düşmeye doyamadığım tipsiz miyavımdın

Durum: 68 - 0 - 0 - 0 - 01.11.2019 16:00

Puan: 2473 - Minnak Kedici

2 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazarkedi.

konuşamam sadece miyav
  • /
  • 4

kedilerin damga vurduğu kült filmler

genel olarak amerika, japonya, alman, fransa ve ilk dönem italyan sinemasında sık sık korku filmlerinde kullanılan kediler, klasikleşen filmlerde genel olarak dramatik ve sevimli ögeler olarak yer almıştır.

ilk sırada tüm zamanların 1 numarası hakkında uzun uzun yazdığım dram yükü the sick kitten (1901) var.


jean vigo'nun ustalık eseri l’atalante (1934)de listeye dahil.


alexander hammid'ın siyah beyaz deneysel çalışması private life of a cat (1947)da eğlenceli ve yer yer dramatik.


ridley scott'ın sinemaya armağanı sinema miti alien (1979)de bir nevi ilk bölümde kedisi ile klasikleşti.


federico fellini"nin la dolce vita (1960)'sındaki beyaz kedi unutulacak türden değildi.

20 şubat 2019 istanbul’da hissettiğimiz depremin kedice yorumu

mırğğ mırğğ miyoğkkkkk miğiiiiikkkkk miyevkkk. * *

kedisi olmayan birisi ile sevgili olmak

kedisi yok diye biriyle sevgili olmayı reddetmem. ama kedisi varsa bir adım önde tabisi.

kediye araba çarpması

sokakta baktigim kedilerden birine dün araba çarptı öldüğüne hala inanamıyorum. yemeden içmeden kesildim üzülüyorum geçmiyor.

kedi ile çalışmak

kedim ofiste koltuğuma yattığı için çalışırken kaldırmıyorum. az ileri git bakışımı atarak bana koltukta yer açmasını sağlıyorum. bazen sırtıma çıktığı oluyor. bilgisayar başında çalışırken oturduğum koltukta nefes alıp kıpırdayan bir canlının olduğunu bilmek acayip tatlı bir his. miğik.

two evil eyes

italyan efsanesi dario argento ile amerikan efsanesi george a. romero'yu bir araya getiren bağımsız kült film.(1990)

argento'nun film müzikleri ve abartılı sahneleri ile romero'nun usta sinemacılığını harmanlayan film; 70lerde bol miktarda çekilip 80lerde artık duraklamaya giren hipnotik gore türünün emsalsiz son örneklerinden.

40 yaşındaki oldukça güzel bir kadın olan jessica valdemar üzerinden giden bol ölümlü olay örgüsü yer yer polisiye bir tat almakta. bu filmde karşımıza çıkan kedi figürü ise film kahramanları tarafından pek hoşlanılmayan sevimli gizemli bir kara kedi.12 hayvanlı çin takviminde kedi olmaması

fare, öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, koyun, maymun, horoz, köpek, domuz var ama kedi yok. bugün de buna üzülelim bakalım.

kedi şeklinde ruj

highend firmalarda şu ara baya yaygın henüz drugstore'ların dikkatini çekmedi. makeup alanında baya ilgi çekici olsa da son kozmetik zamlarından sonra baya el yakan ürünlerden. güzel eğlenceli beğendim.

1.85 boyunda yakışıklı zeki kültürlü esprili kedici erkek

yemede yanında yat minvalinde bir beydir. şaka bir yana zeki ve espirili olması yeterli. fiziki açıdan dikkat çekici erkekler uhdemde hoşlanma yaratsa da espiri kodları güzel işlenmiş eğlenceli erkekler aşırı beğenmekten gözlerimi kör edebiliyor. miyoğkk kör oldum ben ühü.

(bkz:varsa alırım bir dal)

eye of the cat

david lowell rich'in 1969 tarihli korku klasiği.

film 1972 yılında kısıtlı da olsa türkiye sinemalarında da gösterime girmiş ancak dönem itibarı ile türk sinemasının çöküşe geçip erotik furyaya yönelmesi nedeniyle fazla dikkat çekmemiştir.

filmin senaryosu, alfred hitchcock'un en iyi filmi olarak gösterilen psycho'nun senaryo yazarı olan joseph stefano tarafından yazılmıştır.

turuncu bir kedi üzerine olay örgüsünün geliştiği film; psikolojik gerilim de içeren güzel bir korku klasiğidir.

