kedi kavgası ayırmak

sabahın dördünde aklıma geldi, 5 kedimizden 2 tanesi ilk başlarda birbiriyle kanlı bıçaklıydı. aynı ortamda durmayı geçiyorum, birbirlerini görünce bile ortalık birbirine giriyordu. ada koltuğun altına korkusundan az kaka yapmadı. bir defa adanın haline üzülüp korku ve panik hali içindeyken egeyi almaya kalkıştım ensesinden tutup. almaz olaydım. sol elimin yüzük ve orta parmağını öyle bir ısırdı ve beni parçaladı ki sinirinden, parmağımdan tavana kadar kan fışkırdı. kaldı ki ege herkes tarafından ne kadar sakin, biblo gibi, gerçek mi bu yiaa falan denen bir kediydi. özetle siz yapmayın, ayırmayın cidden, geceyi hastanede geçiriyorsunuz sonra
düştüğüm hatalardan biridir. sol el bileğimde çok ciddi büyük bir yarığa sebep olmuştu. hala daha kocaman bir iz durur. tavsiyem ellerinizle ayırmayın. o anda başka bir kedi müdahale ediyor sanıp sizi parçalıyorlar. bir sopa veya başka bir nesneyle ayırmaya çalışın.
eve gelip sokağa çıkan bir kedimiz vardı. komşuya sahiplendirmiştim. adı çiko. gözümüzün önünde olduğu için ben de ilgileniyordum. ama psikopattı. bir kavgaya girecekse önce bize bakardı. eğer biz yakındaysak hiç affı yok, o kavgaya girerdi. bir gün böyle bir kavgada çiko'nun sahibi eline taşı alıp diğer kediyi kovaladı. kedi duvardan atladı, kaçtı. çiko duvara çıktı ona bakıyor. o sırada sahibi 'çiko gel yavrum' dedi. dedi ya, ondan sonra adamı hastaneye kaldırdık.
- iki gün önce onun tırnaklarını kesmiştim. o yarayı nasıl yaptı, dedim.
adam bana tek bir şey söyleye bildi;
-allah razı olsun, iyi ki kesmişsin.
o günden sonra öğrendim ki, kedi kavgaları kız kavgaları gibi; taraflar asla ayrılmaz. mümkünse taraflar da dövülür. dayak yiyince taraflar rahatlıyor, köşelerine çekiliyor.
su ile.. üzgünüm ama birbirlerini yemelerini izlemeye dayanamiyorum cunku aflari yok kafa goz yırtıyorlar. sonra o yaralar iltihap kapiyor ugras dur. direk ıslatiyorum ikisinide kaciyorlar bardakla olur hortumla olur.. kavganin siddetine gore degisir hahshs
kedi kavgası diyince aklıma şu havlayan abi geliyor çok güzel ya..


ayrıca kavga eden kedileri genelde ştt pşştt diye bağırarak ayırıyorum. genelde dikkatlerini başka şeye çekmeye çalışıyorum, işe yarıyor ((:
araya girerim ( ellerimle değil tabiki ayaklarımla)
mevzu köpek kavgası olsa, sürünün arasına girerim, bağırıp, ellerimi şaklatarak ve ayaklarımı yere vurarak onları ayırırım ama iki kediyse kavga eden, haddimi bilirim çünkü işimiz zor, onlar bağırmaktan falan pek anlamıyor ben de çözümü yüksek sesle pisssttt diyerek ve balkonda her daim hazır duran püskürtmeli su şişesiyle minik sular sıkarak buluyorum, tabii bu işi bölge tamamen güvenliyse yapmak lazım. trafik olan bir yerse kavgayı ayırayım derken, allah korusun bir arabanın önüne fırlamasına da sebep olabilir..
sokakta kavga eden kedileri ayırmıyorum. ama evdeki kedileri ayırmak için bir boncuk yuvarlamak yetlyor.
ayırmayın. siz zararlı çıkarsınız.