kedi mırıltısıyla uyanmak

pamuk seker gibi uyanmak++
kedi mırıltısıyla yaşamak*
son bi kaç aydır ayaklarımdan ısırılarak uyandırıldığımdan hasret kaldığım durum.
rüya gibi. bir de arada öpüyorsa cennette hissediyor insan kendini.
kedi mırıltısıyla uyanmak = güne güzel başlamak :)
çalar saatin tam zıddı. uyu alarmı gibi bir şey yada uyku ilacı. alarm çalar uyanırsın sessize alırsın, allahım bi minnoş pamuk pamuk sokulur kucağına patisini de ağzının burnunun üstüne koyup mırıl mırıl mırlar, 5 dk daha dersin 2 saat sonra uyanırsın.
çok romantik. bana biraz hayaller hayatlar gerçeğini hatırlattı.
bizim kedilerin uyandırma şekli şöyle; sabahın altısı, yedisi... hiç önemli değil. küçük olan yatak odamın kapısını zıplayarak açıyor öncü kuvvet olarak. arkasinda büyük var. küçükle göz göze geliyoruz. eğer ses etmezsem içeri dalıp pencerenin önüne geçmek için yatağıma zıplıyor ben de ona perdeyi açıyorum. büyük olan da doğrudan yatağıma geliyor ve beni yoğurmaya başlıyor neresi denk gelirse. işte benimkiler beni böyle uyandırıyor.
yatak odamın kapısını kapatıyorum. çünkü benim uykum çok hafif. kediler de beni uyumuyor odama gelince.
kısaca uyandırma hayalim ama gerçekte olan bambaşka bizde.
mır mır mır gır gırr gırr...patisiyle burnumu dürtmesi kalk benim karnım aç bakışı
biz hep tırmık ve ısırıkla uyanıyoruz. sanırım eşim ve benim 5'erden toplam 10 alarm kurmamızla alakalı. ertelemeleri de ekleyince yekün tutuyor tabi :) haftasonları o müthiş mırlamayla uyanma şerefine nail oluyoruz ancak.
sadece uyanmak değil, uyumak, oturmak, bilgisayar başında bir şeyler yapmaya çalışmak, hepsi kedi mırıltısı ile en güzel anlara dönüşüyor.
canlı boyun kürküm o zaten benim. aşk kokulu ısı kaynağım, mırıltısıyla kalbime şifa veren ilacım. uyandığımda hep çocuk kalan bir yanımın peluş oyuncağına bakıyorum bin şükür.
uzun aylardır kedilerimle beraber uyuyamıyordum. geçirdiğim bi hastalık yüzünden geceleri aynı yatağı malesef paylaşamadık epey bir süre. şimdi ailemin evindeyim ve kumları benim odamda durduğu için yine beraber uyuyoruz yaklaşık bir haftadır. yeniden uyumaya başladığımızdan beri gece sessiz ortamda gelen kedi gurultusunu, sabah gözümü açar açmaz kapının önünde odanın kapısını aç da at koşturalım biraz evde deyişlerini, tüm mırıltılarını, uyandığımda birini sırtımda birini sağ kolumun altında öbürünü sol kolumun üstünde uyurken görmeyi ne kadar özlediğimi fark ettim. eğer bir engeliniz yoksa kedinizle/kedilerinizle beraber uyuyun. dünyanın en güzel uykusu.
dünyanın en güzel, en tarifsiz ve yeri doldurulamayacak hissi.