kedi günlük

  • /
  • 6
sevgili günlük, dün başeziyetçim babam gitti, kaç gün sonra döner ki, yastığı da pek rahatmış.
selam günlük; bugün hava çok soğuk sanırım kombiyi çalıştıracaklar; bizimki eve gelsin de şu baharda kaldırdığı kalorifer yatağını yerleştirsin yerine. haşmet.
merhaba günlük, bugün yine mutfakta yenilen her şeye bana verilmesi için ağladım sürekli açım gibi geliyor hepsini yemek istiyorum mandalina bile uzaktan güzel kokuyor. durun mutfakta biri var hımhızlı koşmam lazım.
ne yedim bilmiyorum, alttan üstten gidiyor.çok halsizim. annem temizlemekten yoruldu, ben kusmaktan yorulmadım.
günlük, çok uykusuzum, bütün gece nöbetteydim. o koca kafalı toraman gece yine apartmana girmiş; bütün gece dolandı durdu. evdeki bu şapşallar (uğur, haşmet) yetmiyormuş gibi bir de bu şakir e tahammülüm yok; ben de kapıda bekleyip tısladım ara ara. bütün gün uyuycam. imza: dudu
selam günlük; bugün yine annemin yeni yaptırdığı perdeleri mahvettim. bazalardan sonra onları tırmalıyorum şimdi. üstelik annemin karşı olduğunu bildiğim halde yapıyorum bunu. kıyamaz bana. dün de yine poşet kulpunu yuttuğum için kustum yine birşey demedi. bunu yapmaktan kendimi alamıyorum.
slm günlük; bugün hava kapalı ve soğuk. ama evim sıcacık. keşke dışardakilerin hepsini de eve alabilsek. annem 50 günlük bir british sahiplendi ama 8 ay boyunca olur olmaz yere tuvaletini yapınca kliniğe götürmek zorunda kaldı. doktor bir çift sahiplendi ama orda da bu huyuna devam etti. şu an tekrar klinikte. sokaktakileri de besliyoruz gücümüz yettiğince. annem kedi köpek ayırmıyor hepsiyle ilgilenmeye çalışıyor. kış gelmesin.
sevgili günlük birkaç gündür ev monotonlaştı, bize bol bol mama veren kadın ortalarda yok, küçüklüğümüzden beri gördüğümüz bu adama kaldık. aç acına gezdiriyor bizi evin içinde, gidip yatağının başında saatlerce uzanıp beklemek zorunda kalıyoruz, dört dönüyoruz sağında solunda iki gıdım mama koyacak diye. osman bağırıyor buna niye mamayı az veriyorsun diye, tabi ben gazlıyorum osmanı bunun üstüne haberi yok, neymiş efendim sağlıklı kedi olmamız için gramajla düzenli yememiz lazımmış, saçma saçma şeyler. hayır bana çok dokunmuyor çünkü osmanın mamayı de ben yiyorum zaten, sonra yiyecekmiş gibi yapıp burun kıvırıp gidiyorum bu safım da arkamdan geliyor. iki dakika sonra dönüp hepsini yiyorum. kolay mı bu koca gövdeyi doyurmak. dün rüzgardan tuvaletin kapısı kapandı, adam da uyuyordu, sabaha kadar zor tuttuk. osman bi ara salona yapmaya yeltendi ama izin vermedim. adam kapıyı açar açmaz ben tuvalete koştum, baktım osman saksıya işiyor, hiç adamın yanında yapmazdı bunu kızıyor diye. ama o kadar sıkışmış ki onu bile düşünememiş. elli kere anlattım bu yeni kumu ama anlamıyor, sevmiyorum ben adam gibi kum koysunlar deyip geçiyor. öldürecek bu osmanın hoyratlığı beni. onun yüzünden bende laf yiyorum her seferinde. iyice ayar etmeye başladı bu adam bizi. bol mama veren kadın bir an önce gelse iyi olacak. yoksa tırnaklarımı yeni divanda bileyeceğim.

osman'da iki yüzlümüdür nedir, o kadar laf söylüyor adama, akşama kadar kucağından inmiyor. birde utanıp bana bakıyor idare et içgdüsel bir şey dayanamıyorum mırlamam lazım diye açıklama yapıyor. biz nasıl dayanıyoruz ? sadece acıkınca çıkıyorum kucağına tırnakları hafiften geçirip dürtüyorum hemen anlıyor köftehor maması gelmiş bunun diye. biraz dik dur osman diyorum hiç umurunda değil, adamla konuşsa, sevdirse kendini akşama kadar. yılışık. geçen gün tuvalet kapısı kapandığında oradan oraya koşturuyoruz osmanla. buna tuvalet kapalı yapmaya çalşıyorum götürüyorum o tarafa, bu akıl fakiri adam oyun oynuyoruz sanıyor koşturuyor bizimle. koca adamsın iki dakika ağır ol ya. biz orada bok derdindeyiz sen koridorda koşturuyorsun bizimle oyun oynamak için. garip bir adam bu. neyse ya, ne adamlar var yine bu iyi, en azından gözlüyor seviyor karışmıyor işimize gücümüze. balkondan alt kattaki kedinin kadınını duyduktan sonra dedim bizim adam yine iyiymiş. kadın sürekli yıkamaktan hasta etmiş kediyi, yalanmayı unuttum abi yardım edin diyor balkon demirinden. nereye yardım edeyim aramızda kaç kat var kuş muyum ben.
