kedi günlük

sevgili sözlük,
miniğim bugün bir süt dişini daha düşürdü. bir diş partisini haketti sanırım. benim çocuğumun diğerlerinden neyi eksik partiyse parti diş buğdayıysa alası feda olsun yavruma.
sevgili günlük birkaç gündür ev monotonlaştı, bize bol bol mama veren kadın ortalarda yok, küçüklüğümüzden beri gördüğümüz bu adama kaldık. aç acına gezdiriyor bizi evin içinde, gidip yatağının başında saatlerce uzanıp beklemek zorunda kalıyoruz, dört dönüyoruz sağında solunda iki gıdım mama koyacak diye. osman bağırıyor buna niye mamayı az veriyorsun diye, tabi ben gazlıyorum osmanı bunun üstüne haberi yok, neymiş efendim sağlıklı kedi olmamız için gramajla düzenli yememiz lazımmış, saçma saçma şeyler. hayır bana çok dokunmuyor çünkü osmanın mamayı de ben yiyorum zaten, sonra yiyecekmiş gibi yapıp burun kıvırıp gidiyorum bu safım da arkamdan geliyor. iki dakika sonra dönüp hepsini yiyorum. kolay mı bu koca gövdeyi doyurmak. dün rüzgardan tuvaletin kapısı kapandı, adam da uyuyordu, sabaha kadar zor tuttuk. osman bi ara salona yapmaya yeltendi ama izin vermedim. adam kapıyı açar açmaz ben tuvalete koştum, baktım osman saksıya işiyor, hiç adamın yanında yapmazdı bunu kızıyor diye. ama o kadar sıkışmış ki onu bile düşünememiş. elli kere anlattım bu yeni kumu ama anlamıyor, sevmiyorum ben adam gibi kum koysunlar deyip geçiyor. öldürecek bu osmanın hoyratlığı beni. onun yüzünden bende laf yiyorum her seferinde. iyice ayar etmeye başladı bu adam bizi. bol mama veren kadın bir an önce gelse iyi olacak. yoksa tırnaklarımı yeni divanda bileyeceğim.

osman'da iki yüzlümüdür nedir, o kadar laf söylüyor adama, akşama kadar kucağından inmiyor. birde utanıp bana bakıyor idare et içgdüsel bir şey dayanamıyorum mırlamam lazım diye açıklama yapıyor. biz nasıl dayanıyoruz ? sadece acıkınca çıkıyorum kucağına tırnakları hafiften geçirip dürtüyorum hemen anlıyor köftehor maması gelmiş bunun diye. biraz dik dur osman diyorum hiç umurunda değil, adamla konuşsa, sevdirse kendini akşama kadar. yılışık. geçen gün tuvalet kapısı kapandığında oradan oraya koşturuyoruz osmanla. buna tuvalet kapalı yapmaya çalşıyorum götürüyorum o tarafa, bu akıl fakiri adam oyun oynuyoruz sanıyor koşturuyor bizimle. koca adamsın iki dakika ağır ol ya. biz orada bok derdindeyiz sen koridorda koşturuyorsun bizimle oyun oynamak için. garip bir adam bu. neyse ya, ne adamlar var yine bu iyi, en azından gözlüyor seviyor karışmıyor işimize gücümüze. balkondan alt kattaki kedinin kadınını duyduktan sonra dedim bizim adam yine iyiymiş. kadın sürekli yıkamaktan hasta etmiş kediyi, yalanmayı unuttum abi yardım edin diyor balkon demirinden. nereye yardım edeyim aramızda kaç kat var kuş muyum ben.
sevgili günlük,
ben çakıl.. annem ve babam sis nedeniyle dün akşam gelemedi.. resmen aç kaldık, bir de ciciş hamile, doğurdu doğuracak, sevmem kendisini ama tedirgin oluyorum.. neyseki bugün evden çalışacaklar tabi eve gelebilirlerse miuf miuf miuf(ben böyle gülüyorum).. seferlerin başlamasını bekliyorlar, gelseler de bahçeye çıkıp biraz turlasam, sıktı beni gebe muhabbeti.. hadi miuf..
sevgili günlük, bugun kış mevsimi nedeniyle yeniden halıları serdik, tırmıklamaya doyamadı. bir de üstlerine kusarsa tam olacak.
sabahın köründe annemi ısırırken ağzıma bir şey takıldı. evirdim çevirdim kadıncağaz uyku sersemi neremi kopardın demeye kalmadan ağzımdan bir şey düştü. baktım dişim. annem şaşkınlık içinde bakıp duygusal anlar yaşıyordu en son. döndüm kıçımı gittim.
2 aydır anneme yalvarıyorum bana kız kedi bul diye. birileriyle konuşup bana resim gösteriyor ama daha gelen giden olmadı günlük.birkaç gündür annem hep evde olduğu için keyfim yerinde.gitmesin diye numara yapıyorum salak yiyor numaramı.gece onun yanında uyuyorum hep,arada gidip yalıyorum çok hoşuna gidiyor,bu kadınlar değişik gerçekten.ders çalışırken masasına çıkıp bu uzun çubuk gibi şeyler var tahta gibi tadı,hep elinde.onları kemirmeyi çok seviyorum.o yemek yaparken ayağının altında dolaşıp miyavlıyorum ki eli ayağına dolaşsın benimle daha çok ilgilensin diye.o numaramı da yiyor.benim insan biraz saf gibi ama allah razı olsun her istediğimi yapıyor.seviyorum insanımı merkez.en yakın zamanda bir kız ayarlarsa tadından yenmez.
