pro plan

purina'nın türkiye'deki en popüler markası. çok da kalitelidir açıkçası.
düşük tahıllı nd kullanımı sonrası oğlumun idrar kanalı tıkamıştı. hillsin tedavi mamalarını kullandıktan sonra veterinerimiz proplan önermişti. ben de içeriğini tam olarak bilmediğim için bir araştırayım deyince, vet. hekimimiz açık proplan satışımız var isterseniz az bir şey alıp deneyin araştırana kadar dedi. 1 kg almıştım, çok sevdiler ama mama taneleri içinde kıl, tüy benzeri şeyler gördüm ve bir daha alıp kullanmadım. sonrasında hep aynı mamayı yemesinler diye tekrar aldım bu kez kapalı paket, tanelerde herhangi bir gariplik görmeyice tadını da sevdiler epey dönüşümlü olarak kullandığım mamalardan biri oldu. önceki hafta 4 ekim münasebetiyle mamalar indirime girince bolca felix yaş mama aldım ve 10 gündür de her gün veriyordum 2 öğün, nede olsa onların haftası kutlasınlar diye düşündüm. 2 gün önceyse oğlumun yine idrar yolu sorunu yaşadığını fark ettim. muhtemelen fazla yaş mama yüzünden oldu. vet.e gittik ve tekrar tedavi mamasına başladık. bu kez pro plan veterinary diets'e başladık. bakalım tedavide ne kadar katkı sağladığını bitince not düşerim. kullanan var ise deneyimlerini aktarırsa memnun olurum ayrıca.
bir süre kedilerimde kullandığım ama her ne hikmetse yaramayan mama markası. ishalden tüy dökmesinden kurtulamadık proplan kullandığımız dönemde. yavaş yavaş eski mamayla karıştırarak geçiş yapmış olmama rağmen bu sıkıntıların önüne geçemedik. her kediye yarayan veya yaramayan mamalar olduğuna inanıyorum ne yazık ki, bir arkadaşımın yetişkin kedisine yavruluğundan beri proplan veriyorlar ve tüyler blendaxla yıkanmış gibi pırıl pırıl. garip vallahi bu mama işleri.
nestle'nin eli buraya kadar uzanmış. sözlük popülerleşiyor demek ki.
bu markanın resmi facebook türkiye sayfasına mesaj attım. neden attım çünkü internette satılan mamaların isimleri ve içerikleriyle ilgili kafam karıştı, satış yapan site mi ismi değiştiriyor yoksa aynı isimde ürünün farklı versiyonlarımı var anlayamadım. kibarca dedim ki bana proplan'ın türkiye'de satılan ürünlerinin listelendiği bir link bir sayfa veya bilgi verir misiniz? bu kadar. gayet basit, yetkilisi için kolay ve normal bir istek.

kendi uluslararası websiteside türkiye'de satılanlardan alakasız çünkü orta doğu ülkesine sattığıyla kendi güncel takvimi çok geriden geliyor.

neyse efendim başladı proplan türkiye facebook yetkilisi isim mail falan sormaya, sonra telefon sordu. maili ismi verdim telefona ne gerek var sadece sizden "bilgi" istiyorum dedim. telefon olmadan bilgi veremiyorlarmış. illa data biriktirecek illa yani. bilgilerimi ne yapacaksın? facebook dan iletişime geçiyorum ben seninle zaten? sen sayfayı reklam ve bilgilendirme için kurmadın mı kardeşim? sinir oldum gittim pro plan internatinoal'a mail attım. nd aldım sonra.
acikcasi hiçbir problem yaşamadım.tahilsiz mamalari bunlar dogadaki canlilar olmadigi icin sadece proteinle beslenince bobregin ve karacigerin yoruldugunu ve metabolize edememesi sonucu bb ve kc problemlerine neden oldugunu arastirdigim ve mantikli geldigi icin tercih etmedigimden,vereriner onerisiyle aldim.hic de sorun yasamadik.tüy,diş,ishal vb sıkıntımız da olmadı.umarım da olmaz.
severek tüketiyoruz. bir sorun yaşamadık şu ana kadar fakat, yurt dışı siteler ve kendi ana sayfalarında, yenilenen hiç bir ürününün ülkemizde olmaması üzücü.