boydan boya kediyi ısırıp patilerini dişlemek

sosyalleşme şeysi mhhh çok tatlı böyle. resmen terapi, ilac gibi. guzel bir motivasyon şekli biraz da kaburgalarını ısırsam sorun olmaz bence çünkü doyamıyorum. doyulmuyor.

kedi sözlük kadıköy'de sokağın kedilerine ev yapıyoruz zirvesi

seven dead in the cat's eye

italyan korku filmi ustası antonio margheriti'nin 1973 tarihli underground korku kültü. sinefillerin hatırlayacağı üzere usta yönetmen aşırılıkların; 60 ve 70'ler sinemasında avrupa'da 1 numaralı isimlerinden biriydi. sık sık filmleri korkutucu ve müstehcen bulunduğu için veto yiyen yönetmen hayatını kaybettiği 2002 yılına kadar bu tür filmler çekmekten vazgeçmemişti.

filme gelince; film klasik bir italyan giallo örneği. güzel görselliği yanında ölümcül zevk veren müzikleri ile harmanlanmış. roman uyarlaması olan gotik bir film ayrıca.

film iskoçya'da çekilmiştir. her giallo'da olduğu gibi gizemli bir cinayetle başlar. ancak katili bu esnada meraklı bir kedi izlemektedir. iskoçya dağlarında gotik bir kale olan dragonstone kalesi'nde geçen sahneleri de oldukça güzeldir.

kedileri ayağı ile iteleyerek seven insan

sevmesin daha iyidir. çünkü o kediciğin böyle yalandan bir sevme şekline ihtiyacı yok.

öpeceği zannı yaratarak hart diye ısıran kedi

kandırıkçı kedidir oyunbozandır. ama bu anlaşmamızda yoktu'nun zirve noktasıdır. ısırığı bile ayrı tatlıdır ki.

gohyangi

seung wook byeon'un 2011 tarihli korku filmi. güney kore korku sinemasını seviyorsanız kediler üzerinden şekillenen ilginç bir film. garez, halka, hausu gibi örneklerinden farkı nispeten daha sakin olması. ama asla vakit kaybı değil.

so-hee (park min-young) evcil hayvan mağazasında çalışan kendi halinde bir kızdır ve zamanla bir kedi sahiplenir. so hee'de film boyunca kapalı alan korkusu ve değişik korku nöbetleri sarar. ancak bu tatlı iran kedisi oldukça gizem doludur. so hee kedinin önceki sahibinin tuhaf bir şekilde öldürüldüğünü keşfeder.murat özdemir

gözaltına alınıp salıverilmiş. tekrar gözaltına alınmış. hakim karşısına çıkacak imiş bugün.
hakkında;
-uyuşturucu kullanma
-mala zarar verme
-tehdit ve müessir fiil
suçlarından yığınla kabarık bir sicil kaydı var imiş. içeri girip bir daha çıkmamasını temenni ediyorum.

dokunduğum her kedinin elimde uyuyakalması

yerini beğenmiş kedidir beğenmese uyumaz tırmalardı. miyuk.

kedicilerin en iyi olduğu konu

çok güzel çarşaf böreği yaparım hatta kedilerim de böreğime bayılır. ballı böreğimi de iştahla yiyorlar. mıykk.

nusret

sözlükte yer almasını işlenmesini asla yadırgamadım ama sık sık entry girilmesini hayretle izlediğim başlık. çünkü çok daha güzel başlıkların nusret kadar ilgi görmemesi kenarda köşede harcanması baya hüzünçlü. et üzerinden milyonlar kazanan birinin zımnen reklamını yapmak yerine daha faydalı başlıklar açılabilir bence. çünkü zeki müren'in de dediği gibi: reklamın iyisi kötüsü olmaz efenim. miyok.
  • /
  • 4

kedi şeklinde ruj

bir kaç kullanım sonrası kediden eser kalmayan ürün. kedinin hiç bozulmadığı halini yaparlarsa o zaman kabul edebilirim.

kedi şeklinde ruj

yukarıdaki entryle öğrendiğim marka. bu ürün dışında allık, pudra gibi yine kedili ürünlerini gördüm; ki kullanmaya kıyılmaz. çok ama çok güzel. ayrıca cruelty free bir markaymış. hayvanlar üzerinde hiçbir aşamada test yapmıyorlar.

kedi belgeselleri

anne karnında kediler


murat özdemir

umarım benzer psikopatlara örnek olmaz. malum dikkat çekmek, medyatik olmak isteyen ruh hastası çok var...

