pars

kedi sözlüğün ilk yazarı. admini. aramıza katılmasına sevindik, destekleri için teşekkürler.
nick altının bu kadar ıssız olmasına şaşırdım. buradan bir kaç mesajlaşmamız olsa da kedi sözlük birinci istanbul buluşmasında görüp tanıyıp sohbet etmek ayrı bir keyif oldu benim için. son derece yetkin ve etkin bir insan. bir çok alanda aktif ve bir çok alanda faaliyetlerinin olması çok güzel ve özendirici. kedi sözlükü zaten ancak onun gibi biri açabilirdi.
kedi sözlük birinci istanbul bulusması nda bizi biraraya getiren, adminimiz. bu oluşum için dün akşam için ne kadar teşekkür etsek az. tekrar tekrar teşekkürler. bir sonraki buluşma için bizi heyecanlandırdı, iple çekiyorum.
sözlüğümüzün sayın admin'i oluyorlar kendileri. ne iyi yaptın da bizleri bir araya getirdin bu sözlükle diyorum. iletişimi son derece rahat ve yapıcıydı. katılımcılık ve öncülük konusunda süper. sohbete konu bulma konusunda uzman.
ne iyi ettin de bizleri bir araya getirdin.
üstelik duygusal da biri, 4 aylık kedisini kaybetmesi ve hala etkisinde kalışını anlatması dikkatlerden kaçmadı.
emeklerine sağlık,...
kedi sözlüğü bizlere kazandırdığı ve üstüne bir de buluşma hazırladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. yoğun iş temposuna rağmen ilgi alanlarına ayırdığı zaman ve verdiği emeği görünce nasıl bu kadar enerjik ve hevesli acaba diye düşünmeden edemedim doğrusu. bilgi dağarcığı, farklı bakış açıları, evindeki beş tane kedisi ve sıcak kanlılığıyla iyi ki tanımışım dediğim bir yazar.
11-25 kasım 2018 hayvan hakları yasa tasarısı protestoları'na bir aksilik olmazsa katılacağını söylemiş.

şu var ki, hayvan hakları savunucularının bu yasa tasarısında karşı çıktıkları bir maddeye kendisi bizzat hizmet ederken bu protestoya katılması nasıl bir ikiyüzlülüktür.

" yeni 10. madde – pet shoplarda hayvan satışı yasaklanmıyor, sadece bulundurulmasına izin verilmiyor. "

hayvan hakları savunucularının itirazı : pet shoplarda canlı hayvan satışının yasaklandığı gibi algılansa da kataloglardan veya internetten hayvan satışına yine devam edilecek.


yani hayvan hakları savunucuları pars gibi hayvanların sadece petshoplarda satılmasına karşı değil, evcil hayvanların satılmasına her şekilde karşılar.
nora canım benim ya, nasıl da genellemeler yapmışsın, ne kadar düşünceli bir hayvanseversin sen. tüm hayvanseverler aynı şeyleri düşünüp hemfikirler sanıyorsun. o gün geldiğinde kadıköy protestosunda bizzat tanışalım isterim. böyle entrylerle olmaz bu işler. seninle hayvanseverliğimi yarıştıracak değilim.

tamamına katılmasam da yasayla ilgili değişmesini ve ilave edilmesini istediğim maddeler var. o yüzden orada olmaya çalışacağım.