sokak hayvanlarını besleyenlere suçluymuş gibi davranılması

böyle tipler var.mesela şirket bahçesinde veya sitede ,sokakta aç susuz kedi köpekleri görmezden gelemeyip yaşamaları için yemek verirsin sürekli tehditlere uğrarsın ,suçlanırsın uzaylıymışsın gibi bakılır.sanki onlardan para istiyormuşsun gibi bir sinir falan.devlet desen umrunda değil.biz hayvanseverler ve hayvanların bu dünyada çok mücadele vermesi gerekiyor.psikolojik olarak çok yoruluyor insan.insanlara sorsan allah din lafını ağızlarından düşürmezler bir cana su yemek vermenin nasıl sevap olduğundan habersiz yaşarlar bencilce
neredeyse polise falan şikayet edecekler. hatta belki de ediyorlardır.

(bkz:toplumun hayvansever insanlara deli gözüyle bakması)
gecen gun marketten cikarken bi yasli teyze gordum.. elinde bi paket sarkuteri urunu, acmaya calisiyor.. rica etti kasap reyonunda actirir misiniz diye, gozunde bi damla yas etrafindaki kedicikleri besleme telasinda.. ıcim bi garip oldu, uzaklasirken etrafa baktim kimse orali degildi.. buna da sukur dedim kendi kendime, en azindan karismiyorlar.. kimse de karismasin! boyle guzel insanlar oldugu surece hala umut var bence..
böyle insanların psikolojileri çok ilgimi çekiyor benim.

diyelim ki, bu suçlarcasına bakan / davranan insanın çocuğu / yakını sokakta bir yerde düştü ayağını bacağını kırdı ve yerde kıvranıyor, yahut başka birşey oldu (allah esirgesin) ve kendisi de o an yanında değil.
yardım edebilecek insanlar da yardım etmeyip yanından geçip gidiyor ama sadece bir kişi elinden tutup kaldırıyor, yarasına bakıyor, su veriyor, etc
o zaman ne olacak, ne hissedecek?
yani yardım eden insana minnet duyup teşekkür mü ederdi yoksa neden çocuğuna/yakınına yardım ettiğini sorgulayıp öfkelenir miydi?

yani anlatabildim mi emin değilim ama aynı geliyor bana olay örgüsü nedense.

hani kendi canınla ölç derler ya, o hesap işte.
ah ben neler çektim. yukarıda allah var, topu topu 2 - 3 kedi olurdu. hani gazetelerde okuyoruz öyle 20 - 30 mazallah 100 kedi filan değil, ben istemem zaten ne o öyle hepsine pislik içinde bakıyorlar güya bakıyorlar hepsi hasta!..

2 , 3 kediyi bile istemezlerdi, su kaplarını dökerlerdi, kaç kez gözümle gördüm, suç üstü yakaladım, zabıta getirmekle tehdit eden , allah'sız iftiracı, yalancı, hain aşağılık biri vardı hele...şükür taşındı, allah herkese layığını yaşatsın
her hayvan bir can, vız gelir tırıs giderler. durmak yok, beslemeye devam.
vatandaş olarak sokak hayvanlarını beslemek bizim hakkımız, ancak şu da bir seçenek (bkz:yerel hayvan gönüllüsü olmak)
su bırakıyorum içine izmarit atılıyor, yemek bırakıyorum çöpe süpürülüyor. yemek bıraktığımda bekliyorum bir süre ama su kaplarıma bir çözüm bulamadım.