdi 2 kedisi daha var... harika bir kedici oldu sanırım en çok onu kedici yaptığıma seviniyorum... annem ve ablam da kızım grace'den önce böyle kedici değillerdi...
eşimi ve yakın arkadaşlarımı. bizi de kedici yapan annemdir.
eşimi, benden beter oldu...
60 yaşından sonra teyzemi, ofis arkadaşlarımı, çalıştığım yerdeki güvenlik görevlilerini
esimi,kizlarimi,damadimi,babami,kardesimi,gorumcemi ve hala da calismalarim devam ediyor.
eşimi, çocuklarımı, bir kaç iş arkadaşımı.
65 yaşına kadar tüm kedilere uzak olan annemi, kedim karpuz sayesinde kedici yaptım. her zaman söyler "bana 65 yaşından sonra kedi öptürdünüz; torunum olsa bu kadar severdim" diye...
yurttaki o da arkadaşımı yurttaki sokak kedisi yardımıyla ve tabi meşhur maru videoları yardımıyla:)
kedilerden, köpeklerden korkan annemi, “evde kedi mi olur yahu?” diyen babamı kedici yaptım! şimdi telefon konuşurken “nasıl bizim oğlan?” diye soruyorlar :)
önce eşimi sonra babamı. ıkisi de kedilere karşı önyargı sahibiydiler.
taa ki kızımı sokaktan bulup eve getirene kadar...
kedilere değil dokunmak yanına bile yaklaşamayan annem iki kedim sayesinde en azından okşayabilir oldu.
erkek arkadaşımı, hayvanları çok sevseler bile evde hayvan beslenmesine karşı olan ebeveynlerimi. şimdi hepsi inanılmaz kedici.
rahmetli anneannem, annem ve babam, ben mecburi hizmete gidince sarışınım, kuzu kedime bakmışlardı. çok severek hem de, keşke biz çocukken de kedimiz olsaydı demişimdir hep.
annemi tam ben yapmış sayılmam belki çünkü çocukluğu köyde geçmiş ve hayvanlarla haşır neşir büyümüş bir insan ama evde bakmayı hiç istemezken sonunda ikna olup kediyi kendi buldu aldı, zaten kedimin ikinci evi de orası oldu. benden fazla seviyor neredeyse, kedimizin yavrularıyla bebekle oynar gibi oynuyor konuşuyor, aklını kaybediyor resmen.
iki iş arkadaşımı da tam kedici yapamamış olsam da kedilere çok daha sıcak bakmalarını sağladım, hatta biri kedilerden deli gibi korkuyor olmasına rağmen evlerinin oradaki bir sokak kedisine her gün öğle yemeğinden artanları götürmeye başladı.
eşimi , annemi ve babamı .
bacağına kedi kuyruğu değdiği anda hydra gibi korkudan böğüren halacığım, şimdi üç kedi ile yaşıyor sayemde,
anlatayım,
ilk kedi: "halaaa baksana nasıl küçüüük yazıııık annesi yooook sen alsanaaa"
ikinci kedi: "halammm güzel kadın, koca yürekli asil kadınnnn bu çocuk soğukta ölür badem gözleri donaaaar"
üçüncü kedi: "halaaaa, bişey dicem bak bi çocuk buldum sen almazsan ölcek, mermere yapışmış bebek kuyruğu, neyse sen almazsın heralde olsun her gün ölüyolar zaten neyse taaaam ya yok bişey olsun napalım kaderi bu bebek kediler hep ölüyo zaten ah benim kuzuuum almadı mı seni hala istemedi mi seni"

bu saydığım üç diyalog ile koca kalpli halacığım evinde üç kediyle yaşayıp, üç saatte bir "ay dur yemeklerini vereyim de öyle çıkarım" cümleleri kuruyor aahhahaha kıyamam.

ajitasyon yapın efendim,
hep işe yarıyor.
alerjisi olmasina ramen eski kiz arkadasimi ve cocuklugundan beri kedilerden cekinen iki (erkek) arkadasimi.
  • /
  • 4