kedi köpek besleyen insanların evleri pistir algısı

bir insan dağınık ve pasakliysa evde hayvan olmasına gerek yok eğer temiz düzenli biriyse evi hayvanat bahçesine çevirse de sorun olmaz. benim gibi orta kararsa zaten hiç sıkıntı yok.
kaç yıldır kedi, köpek besleyen insanlara "ayyy zor olmuyor mu? tüy dökmüyor mu?" diyen tayfanın çıkardığı bir algı bence bu. onlarla birlikte yaşıyorsan her şeyine eyvallah diyorsun. ayrıca pis falan da olmuyor yani. kediler günde kaç saat kendilerini temizliyorlar. gel de anlat.
bir arkadaşıma göre (bunu espri olsun diye söylese bile) evimde pişirdiğim her şey kedili. evet. keklerim kedi patisi sayesinde bu kadar kabarıyor, kurabiye hamurlarını da o meşhur yoğurma hareketi ile yapıyor. öyle bedavaya besleyecek halimiz yok ya, biraz işe yarasınlar dimi ama.
pis olduğunu düşünen yanında köpek giren eve melek girmez şeklinde bir hurafeye inananlar bunların lanetli hayvanlar olduğunu iddia edenler bile var. biraz akıl diliyorum bunlara.
kimse kedilerin temizliğini sorgulayamaz. hele bizim gibi sokağa tüküren, piknik alanlarını çöp deryasına dönüştüren, duş almayan, temizliğin ne olduğunu bilmeyen toplumun üyelerinin hiç konuşmaya hakkı yok.
bu algıyla benim evime gelip tepetaklak olan insanların surat ifadeleri en sevdiklerim :)
kedi beyaz, ev beyaz, kedi annesi biraz yorgun ve sirke kokuyo :p
he canım, gelme bana, pisim ben...
evimde kedi olduğu için yemek yemeyen insanlar var ama biz bu durumu umursamıyoruz.
  • /
  • 2