fonduethecat

Durum: 56 - 0 - 0 - 0 - 17.06.2019 06:20

Puan: 1192 - Çaylak Kedici

6 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

0
  • /
  • 3

bi dünya sevgi

3. bölümde biz de varız:)

simon's cat

ılk çıktığı günden beri severek takip ettiğim, videolarına hunharca güldüğüm hesap. tv de açarsak kedilerimiz de ilgi ile izliyor.

bütün scottish fold kediler acı çekiyor yalanı

2 buçuk yaşındaki kızımız için eklem güçlendirici vitaminler kullanıyoruz. bol bol hareket etmesine özen gösteriyoruz. buna rağmen arka patilerden birinde kemikleşmiş bir yapı oluştu. ancak acı çekmiyor (simdilik), ileride ne olur bilemem.. kısacası biraz özen ve bakım ile kaliteli bir yasam sağlanabilir. acı çekiyorlar kısmına katılmıyorum.

kedili evde bebek

bebeğimiz doğdu, neredeyse 3 aylık olacak. kedilerimiz ilk günden beri insan kardeşlerini iyi karşıladı. şu an tek sorunumuz, mevsimsel tüy dökülmesi..bir de tam bebek uyuduğunda gelen bastırılamaz oyun isteği. yatağına gidip miyavliyorlar :))

samsun belediyesi kedi kasabası

kedici programında gördükten sonra, 2018 ağustos ayında bizzat ziyaret etmiştim. olağanüstü bir kasaba. çalışanlar gerçek birer kedici. çok güzel evler yapılmış, bakımlı ve mutlu kedilerle dolu. bağışa ihtiyaçları var.

kedi patisi

yumuş yumuş, hafif bir ıslak halı kokusu olan..opmelere ve oynamalara doyulmayan müthiş şey..

beta balığı

ıki yıl önce karides akvaryumumuz vardı ve içine nadir türde balık koyabiliyorduk. yani nadir derken, her tür balık karides ile yaşayamıyor.neyse, birgün bir şapırtı duydum. koridora baktım.bir de ne göreyim, bizim kız tupruruncu uzun kuyruklu balığımızı almis ağzına.. kuyruk gorunuyor sadece..balık gitti bari kuyruğu kurtaralım dedim ve aldım ağzından. sonra bütün gün kaka yapmasını bekledim ve sonunda içinde turuncu pullar olan bir kaka yaptı..

sonra farkettim ki, balık suyu fazla koydugumuzdan yüzeyde zıplarken kendiliğinden düşmüş aşağıya.. bizim kız bir hafta balığı bulduğu fayansı eşeledi, bir umut yine gökten balık yağar diye.

temizlikçi eve evin kedisi nereye

bizimkiler dibinde geziyor. eline versen viledayı ablaya yardım edecekler. hoş, ablamız da tüm gün onlarla konuşuyor, seviyor.

bir kediciye asla söylenmemesi gereken şeyler

eğer hamile veya çocuklu bir kediciyseniz şu saçmalıklara da maruz kalırsınız:
-çocuk doğunca kedileri napacaksın?
-bebek nefesi kediye cazip gelirmiş.ya üstüne oturursa?
-çocukta kist yapar.
-mikrop bulaşır,çocuğun hasta olur.
-bebek doğunca kediyi unutursun zaten.

ınanın şaka değil, bunları düşünüp sormaya/söylemeye cüret edenler var.

kediye adı dışında seslenmek

bence bizim ismi dışında seslenmemiz değil de, onların yine de anlayıp bakması daha efsane bir durumdur.

kediye instagram hesabı açmak

fonduethecat hesabımız, evimizdeki patili dostlarımızın günlük maceralarını paylaşıyoruz. kişisel hesapta yapamıyorum, çünkü malesef herkes kedici değil.en mantıklısı ayrı hesap açmak.

yazarların kedilerinin instagram hesabı

fonduethecat bir pati dokunuşu ile bizi takip edebilirsiniz.

adore kedi evi

çok kolay monte edilen, kullanışlı ve soğuk kış günlerinde bolca misafiri olan evler.

bir kedim daha olsa ne isim koyardım düşüncesi

biz ısviçre peynirlerinden gidiyoruz. 3. olsa ona da bir peynir ismi koyardım..

ps: doğacak oğluma isim düşünürken "patili olsa ismi hazirdi" demistim içimden..

veteriner fobisi

kızımız fondü deyim yerindeyse tam bir salon kedisidir. ancak veterinere gittiğimiz an içinden bir kaplan çıkıyor. üstelik dünyanın en tatlı veterinerine sahip. malt vs vererek zaptediyoruz..

