parayla kedi almak

yargılamıyorum ama karşı olduğum eylemdir.
daha kedimiz yokken hep bi scotish fold kedim olsun isterdim, ama petshoptan degil. az mi sorduk sorusturduk dogum yapmis ve sahiplendirmek isteyen var mi diye.. taaa ki kizimin yardim seslerini duyana kadar.. bi arkadasimizin arkadasi vasitasiyla bi veterinerden sahiplendik minnosumu.. baya baya tekirdir ama cins mi cins tabiki kendisi :) siz siz olun parayla satin almayin onlar can ve satilik olamazlar. disarda binlerce kedi var sicak bir yuva arayan. lutfen sagduyulu olalim..
kuş bakacaksanız sokaktan serçe, karga, kırlangıç falan yakalayın. akvaryumda balık bakacaksanız dere ve göllerden sazan, kızılkanat falan yakalayın. fare için de küçük tarla fareleri var büyüklerine göre daha iyidirler. guinea pig tutkunuysanız da para vermeyip yaban domuzu alabilirsiniz.
hiçbir zaman anlayamayacağım eylemdir. cümlelerimi sıraya nasıl koyabilirim onu da bilmiyorum. cins kedi sahiplerine elbette denk geldim hep içlerindeki o tanımlayamadığım eksikliğe sahipler hayvan sevgisi adına. sizi bilmiyorum ama benim gözümde tüm kediler hatta köpekler tüm canlılar birdir. işkence çeken herhangi bir hayvan videosu mesela denk gelmiş olsam kazara günlerce uyku uyuyamam. cins kedi yetiştiricisi deniyor satmak kelimesinin çirkinliğini bastırmak adına. bir arkadaşım var sürekli cins kedi alım satım bir şeyler yapıyor çok muhabbetine girmiyorum fakat ben ne zaman kedilerimden bahsetsem yeni sezon görsellerini koyuyor hemen gözümün önüne minik minik cins yavrular nasıl para alıyorsun bunun karşılığında diyorum onun maması ne kadar biliyor musun diyor yani ben bu düşünceyi anlayamıyorum gerçekten. peki diyorum spermin kalitesiyle oynayalım en mükemmel spermi seçelim senden dna’ya bir iki rötuş eşine enjekte edelim ve bunlar ikiz olsun öyle ayarlayalım sonra o mükemmel çocukları satalım ne dersin ?? ya da şöyle düşünmeni istiyorum yaşadığın şu dünyada cebindeki parayla neler alıyorsun ? kadına adama ya da bir anneye para verip duygusal ihtiyacını karşılıyor musun? ki eğer duygusal açıdan bir can istiyorsan yanına pekala bunu bir canı iyileştirip onu evlat edinerek de yapabilirsin. zira kaşı gözü düzgün diye bir kadın ya da bir erkekle evlenmekten farkı yok. demek istediğim şu ki cins kedi sevgisi yüzeyseldir arkadaşım, sen bir hayat kurtarmıyorsun sen kendi egonu tatmin ediyorsun. her kedi mükemmeldir her biri farklı karaktere sahiptir. satın alma sahiplen!
  • /
  • 3