murat özdemir

murat özdemir

masterchef türkiye yarışmasıyla tanınan dengesiz davranışlarıyla dikkatimi çeken psikopat. yarışmadan diskalifiye olduktan sonra çektiği videolarla da normal olmadığını kanıtladı. psikopat diyorum çünkü en son çektiği videoda papağanının boğazını sıkarak "acun de ulan" şeklinde hayvana eziyet etmesi tüm ülkeyi ayağa kaldırdı. yarım saat içinde evinden gözaltına alındı. muhtemelen serbest kalacak fakat papağanın tekrar ona verilmemesi tek isteğim. herkes hayvan sahiplenemesin aslında, önce bir testten falan geçirilsin. bu herif gibi akli dengesi yerinde olmayan kişilere bu izin verilmesin.

https://www.birgun.net/haber-detay/papag...

kediye instagram hesabı açmak

benim gibi insagramda hep kedilerinizi paylaşıyorsanız, insanları bununla bunalttıysanız yapmanız gereken eylem bence. hem anı hesabı gibi oluyor hem de gerçekten sevenler isteyenler takip ediyor. bizim hesabımızın takip edilenler kısmında da hep veteriner hekimler, kedili hesaplar, hayvanlarla ilgili paylaşım yapanlar, en azından bir kedisi olan kişiler var. benim instagram kullanma amacıma çok uygun bir olay.

no dm

ınstagram kullanan kedilerin biyografilerine yazdığı kısaltma. açılımı no direct miyav şeklindedir.

miyavsu

ev arkadaşımın (sipsisu) kuzeninin çocuğu var. adı minnoş. evet minnoş. hem de minnoş nazlı ahahahahah. kedileri çok seven ve çok sayıda kedisi olan bir anne olunca çocuğa da kedi ismi koymuş. çocuk doğuştan miyavsu olarak dünyaya gelmiş

kedi sözlük birinci istanbul buluşması

kedicilerin sohbeti bitmez derler ya, buluşma aynen öyle oldu. ilk notum yer önerisi yapan yazarların zirveye katılmayışı. tüm yazarlar avrupa yakasından kadıköy'e gittik, anadolu yakasından bir yazar vardı. (düzeltme için teşekkürler) bu da bana ders oldu. bir sonraki zirve kesinlikle avrupa tarafında olacak kanaatindeyim.

önce makbiile ve nil ile buluştuk. nazım hikmet kültür merkezi'nde tek bir boş masa olmadığını görünce diğer katılacak arkaadaşlara uzak olmaması açısından aynı sokaktaki kibrit kutusu cafe'ye oturduk. gerçekten de kibrit kutusu kadar bir kafe. kafenin okuma odası çok eğlenceliydi. sigara ve içerideki masaların küçüklüğü sebebiyle dışarı oturduk, hemen akabinde jupican, calico ve arkadaşı (jacobo)da bize katıldılar. sözlük, kedi, köpek sohbetleri derken menevish geldi. 2 saat kadar sohbet ettik ki o kalktı yerine mücver geldi. yeni zirve planları yapıldı, havanın soğumasıyla üşümeye başladık ve 3 saatin sonunda yarım kalan sohbetlerimizi bir sonraki zirvede devam ettirmek adına ayrıldık. ilk zirvemiz 8 kişinin katılımıyla gayet eğlenceli geçti, katılan herkese çok teşekkür ediyorum.

Toplam entry sayısı: 68

kedi sözlük yazarlarından itiraflar

evimin yanında baktığım bir yavru kedi ve annesi var. kedi evi aldık. ama soğuk havada yetmedi tabi üşümüşler surekli miyavlıyorlar. yetmedi yandaki apartmanın bodrum katının camını kırarak kedileri içeri aldık. kediler içeri rahat rahat girip çıkıyor ve üşümüyor. bina sahibini aradık bulamadık. bina sahibi tarafından mala zarar vermeden sikayet edilmeyi göze aldık. ama iyi biri çıktı sevindi hatta. içerisi baya sıcak üst katta cafe var o yuzden kediler hep bodrum katta sıcak ortamda. kedi hastalığım yüzünden umarım günün birinde hapse girmem. miyoğk.

kedi sözlük'ün ömrü

no dm

kedi patisi kullanarak mesaj yazmak

kediciğin teknoloji delisi olması, kucaktan inmemesi ve ısrarla telefon ekranından gözlerini ayırmaması nedeniyle yapılması elzem olan patili tatlı eylemsi.