1 yazar 1 adore kedi evi kampanyası

apartmanın önüne 2 tane koyduk, her yıl kış aylarında mutlaka misafirlerimiz oluyor. adore'ye teşekkürler!

neden cins kedi

hiçbir zaman çocuğum eşyalarıma zarar verecek diye bir kaygım olmadı.evimin perdeleri yırtık, koridorumdaki halıya oğlum defalarca çiş yaptı..umrumda mı,değil. ıki çocuğum da cins sizin tabirinizle. daha önce hikayemi benzer başka başlıklarda da anlattim.
bunun tartışılması bana anlamsız geliyor. bu konuda tek hassas nokta, hevesle kedi alan ya da edinenlerin sokağa terk etmesi. buna tahammülüm yok.
ayrıca cins-sokak diye konuşa konuşa 'can'lar arası ayrımın alasını yaptığınızı dusunuyorum. hepsi sıcak bir yuvayı ve sevilmeyi bekliyor.

kediniz sizi ne olarak görüyor olabilir

kocaman ve kendine gore nispeten daha çirkin ve tuhaf bir kedi olarak görüyordur bence..düşünsene; kuyruğum yok ve iki ayak üstündeyim. üstelik kendimi yalamak yerine, suya giriyorum! demek ki bazen bu yüzden hayretle bakıyorlar yüzüme..

kedi sözlük birinci ankara buluşması

katılmayı isterim, mekan önerim tunalı hilmi civarı.

kediler için su pınarı önerisi

biz 2 yıla yakın kullandık, çok severek içiyordu kedilerimiz açıkçası. ancak, temizliği bizim için zulüm oldu ve kaldırdık. seramik de olsa, plastik de olsa yosunlanir gibi oluyor. ıçine mama artığı düşüyor vs.
  • /
  • 3

kedili evde bebek

bebeğin gelişimi açısından güzel olacak eylemdir. hayalimdir. hem bebeğim hem kedim olsun.

bütün scottish fold kediler acı çekiyor yalanı

bir zamanlar anadolukedisi denen bir sayfanın kuyuya taş atmasıyla başladı herşey..
scottish fold lar british shorthair kedilerinin osteocondro displazi yani kıkırdak bozukluğu genine sahip olan bir ırktır. wcf de ise ırk tanımına uyduğu için ayrı bir ırk olarak soru işaretleri dahilinde kabul edilmiştir. fakat british shorthair kedileriyle eşlendiğinde ortaya çıkan dik kulaklı kendine has özelliklere sahip kedileri de scottish straight olarak tanımlamışlardır.yani dik kulaklı olan her kedi british shorthair değildir. iki ırkın da ayırıcı tanıları vardır. aynı anomalili geni taşıyan iki eşey fold lar eşleştirildiği takdirde meydana gelen yavrular asıl anomali ye sahiptir ve çekinik genler baskın hale gelir o da kalça displazisi, eklem rahatsızlıkları, boru kuyruk olarak tabir edilen kuyruk omurlarının birbirine kaynaşma hali, ayak parmak anomalileri, cücelik, tabiri caiz ise acı çekme durumu görülebilir fakat doğru yetiştirilmiş bir scottish fold hiçbir şekilde acı çekmez doğru olan bir eşleştirme ise scottish fold kedilerinin scottish straight ile eşleştirilmesidir, yakın akraba olan iki straight ın eşleştirilmesi de anomalili yavrular oluşumuna sebep olabilir lafın kısası doğru ve uygun metotlarla dünyaya gelen hiçbir scottısh fold acı çekmez, yetiştirici ve üretici arkadaşlar bu konuda dikkatli olduğu takdirde bu tür propaganda ve medya cambazlıklarına sebep olunmaz... kliniğe gelen her scottish fold sahipleri bu konuda sorular soruyor ve anlatmaktan dilimizde tüy bitiyor ... ama türk insanının en büyük özelliklerinden biri ise delinin biri kuyuya taş atar bunlar da kuyuyu doldurmaya çalışır yermek için söylemedim ama çoğunluk bu şekilde maalesef.. bu konu uzman kişiler tarafından dinlenilmeli.. evet o haberde konuşmacı hekimler hatta akademik kadro mensubu hocalar da var fakat sorsanız wcf nedir ırk nedir doğru eşleştirme nedir diye apışıp kalacaklar .. kuyuyu doldurmadan önce uzman kişiler ile iletişime geçmenizi ve doğru kaynaklardan araştırmanızı tavsiye ederim ...

