kediyle otobüs yolculuğu

erzincan, ankara, uşak, manisa ve aydın arasında dönüp duran yolculuklarımda kullandığım tek otobüs firması kamil koç bu konuda. çünkü evcil hayvan taşıyan yalnızca bu firma var ve ben bunca yıldır kullanmama rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. ne kedilerimden yana problem yaşattılar ne de yolculukla ilgili problem yaşadım. evcil hayvan taşımaları kedi veya köpeğinizi uyutma şartı ile mümkün oluyor. ha ama benim kedilerim zaten yolculuğa çok alıştığı için miyavlamıyor ilaç vermesem bile. ben de o yüzden vermiyorum. otobüse binerken muavine, kedilerime ilaç verdim yarım saate uyur diye yalan söylüyorum asfgjk. onlar zaten uyuyor ama ilaç etkisiyle değil, kendi kendine. o açıdan hiç problem yaratmıyor yani. her molada her yolcu alımında inip bakıyorum. bagaj açılıp kapandıkça hava da alıyor ki zaten bagaj normalde de havasız soğuk falan değil. arkadan motorun sıcağı geldiği için ne en arka kadar yanıyor ne de durulmayacak bi soğuk söz konusu oluyor. zaten taşıma kutusunun içine ben bir de polar şal koyduğum için üşüme ihtimalini de yok ediyorum. suan uyuyor bizimkiler aşağıda. yeni baktım, gayet iyi. muavinler de genelde sıkıntı çıkarmaz. şoför yine aynı şekilde. ha evcil hayvanınızı yanınızda götürmek isterseniz o zaman büyük kavgalara hazırlıklı olun çünkü zaten kaybedeceğiniz bi dava olacak heheh. hiç girmeyin o gerginliğe ve baştan teslim olun.
empati gerekliliği doğuran durum, bırakın saatlerce bir bagaj içinde kalmayı, on dakika aracın içinde kapalı kalsam strese girerim, çocuklarımı binek araçta kısa mesafe veterinere bile götürürken nasıl paniklediklerini gördükten sonra ne o otobüse binerim ne de onlara bavul muamelesi yapılmasına izin veririm...
yıllar önce ketamin vurduk, uzun yolda rahat etti( eski kedim biber) ama çok kustu, sonra emedur yaptık. anca toparladı. ama minnoş daha dayanıklı, bursa'dan izmir' e çantasında geldi.
şehir içi ego otobüs şoförü bir keresinde beni canımdan bezdirmişti, kaç yıldı oldu hala hatırlarım, çok yaramaz olduğundan balkondan düşmüştü, üç gün iğneye gittik geldik o zamanlar küçüktü, çok kilolu değildi, zor da olsa kutusuna koyabiliyordum. kızılay aşağı ayrancı otobüslerinde sorun çıkmadı ama keçiören aktepe otobüs şoförü yol boyunca dırdır etti! neymiş? kedim korkudan sürekli miyavlıyor ya ona sinir oluyormuş. !!!! geçen gün de belki aynı adamdı elinde kedi kutusu olan bir kadını almadı. yanında da başka biri var onunla sohbet ediyor "otobüse kedi getirince her yanım kaşınmaya başlıyor! almıyorum" dedi!!! halk otobüsleri daha iyi. onlar bir şey demediler hiç. bir ego şoförü de yasak demişti bana ama yine de binmiştim bir şey diyememişti.