kedi münasebetsizliği

tuvalette kucağına çıkmak ister. uyurken yüzüne yatar. tuvalet kağıdından konfeti üretir. zilyon para verir su kabı alırsın, saksı altı tabaktan topraklı su içer. başka canlı yapsa tekme tokat girişirsin ama münasebetsizlikler kedileri daha fazla sevme nedenidir!
çok seversin,hep seversin hatta bi tek onu seversin.. ama o seni yine tırmalar.
renkli renkli evler minderler alırsın ama onlar plastik kabın içinde dolap üstlerinde uyumayı seçerler. kendini sevdirmek için binbir numara yaparlar sevdiğin an meeooaaw diye bağırıp kollarda hatıralarını bırakırlar. günlerce mama araştırırsın en iyisini alırsın mamanın yüzüne bakmazlar.
butun gun uyur uyur uyur sen uyumaya kalkinca party verme karari alir. uyku sersemi gece wc ye kalkarsin gelir onune boylu boyinca yatar. sevmeye kalkarsin 2 dakka sevdirir 3. de yolar ... kedi iste ama candir caaaannnn
sabahları asla kendi kendime uyanmama izin vermez seslenir yada saldırıya geçer. eve gelenlere saldırır ve sokak kedilerine bağırır. tuvaletteyken o da girmeye çalışır duştayken gelip izler. dışarı çıkmak için hazırlanmışken zorla kendini sevdirir ve hep geç kalırım buzdolabını asla onsuz açamam aklı hep ordadır.
çamaşır sepetlerimizin hepsini işgal etmiştir.
çamaşır katlatmaması. üzerine bir de kıyafetleri tırnaklarıyla delmesi. öyle bir heyecanla saldırıyor ki, mümkün değil aynı odada bu işi yapmak.
yerde bağdaş kurup oturmuş bir şeylerle ilgilenirken bacak arasında oluşan o boşluğa yerleşip yalanmaya başlamaları. hayır bir sor bakalım kalkacak mıyım, işim uzun mu vs. sonra beyefendinin işi bitene kadar bekle, sonra bacakların uyuşsun ve bir 10 dakika da öyle bekle.*
kaliteli taze suya karşı bir türlü su kabı beğendirememdir. melamin, porselen kaplara hatta su pınarına bile tahammül edemeyip pati atandır. yeni paspasladığım parkenin üzerinde ıslak patileri ile bıraktığı izlerdir :)
sen "gel" dediğinde gelmez,uykunun en tatlı yerinde "kalk oynayalım" der.
yatak kavgası... evet bildiğiniz yatak kavgası birbirlerini yatağımdan atmaya çalıştıkları için uykusuz her gece...
sonuç onlar yatakta ben kanepede
yolda görür tüm sevgimi ve varsa yemeğimi paylaşırım sonunda en uysalı bile illaki bi pataklamadan göndermez
yoktur, canı ne isterse münasip olan odur.
seçim akşamları trafolara girmeleri yok mu ah o haylazlar ah.
görünüşte hiçbir sebep yokken mutfağın ortasına pislemesi!!!!!
o minicik beyninden neler geçti kim bilir.
gençken, kendinden korkan misafirlere inadına ilgi gösterirdi. şimdilerde umurunda değil.
şapşik'in münasebetsiz bir davranışı yok. ama bazen onu mıncırmam, istemediği halde öpücükler boğmam, ona şarkı söylemem, uyurken dayanamayıp kocaman göbeğini okşamam münasebetsizlik sayıyla bilir. ama şapşik iyi yürekli olduğu için bana hep sabır gösterir.
#kedivarsamutlulukvar
mutfak tezgahının üstüne çıkıp yemek aranırlar, sanki mama kapları dolu değilmişcesine. bazen de spor olsun diye çıkıp bakarlar, bizi ne yemiş içmiş diye kontrol ediyorlar sanırım.
yatsın diye aldığın kedi yatağına ilk günden çişini yapması, yıkanıp kuruduktan sonra bu sefer kakasını yapması. ne kadar yıkanırsa yıkansın alışamayıp hep kum kabı muamelesinde bulunması.
netflix keyfi yapayım derken veya iş yaparken gelip bilgisayarın üzerine yatması.
  • /
  • 2