sevgili günlük
bugün benim için çok kötü bir gündü. o salak miskin üşütüp hasta olduğu için onu acil hastaneye götürdüler geçen akşam. bu akşam beni de aldılar kandırıp o gıcık kutuya koydular. gittiğimiz yer değişik bir yerdi bu sefer. miskin gitti geldi.iğne yapıyorlarmış ona ilaç içmeyi reddetiği için. beni de o tanımadığım adamların yanina götürdüler. neymiş tırnaklarım çok uzamış. kesmek istediler ama ben her zaman ki gibi tısladım. yabancı adamlar beni bir beze sarıp zorla zaptedip tırnaklarımı kestiler. o kadar korktum ki korkudan çişimi kakamı yaptim. bir de farketmeden dilimi ışırmışım. ağzımdan kan tadı gitmedi hâlâ. annem çok ağladı benden özür diledi. ama tabi ki affetmiyeceğim onu.
eve gelince babam bana ödül maması verdi. malt verdi.
annem gözlerini kaçırıyor benden eve geldik ağlaması geçmedi hala. şapşal miskin iğne olduğu halde gidip annemi de babamı da öpüp yalıyor. pis yalaka zaten hiç istemiyorum onu bu evde gidip hırsımı ondan çıkarayım bari..
armin
bugün kızımla oğlum çiftleştiler, 2 ay kadar sonra bebişler gelecek. ama korkularım var, oğlum british ve 7 kg, kızım ise 1,5 yaşında ve 3,5 kilo. bebekleri doğurabilir umarım.
sokaklarda serbest gezen bir kedi iken her allahin saati insanın penceresine gelip insanı dikizliyodum. şimdi evdeyim ve popomu insana ters çevirip camdan dışarıyı dikizliyorum. yaşasın kedi olmanın dayanılmaz çelişkisi
selam günlük; bugün yine annemin yeni yaptırdığı perdeleri mahvettim. bazalardan sonra onları tırmalıyorum şimdi. üstelik annemin karşı olduğunu bildiğim halde yapıyorum bunu. kıyamaz bana. dün de yine poşet kulpunu yuttuğum için kustum yine birşey demedi. bunu yapmaktan kendimi alamıyorum.
sevgili günlük,
geceyi beklemeden doğurdum çok şükür.. 5 tane yavrum oldu.. çok yorgunum.. yala yala bitmedi veletler.. hepsini koynuma aldim uyuyoruz.. yarın yine yazarim..
merhaba günlük, bugün yine mutfakta yenilen her şeye bana verilmesi için ağladım sürekli açım gibi geliyor hepsini yemek istiyorum mandalina bile uzaktan güzel kokuyor. durun mutfakta biri var hımhızlı koşmam lazım.
minnoş- bir kilo hamsi ayıkladılar, bir tane vermediler. neymiş, çiğ yiyince kusuyormuşum. çok da sevimliydim halbuki. bunlar artık beni sevmiyor, depresyondayım, unutuldum.
sevgili günlük tüm günüm çok yorucu geçiyor
sabah 5.30 da kalk mama ye
herkes uyurken iki saat koştur oyna
kum kabını eşele
ev halkı uyanınca da tekrar uyku saati
uzun saatler de yalanma ve temizliği de eklersek
yorgun saatlerin ardından iyi bir uyku gibisi yok
sevgili günlük
bugun en yakin arkadasim incı evden gitti sanirim kendisine yeni arkadas buldu ve beni birakti günlerdir pencerede onu bekliyorum dun bende çıkıp aramak istedim ama annem zaten oldukca üzgün evde de sesleniyorum ona ama gelmiyor yemekte yemek istemiyorum o yokken annem zorla yedirmeye calisiyor ama hayir inci açken ben yemek yiyemem cunku o zaten obez oldugundan kesin açtır simdi. aşk aklini başından aldı galiba kesin geldiğinde karninda yegenlerim olacak
sevgili günlük,
yarın erkenden kalkıp ilk araçla mardine,güzel kedimi aramaya gideceğim.dönüş param kalmayacağından biri mecburen beni almaya gelecek.
yarın kızımı bulmak,onu hırkama sarmak,eve götürüp yatağına yatırmak istiyorum.
selam, iki tane pofidiğim var, insanlar onlara da bakıyor, bu sıpalar çok yaramaz," in çocuğum o izolasyonun içinden, ikinci bodruma gidiyoruz, hadi yavrum."
sevgili kedi günlük...
boz ile 3. haftam bana ve eve alıştı gibi. fakat bu aralar fazla ısırgan sürekli beni ısırıyor. sanırım henüz 2 aylık olduğu için diş çıkarma evresinde ve dişlerini parmaklarımı ısırarak kaşıyor. bu durumu sonlandırmak için ne yapacağımı bilmiyorum. boz'un ısırmadığı sevgi dolu günlerinde görüşmek üzere şimdilik hoşçakal.
bugün banyo sonrası evin serin olması nedeniyle 1 kez hapşırdım ve kedim bana saldırdı.
artık şantiye bitti. beyaz güzelim, ankaralı, kuyruksuz,kiboş ve daha bir çok kuzu ha bir de köpüş yalnız kaldı. karşıyaka belediyesine kaç mesaj attım. umarım alırlar. bana çok uzaklar. yeni site yönetimi bakarız dedi ama, sevindirici haber. kedisiz kaldım dostlar...
  • /
  • 3