birden fazla kediyle yaşayan kediciler

3 evde 3 bahçede olmak uzere 6 çocuğumuz var. annem çıldırmak üzere ama ne yapayım dayanamıyorum. allah'tan vicdanlı kadın canım annem.
tom ve jerry 'nin yeni sezon bölümleri bizim evde çekiliyor sanırım düşüncesine girmeme sebep oluyor bazı zamanlar. yine de harika bir şey.
bahçede yıllardır sabit 6 kedi ama onların yavruları geleni gideni sayıları kışın 10 yazın 15 tanenin altına düşmüyor. sokak kapısında yıllardır sabit 7, aynı şekilde onlarında yavruları arada uğrayıp görülmez olanları ile 10 -15 tane. her zaman su ve sabah akşam mama gerektiğinde vet. hizmeti. evde de 3 tontiş. bir de geceleri artan yemekler ve su için gelen 3 köpek. vay be neredeyse barınak vasfı kazanacağım.
iki tekir oğlumuz var, iyi ki de varlar. gönül istiyor ki nerede muhtaç durumda olan varsa alıp bağrıma basayım, hepsine yuva olayım... olamıyor işte maalesef..
öncelikle şunu belirteyim 2 kedi her zaman 1 kediden daha kolaydır 2.yi almaktan sakın çekinmeyin. biz de bu mantıkla yola çıktık ama 5 oldu pişman değilim.
şimdilik iki kedi ile buradayım.
bende iki sevgilimde üç kedi olmak suretiyle şuan aynı evde 5 kedi 2 insan yaşıyoruz. site içinde bakıp beslediğimiz de 15e yakın kedi var. evde 5 kedi besliyorsanız iki kum kabı bile bazen yeterli gelmiyor. bizimkilerin 3ü siyam, biri annesi iki tane de yavrusu var. diğer iki kalan da scottish ama onlar da zaten kardeşler. scottishlerden biriyle anne siyamımız aynı zamanda en büyük kedimiz ve tek kızımız anlaşamıyor yalnızca. onun dışında hayatımızda her şey mükemmel. tavsiye eder miyim? ederim heheh
dünden itibaren benim de artık iki çocuğum var. yağmurlu bir havada bulduğum minik pati artık bizimle yaşayacak.
3 taneyle yaaiyorum, 4.sü sphynx olabilir
60 m2 ev iki kedi, ofiste 1 kedi. yancılar hariç. az daha büyük eve çıkayım nüfusa engelli bir kedi daha istiyorum
kediciliğim fobi ile baslasigindan 1 tane ile hayatimiz basladi.
bir vet. siz 2. alirsiniz dediginde ilk gozagrisi catlak anneler gibi hayirrrr asla dedim taa ki ali riza yi kaldirimda avuc kadar buldugum ana dek...
ardindan bahce kedimiz behlul ev kedimiz behlul oldu...
sonra engelli felcli kizim girdi hayatimiza.
kapida da 2 tane daimi kedimiz..
yani hayatim kaydi ;)
2 kedim var. biri tekir biri sarman. yalnız yaşıyorum ve çalışıyorum. dolayısıyla sadece tekir varken evde hep yalnız kalıyordu. sarmanı sahiplendikten sonra ise hem ben rahat ettim hem de tekir:)
bir den fazla kediyle yaşıyorum. çalışırken hodor yalnız kalmasın diye osman'ı almıştım bir kaç ay sonra. gel gör ki birbirleriyle ilişkileri imrenilesi derecede sıradışı. hem dövüyorlar hem seviyorlar kolluyorlar birbirlerini. yani böyle bir ilişkiyi insanda göremezsiniz, günün bir saati çata pata dövüşürler, bir saat sonra birisini odaya kapat öbürü başında bekler hatta beni çağırır kapıyı aç çıkar çocuğu diye. çıkınca kontrol edip koklar yalar onu. böyle kaotik ve hayran olduğum bir ilişkileri var.
4 kediyle yaşıyoruz, seviyoruz mutluyuz. zor mu bilemem çünkü bi anda 4 kedim oldu, 1 kediyle yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum.
dünyanın en şanslı kedicileridir ve çok şanslı kedileri vardır. kızım nisan ayında 4 yaşından gün alacak. oğlum hayatımıza mayıs ayında dahil olmasına rağmen, ağustostan beri bizimle. mart ayında da yaşını dolduracak. haziranda kızım emziriyordu, o yüzden yan yana değillerdi. ağustos ayından beri, kızımın huyu suyu değişti. mutlu, oyuncu, hareketli haline geri döndü. muhtemelen tek kediyken aslında sıkılıyordu. ben de zannediyordum ki benim kızım çok sakin. hayır sakın değil sıkılmış bir kediydi. gümüş onun en güzel hediyesi ve arkadaşı oldu. birbirlerini çok seven gerçek iki kardeş oldular. yuvarlanıp top haline gelip oynamaları beni dünyada en mutlu eden şey olabilir. mutluluklarından besleniyorum.
bizde de iki erkek çocuk var . biri sekiz buçuk diğeri bir buçuk yaşında mutluluğumuza mutluluk katıyorlar yavrular
bence tek kediyle kalabilmek büyük başarı. bazı dönemler ( kış veya hamile kedi durumları) hariç evde 3 kedimiz var. dışarda baktığımız 15 e yakın çocuk var. ıyi ki var. onlarsız gerçekten katlanılmaz olurdu hayat. seviyorum sizi çocuklar, hep etrafimda olun olur mu !?
10 kedii 2 si evde digerleri bahcede evden kovulmam an meselesi ama ben onlarla sokaktada yaşarım
allah rızkını verir deyip çocuk yapıyor bu millet habire biz de kediler için aynısını düşünebiliriz bence bunda bir sakınca yok. iki tane var bende de. birbirlerine arkadaş oluyorlar çok da güzel oluyor.
tavsiye etmem. en fazla iki...
aslında aileler yanlış yapıyor. hem erkek, hem dişi kedi besliyor.
sadece erkek yada dişi besler, komşusu da eşini beslerse komşuluk ilişkileri aile ilişkisine dönüşür.
  • /
  • 4