kucağa aldırmayan kedi

artist kedi türü. hayır o kadar sevilesi ki kedi dediğin biraz kucak sever demi. kuzenimin kedisi merlin öyle değil işte. beyefendi kucağa alınınca kıyameti koparıyor. arada uzanırken göbüşünün öpülmesine ses etmiyor pek o iyi neyse ki..
kızım fondue tam da böyle bir kedidir. gözleri ile anlaşır, sevgi saçar. yatağa gelir, saçınızı ve yüzünüzü yalar. yattığı yerde gıdısını sevdirir ama asla kucağa gelmez ve kucağa aldırmaz kendisini.
yok öyle mıç mıç sevmek,tükürür vallahi. huyu böyle, kabul ettik kendisini, hayır, etmesek ne olacak,hanımefendi ne derse o olur zaten.
uysal yaklaşırsanız alabilirsiniz. önce okşayın sevin ama
benim kızım bazen zorla alıyorum ama ya diş ya tırnak yiyorum tabi olsun dayanamıyorum
dudu mdur. klinik ziyaretleri dışında kucağına aldırmaz kendisini. klinikte ise tartılırken, aşı sırasında vs kucağımda uslu uslu durur. onun aksine, hiç bitmesin isterim.
küçük canavarınız, sevmek, sevilmek, kucağınıza atlamak, göbeğini kaşıtmak gibi durumların yer ve zamanını kendisi tayin eder, bunu siz yapamazsınız, hatta birçoğu vıcık vıcık ilişki durumlarından nefret eder ve gereksiz samimiyete izin vermez.(istisnalar hariç)
iyisi mi yüzünüze, gözünüze okkalı bir tırmık yemek istemiyorsanız, o istemeden kucağınıza falan almaya çalışmayın, dikkat edin, o da sizi hiç kucağına almaya çalışmıyordur zaten.
bizim kedi kucakta uyuyor bilene.
ısrarcı olmamak lazım. sabredin o kedi o kucağa bir gün mutlaka gelecek...
keyifleri geldiğinde kendileri geliyor zaten oğullarım fakat büyük oğlum 6 kilo, tombik bir bey olduğundan ne ben uzun süre taşıyabiliyorum, ne de o sıkılmadan duruyor.
canı istediğinde gelip, istemediğinde kafasına göre gidiyor zaten...
asla affetmem, kucağıma alır deli gibi severim sonrasında bir iki saat benden uzak durur ama uyurken yanıma gelip yatar beyefendi.
kucak pek sevmesekte sevdiğini hissettiriyor en güzeli de o
en azından bir süre kucakta durmalı.yoksa uzaktan sevmek yeterli gelmiyor.
bazı kedilerim 1 yaşlarına kadar hiç kucakta durmazlardı, şimdi ise uzun süre kucağımda kalabiliyorlar. bazı kedilerim ise yavru iken çok kucakçıydılar, şimdi ise hiç kucakta kalmak istemiyorlar.
tabıkı safirim. scotish fold ırkı kucağa aldırmak yerine sırtustu yatmayı tercih ediyor
çoğu şeye izin vermez zaten ama kucak cesaret bile demiyorum o derece
kucağıma almamam için yedi delik kaçıp saklanan bir kedim var.
bazen onun bazende benim istediğim oluyor.
kucaga alinmak istemez ama biz almayi beceririz bir sekilde