tekir

zeki bakışları, keskin vücut hatları ve sevgi dolu kalbiyle bir kürk renginden ötesidir tekir. aynı zamanda sokakta sıklıkla görebileceğiniz patiler de onlardır. ve unutmamak gerekir ki tekir kedi bir cins değil, coğrafyamıza ait olan mix kedi türüne ait bir kürk rengidir. daha çok bilgi içeren şu linki de buraya bırakıyorum : http://anadolukedisi.com/Yazi/makaleler/...
çevik ve kuvvetli olurlar. görsel olarak adeta sanat eseri gibilerdir.
kaç tekirim olduysa hepsi çok ürkekti. şu an oğlum "tekir" kendi sebep olduğu en ufak bir tıkırtıdan tüm evi kaosa sokabilir. önce kendi korkar, sonra diğerleri onun korkmasından korkar, diğerlerinin korktuğunu görünce tekir daha da korkar. canım oğlum benim çok çabuk ürküyor, korkuyor, saklanıyor.
tekirler gerçekten dünya güzelidir, gözler ve burun sürmelidir. aşk dolu kedilerdir. size öyle bir bakarlar ki... sevmelere öpmelere doyamazsınız.
atletik ve zekilerdir. ben de mi tekirim acaba?
tekirler bir çok yeteneğini melez oldukları için kazanır. biz buna genetik faktörler diyoruz.
fazlasiyla zekidir baska bir kediyi asla yadirgamaz hep onunla büyümüş gibi davranir gerekirse kendi kendine ona anne olur siz zorlamadan ustelik fazlada dost canlisidir ozellikle erkek olanlar size daha bağlı olur
dokuz kiloluk bir tanesi evimde ikamet etmektedir. koşarak yere yatıp göbek açmak ve diyete boş mama kabını yalayarak direnmek, en büyük hobileri arasındadır.
çizgileriyle büyüleyen kedidir
hızlı, agrasif bir o kadar da zeki :) kısaca anlatılmaz yaşanır
adeta bir başyapıt olanı evimde bulunmaktadır, gerçi hepsi doğanın başyapıtı
kedilerin şahıdır.

ilk göz ağrım bir tekirdir aynı zamanda.

3 ay kadar önce bir chinchilla katıldı ailemize.

aradaki zeka farkını çok net görebiliyorum.

zeki, çevik ve de ahlaklıdır tekir dostlarımız.
kızımın kimliğine veterinerin tekir yazması onun bir brazilian shorthair calico olduğu gerçeğini değiştirmez (brazilian shorthair bir sokak kedisi ırkıdır yine)
tekir kedi ırkı değil kürk desenidir. her ırk kedide tekir kürk olabilir. cat color code araştırması yaparsanız tabby olarak karşınıza çıkar. mackerel tabby, ticked tabby, spotted tabby gibi çeşitleri vardır.

tabby pattern

code - name - description

11 - shaded (for brı: tipped)

12 - shell (not for brı)

21 - unspecified tabby

22 - blotched tabby

23 - mackerel tabby

24 - spotted tabby

25 - ticked tabby
tekir kedi, kırçıllı kedi demek değildir. yabancı kaynaklarda tabby olarak bulunabilir.
bir orman sınırında yavrularının yarısısını köpekler parçalamış tekirim ninnidir. başka tekirler gibi değildir. huyları uyuşuk değil ama kibar naif sakin. aşk dolu ninni sesli. ağzını burnunu öperim.
  • /
  • 2