menevish

Durum: 151 - 2 - 2 - 0 - 15.06.2019 01:23

Puan: 3690 - Minnak Kedici

11 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Keditör.

ilelebet kedisever
  • /
  • 8

kedi kavgası ayırmak

araya girerim ( ellerimle değil tabiki ayaklarımla)

yaş mama isteyen kedi arsızlığı

yaş mama için annemi ve beni ayrı ayrı keklemiş açım diye. resmen kedi tarafından kandırıldık

kedi taklidi yapan insan

gülmekten gözlerim yaşardı.

kuduz aşısı olan yazarlar

sokakta tanımadığım bi köpeği salamla beslemeye yeltenince elimi ısırmıştı, çevredekilerin telkini ile gidip kuduz aşısını yaptırdım. çünkü ben bu kafayla daha çok ısırılırım. *

kedi beslemeyen ve beslenmesine de engel olmaya çalışan tür

bir kediciye asla söylenmemesi gereken şeyler

dinozor kediler

umarım geçici bir hevestir. şuna emek harcayacaklarına yardıma ihtiyacı olan bir sokak canına vakit ayirabilirler.

kedilerin evrim zincirinin en tepesinde olduğu gerçeği

vicdanınızı sızlatan anılar

kedi günlük

sokaklarda serbest gezen bir kedi iken her allahin saati insanın penceresine gelip insanı dikizliyodum. şimdi evdeyim ve popomu insana ters çevirip camdan dışarıyı dikizliyorum. yaşasın kedi olmanın dayanılmaz çelişkisi

alışverişte güvenilir siteler

temizmama.com kullanıyorum bi aksilik çıksaydı başka siteleri de deneyebilirdim ama memnunum. bir de n11.com dan adres avantajiyla kum almıştım.

kedi cafe

(bkz:katil can aksoy) vakası yüzünden kapandı. kafenin sözleşme ile usulüne uygun olarak kedi sahiplendirme politikası vardı. bu kafeden bakacağını söyleyerek bir kedi sahiplenen ve bir müddet sonra işkence ile öldüren katilin yakalanması da zaten o sözleşme sayesindedir. ıstanbul kadıköyde yapılan eyleme ben de katılmıştım. 300 lira gibi bir kabahat cezası ödeyerek serbest kalan bu cani, hayvansever avukatların dirayeti sayesinde hapis cezasına çarptırıldı. bu hadise sonucu kafe sahipleri çok yıprandı ve kapatıp gittiler..

kediyi tasmayla gezdirmek

bizim sarı kız, sokaklar prensesiyken evin hanımı oldu. ikinci kattayız pencereyi açtığımda mermere çıkıp - şu an itibariye - siteye doğru seyre dalıyor ama akıllı bir kedi olduğu için atlamaya teşebbüs etmiyor. geçen gün sadece bir kuşa siper alırken ödüm payladı derhal seslenip içeri aldım. ama bahar geldi ve o, toprağa çimene alışkın bir hayvan. ev hapsi gibi tutmaya da hakkım yok. hastalığı itibariyle sokakta artık tutunamaz, ama onun bu özlemini nasıl gidereceğim. tasmayı denemek aklımda, sokaktan olgun yaşta kedi sahiplenen diğer yazarlar neler yapıyor paylaşımlarınızı takipteyim.

goody

hayatımda karşılaştığım en dandik mamadır. cafcaflı kırmızı paketine bakarak "hmm iyi bişey bu galiba, internetten sipariş ettiğim çuval mama gelene kadar bi yarım kg alayım da idare edeyim" diyebilirsiniz benim gibi, amman diyeyim. vallahi evdeki kedimin koklamaya bile tenezzül etmediği bu mama bozuntusu sokakta çöp karıştıran kedilerin bile önünde kaldı yemeden gittiler. zaten kokusunda hayır yok ilaç gibi bişey kokuyor, koruyucu sanırım. artık içine ne koydularsa ölü hayvan mı sanayi artığı mı tövbe yarabbim.