tabi bunda kedinin yavru olması tuşlara sakin sakin basması daha keyifli oluyor aksi halde yanlış yunluş yazmak olası. kedinizin patisini tuş takımına dokundurarak hem kedinizi eğlendirebilir hem de mesajınızı yazabilirsiniz. büyük boy cep telefonlarında ve tabletlerde tam randıman veriyor bu arada. miyavk!

tırnaklarının da nispeten kısa olması tavsiye edilir. örneğin;


grey gardens

son 45 yıllık periyodda insan-hayvan ilişkisi temelli en iyi belgesel olduğunu düşündüğüm yapıt.(1975) gerçek bir hüzün makinası.

ellen hovde, albert maysles, david maysles üçlüsünün yönettiği belgesel gerçekliği ile bazen güldürüyor bazen ağlatıyor.

amerika'nın 1900'lerin başında ikon manken ve sosyetik ismi olan edith bouvier beale'ın son dönemini anlatan filmde ona kızı edith bouvier beale eşlik ediyor.

east hampton'daki grey garden isimli eski malikanelerinde yaşayan anne-kız, zirveden en dibe doğru süzülüşü anlatıyor. dev malikanede kedilerle rakunlarla ve türlü hayvanlarla yaşayan ikili insan-hayvan ilişkilerine güzel değiniyor.

belgeselin broadway uyarlaması tony ödülü kazanmıştı. belgesel ise sinema alanında toplam 5 ödül kazandı.kedi sözlük yazarlarından itiraflar

evimin yanında baktığım bir yavru kedi ve annesi var. kedi evi aldık. ama soğuk havada yetmedi tabi üşümüşler surekli miyavlıyorlar. yetmedi yandaki apartmanın bodrum katının camını kırarak kedileri içeri aldık. kediler içeri rahat rahat girip çıkıyor ve üşümüyor. bina sahibini aradık bulamadık. bina sahibi tarafından mala zarar vermeden sikayet edilmeyi göze aldık. ama iyi biri çıktı sevindi hatta. içerisi baya sıcak üst katta cafe var o yuzden kediler hep bodrum katta sıcak ortamda. kedi hastalığım yüzünden umarım günün birinde hapse girmem. miyoğk.

konuşamam sadece miyav

uzun zamandır iletişim şeklim. her miyavlamanın semantik tını vurgu ve tonlarca bakımından bir tümce karşılığı var. miyoğk en sevdiğim. miyoğk.

grey gardens

son 45 yıllık periyodda insan-hayvan ilişkisi temelli en iyi belgesel olduğunu düşündüğüm yapıt.(1975) gerçek bir hüzün makinası.

ellen hovde, albert maysles, david maysles üçlüsünün yönettiği belgesel gerçekliği ile bazen güldürüyor bazen ağlatıyor.

amerika'nın 1900'lerin başında ikon manken ve sosyetik ismi olan edith bouvier beale'ın son dönemini anlatan filmde ona kızı edith bouvier beale eşlik ediyor.

east hampton'daki grey garden isimli eski malikanelerinde yaşayan anne-kız, zirveden en dibe doğru süzülüşü anlatıyor. dev malikanede kedilerle rakunlarla ve türlü hayvanlarla yaşayan ikili insan-hayvan ilişkilerine güzel değiniyor.

belgeselin broadway uyarlaması tony ödülü kazanmıştı. belgesel ise sinema alanında toplam 5 ödül kazandı.kedi görünce miyavlayan insan modeli

bu ben. kedi görmeme bile gerek yok her daim miyavlıyorum. çünkü kediyim. miyav.

kedi sözlük'ün ömrü

bebek sevmeyen kediler

mutlaka alt metninde haklı neden barındıran eylem. bir kedi yanılmaz.

nusret

sözlükte yer almasını işlenmesini asla yadırgamadım ama sık sık entry girilmesini hayretle izlediğim başlık. çünkü çok daha güzel başlıkların nusret kadar ilgi görmemesi kenarda köşede harcanması baya hüzünçlü. et üzerinden milyonlar kazanan birinin zımnen reklamını yapmak yerine daha faydalı başlıklar açılabilir bence. çünkü zeki müren'in de dediği gibi: reklamın iyisi kötüsü olmaz efenim. miyok.

kedisi olmayan birisi ile sevgili olmak

kedisi yok diye biriyle sevgili olmayı reddetmem. ama kedisi varsa bir adım önde tabisi.