kedili evde bebek

geçen gün aileden sevdiğim bir abimin ikizleri oldu, benden beter kedicidir kendisi. eşi biraz arıza çıkarmış ama o da evde hayvan var diye değil ben ikizler olduktan sonra bunların kumuyla mamasıyla nasıl baş edeceğim diye, birden fazlaydı çünkü onlarda. ikisi de kedici yani. yine de vazgeçmediler kedilerden helal olsun güzel insanlar, bebeler de şanslı, hayvanlarla büyümek empati yeteneğini besleyen en önemli şeylerden.

kedili evde bebek

konuya gayet güzel değinilmiş deyip şunu şuraya bırakıyorum ve nokta diyorum;
https://www.evcilkedim.club/kedi-bakimi/...

kedili evde bebek

ilk kızıma hamileyken kedilerim vardı. kızım doğdu 4 kedi ona ablalık ve ağabeylik yaptılar. ikinci kızım doğduğunda yine kedilerim vardı. büyük kızım kardeşini gördüğünde onu da kedi zannetti ve "mauvv" diyerek karşıladı. hala kedilerim var. kızlar büyüdü ve onlar da birer kedici oldu. kedi ve bebek bir evin neşesidir.

yazarların kedileri

kedim yok ama hala yım ben yeğenim var

bir kediciye asla söylenmemesi gereken şeyler

beni mi kedini mi daha çok seviyorsun?

kedili evde bebek

ikinci bir kardeşe gerek kalmayacak.

bi dünya sevgi

devamı gelecek mi acaba. meraktayım. bir de devamı gelecekse ne zaman gelecek.

(bkz:merak)

kedi köpek besleyen insanların evleri pistir algısı

kimse kedilerin temizliğini sorgulayamaz. hele bizim gibi sokağa tüküren, piknik alanlarını çöp deryasına dönüştüren, duş almayan, temizliğin ne olduğunu bilmeyen toplumun üyelerinin hiç konuşmaya hakkı yok.

Toplam entry sayısı: 56

kedili evde bebek

kedici bir hamilenin veya yeni bebeği olmuş anne-babanın sıkça maruz kaldığı tepkiler/sorular vardır. "kedi tüyü çok zararlıymış", "bebeğin mikrop kapar", "bebeğin nefesi kediye cazip gelirmiş,üstüne oturuverir" , " bebek doğunca kedileri napacaksın?", "toksoplazma kaparsın", "hayvan olan evde bebek mi büyütülür"..
temel de şu soruya cevap vererek başlıyorum kendi adıma; "bebek doğunca kediye birşey yapmayacağım. siz kardeşi doğunca ilk çocuğunuzu sokağa mı attınız?". ıkincisi meşhur toksoplazma mevzusu. toksoplazmanin kediden bulaşma ihtimali yediğiniz et veya çiğ sebzeden bulaşma ihtimalinin neredeyse 10'da biri kadar. hamilelik boyunca kum temizliğini sizin yerinize eşiniz yapsın,yeter.
diğer sorulara hiç gelmiyorum bile..hurafelerle yaşayan bir toplumda çeşitli kedi hurafelerinin olması da normal.
ben daha yolun başındayım. bu başlık altında, tecrübe paylaşımı yaparsanız memnun olurum. sevgiler :)

kedi sözlük birinci ankara buluşması

katılmayı isterim, mekan önerim tunalı hilmi civarı.