kedilerin kendilerini yalaması

kedileri mutsuz eden şeyler

kedi sözlük'te hangi tür başlıklar reyting alır

bilmiyorum, çünkü keyifli olduğunu düşündüğüm entry lerim bile oylanmıyor nedense. kediciler de tıpkı kedileri gibi kayıtsız kalma yönünde özellik geliştirmiş olmalıswh
yalnız bir not: tepki almayınca insan kendi kendine yazıyormuş hissine kapılıyor ve yazma şevki gitgide düşüyor

kendini sevdirmeyen kedi


bildiğimiz görsel ama yüklemeden edemedim*

kendini sevdirmeyen kedi

bu tip kedileri uykudan yeni uyanmışken yakalayacaksın. o mahmurluk anında savunmasızken daha ne olup bittiğini anlayamadan yumulun

endemik

ülkemiz endemik bitkiler açısından da oldukça zengindir. şöyle söylerdi hocamız; bütün avrupa'daki bitki çeşitliliği toplamından daha fazla bitki çeşidi ülkemiz topraklarında mevcuttur.
  • /
  • 8

ankara batıkent hayvan katliamı

düşünsene, hayvansın, günlerdir açsın, tek derdin karnını doyurmak, yemek geldi diye seviniyorsun. bir kez daha insana inanıyor güveniyorsun, bir kez daha ölüyorsun. yerle bir ol insanlık!

ev yapımı yaş kedi maması

kızım için yapmaya çalıştığım mamadır. içerik olarak;
- 500 gr kadar tavuk ciğeri
-1 orta boy patates
-2 adet havuç
-1 yemek kaşığı pirinç
-1 yemek kaşığı zeytinyağı
-3-4 adet yeşil fasulyeyi yaklaşık 30 dakika düdüklü tencerede haşlıyorum ve blendırdan geçiriyorum. küçük öğünler şeklinde derin dondurucuya koyuyorum. kullanacağım zaman mikrodalgada buzunu çözdürüp haşmetlime sunuyorum.
salamdan sonra sülalesini satabileceği yiyecek bu sihirli karışım.

kedi günlük

sevgili günlük, bugün taypark veterinerlik aradı, bulduğumuz kedi iyileşmiş, beslenme noktalarından birine sağsalim bırakacaklar. bu kötü dünyada arada güzel şeyler de oluyor.

kedi münasebetsizliği

kendi suyu olmasina ragmen hep bas ucumdaki suyu icmesi gece likir likir agiz şıpirdatma sesine uyanirim kalkar kendime yenisi doldururum ustunude kapatirim bu seferde bardagi masadan atis sesine uyanirim.. derdimin caresi yok.

kedi cafe

japonya'da çok yaygın. bize de lazım. gerçi düşününce onların sokaklarında kediler var mı bizdeki gibi bilmiyorum. bize her yer kedi.

sözlük yazarlarının kedilerini paylaşıyoruz kampanyası

kediyi tasmayla gezdirmek

kediler mekân değiştirince, sahibi değişince, ya da bir şey değişince daha önce yapmadığı şeyleri yaparlar. buna kaçma ve saldırma davranışı da dahil.

mecburi değişikliklere kedilerin kademeli olarak alıştırılması gerekir. mesela devamlı ev gezmelerine götürülen bir kedi, yeni mekân gördüğünde vahşileşip, kaçma eğilimine girmeyecektir.

bu alıştırmalar kademeli olarak yapılmalı, her değişiklikte bir faktör değişmeli. mesela köpeklerin, insanların gezdiği bir parka kedinizi direk götürmek yerine ilk gün önce kimsenin olmadığı bahçeye çıkartmak daha uygundur. daha sonraki günlerde az sayıda insanın olduğu bir yere götürebilirsiniz.

tasma beden tasması olmalı. beden tasması kontrolü kolaylaştırıyor. boyun tasmasını çıkartıyorlar.

parayla kedi almak

sokakda yaşayan yavrulardan çok minnoş kediler çıkabiliyor özellikle annesi insancıl ve sakinse. cins kediler her zaman alıcı bulur. ama sokaktan bir kedi almak onun hayatını kurtarır

kedi sözlük'te hangi tür başlıklar reyting alır

(bkz:sözlükte sorularımıza cevap alamıyor olmamız)
ciddi anlamda şevkim gitti.çok farklı umutlarla gelmiştim siteye geldiğimde.ne yazıkki menevish e katılıyorum.yakında patlarsa şaşırmayacağım.hayir ya actigi basliga cevap verdigimizde bile insanlar ne bir fav atiyor ne birsey.zaman ayirip giriyoruz yaziyoruz.kimsede etkilesim yok.kedicilerden beklemezdim!

