jackson galaxy'nin aslında kedi düşmanı olması

uyanın eyy kediciler, bu adam tam bir kedi düşmanı. her programı insanlara kedi nefreti aşılıyor. adamın tipinden, programın jeneriğine kadar her şey kedileri kötülüyor. bu programı seyreden birinin bundan etkilenmemesi mümkün değil...
hiç aklıma gelmezdi ancak bölümler kedici olmayan bir gözle izlenirse doğruluk payı var sanki...
çok saçma bir varsayım. programın başında sorunlu bir kedi görüyorsunuz, neyi yanlış yaptığınızı, kendinin neden böyle davrandığını bilmediğiniz içinde kedi evdeki düşman haline gelmiş oluyor. sorunu kendi başınıza çözemiyorsunuz ve geriye tek seçenek kalıyor, kediyi barınağa göndermek ki bu da onun hayatının sona ermesi demek oluyor. jackson ise 2. bir seçenek ile çıkıp geliyor, sorunu çözüp kediyi iyileştirmek. kedi ve ailenin aynı evde uyum içinde yaşamaya devam etmesinin yolunu bulmak. doğal ki bir kedi davranış uzmanı olarak kedinin neden agresif neden mutsuz olduğunu saptayabiliyor ve problemlerin ortadan kaldırılması için çalışıyor ki yüzde 90 sorunu çözüp gidiyor. hırçın, saldırgan, mutsuz olan kedi normal sağlıklı bir ruh haline bürünüyor, evinde kalmaya devam ediyor. bu mu kedi düşmanlığı ? keşke mümkün olsa da gelip bana da yardım etse miloşum'la nasıl baş edeceğim konusunda. ayrıca bir insanın dış görünüşü ona özeldir, kendi seçimi tercihidir. kendi yargılarıyla birinin görünüşünü kötü veya korkutucu diye etiketlemek sığ bir bünyenin işaretidir. böyleleri olasılıkla kedileri köpekleri de renklerine, görünümlerine, engellerine göre olumsuz yönde değerlendirir.
şahsen hiç de öyle oldugunu düşünmüyorum. en 'canavar' kedilerin bile evdeki kurallara uyabileceğini gösteren, kedilerin yanlış hareketlerinin çoğunlukla sahiplerinin hatalarından kaynaklandığını anlamamı sağlayan adam.
ben yanlis okudum sanirim? her tür canlida psikolojik travmalar sorunlar vs olabilir. hatta her tür canlinin her biri sosyal olacak diye de bir sey yoktur. yillarca izledim ve hic boyle dusunmeme sebep olacak bir sahne ya da kurgu ile karsilasmadim. programi yapan kisinin amaci zaten sorun yasanilan canlilarin uyumu konusunda yardimci olmak ve eger yanlis hatirlamiyorsam hepsinde sorun "yanlis ya da eksik bakim" oluyordu.
kedilere dusman yapan tarafina hic rastlamadim boyle bir algı da gayet ilginc geldi. tanisma sansim olsa dakika beklemem tanisirim. bir uzerine vegan olmus ki %100 adamım.
sevgili kediciler, olguya kedi sever gözüyle bakınca tabiî ki sorun yok, ay ne güzel program bile denilir tamam ama madalyonu çevirin bi zahmet. bu programı seyreden ve kedici olmayan bir insan bütün kediler psikopat bütün kediciler de manyak demez mi? çok rahat der. algı yönetimi böyle bir şey. görün büyük resmi...
link ataydınız, kim bu , tanımıyorum
vahsi hayvanlarla ilgili tum belgeseller goruntuler... o zaman fotografa daha genis bakalim?
her durumda her yapim hayvan dusmani ve onlari canavar gibi gosteriyor olmali. abinin avukuta degiliz ama ;) israrla o buyuk cerceveyi goremiyorum ben.
ızlemek de uygulamak da tercih meselesi tabi
mahalledeki tüm kedilere saldıran bir sokak kedimiz var, ona da kedi düşmanı diyebilir miyiz ?

" kedinin aslında bir kedi düşmanı olması " başlığını ben açacağım.
sığ bir bakış açısı bence. kedi sahiplerine bilmedikleri bir çok şey öğretmiştir bu program. kim bundan 6-7 sene önce düzenli bir şekilde kedisini oynatması gerektiğinin, tuvalet yerinin vs öneminin bu kadar farkındaydı mesela? bu güne kadar iyileştiremediği bir kedi davranışı görmedim bu insanın. bu yüzden direkt kedi düşmanı diye yaftalanmasını iyi niyetli bulmuyorum.
bence yalan haber. sevmese bu kadar yararlı bilgiler veremez. kedisever olmayan kedinin nazını çekemiyor