kedisi olup da tatile gidemeyenler

en fazla 2 gün,o 3.gün olursa acabalarla dolu.
o benim. geçen yıl bir arkadaşımdan destek alıp 2 haftalık tatil yapmıştım. bu yıl tamamen evdeydim. pişman değilim.
biz eşimle sıralı tatil yaptık bu yıl. maksat kız yalnız kalmasın. e tabi bizim de gözümüz arkada kalmasın.
artık hayvan dostu butik oteller felan çıkdı diyolar. gerçi bende gidemedim kendilerine ama. böyle cümbür cemaat kedinizle köpeğinizle gidebiliyosunuz, tatilinizde zehir olmuyor.
çok uzun yıllardır; kardeşimle dönüşümlü olarak tatil yapıyoruz. yaklaşık on yedi-on sekiz senedir hayatımızdalar, bu zamana kadar bir gece bile yalnız bırakmadık şükür. sadece evdekiler değil, sokakta, arka bahçede bakılan çocuklar da düşünüldüğünden; günlerce uzaklaşılamaz yalnız bırakılıp. pişman değiliz.
resmen ben. evde 2 kedim var tüm uzun bayram tatillerinde evdeyim. ailemle dönüşümlü şekilde ancak tatile gidebiliyoruz. ama ben hayatımdan çok memnunum. içim elvermiyor gidip otellere hayvan bırakmak. bir de özellikle bayram tatillerinde sokakta ki hayvanlar da perişan oluyor. bu sebepten de hiç gitmek istemiyorum. evdekiler sokaktakiler hepsiyle ilgileniyorum bulunduğum çevre de. içim rahat gönlüm rahat.
gidiyoruz gitmesine ama aklımız hep onlarda kalıyor. evde onların rahatlığı ve güveni için düşünebildiğimiz her şeyi titizlikle uygulamamıza, hiçbir şeylerini eksik etmememize rağmen, hep bir eksiklenme hali hasıl oluyor. hemen özleniyorlar, nasıl özlenmesinler ki evlat özlenmez mi hiç...
bırakın tatili iş çıkışı dışarıda bile fazla kalırsam rahatsız olurum :) tatile gidildiğinde ise en güvendiğine verirsin anahtarı eve gittiğinde görüntülü konuşursun . bakan insana konuşmanın sonunda görüntülü aramana gerek yok ya ben güvenmesem sana bırakır mıyım diye gönül alırsın.
evdekini geçtim asıl perişan olanlar sokaktakiler. bakacak birileri de bulunamazsa 2 günü geçmemeli, aksi taktirde tatil huzursuzluk vermeye başlıyor.
evde 3, bahçede 30 kedi varken bırakın tatile çıkmayı evden 5 saatten fazla uzaklaşmak bile zor. kedili, hayvan sever komşular sayesinde en fazla 6 gün uzaklaşabildik bu güne kadar. hadi tatili geçtik, şehir dışına çıkmamız gerekse mesele krize dönüşüyor.
bunun için ideal çözümü yıllardır düşünüyorum. armut.com gibi sitelerden 'kedi bakıcısı' ilanlarını inceledim ama güvenemedim. hazır böyle şahane bir site açılmışken önerim olacak. üniversite öğrencisi ya da ek gelir yaratmak isteyenler, mantıklı ücretler karşılığında evlere gelip sahipleri yokken kedilerle ilgilenir mi? elbette yakın semtlerde olmalı ki yol dert olmasın.
ben öğrenci olsam böyle bir işe talip olurdum.
4,5 senedir oğlum 2,5 senedir kızım var, 3 günden fazla onları tek bırakıp hiçbir yere gidemedim. eve kamera taktırıp ara ara girip izleyebilsem çok güzel olurdu :)
benim onlari birakip gitmem icin ; hem mama hijyen vs benim kadar önemseyecek hem de benim kadar olamasa da :) onlari her gün sevecek birinin evde olmasi gerekiyor. o sebeple tatil falan yok! belki 2 gunluk haftasonu tatilinde yakin civara. ama onda bile aklim hep cocuklarimda. cunku bahceye cikiyorlar ve eve kapanmak onlara işkence..
kedim olduğu için tatile gidememek gibi bir sorunumuz asla olmadı. biz nerdeysek, kızımız da bizimle beraber gelir. geçen yıl kapadokya turunda peribacalarını bile gördü kızım:)
kısa süreli tatilleri de sevmeyi öğrenebiliyormuş insan.
7 senedir yazlığa bile gidemediğim durumdur. bahçeli bir evde diğer kedilerle dalaşmadan durmalarına çözüm bulabilirsem bir nebze kaçışımı ayarlamış olurum.
vallaha ben. kimseye güvenip bakar mısın diyemiyorum. tamam eve gelip yemeğini suyunu tazelesinler diyorum ama yok. eve hırsız girse ne varsa götürse koltuk falan kalmasın umrum değil evlatlarıma biri sesini yükseltir onlar da korkar diye aklım çıkıyor. nolcak bizim bu halimiz