kedi sözlük'te sadece kedileri konuşmak

kedi sözlükte sadece kedileri mi konuşmalıyız yoksa her şeyi konuşup en çok kedileri mi konuşmalıyız? ben herşeyi konuşmak ama en çok tabiki kedileri konuşmak taraftarıyım. siyasete, spora bulaşmayı çok sevmem ama gündemden de kopmayalım isterim. peki ya diğer yazarlarımız bu konuda ne düşünürler?
eminim hiçbirimiz kedilerden konuşmaktan sıkılmaz. aksine kedilerimiz hakkında bitmek bilmez kelimelerimiz var. fakat bir süre sonra kısır döngüye girmekten korkuyorum açıkçası. ve ben de en çok kediler olmak üzere başka konulardan da konuşma taraftarıyım. sonuçta hayatımızda sadece kedilerimiz yok, ki keşke öyle olsaydı, ve başka konularda da konuşup fikir alışverişi yapabiliriz.
bu durumu fark ettim ama dile getirmedim. ya site sahibi böyle istedi (sadece kediler ile ilgili konuları konuşmak) ya da sözlük yazarları yanlış anladı. bu durumda da konuşmak saçma olurdu. beğenmiyorsan yazmazsın olur biter dedim. ama böyle ilerlerse de nereye kadar gidebilir ya da ne kadar yarar sağlayabilir ki? yani kediler hakkında açılabilecek başlıklar kısıtlı, bu başlıkların altına yazılacak entryler de bir süre sonra aynılaşmaya başlayacak.
o yüzden bence de sadece kediler ile kısıtlı kalmak doğru değil.
kediler ile ilgili her başlık sabit, diğer konular, gündem başlıklar değişecek şekilde olabilir. önce kedi ve sonrasında diğer herşey...
seçim sonuçlarında trafodan bir nedenin bile kedilere bağlandığı bir memlekette kedilerle ilgili konu sıkıntısı yaşanacağına pek ihtimal vermiyorum. sonuçta her şeyi kedilere bağlamakta ve onların gözünden veya kedicilerin bakış açısından ele alıp irdelemekte özgürüz...
kedi hususu ana tema olarak kalabilir fakat farklı konuları da tartışabiliriz. ancak seviyenin düşmemesi mühim. belki de sadece ülkemizde ve dünya'da gelişen güzel şeylerden bahsedilebilir. bilemedim ama '' kısır döngü'' meselesi kafamı karıştırıyor.
yanlıştır efendim. her sözlük hayatına kendi isimlerine yaraşır şekilde başlasa da elbette ilerleyen günlerde farklı konular da işin içine girecektir. o zaman da burası kedilerle ilgili değil miydi ya , ben burada yazmam triplerine girmeyin.
tuhaf bir sorunsal.

insanların başka konuları konuşabileceği, başka başka sözlükler mevcut sanki? bir insan, bir kedi sözlüğünde neden farklı konular konuşmak ister ki?
son durumun ne olduğunu merak ettiren konu.
her şey yazılıp, çizilecek mi? yoksa sadece kediler ile mi kısıtlı kalacak?

not: bu entry kendini bir süre sonra imha edecektir.
bence buna sözlükçüler karar verecek. bir kısıtlama olması sözlük mantığına aykırı. kedi sözlük yazarları ne derse o...
kedi sözlük kedicilerindir
bence kedici kitlenin başka konularda da fikir paylaşması dünyanın en güzel şeyi olabilir
sadece kedilerin konuşulması taraftarıyım. diğer herşeyi bir şekilde bir yerlerde bulabiliyorken kedili şeyleri heryerden zorlanarak buluyoruz. tamamı kedi olan bu sözlüğü neden heryere çevirelim?
kedi candır gerisi heyecandır.önce kedilerimiz sonra gerisi gelir?*
diğer hayvanlar olur, müzik, sinema, edebiyat olur ama hayatın pis taraflarının buraya uğramasını istemem, onlarla kafi derecede haşır neşir oluyoruz.
bence kendi kendimize otokontrol yapmanın bir anlamı yok. burda kedilerden bahsetmek güzel tabi ama daha önemlisi aynı hassasiyetleri temel alan insanların farklı konulardan da bahsedebilmesi. zira belli bir müddet sonra kısırdöngüye girilebilir. sadece kediler hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı bir ortam kediseverlere özgü bir forum sitesine dönüşür.
benim açımdan şikayetim olmaz. ama kedisözlük diyorsak eğer sözlüğün hakkını vermeliyiz .
bence cümle sonlarına "nokta" koymak yerine "kedi" yazalım böylece her durumda kedi gecmis olur ;)) şaka şaka
gayet doğal ve mantıklı olan şey bence. açıkçası yalnızca kedileri konuşmayacaksak zaten buranın adının kedi sözlük olmasının bi anlamı yok. sözlüğün ömrünü falan da etkileyeceğini veya etkilediğini düşünmüyorum çünkü olup olan zaten 700 civarı yazarız. herkesin de burda olma amacı belli. şahsen ben sırf kedi konuşmak için burdayım. politika, haber, ekonomi, magazin falan yoramam kafamı valla. kendimi kedilerle bi dünyaya kapatabilsem kapatırım. kediler benim dünyanın stresinden, yoruculuğundan, temposundan bir parça uzaklaşmama yardımcı oluyorken tabi ki kedi sözlükte sadece kedileri konuşacağım.
kedilerden konuşmak için buraya geldim zaten, beni sadece buradakiler anlar, normal insanlar yüzüme şaşkın şaşkın bakıyorlar biraz fazla kedi muhabbeti yapınca.