kedi tribi

boyunu mümkün olduğunca uzatarak yatıp, kafasını sizi görmeyecek şekilde patilerinin üzerine sabitleyip, uzun uzun uzaklara bakarak gerçekleştirdiği durum.

seslenince yüz de vermiyorlar bu pozisyondayken, yanına gidip hafifçe ısırmanız gerekiyor.
bir yaş mamaya bakar :)
kafasını yana çevirip, burnunu havaya kaldırmaktır bazen. hele o "sen kim köpeksin" bakışı ile tribin hakkını verir.
yok gibi davranma göz temasından kaçınma.
arkasını bize dönerek, oturduğu yerden yarım günden fazla süre kalkmadan bomboş duvara bakmak,
yakından tv izleyen insanlar gibi.
+demek beni dışarıdan eve getirdin!! göreceksin evdeki bütün koltukları tırmalıcam. yüzüme mi bakıyosun iyi bak nası tırmalıyom simdi...cırrrrtttt...cırrrttt... nası iyi mi böyle..cırrrt
aslında benimkilerde bi yaş mama paketini sadece göstermek bile yetiyor o tribi kırmak için. gümüş eve geldikten sonra ege ile alıştırmak için önce gümüşü sevip kokusunu üzerime alıp sonra egeye koklatmaya karar verdim. ege kızım elimi kokladı, bana şöyle bi baktı ama resmen inanmmıyorum ya nasıl benden başkasını seversin bakışı atıp bi kere miyuuuuv dedi ve döndü poposunu. dönüş o dönüş bir hafta falan asla muhatap olmadı ama dediğim gibi, bir paket yaş mamanın çözemeyeceği kedi tribi yoktur
şu an maruz kaldığımız tavır. sevmeye çalıştık, fırçamızı, patimizi yedik, tribal dönemdeyiz.
uzun süren ayrılıklardan sonra attıkları sevdirmeme tribi başta gelmektedir.
çekilebilir tek triptir.
bizim smokinli gerçekten çok zeki bir kedi. veterineri hiç sevmiyor. geçen gün iki veteriner dolaşmama rağmen müdahale edemediler hırçınlaştı, atalarının genleri aktif oldu aslan a bağladı. sonunda eve getirdik. evde iki gün boyunca bana trip attı. kimsenin yanına gelmedi sinirli sinirli gezdi evde. iki günden sonra affetmiş olacak ki ufak ufak tekrar gelmeye başladı. anlatıyorum sağlığın için şart diyorum anlamıyor. eve gelelim dedi sonunda veteriner. evde bu kadar stres olmaz dedi. bir de öyle deneyeceğiz.
dünyanın en sevimli tribidir
evin insansız bir köşesine boylu boyunca yatıp acıklı acıklı miyavlar. bakmaya gittiğimizde kalkıp "ahaha her seferinde de yiyiyonuz bunu" edasıyla bir başka insansız köşeye geçer. beklemediği bir anda tasına yeni koyulan kuru mama sesine koşarak gelmesiyle kandırılarak barışılır. ahaha her seferinde de yiyiyo bunu.
şiddetlidir, pistir ama bütün bu huysuzluğu, uyuyup uyanana kadardır. sonrasında o melek, sen mutluluktan kelebek...
sahura uyanmış insan tipinde bir yüz,ismini duyduğunda isteksizce bir kuyruk sallayış,kulaklar yatık,göz temasından kaçınır ama bir buruşturulan kağıt sesine unutur herşeyi ...
merlin pırt yapana deli oluyor. geçen biri yaptı döndü yüzüne baktı. sonra uzaklaştı ve arkasını döndü. yüz vermedi kimseye.
yeminle suratı "naptın sen abv" diyordu.
seslenince gelmez, kucağa alınınca kafasını çevirir kendini yere sarkıtır, yaklaşmaz, sürtünmez. 24 saatten biraz fazla evde yalnız bıraktığımız zaman küstü kedimiz. ama yaş mama verince bütün küsler barışır özellikle de şişko bir kediyse.
bütün gece gökgürültüsünden korkmuş beyefendi, revir açılır açılmaz içerde ama bize yüz veriyor mu? hayır elbette, üleyn yağmuru biz mi yağdırdık?
yıkanıp, üstümdeki erkek kedi kokusu gidene dek surat yaptı. şimdi hiçbir şey olmamış gibi dibimde. tribini yesinler.
en korktuğum şeylerin başında gelmekte. bir kere veteriner yüzünden bu tribe maruz kaldım ve her ne yaptıysam kâr etmedi. özürler, yaş mamalar, oyuncaklar... nuh dedi peygamber demedi inatçı oğlum. tam 1 hafta boyunca göz teması kurmadı benimle, yanına her gittiğimde kalkıp yer değiştirdi, odada benim olduğum yöne bakmamak için bazen saatlerce boş duvarı seyretti, ve bana tek bir kelime * etmedi bu süre zarfı içinde. o yüzden "kedi tribidir, bir yaş mamaya bakar " deyip geçmemek lazım.
  • /
  • 2