kedi sözlük

  • /
  • 6
pars ve wimpy cat house sitesine kedi sözlük ile ilgili yaptıkları haber için çok teşekkür ederiz.

https://wimpycathouse.com/kedicilerin-bu...
hasta bir yavruyu sahiplenip onu iyileştirmeye çalışarak kediciliğe adım attım. şimdi gayet iyi maşallah. geldiğinde 3 aylıktı, şimdi 4.
bu platformdan bir acemi kedici olarak olabildiğince yararlanmak, arada gözlemlerimi paylaşmak ve öğrendikçe bildiklerimi aktarmak niyetindeyim.
yapanın ellerine sağlık.
bilgisayar veya telefon hafızasından doğrudan resim yükleyebilme özelliği getirilmesini talep ediyorum.
iyi ki açılmış dediğim sözlük.
bilgisayardan ve telefondan direk fotoğraf yükleyebilme talebine katılıyorum.
bir de başkalarının entrylerine nasıl link verebileceğimi bulamadım. ilk denemem başarısız oldu malesef *
oldukça güzel bir site. kedi dostlarının bir arada bulunduğu ortamların çoğalması lazım. insanları kedilerle tanıştırmamız lazım. kedilik durumları çoğaltmamız lazım. dünyayı kedilerin yönetmesini sağlamamız lazım. çok işimiz var çook.
bence benden iyi bir yazar olur diyerek üye olduğum platform.
tecrübe paylaşımı kadar sizi anlayan insanlara hitap etme şansı vermesi duygularınızı düşüncelerinizi endişelerinizi garipsemeyecek kişilerin olduğunu görme imkanı beni şimdiden heyecanlandırıyor.
giriş sırasında robot olmadığımızı bu kadar zor mu ispatlamak zorundayız. vallahi robot değilim yemin ederim.
kedminler sesimizi duysun da telefon galerisinden direkt fotoğraf yükleyebilelim. ben beceremiyorum böyle.
kedi sözlük kedi yetiştiricilerine, kedi alış ve satışına karşı bir oluşum değil. çünkü bu faaliyetler yasa dışı değil. kedi sözlük, kullanıcıların fikirlerini, tecrübelerini, bilgi birikimlerini paylaşabilecekleri bir platform olmayı amaçlıyor. bu konularda net tutumumuz polemik, yargılama, karalama ve tartışma yaratan yazarların sözlükte yetkili olmaması gerekiyor. hukuken sorun yaratmayan ve yaşanan ülkede yasal olan faaliyetlerin yasal değilmiş gibi entryler girilerek kişileri ve kurumları zan altında bırakmak kesinlikle doğru olmaz.

sadece türkiye'de değil dünyanın tüm ülkelerinde yetiştiriciler var, yasal olarak ücretli sahiplendirmeler gerçekleştiriliyor.

yasa dışı yetiştiriciler ve alım satım yapanlar var ise haklarında yasal işlem başlatılmasını destekliyoruz.
ee zaten fikirlerinizi rahat rahat yazıyorsunuz, kimse engellemiyor ki, eksileniyorsanız kedi sözlük ne yapsın. eksilenmeyecek entryler girin siz de ahaha.

ekşi sözlük'te o linklerden 150 milyon tane bulabilirsiniz. kedi sözlükte bahsedilen ücretli ücretsiz kedi sahiplendirme sitesi ise eğer ben de kedimi böyle bir siteden bulup sahiplenmiştim. sahiplendirme siteleri iyi ki var ki insanlar o sitelerden görüp kedi sahiplenebiliyorlar.
ev arkadaşımın baskısıyla (kediliçe) katıldığım daha sonra kendimi bloger hissetmemi sağlayan çılgın kedi platformu. evdeki kedi sayısı insan sayısını geçince, acaba biz deliriyor muyuz diyip daha sonrasında benzerlerimizi bulduğumuz yer...
günaydın sözlük; başlık entrymden sonra ankara buluşmasıyla ilgili entrymde silinmiş sağolsun biri habire siliyor. ne küfür ne hakaret hiçbirşey yok. anlam veremedim. sosyal medyada ünlü sitelerine ne yorumlar yapılıyor da yine silmiyor insanlar. bir de diyordunuz ki organizasyonları yazarlar planlıyor, kedi sözlük buna zemin hazırlıyor. üyeler yoksa hazırlayacağınız bir zemin de olmaz malesef. çevrimiçi 20 üyeyle çevirirsiniz buraları.
hangi başlığa yazacağımı bilemediğim için buraya geldim sevgili sözlük.

favorilere eklediğim entrylerin tamamını göremiyorum. * sayfa sonuna kadar gösteriyor ancak daha fazla yükle dediğimde devamı gelmiyor. yani son favorilediklerim görünüyor. ancak daha eski olanlara ulaşamıyorum.

aradığım bir entry var, bulabilmek için favorilediklerimi siliyorum sırayla. her seferinde görünmeyen eski tarihli bir entry üste çıkıyor, böyle böyle bulacağım hadi bakalım. *

edit: bir de sözlük yazarlarının sözlük kullanırken yaşadığı sıkıntılar, sorular gibi bir başlık olsa oradan iletsek meramımızı. diğer yazarların da ortak soruları varsa birbirimizin derdine derman olsak.
bir üstteki entry yanlış yere yazılmış meğer ben çok yanlış gelmişim. * benim gibi bilmeyen yazarlar varsa (bkz:kedi sözlük öneri panosu)
google arama motoru üzerinden “kedi sözlük” şeklinde arama yapıp ancak gelen 5. başlığa tıkladığınızda ulaşabileceğiniz sözlük. dilerim bir gün bu şekilde aradığımızda ilk çıkan başlık ekşi sözlükteki kedi başlığı değil, sözlüğümüzün kendisi olur. ilk sırada yer almak için belki de uzaktan usul usul izleyen yazarlar klavyelerinin başına geçebilirler.
daha yeni keşfedip hemen üye olduğum sözlüktür. iyi ki bulmuşum. ancak sözlüğün reklam yapıp sesini daha geniş kitlelere duyurması gerektiğini düşünüyorum.
henüz yeni kaydolduğum sözlüktür .entry kasıyorum malûmunuz
minnoş minnos yazarlariyla bir araya gelsek bikmadan konusacagimiz birbirini anlayan sicacik bir sözlük
bugün, küçüklükten beri kedilerle içli dışlı olan ve son 2 yıldır da evinde kedi besleyen, kedi sağlığı ve bakımı üzerine detaylı bilgiye sâhip bir tıbbiyeli olarak tıbbiyeli sözlük'ten geldiğim mecrâ. kedi hastalıkları, biyolojisi ve evrimi üzerine bilgilerimi paylaşacağım; dileğim bu konuların henüz başındaki kedi sâhiplerine yararlı olması.
herkesin birbirini artıladığı muhteşem bir sözlük.
  • /
  • 6