severken gırlamayan ruhsuz kedi

ya benim deli bi an girliyor bende oh ne guzel hosuna gidiyor heralde diye seviyorum sonrasında tak bi tokat.. ne oldu ki simdi ya anlamıyorum

Toplam entry sayısı: 151

kedili karikatürler

bir semra can karikatürü de benden gelsin

sözlükte kedi resmi paylaşmak

sözlük için yazdığım esnada

bağdat caddesi dükkanlarında kedi müşteriler

kedi istilası olarak açacakken vazgeçip ...kedi müşteriler olarak açtığım başlık. kıyafet dükkanlarında raflarda kazakların yanında, şalların üzerinde; kafelerde koltukların üzerinde kendi mekanları gibi takılmaktalar. ben şuradan 36 beden sarı kuyruklu bir triko rica edeyim.

menevish

artık evinde kedisi de olan kedici. penceremde beslediğim yaşlı sarı kedim, kendisini evime aldığım için yüzümü yalayarak teşekkür etti. şimdi gün boyu ense yapmakla beraber kedilik yapacağı günler de yakındır

dikkat çekmeyen kedici

kedici yazarlar şayet dikkat çekmek istiyorlarsa ilk evvela kendi yazdıklarını gözden geçirip varsa hatalarını düzeltmekten geri kalmamalıdır. bir keditör, keditör olmadan önce entrylerini on defa değiştirmiş, varsa hata silip düzenlemiş olan kedidir. örneğin güzel türkçe'mizde kuğul diye bir kelime olmadığından dilimize "havalı" olarak çevrilmesi makuldür.

keditör

an itibariyle farkettiğim ünvanımdaki değişiklik. zannedersem bu ünvan puana göre değil sözlükte geçen zamana göre şekil alıyor. 5 ayın bitiminde yazarkediden keditöre geçtim.

edit: hayır zamanla alakalı değil; favori eklenen ve beğeni alan entrylere göre olması kuvvetle muhtemel.

çok fazla entry kalabalığı yapmayıp beğenilen entryler yazmaya gayret etmek gerek

dikkat çekmeyen kedici

kedici yazarlar şayet dikkat çekmek istiyorlarsa ilk evvela kendi yazdıklarını gözden geçirip varsa hatalarını düzeltmekten geri kalmamalıdır. bir keditör, keditör olmadan önce entrylerini on defa değiştirmiş, varsa hata silip düzenlemiş olan kedidir. örneğin güzel türkçe'mizde kuğul diye bir kelime olmadığından dilimize "havalı" olarak çevrilmesi makuldür.

bağdat caddesi dükkanlarında kedi müşteriler

kedi istilası olarak açacakken vazgeçip ...kedi müşteriler olarak açtığım başlık. kıyafet dükkanlarında raflarda kazakların yanında, şalların üzerinde; kafelerde koltukların üzerinde kendi mekanları gibi takılmaktalar. ben şuradan 36 beden sarı kuyruklu bir triko rica edeyim.

kedi bakabilen erkeklerin evlenmeye uygun olması

tarkan özçetin in 2014 yılına ait bu röportajınin sözlüğe iyi gideceğini düşündüm. https://m.haberturk.com/yasam/haber/1019...
kedi besleyebilme yeteneğini tercih sebebi yapanlar fikirleriniz beklenmekte efenim

yerel hayvan koruma gönüllüsü olmak

geçtiğimiz ay katılım sağladığım oluşum. büyükşehir belediyesine yazılı olarak başvurmanız halinde iki günlük bilgilendirmeye davet ediliyorsunuz. bu eğitimin sonunda sokak hayvanlarini beslemeniz ve bakmanızı belediyenin de desteği ile yapabiliyor olmanız için size bir tanıtım kartı veriliyor. en güzel yanı sokaktaki hayvanlara karşı hassasiyet hisseden diğer insanlarla tanışıp sinerji içine girebilir destek alabilirsiniz.