sevgili günlük; her akşam olduğu gibi annemi kapıda karşıladım. bayıldığı esneme hareketimle ve susmayan sesimle hoşgeldin serenadımı yapmalıydım. yakında 3 yaşım bitecek ama ben bundan vazgeçmiycem. o da en çok bu huyumu seviyor zaten. hiçbir durumda pes etmememi. bu yönümü kendine benzetiyormuş. öyle söylüyor hep. kızdığında bile dibine sokulmam ile takdir ediyormuş beni. şimdi onun işlerini bitirip koltuğa uzanmasını bekliyorum. en sevdiğim yere kurulmak için.
bugün eve bir aylık iki tane yavru kedi getirdi bu maynak insan. misafir dedi ama ben bi sevemedim. kumu doğru düzgün kullanmayı bile beceremiyorlar. parti veriyorlar kumda çocuk gibi. bilmiyorum gümüş ve ben biraz gerginiz. sinir olduk insanımıza.
slm günlük; siyamların geveze olduğunu bildiğinden tekrar burda olmam bence de beklenir birşey. mama dışında nadiren birşey yediğim için annem bugün kavun verdi ki en sevdiğim aslında. yine hep yanyanaydık. hiç ayrılmadım yanından. tırnaklarımı da kesti sağolsun. karşılığında sabahları burnunu yalamıycakmışım. özellikle de pazar sabahları en sinir olduğu şeymiş. ama uyanana kadar yanından ayrılmadığım için de mutlu olduğunu söylüyor hep. bir de uykuya dalmadan önce beni sevdiğini. ben de onu seviyorum. hep...
koca kafalı şişmo sabah yoktu, öğlene doğru geldi. feneri nerede söndürdünüz beyefendi?
slm günlük; bu hafta annem için bitmek bilmedi. sabah uyandığında yerimde olmak istediğini söylüyor hep. sabah güneş masmavi gözlerime vurunca çok güzel görünüyormuşum. akşam yine duvar köşelerine saklanıp ayaklarını takip ettim. yanıma geldiğinde meşhur popo sallama hareketimi yapıp hoopp atlıyorum bacaklarına. hayat seninle güzel anne...
melaba,
aslında soğukları sevmiyorum ama dini zeytin (hurma) zamanı geldiği için ses çıkarmıyorum şimdilik. annem yılbaşında 1 tane yememe izin veriyor.
slm günlük, dün yine birlikte uyuduk her zamanki gibi. bazen yanağını sırtıma koyuyor annem. kıpırdamıyorum ben de. kedisi olup hiç birlikte uyuyamayanlar varmış hatta kucaklaşamayanlar. annem de ben de şaşırıyoruz bu duruma. gerçi annemin diğer kedisi teo da hiç kucakta oturmaz hep yerde olmayı tercih ederdi. ben ise tuvalet banyo önünde bile onu bekliyorum. seviyorum kendimi yahu. sahibim gibi...
artık yün bir hırkam var, aslında ablamın ama benim oldu. bu sene çok üşüyorum yahu. iyi geldi sırtıma.
çok gürültü oldu dün akşam, bir sürü de yağmur yağdı. çok korktuk. her yer su, hepimiz ıslağız. revir açılsa da girsek...
sevgili günlük,
bugün yine annem bilgisayarının başına geçmiş, bir güzel üzerinde çalışacağı dosyaları açmış, baktım ilgi elden gidiyor mırrlaya mırrlaya koştum klavyesinin üzerine boylu boyunca yattım ve 3 numaralı masum bakışımı atarak tüm ilgileri üzerime çektim. bilgisayarını kapattığından emin olduktan sonra da popomu sallaya sallaya olay yerinden uzaklaştım. çok mutluyum.
kardeşim muhittin kendine kutu buldu, ben de şu sandalyede tünedim. giren çıkan çok oluyor ama kimse bize dokunmuyor. seviyorum bu insanları.
annemiz hala gelmedi.. gümüşle beni de çiftleşmek istiyoruz diye ayrı odaya koydular. çok özlüyorum kankamı. nerde bu kadın ya? gelse de çözse şu sıkıntıları..
  • /
  • 6