neden cins kedi

hiçbir zaman çocuğum eşyalarıma zarar verecek diye bir kaygım olmadı.evimin perdeleri yırtık, koridorumdaki halıya oğlum defalarca çiş yaptı..umrumda mı,değil. ıki çocuğum da cins sizin tabirinizle. daha önce hikayemi benzer başka başlıklarda da anlattim.
bunun tartışılması bana anlamsız geliyor. bu konuda tek hassas nokta, hevesle kedi alan ya da edinenlerin sokağa terk etmesi. buna tahammülüm yok.
ayrıca cins-sokak diye konuşa konuşa 'can'lar arası ayrımın alasını yaptığınızı dusunuyorum. hepsi sıcak bir yuvayı ve sevilmeyi bekliyor.

bi dünya sevgi

keşke biraz daha uzun olsa..tadı damağımızda kalıyor.

kedilerin aslında demek istedikleri

-kuru mamayi sen ye, bana yaş mama getir.
-kumumu temizle, sen pis tuvalete giriyor musun?
-canım şu gıdımı kaşır mısın? tamam yeterli.

kedili evde bebek

kedici bir hamilenin veya yeni bebeği olmuş anne-babanın sıkça maruz kaldığı tepkiler/sorular vardır. "kedi tüyü çok zararlıymış", "bebeğin mikrop kapar", "bebeğin nefesi kediye cazip gelirmiş,üstüne oturuverir" , " bebek doğunca kedileri napacaksın?", "toksoplazma kaparsın", "hayvan olan evde bebek mi büyütülür"..
temel de şu soruya cevap vererek başlıyorum kendi adıma; "bebek doğunca kediye birşey yapmayacağım. siz kardeşi doğunca ilk çocuğunuzu sokağa mı attınız?". ıkincisi meşhur toksoplazma mevzusu. toksoplazmanin kediden bulaşma ihtimali yediğiniz et veya çiğ sebzeden bulaşma ihtimalinin neredeyse 10'da biri kadar. hamilelik boyunca kum temizliğini sizin yerinize eşiniz yapsın,yeter.
diğer sorulara hiç gelmiyorum bile..hurafelerle yaşayan bir toplumda çeşitli kedi hurafelerinin olması da normal.
ben daha yolun başındayım. bu başlık altında, tecrübe paylaşımı yaparsanız memnun olurum. sevgiler :)

kedi münasebetsizliği

sen "gel" dediğinde gelmez,uykunun en tatlı yerinde "kalk oynayalım" der.

parayla kedi almak

kedilerden çok korkan biri olarak bundan üç yıl önce tv'de umut'u gördüm. böyle bir canı doya doya nasıl sevemedigimi,neden korktuğumu sorguladım. kafaya koymuştum, kedi sahibi olacaktım. zor oldu ama kesin kararımı verdim. ömürlük bir yuva olmak istedim. korkumu yenebilmek adına, genel kanı olarak sakin bilinen bir tür tercih ettim. karşıma scottishfold cıktı her araştırmamda. gittim ve aldım. ıkıncı kedimi ise sokağa atılmak üzereyken sahiplendim. şimdiki duygularım ve kedi sevgim o zaman olsaydi, zamanında elbette ben de para vermek istemezdim. ama geriye dönüp bakınca da, iyiki kızım fondü var diyorum. o olmasa dünyam çok farklı ve eksik kalacaktı.. benim için korkularımı yenmenin ve dünyanın en güzel duygusunu tatmanın bedeli oldu zamanında verdiğim para. şimdi karşıma çıkan tüm kedilere bir şekilde vefa borcumu ödemeye calisiyorum.

*insanların birbirini kedilerinin cins olup olmaması, sahiplenmiş yada satın almış olması ile yaftalamaya çalışması bana saçma geliyor. herşeyin başı 'sevgi'. her canlı sevilmeyi hak ediyor.

kedilerin aslında demek istedikleri

-kuru mamayi sen ye, bana yaş mama getir.
-kumumu temizle, sen pis tuvalete giriyor musun?
-canım şu gıdımı kaşır mısın? tamam yeterli.

bi dünya sevgi

keşke biraz daha uzun olsa..tadı damağımızda kalıyor.