kedi köpek besleyen insanların evleri pistir algısı

bir insan dağınık ve pasakliysa evde hayvan olmasına gerek yok eğer temiz düzenli biriyse evi hayvanat bahçesine çevirse de sorun olmaz. benim gibi orta kararsa zaten hiç sıkıntı yok.
kaç yıldır kedi, köpek besleyen insanlara "ayyy zor olmuyor mu? tüy dökmüyor mu?" diyen tayfanın çıkardığı bir algı bence bu. onlarla birlikte yaşıyorsan her şeyine eyvallah diyorsun. ayrıca pis falan da olmuyor yani. kediler günde kaç saat kendilerini temizliyorlar. gel de anlat.
bir arkadaşıma göre (bunu espri olsun diye söylese bile) evimde pişirdiğim her şey kedili. evet. keklerim kedi patisi sayesinde bu kadar kabarıyor, kurabiye hamurlarını da o meşhur yoğurma hareketi ile yapıyor. öyle bedavaya besleyecek halimiz yok ya, biraz işe yarasınlar dimi ama.
pis olduğunu düşünen yanında köpek giren eve melek girmez şeklinde bir hurafeye inananlar bunların lanetli hayvanlar olduğunu iddia edenler bile var. biraz akıl diliyorum bunlara.
kimse kedilerin temizliğini sorgulayamaz. hele bizim gibi sokağa tüküren, piknik alanlarını çöp deryasına dönüştüren, duş almayan, temizliğin ne olduğunu bilmeyen toplumun üyelerinin hiç konuşmaya hakkı yok.
bu algıyla benim evime gelip tepetaklak olan insanların surat ifadeleri en sevdiklerim :)
kedi beyaz, ev beyaz, kedi annesi biraz yorgun ve sirke kokuyo :p
he canım, gelme bana, pisim ben...
evimde kedi olduğu için yemek yemeyen insanlar var ama biz bu durumu umursamıyoruz.
evimde kedi kopek ve kus var hicte pis degil begenmeyen gelmesin. kimse icin cocuklarimdan vazgecmem
supuruldugunde ortada bir kalıntı bırakmayacak olan dökülen tüyleri dışında bir şey bırakmayan bu canlıların çevreye verdiği bir kirlilik görmedim ben. hangi canlida ne kadar kıl tüy varsa o oranda bir dokulme yaşanıyor. ki biz insanlar da saçımızı veya neremizde kil varsa olduğu kadarıyla oradan killarimizi döküyoruz. ama bizim bunun dışında da çevreye sayısız zararimiz var. ben doğayı kirleten katleden kedi köpek vs görmedim. o yüzden pislige sebep olan onlar değil. onlara bakanlar olabilir ancak.
2 haftadır çok yoğun çalışıp akşamın köründe eve gidince elimi süremiyorum yorgunluktan hiç bir şeye.. evde de 2 kedi var ama onların tüyünden çok bizim saçımız, kılımız, tüyümüz daha fazla valla.. üstüne üstlük kedilerim misler gibi kokuyor.. velhasıl, evi pisleten kedi köpek değil evi silip süpürmeyen insandır..
ne yalan söyleyeyim ağızlarının orta yerine bi tane yerleştirsem çok rahatlardım.evimde kedimin tüyü de var.ama temizlik yapma sebebim kendi saçlarım kırıntıları süpürmek.onun tüyü batmıyor bile göze.o pis algısı yapan insanlar keş gibi ter kokup bir banyo yapmaya üşenen bir rollon kullanmayanlar.kusura bakmasınlar ama kedim misler gibi kokuyor.çoğu insandan daha da temiz.halt etmişler.az daha bu lafı duymaya devam edersem ben de onlara sen de ter kokuyosun ben bisey diyor muyum lara girecegim..
evde yaşayan hayvan evin bireyi haline geliyor. yani bizler tüyden rahatsız olmuyoruz. istemeyen pis oldugunu düşünen kimse gelmesin. zaten böylece hayvan sevmeyen insanları da hayatımdan elemiş oluyorum.
harika bir boş insan ayıklama işlemini beraberinde getirir...
yahu sırf bu yüzden eve oturmaya gelmeyen komşular var ne diyorsunuz. ahahah ya. çok gülüyorum çok . aslında iyi oluyor bir yandan. kediler gereksiz insanları da elemeye yarıyor böylelikle.
bu algıda olanlara "bi pisstir git!" demek istiyorum.
  • /
  • 2